Téma: Nagy Sándor

10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 21:43:15 10/10
(893/3033)
Amúgy én támogatom a prózás megmozdulásokat, én azt is nagyon szeretem, és legalább kíméli kicsit a hangját.
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 21:09:14 10/10
(892/3033)
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 20:57:36 10/10 Előzmény fresia
(891/3033)
Valójában én sem ismerem, pusztán a megjelenése és ami a munkájából lejön a közönség felé, az irritál.

Az éneklésrõl nem volt úgy szó, hogy abbahagyná (biztosan nem), csak õ mindig vágyott a prózára, ezért (is) lesz ez az est (gondolom könnyen kapható ilyen ötletekre). De szeptember-október körül jön ki az új Adagio lemez, szóval biztosan fog még egy darabig énekelni :)
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 20:53:55 10/10 Előzmény fresia
(890/3033)
Szerintem (bár még nem néztem utána) a következõ szezonban a hazai bajnokságban el kell indulniuk, és akkor talán kimehetnek az olimpiára. Remélem így lesz :)
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 20:43:52 10/10 Előzmény fresia
(889/3033)
Juliról én is vitatkoznék még :)
2004-ben bõven esélyes volt már az EB-re (2002 VB! 8. hely, 2003 EB bronz), és köztudott, hogy a rendezõ ország versenyzõi bizonyos elõnyöket élveznek a pontozásnál, tehát az akkori arany szinte papírforma volt, még ha egyes médiák ezen meg is lepõdtek.

Elég nagy botrány van a mostani pontozásból, pontosan a finnek túlságos felülpontozásából és a rájuk "veszélyt" jelentõk lepontozásából (egyébként már fel is függesztettek egy pontozóbírót a nõi verseny bírói paneljébõl), mert ezúttal kissé elvetették a sulykot(persze egyáltalán nem csak Julinál).

Én egyáltalán nem mondanám, hogy a rövid programja nem sikerült, sõt a korábbi versenyek "nemsikerültjével" sem értek teljesen egyet. Nyilván nem vagyok szakértõ, sõt azt sem vettem észre, hogy a rövidjében lepontozott flippet külsõrõl indította (ami egyébként bár hiba, de hozzáértõk szerint nehezebb megugrani, mint szabályosan belsõ élrõl indítva, szóval nem tekintik olyan nagy hibának), de összességében a pontozás elõtt úgy éreztem, hogy "ez igen, ha az az axel nincs, pontosabban duplára megvan, akkor tökéletes", ahhoz képest kapott olyan pontokat, mintha az egészet végigbukdácsolta volna.

Mivel hallottam a rádióban a saját nyilatkozatát, így be merem ide linkelni ezt a "hiteles" cikket a Blikkbõl:

http://www.blikk.hu/sport/sebestyen-julia-befejezi-132835.html

A cikk, annyira hiteles, hogy a tavalyi EB-t Belgrádba "tették" Zágráb helyett, de ami a leírásban Juli nyilatkozataként van feltüntetve, valóban az hangzott el a rádióban is szószerint. A cikket olvasva, és az interjúból is az jött le, hogy nem az õ lelki teherbírásával van az elsõdleges baj, hanem azzal, hogy a magyar szövetség nem áll mögötte és nem támogatja ill. védi meg.
Számomra az elképesztõ (ami ebbõl a cikkbõl kimaradt, de az interjúban elmondta), hogy a short után jónéhány ország fordult panasszal az ISU-hoz a pontozás miatt, a versenyt követõ 2 órán belül már be voltak nyújtva több nemzettõl hivatalos levél formájában. Juli kérte a magyar szövetségtõl, hogy õk is adják be az "óvást", a szövetség viszont nem tett semmit, gyakorlatilag elengedte a füle mellett. Ezt Juli maga nyilatkozta, szegény nagyon el volt keseredve, s mint ahogyan a cikkben is le van írva, azt is mondta, hogy a VB-n még gondolkodik, mert hiába korcsolyázik jól, ha...
Azt is elmondta még, hogy õ 2004-ben 5 triplát ugrott (mármint nem darabra, hanem fajtára), azóta az összes európabajnoknõ szintén, ehhez képest az idei Lepistö csak hármat tud, és természetesen nem a nehezebbikeket...

