Téma: My Fair Lady

rossi 2006 dec. 26. - 20:51:01
(9/249)
Na akkor mégis jól rémlett, ami rémlett... A második rész elején meg a tánc közben volt egy nagyon durva vágás, amikor Elizát felkérték táncolni, táncolt, aztán élesvágással már áll a táncparkett szélén és a professzor felkéri táncolni... Ez azért nagyon durva volt.

murron: sajnálom, hogy nincs rajta a DVD-n a szinkron, de ha gondolod, a VHS-rõl felírhatom neked CD(k)-re és akkor tudsz belõle esetleg egy másik DVD-t csinálni, ha utóhangosítod. (Cserébe üzletelhetünk a DVD-vel... ;-))

A vágásra meg visszatérve, nem is 10, hanem csak kb. 4-5 perc eltérés volt... Szóval durva...
timcsimano 2006 dec. 26. - 19:53:29
(8/249)
Egyet értek!
murron 2006 dec. 26. - 19:38:19
(7/249)
A filmet valóban felújították '94-ben: a képhibákat sok hónapos munkával kijavították, a hangot is újrakeverték, ez a verzió kapható dvd-n. A tv-ben legutóbb '96-ban ment a film, akkor is az mtv-n, a gyönyörû képpel, igaz, nem szélesvásznú verzióban.. mióta megvettem a dvd-t, vártam, hogy leadják ismét, mert a zseniális szinkron sajnos nem került fel a korongra. Ehhez képest a magy. kir. televízió ismét hozta a formáját (persze, mire is számítottam). Nem elég, hogy a régi, hibás kópiát veszi elõ, ami ugrál és tele van szennyezõdéssel, egy dramaturgiailag teljesen indokolatlan helyen ketté is vágja a filmet! Talán 10 percet kellett volna várni az intermission-ig, civilizáltabb helyeken ott tartanak szünetet. Mondjuk már azt sem értem, miért nem lehetett egyben leadni? De hogy még barbár módon szét is nyiszálják a filmet, az felháborító.
Ez persze semmit sem vesz el a színészek és a film értékébõl, csak bennem marad keserû szájíz az egyik kedvenc filmemmel kapcsolatban. Persze mit vártam az m1-tõl? Nem sok jót..
Emesee 2006 dec. 26. - 18:53:26
(6/249)
Sok elõitéletem volt a régi filmekkel kapcsolatban. Pedig sok filmet néztem már meg, és a komolyakat is szeretem. Soha nem néztem volna meg a My Fair Lady-t, mivel a kereskedelmi csatornákon is sok jo film megy az ünnepekkor, de tegnap este ott voltam a nagyszüleimnél, és hát, nem volt más választásom... (szerencsére). Megnéztem , és egyáltalán nem bántam meg. Ez a film csodálatos! Az elejét nem néztem, mert hát nem voltam rá kiácsi, de aztán mondták, hogy a film több dijjat is kapot, többekközött Oscar-t is, és nézni kezdtem.Gyönyörû film, és óriási alakitás ez a szinészektõl. Nem hittem hogy 64-ben ilyen filmeket tudtak alkotni! Szóval, azt akarom itt elmondani, hogy a film nagyon tanulságos, és szórakoztató. És nagyon igaz, hogy ha egy szegény sorsú lányt megtanitasz viselkdeni, beszélni, stb. akkor akármilyen társaságba be tud illeszkedni. Ez nem attól függ, hogy hova születsz, ez azt hiszem érthetõ... mert hát elég sokan a viselkedésükkel megtagadják azt ahova születnek. És ez mindkét oldalra vonatkozik.
Ja, rossi egyébként én is eszrevettem az egyik dal után amikor Eliza a lépcsõn áll, hogy a film minõsége kicsit megromlott.

Nagyon tanulságos film
rossi 2006 dec. 26. - 11:28:08
(5/249)
Imádom a filmet... De van egy rossz érzésem. Még anno, vagy 10 évvel ezelõtt felvettem videóra, amikor az MTV-ben leadták, hogyan készült el a felújított változata. A tegnap esti elsõ rész után csak bennem merült fel a kérdés, hogy vajon nem vágtak-e ki a filmbõl? Néhány helyen csúnya hang- és képvágási hibát fedeztem fel (pl. a Csudijó-dal elõtt), és ez nagyon nem tetszett (márpedig ilyenre nem emlékszem a VHS felvételrõl)... Továbbá az is rémlik, hogy az elsõ résznek mintha nem ott lett volna vége, ahol tegnap estinek... Most nem tudom megnézni a filmet, de ha igazam van, akkor ez eléggé sajnálatos... :-( (Arra gondolni sem merek, hogy azért kellett kivágni bizonyos részeket, hogy beleférjenek az x perc mûsoridõbe...)
rewzsa 2006 dec. 26. - 08:40:28
(4/249)
Nagyon jó kis lecke azoknak, akik észre sem veszik, mennyire mások a szokásaik. Ma is sok "virágáruslány" él közöttünk. Nem a gondolkodásukkal van baj, csak a viselkedésükkel.
Tapasztalataim szerint bármilyen anyagi körülmények között lehet úri modorban élni.
...s A.H !! Csodálatos!
timcsimano 2006 dec. 25. - 19:36:37
(3/249)
Nagyon aranyos film, érdemes megnézni.
Azucena 2006 dec. 25. - 16:16:32
(2/249)
Golden Globon a legjobb színésznõre jelölték, de azt hiszem, hogy ebben az évben a Muzsika hangja tarolt.

A film gyönyörû, többedszer is érdemes megnézni. Azt tudod, hogy nem A.H. énekel benne?
jaina potter 2006 dec. 25. - 13:34:27
(1/249)
egy csomó díjat kapott ez a film, csak Audrey Hepburnt nem jelölték semmire, pedig...!