8/10
napraforgó 2022 febr. 10. - 17:21:02 8/10
(36/76)
Ma a szemét Roman keresztbe tett Janeknak, lement a farmra és megmutatta Tynának a szerződésüket, aki erre kidobta a fiút.
9/10
Rojita 2022 febr. 10. - 14:14:29 9/10 Előzmény d.erzsi
(35/76)
Igazán nincs mit. Meséld el az ügyfél-szolgáltatáson, h szintén a lakókörzetedben egy régebbi boxszal bejön az a csatorna. Nyilván a Vodafone megvett egy halom legújabb boxot és utólag derült ki, h nem jó mindenre. Ők meg nem reklamáltak a gyártónál, hanem csak szórják ki az előfizetőknek. Pedig biztos egy csomóan reklamáltak már a hibákra.
Jó lenne, ha vki technikához értő ffi is bekapcsolódna és elmagyarázná, h műszakilag mi lehet a probléma ezzel a szolgáltatással a Vodafone-nál.
Hello
d.erzsi 2022 febr. 10. - 13:25:02 Előzmény Rojita
(34/76)
Szia, és köszönöm szépen a tájékoztatást. Ha lesz energiám és időm megpróbálok telefonálni, de nem hiszem hogy segítenek, nem jellemző rájuk. Neked valószínű még régebbi boxod van, nekem egy éve kicserélték és sajnos azóta csak szenvedek. Szurkolj, hogy sokáig ne jusson eszükbe kicserélni. Az enyémről csatolok egy fotót, nem tudom sikerült-e. Sajnos ezzel így jártam, és így járt a barátnőm is aki Zuglóban lakik. További kellemes visszanézést, és szép napot kívánok. Üdv. Erzsi
9/10
Rojita 2022 febr. 09. - 17:36:42 9/10 Előzmény napraforgó
(33/76)
Vmi halványan rémlik, de ott belealudtam.
8/10
napraforgó 2022 febr. 09. - 17:23:47 8/10 Előzmény Rojita
(32/76)
Janek és Vilda már az első epizódban tényleges szerződést kötött arról, hogy vajon Janek a hitelkártyája nélkül hány nap alatt tudja lefektetni a szobalánykának csúfolt Tynát. És Janeknak minden eredménytelen nap után sört kellett fizetnie Vildának. A sakktábla kockái szerint első nap egyet, a második nap ennek a kétszeresét, a harmadik nap az előző kocka kétszeresét és igy tovább. (egyébként ez egy ősi indiai legenda, csak ott gabonaszemekkel csinálták). Mire a sakktábla 64. kockájához ér az ember, már sokmillió sör, vagy gabonaszem a tartozás. (úgy emlékszem, hogy permutációval lehet kiszámitani a végeredményt).
Mivel a Vilinnek átkeresztelt Janek már jó féléve fűzte Tynát eredménytelenül, egyszerűbbnek tűnt egy komplett sörgyárat ajándékozni Vildának, mint kiszámitani, hány korsóval tartozik neki.
Amikor Sylva pénzt kért Vildától, ő ennek a sörgyárnak a terhére adott neki 2 milliót a csodaviz, csodatea forgalmazásának beinditására.
8/10
napraforgó 2022 febr. 09. - 16:32:19 8/10 Előzmény Rojita
(31/76)
Tökéletes jellemzés. Épp ezért tetszika sorozat, mert életszagúak a karakterek és a szituációk is.

A szereplők közt ott vannak az "aranyásó" lányok is, kezdve Sylvával, folytatva Denisával, meg az összes prágai modellel.
De érdekesek a falusi asszonyok és az összes iszákos férfi is. A kedvenceim Biéta, Rosa és a professzor.
Tomot sajnálom, hogy olyan borzasztó anyóssal verte meg a sors. Úgy tűnik, hogy tehetős nagymama, de ahelyett, hogy támogatná az unokáit és a vejét (!), galád módon el akarja venni a gyerekeket az apjuktól, ráadásul szembeforditaná őket az apjukkal, drága ajándékokkal megvásárolná őket.
9/10
Rojita 2022 febr. 09. - 15:16:07 9/10 Előzmény napraforgó
(30/76)
Igen, ritka egy ellenszenves nő ez a Lida. Még azt se lehet ráfogni, hogy öregségére lett egy boszorkány, hiszen csak középkorú. Különben is, aki vénségére lesz házsártos, az fiatalnak se lehetett könnyű természetű.
Ugyanakkor életszagú a karaktere, nem mondhatjuk, h a fk-írónak megugrott a fantáziája. Mindannyian találkoztunk már ilyen mérgező természetű kolléganővel, rokonnal, szomszéddal. Az ember szinte azon csodálkozik, h tudja a saját családja elviselni.