Mondjuk a kûrben rontott ugrás(esés) pont flip volt, amit elõzõ nap lepontoztak, amögött valóban lehetett "lelki" ok, az elõzõ napi sérelmek miatt.
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 20:07:24 10/10 Előzmény fresia
(888/3033)
Azt hiszem Sívát tényleg kiüldözzük innen a sok orosszal :)
De ez a Kalinka nagggyon jó :)))
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 18:25:21 10/10
(887/3033)
Örülök a hírnek, megint készülhetek egy elõadásra!:( :))))))) De azért, nehogy felhagyjon nekem az énekléssel, errõl nem beszéltek???
Zahovayval, Te már régebben sem szimpatizáltál. Én nem ismerem valójában.
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 18:13:56 10/10
(886/3033)
Ha Lambiel indulhat majd 2010- ben és most nem versenyzik, a honlapja szerint, akkor Pljuscsenko szintén, nem? :)
Jó lenne Õket is látni majd, nekem hiányoztak az igazán nagy egyéniségek... :)
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 18:07:09 10/10
(885/3033)
Nagy Sándor kurzusára én is beiratkoznék, de az a gyanúm, ott meg én nem bírnám az "esélyesség súlyát" és hamarosan a pszichiátrián kötnék ki! :D
Feltéve, ha ugyanarra a Nagy Sándorra gondolunk... :)

Bizony jó lenne azt a kettõst látni, még Debrecenig is elmennék értük, megköszönöm, ha körülnézel. :)

Sebestyén Julival kapcsolatban egy kicsit vitatkoznék: pont a bp-i EB- n még nem volt annyira esélyes, meglepetés is volt a gyõzelme, erre emlékszem. Utána pedig mindig elõre mondták a médiában, hogy mit várnak tõle. Már ugyan tavaly nem mondták...
...és az EB- okon és VB- ken általában a rövidprogramja után elöl állt helyezésben, de a kûrje nem sikerült... Ezért gondolom azt, hogy talán nem bírja alkatilag ezt feszültséget, amirõl természetesen nem tehet. Végül pedig az idei versenyzése is ezt látszik alátámasztani nálam, a rövidprogramot lepontozták, elszállt az esély - a kûr jól sikerült! Persze, lehet, hogy rosszul látom, talán még Õ sem tudja pontosan, mi zajlik benne ilyenkor.
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 17:49:34 10/10
(884/3033)
Nekem tetszik a Kalinka! :)
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 17:45:46 10/10
(883/3033)
Majd kicsit késõbb válaszolgatok is, csak ezt muszáj feltettem, nézd mit találtam, ha már orosz napokat tartunk! :D
http://www.youtube.com/watch?v=C_A7Hu0uKNw

A dalt az Adagiotól, köszönöm, nem baj, ha kicsit rossz minõségben szól, de tatai felvétel! :)
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 17:18:50 10/10
(882/3033)
Eljutottam oda, hogy a legutóbbi Juventus interjút végighallgassam. Szóval a ....hol nem volt!-ról késõbbi infók nem hangzottak el, viszont Sanyi említette, hogy Erdélyi Timivel készül a Madáchban egy teljesen prózai produkcióval, ami nagyon új és nagyon izgalmas lesz és április körül kerül bemutatásra. Azt ki kellett hangsúlyoznia, hogy a producer Zahovay Zoli... már megint kinyílt a bicska a zsebemben.
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 13:27:25 10/10
(881/3033)
Ha már gyõztesek, akkor jöjjön egy kis Sanyi is :

http://www.youtube.com/watch?v=6n5mvmYrj3U

Ettõl jobb minõségû felvételt nem sikerült találnom... :(((
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 13:24:10 10/10
(880/3033)
Nekem is nagyon tetszett Contesti, remélem láthatjuk még sokat, mert lassan Joubert is kiöregszik és akkor ki marad? :)
Bár Contesti talán még Joubertnél is öregebb, ha jól emlékszem, de neki még csak most "kezdõdik" a pálya, Joubert pedig gondolom az olimpia után visszavonul.
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 13:03:21 10/10
(879/3033)
Lambiel jelentõsebb eredményei:
Olimpia - ezüst 2006
VB: két arany (2005-2006) + 1 bronz (2007)
EB: 2 ezüst (2006-2008)
És hozzá egy csomó 4-5. hely, és természetesen a svájci bajnokságban zsinórban 7 éven át 1. hely.
A vancouveri olimpián nagyon meglepõdnék, ha ott lenne Pljuscsenko :), bár majd utánaolvasok, hogyan kvalifikálhatják magukat, de szerintem ahhoz minimum a hazai bajnokságon is indulnia kell, nem úgy mûködik, hogy egyszer csak beadják a jelentkezési lapjukat az olimpiára :)))
Egyébként Lambiel hivatalos honlapján is olvastam, hogy megpróbálja összeszedni magát, és akár õ is bepróbálja 2010-et. Nagyon örülnék, ha mindketten ott lennének.

Majd szétnézek az Art on Ice és hasonló rendezvények után, mert Lambiel is korcsolyázik benne, hátha jönnek mindketten +Edvinnel Debrecenbe :) - akkor persze ott a helyünk!

