offtopic
meszag 2009 júl. 31. - 22:14:50
(173/193)
IOtt se voltál, de segítek: tévedsz
offtopic
meszag 2009 júl. 31. - 22:07:38
(172/193)
Na visszakerült egy nehány. :))
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 31. - 21:47:35
(171/193)
"jó sokáig hagyták a sértegetést!!"

Ehhez valóban nem kell kommentár.
offtopic
Rahel 2009 júl. 31. - 21:17:13
(170/193)
-Akkor valóban egy óriási nyirbálás volt!!!

-Csak az a vicc, hogy jó sokáig hagyták a sértegetést!!
-Már régen modizni kellett volna!!

Na mindenkinek szép álmokat!!!
-/keresztényeknek, zsidóknak, és magyaroknak is!!:DD/
offtopic
tiborz007 2009 júl. 31. - 21:10:21
(169/193)
Szerintem nem te, de volna tippem
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 31. - 21:03:55
(168/193)
Még egy mondat, az utolsó szó jogán: minden szót azért írtam le, hogy ez a világ biztonságosabb és szerethetõbb, szeretõbb legyen, kevesebb legyen benne a halálfélelem.
Csak remélem, hogy nem én zavartam ezzel a moderátorokat. :(
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 31. - 20:36:32
(167/193)
Óhóhó. Szurtospeti a moderátorokra gondolt, nem rám. Legalábbis nagyon remélem.
offtopic
tiborz007 2009 júl. 31. - 20:34:20
(166/193)
Nem értem ezt a hsz-edet, le sem írtam, hogy zsidó.
Szerintem Heathcliff nem akart azzal megsérteni, hogy magyarnak nevezett. Ha nem érzed magad annak akkor nem is kell annak lenni. Nincs szükségünk olyanokra akik nem érzik magyarnak magukat. Oda tartozol, akinek érzed magad. Ez nem baj.
offtopic
szuertospeti 2009 júl. 31. - 20:27:52
(165/193)
Kedves uram!! Hat illik ilyet csinalni, hogy reggel6.31-tol 20.10 torolni, vagy az egesz szemelyeskede volt, meg ilyesmi???
offtopic
tiborz007 2009 júl. 31. - 20:27:27
(164/193)
Nem is huszat, százat töröltek, pedíg érdekfeszítõ volt, nem akartam írni, de élvezettel olvastam. Tényleg aki a z.idó szót leírja annak törlik a hsz-ét. Talán, ha megszûnik ez a kormány szólás, ill. írásszabadság lesz. Sokat megtudtam a bibliáról és a talmud-ról. Még jó, hogy a cenzúra elõtt el tudtam olvasni. A fejembõl nem törölhetik ki. :DDDDD Ez gúnykacaj volt, vagy azt másképp jelzik?
offtopic
szuertospeti 2009 júl. 31. - 20:24:50
(163/193)
elnezest, tevesen irtam!! az oseim, vagy valami ilyet kellett vona, az elodeim!!! Jo!!!
offtopic
szuertospeti 2009 júl. 31. - 20:22:25
(162/193)
annak aki nem szivlali a zsidokat
offtopic
szuertospeti 2009 júl. 31. - 20:21:06
(161/193)
velem mar masodszor kiszenved a moderator, pedig meg vissza is tartom magam
offtopic
tiborz007 2009 júl. 31. - 20:20:09
(160/193)
Bárkinek a nevére kattintok, azt írja ki: nincsen ilyen hozzászólás. Na most vagy a gépem hibás, vagy csak cenzúrázzák a topicot.
Azt hiszem tanuja voltam amikor eltöröltek vagy 20 hozzászólást, válogatás nélkül.
Vajon kinek áll érdekében eltûntetni a nem gyalázkodó írásokat, ugyanis végigtudtam olvasni õket a törlés elõtt.
Vajon bosszút állnak-e rajtam, mert leírom
a véleményem?
Miért is nem tudok egyik hozzászólásra sem válaszolni?
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 31. - 20:18:33
(159/193)
Drága moderátor, szerintem itt mindenki igyekezett normális hangon beszélni. Tnlán nézzen szét a Becstelen brigantik fórumánl. Itt senki sem káromkodott, ellenben ott folyik a "dögöljön meg..."
moderator2 2009 júl. 31. - 20:15:23
(158/193)
Kedves Felhasználók!