Talán, azt írnám a fk-író hibájának, h e Lidán kívül, még egy fő gonosz szereplő szintén nő, - a két félárva kisfiú nagyanyja. Szintén, mindent elkövet, h egyedül csak övéi lehessenek a kis unokái. A vője tűnjön el, vigye el a rendőrség, a bíróság törölje el az apai jogát, a gyerekek felejtsék el, h ki az apjuk. Ritka az ilyen családon belüli viszály, de létezik. Sajnos, ilyen is van az életben.

Na és a fsz unokatestvére? A mindig irigy, hazug, csaló, áskálódó prágai srác? Az ő karakterét érzem a legkevésbé életszagúnak. Vannak ilyen örök, kibékíthetetlen családon belüli ellentétek, de ezeket röviden le szokták zárni. Ha fiúk a veszekedők, akkor ököllel helyreteszik egymást és különösen nem dolgoznak közös vállalkozásban. Ezt az aranyéletét élő papának is tudomásul kellene vennie.

Bármennyire is irritálóak ezek a ellenszenves karakterek, mégis az ő intrikájuk tartja mozgásban ezt a sorozatot is. El tudom képzelni, h e szerepekben a színészek, egy részt örülnek, hogy ismertséget adó munkát kaptak, másrészt félnek, h a nézők azonosítják őket a karakterekkel és népszerűtlenek lesznek.

Tényleg szó volt vmi sörgyárról, de mintha vki bejött volna, megálltak volna a beszélgetésben. Nem tudom.
9/10
Rojita 2022 febr. 09. - 13:48:19 9/10 Előzmény d.erzsi
(29/76)
Az jutott még az eszembe, h kb két hónapja járt le az éves előfizetésem és amikor hívtam az ügyfél-szolgálatot, mondtam, h mindent hosszabbítok, (ugye ahogy lenni szokott 1500 ft-tal többet akartak kérni a csomagomért, amit végül elengedtek, hogy a 150 csatornáról lemondtam nem tudom már mennyire. 80-100 ? Vmint szg + vezetékes telo - ingyenes vezetékes és mobil számok híváslehetőségével + 7 napos tv-visszanézhetőséggel. Végösszeg: 6490 Ft. Állítólag, ez a legolcsóbb csomag náluk.)
A lényeg, amikor hangsúlyoztam, h a visszanéző szolgáltatás benne legyen, akkor megállított a kislány, h akkor kiküld egy technikust, h kicserélje a boxomat. Csodálkozásomra, h miért kellene kicserélni, amikor eddig vissza tudtam vele nézni, akkor megnyugodott, h akkor már van jó boxom.
1. )Ezzel nekem az jött le, hogy a nyilvántartásuk nem tökéletes. Ugye 2-3 éve vették át az előfizetőket a upc-től. Ki tudja, hogy sikerült az adminisztrációt átmenteniük?
2.) Avagy többféle box van használatban és nem mindegyik alkalmas minden visszanézést engedő csatorna elérésére, - amihez az ügyintéző technikailag nem ért.
3. )Avagy, a beszerelő technikus hibázott, vmit rosszul állított be.
4. Avagy, az Ügyfél-szolgálaton az ügyintéző előítéletes, és zsigerből elkergeti, aki a neki nem szimpatikus csatornákat akarja elérni, - hogy "mindenről a csatorna tehet. "

Írod, h a tv-műsorújságod nem jelöli a visszanézést. Nálam ez úgy működik, hogy bekapcsolom a tv-t, a távkapcsolóval beállítom a csatornaszámot. A távkapcsolón megnyomom a Menü-gombot. Nyilakkal rámegyek a Most futó csatorna opcióra, katt. Nyilakkal visszamegyek a kiválasztott napra és filmre, ha a filmcím mellett ott a nyíl, akkor katt. Ráállok a Lejátszás a film elejétől sorra és katt. Mozi.