Julinál én soha nem éreztem, hogy pszichikailag gyenge a versenyzéshez, ha így lenne, akkor 2004-ben nem tudott volna itthon európabajnok lenni (gondoljunk csak Karolina Costner torinói olimpiai szereplésére - na õ tényleg nem bírta el az otthoni elvárások terhét). Szerintem Juli az esésekben még mindig elmarad egyesektõl(pl. most Kiira Korpi mekkorát esett - ráadásul nem is ugrásból, szegény alig tudott felállni és 2 percre le is állt a programja - elsõszámú finn versenyzõ, hazai közönség... és mégis több pontot kapott a kûrre, mint Juli!).

Nem tudom, hogy globálisan a magyar sportolók milyenek pszichikailag, errõl nem olvastam, de mint nézõ, nekem nem az jön le, hogy rosszul viselik a versenyszituációt, fõleg nem Julinál. Az esések annyi minden mással magyarázhatóak, pl. egy fiatal versenyzõ nõ 2cm-t, akkor bár miliméterekkel, de áthelyezõdik a súlypontja és már nem tud ugrani. Nyilván Juli nem nõtt, csak ennyire apró dolgokon is múlhat, nem hiszem, hogy lelki bajok vannak nála. Aztán persze lehet.

Azt hiszem mégis be kell íratkoznom Nagy Sándor kurzusára :)
10/10
marteeka 2009 jan. 26. - 12:32:33 10/10
(878/3033)
Áááááá, beszélgethetünk a fociról is :)
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 10:47:44 10/10
(877/3033)
Visszajöttem: én is sajnálom Lambielt, hogy, ezek szerint, nem láthatjuk többet... :(
Contesti szereplése tetszett, róla mondták, hogy még nagyot fejlõdhet... :)
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 10:10:34 10/10 Előzmény marteeka
(876/3033)
Marteeka!
Látod, a butaságomban következetes vagyok: hát nem megint rosszul sikerült leírnom Pljuscsenko nevét! :((((((((((
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 10:04:09 10/10
(875/3033)
Szia! Asszem.... és az én bûnöm, ez is! :((( :)
10/10
fresia 2009 jan. 26. - 10:03:04 10/10 Előzmény marteeka
(874/3033)
Jó reggelt! :)

Látom, még nem aludtál, de mire jelentkeztél, addigra én vízszintbe helyeztem magam. :)

Az elírásaid miatt ne aggódj, gondolj a legutóbbi e- mailemre, több hibám között a szóismétlésekben is verhetetlen vagyok. :(((

Már tegnap este eszembe jutott ám ki Lambiel: ugye, Õ már volt ezüst v. bronzémes?
A forgásai valóban gyönyörûek, ez tény, de az is /amennyire én ehhez szintén értek :P/, hogy a pontozó bírák, annak ellenére, hogy kötelezõ elem, nem díjazzák úgy, mint az ugrásokat. Pedig, szerintem is jobb volna, ha a mûkorcsolya, elsõsorban, nem az "erõ" sportja lenne...

Plujscsenko - így a helyes, ebben megint igazad van! /"Csak" 12 évig tanították nekem az oroszt! :(/
Persze, Õ már "nemzetközi" - ami az ismertségét és népszerûségét illeti, az angol írásmód is helyes, ezt sem kötözködésnek szántam. :)
Tegnap képet kerestem róla és - egy vszínûleg nem hivatalos - honlapon elírhatták, én pedig nem tudtam pontosan, elnézést! :(
Egyébként, ma szintén utána néztem és egyik helyen itt az "l", a másikon amott....
Viszont leltem Róla egy tavalyi cikket, remélem még érvényes, ami ebben szerepel, hogy indul 2010- ben az Olimpián! :)))
http://wwww.xlsport.hu/showcikk.php?scid=1006187&egyrov=pitbull
Még ne írjuk le!:)
... és ha lesz Debrecenben vagy akárhol az országban: ne feledd, én Veled tartok! :)))

Sebestyén Julihoz: én most nem annyira a mostani EB- vel kapcsolatosan írtam, azt, amit. Amióta Bpesten, 2004-ben /ha jó a dátum/, nyert az EB- on, azóta általában potyog a jégen hasonló megmérettetéseken. Most is elesett a kûrben... Igaz, szép volt, viszont, az elõzõ évekével ellentétben, a rövidproramját pontozták le...
Azt is mondják, más sportokkal kapcsolatban szintén, hogy a magyar sportolók nem igazán tudják elviselni a esélyesség súlyát. Lehet, persze, csak én gondolom így, de Julival is ez lehet a gond. A sportpszichológiánkról pedig szintén csak a médiákból hallottam néha - idõnként azzal indokolják az ilyen "vereségeket", hogy nem túl jó nálunk. De, lehet, hogy van akinél, nem is lehet hatásos...
Megint rengeteget írtam, ne haragudj, Te sem - és Sanyi remélem, továbbra is megértõ lesz velem. :)
Lehet, hogy várnom kellett volna, ezzel a véleményemmel, mert még fel vagy hergelõdve, mert Te böcsülettel :) végigizgultad a versenyt! :)