Megkérek mindenkit, hogy ha disztingváltan nem megy, akkor a vallási, zsidó és meggyõzõdésbeli vitát privát úton intézze, mert a fórum nem bírja el ezt a hangnemet.

Köszönöm.
offtopic
perry 2009 júl. 31. - 20:13:13
(157/193)
Azta, hogy + szerkesztették "eztatopicot".
offtopic
meszag 2009 júl. 31. - 20:10:40
(156/193)
Hát ez remek. Még jó, hogy idõben tájékozódhattam a pirézekrõl, különösen tetszettek a pirézikumok. :DDD
offtopic
perry 2009 júl. 31. - 16:46:40
(155/193)
Persze fura dolog, hogy az Árpád-házi királyok alatt már a magyar jogi viszonyok magyarként említik a zsidókat és az európai jogviszonyoktól
pozitívabb jogokkal rendelkeznek.
Mátyás uralkodása alatt pedig, Mendel Jakab személyében királyi elöljáróval is rendelkeztek.
Bár az sem igazán véletlen, hogy az ország három része szakadása alatt a Magyar részen volt
a legnehezebb életterük. Ezzel szemben Erdély nyugodt életet biztosított számukra.
A XIX. század tekinthetõ az asszimiláció idejének, mint a zsidóság, mint a német nemzetiség körében.
"A 19. század végének liberális légkörében a magyarországi zsidóság körében igen sokan valóban magyarrá váltak, a nemzethez tartozónak érezték magukat. Világviszonylatban is egyedülálló jelenségként megszületett a neológ zsidó vallás. A neológ zsinagógákban magyar nyelven tartották az istentiszteleteket.
A zsidóság 1895-tõl törvény szerint is a magyar nemzeten belüli egyik vallási felekezet lett, tehát valaki éppúgy lehetett izraelita vallású magyar, mint katolikus vagy református vallású magyar."
Kedves Wareg, hogy ki kinek mondja magát az egyéni szociális probléma. Valamint ez az Alkotmányban meghatározott joga.
Az, miszerint te beszéltél valakivel és ebbõl konzekvens igazságokat szûrtél le az sem több sem kevesebb mint személyes vélemény és annak tényleg megteszi.
Szándékosan nem akarok azokból a levéltári anyagokból idézni ami a tiszaeszlári vérvád perére vonatkozik, vagy a Numerus Clausus , vagy 1938 utáni folyamatos zsidó törvényekre vonatkozik.
Mert két választ szoktak ilyenkor adni ezen a szinten:
Állandóan hánytorgatnak.
A legszebb pedig: a Holokauszt "ipar".
Személyes véleményem az, hogy magyarnak lenni
nem kiváltság, vagy lehetõség a magyarság mindenki belsõ tartásán vagy ez ügyben tanúsított elhivatottságán múlik.
Semmi köze ehhez , hogy valaki keresztény, muzulmán, református,zsidó stb.
Szomorú , megölt emberek felett azon vitatkozunk , hogy kifelé vagy befelé nyílt a gázkamra és "vidám" barakk volt-e Auschwitz?
Talán mélyen valahol elveszett belõlünk az empátia, helyette inkább jobban szeretünk az elutasítás gesztusával élni.
Az ember nem a tudásánál kezdõdik -bár ez is nagyon fontos- sokkal inkább az emberségénél.
offtopic
Wareg 2009 júl. 31. - 16:01:50
(154/193)
Én egyszer régen egy zsidónak azt mondtam, hogy a magyarországi, magyarul beszélõ zsidók csak vallási kisebbséget alkotnak, de etnikailag magyarok, mire õ határozottan tiltakozni kezdett. Azt mondta, hogy önálló etnikumnak tartják magukat, és nem magyarok. A vallás ettõl független dolog, a kikeresztelkedett zsidó is zsidó marad (az anya zsidósága a döntõ). Azóta meggyõzõdtem róla, hogy igaza volt.

Az, hogy ki számít magyarnak, más kérdés. Nyilván függ az asszimilációtól, az önmeghatározástól és más dolgoktól. Az, hogy valaki bevándorolt-e vagy sem, nem döntõ kritérium. Én az önmeghatározást és a sorsközösség vállalását tartom döntõnek. Ezek alapján a magyarországi zsidó és a magyar nem azonos etnikum, ez egészen biztos.