Földrajzilag ugyanahhoz a Vodafone - körzethez tartozhatok. Bp., II., Margit-hídhoz közel.
Kb. tíz éve van visszanézhető szolgáltatásom, még a UPC technikusa szerelte be a boxomat.
De bocs, technikailag nem értek a dolgokhoz.

d.erzsi 2022 febr. 09. - 11:29:15 Előzmény Rojita
(28/76)
Köszönöm a válaszod. Bevallom elméletileg nagyon, nagyon sok műsor visszanézhető nálam, és már többször zaklattam a Vodafone-t, de mindig azt a válasz kapom, hogy nem rajtuk múlik, a szolgáltató joga a visszanézhetőség engedélyezése. Az én médiabokszom egy tenyérnyi lehetetlenség, a régi szuper boxot erre cserélték, mindenféle extra lehetőséget hablatyolva. Én nem szeretem, de Ők tudják, etetik az előfizetőket, többek között engem is. Van például olyan, amit s rögzíteni kell és csak úgy tudom visszanézni, de csak itthon a médiaboxon keresztül, viszont ezt a sorozatot még rögzíteni sem tudom. Az én műsor-újságom nem jelöli visszanézhetőnek, de rögzíthetőnek sem.
Én Bp. II.ker-i Vodafone internetes szolgálatán keresztül nézem a tv-t, Te merre laksz, és milyen szolgáltatási csomagod van.
8/10
napraforgó 2022 febr. 08. - 06:23:56 8/10
(27/76)
Döbbenetes, hogy mit meg nem enged magának ez a Lida. Ő, aki ezerrel csalta a férjét a főnökével, akinek a fia nem a férjétől származik képes leribancozni a lányt, akit a fia el akart venni. Miközben a fia csalta a menyasszonyát annak nővérével, meg mindenféle tingli-tangli prágai nőcskével. Ráadásul még azzal is megvádolta, hogy nemibeteg, pedig a bajt csaknem az ő fia kapta el a prágai nőtől.

Jól hallottam, hogy Janek vett egy sörgyárat Vildának az elvesztett fogadás kompenzálására?
9/10
Rojita 2022 febr. 07. - 21:51:32 9/10 Előzmény d.erzsi
(26/76)
Jé, ez hogy lehet? Ezt a sorozatot mindig visszanéző-programmal nézem. Ki tud du, vagy éjjel mozizni?
Most végigszelfiztem az ATV műsorújságját, minden műsor mellett ott a visszanézést jelző nyíl.... A Dunán csak a saját gyártású műsoraikat engedik visszanézni (Híradó, Önök kérték,..), de szg-en a mediaklikk.hu/musor/filmtar - on majdnem minden filmjüket lehet nézni. De hát az már nem tv-ben van.
Egyáltalán adott Neked visszanézést a Vodafone? Mert ha jól emlékszem, amikor ezt kértem, akkor kicserélték a médiaboxomat. Volt, amit vissza tudtál nézni ezzel a programmal mostanában? Lehet, hogy az ügyfélszolgálatnál nem adminisztrálták, hogy milyen boxod van? Ha fizetsz érte, akkor járjál utána, mert ez a sorozat (is) visszanézhető az ATV-nél.
d.erzsi 2022 febr. 07. - 13:38:58 Előzmény Rojita
(25/76)
Én is Vodafone-s vagyok és ezt a sorozatot én nem tudom visszanézni, és az ATV-n vetített filmeket, valamint a Dunán játszott filmek nagy részét sem, és még van néhány kuriózum más csatornákon is. Küzdöttem a Vodafone-al, de azzal passzoltak le, hogy nem rajtuk, hanem a tv csatornán múlik mit lehet visszanézni. Én idáig jutottam! Ha tudtok valami jobbat örömmel meghallgatom! Arról nem beszélve, hogy ezt a sorozatot a késő esti vetítésből áttették du-ra és éjjel 2 órára, nekem sajnos a du-i időpont necces, éjjel kettőkor pedig aludni szoktam. Így jártam!
8/10
offtopic
napraforgó 2022 febr. 06. - 08:41:55 8/10 Előzmény Rojita
(24/76)
Flipem van, ami a lebutitott T-online, azon nincs ilyen visszanézős lehetőség, vagy ha igen, nyilván plusz pénzért. Szerencsére ezt fölteszik a soribarira, ott vissza tudom nézni.
9/10
Rojita 2022 febr. 06. - 08:20:16 9/10 Előzmény napraforgó
(23/76)
Ha lejár az éves előfizetésed, javaslom kérjél "visszanézős"-csomagot. Ez olyan, hogy 7 napig visszanézhetsz minden filmet, műsort (a Duna csatorna kivételével, -igaz őket meg szg-en lehet visszakeresni).
A Vodafone-nál vagyok(volt UPC), de szerintem minden szolgáltatónál van ilyen visszanézhetőség. Kérdezz rá. (A távkapcsoló menü-gombjával előjön majd a műsorújság és a nyílak segítségével mehetsz vissza a napokon, órákon, csatornákon, megállsz a 6 nap előtti, éjjel adott filmnél és katt, nézheted. Tehát semmi media-boxos felvétel beállítása. Az más.)
8/10
napraforgó 2022 febr. 06. - 02:22:21 8/10
(22/76)
Szinte biztos vagyok, hogy ha ezt a filmet is adaptálják és leforgatják a magyar változatot, hát ezt is tönkreteszik.
Nekem mindig az volt a véleményem, hogy egy sikeres, jó sorozatot meg kell venni a csehektől, szlovákoktól, lengyelektől és szinkronizálni, nem ostoba, rossz utánzatokat késziteni tök fölöslegesen.
8/10
napraforgó 2022 febr. 06. - 02:05:10 8/10 Előzmény Rojita
(21/76)
Örülök, hogy neked is tetszik. Ahogy megtudtuk ez egy olyan farm, ahol kecskéket tartanak, a kecskék tejénől kecskesajtot készitenek én szeretem), közben egy panziót működtetnek, valamint van egy étterem - kocsma-ivó részlegük is. a kocsmát a helyiek és a panzióban megszálló turisták egyaránt használják.

Popelkáék a farmot működtetik, Vackováéknak egy szeszlepárlójuk van, innen a rengeteg pálinka kóstolgatás. A Vackov fiú egy Popelkonovának udvarol, de elég langyos a kapcsolatuk, igy a Prágából érkező ifjú könnyedén beférkőzik az egyik farmtulajdonos, Tyna szivébe. De a dolgok nem mennek olajozottan és nemsoká két titok is kiderül.
Az ifjú milliomos, Janek szerepet cserélt a sofőrjével, Vildával, igy Tyna nővére a milliomosnak hitt sofőrt fűzi ezerrel.

A nagyobb baj az, hogy Janek és Vilda már a kezdetekkor Fogadást, sőt szerződést kötött egymással, miszerint Janek a hitelkártyája nélkül is meghóditja, két vállra fekteti Tynát. A dolog cseppet sem megy könnyen, a lány hűséges a langyos szerelmi viszonyához, Stepánhoz, aki pedig csalja őt, épp a saját nővérével, meg bizonyos prágai modellekkel is, akik szintén azt hiszik, hogy ő a gazdag örökös, a milliomos.

Ebből még nagy bonyodalom lesz, mert ha a szerepcserét Tyna meg is bocsátaná, a fogadást, a szerződést biztos nem fogja.
-----------------------------
Nekem a forgatókönyv jobban tetszik a mi magyar sorozatainknál. A szinészeik nem jobbak a mieinknél, de maga a történet érdekesebb, és jobban vezetik a cselekményt.
9/10
Rojita 2022 febr. 05. - 20:21:10 9/10
(20/76)
Mesteri a fk. Talán már 30 epizód lement, de gondosan ügyelnek rá, h a két szerelmes fsz között mindig legyen vmi félreértés. Igazi rétestészta anyag. Ugyanakkor, minden alkalommal vmi bonyodalmat lezárnak egy mellékszereplővel.
De azért tetszik. Nagyon jó, életszagú karakterek vannak és a népes szereplőgárda biztosítja a mindennapi újabb kalandot. Egy állandó vicces családtaggal pedig a humor is folyamatosan jelen van.
Nemrég jöttem rá, h tk 99 %-ban stúdióban forgathattak és minimális szabadtéri jelenetük van. Mégis hihető, falusi sorozat.
Ahogy korábban írtátok, erősen alkoholizálnak. Azt hittem, h a kocsmázásban mi vagyunk az elsők, de a film alapján, a csehek is dobogósak.
8/10
napraforgó 2022 febr. 05. - 12:56:04 8/10
(19/76)
Lemaradtam a délutáni adásokról, azt hittem, majd hétvégén megnézem az ismétléseket.
Hát nem abbahagyták, nem ismételnek, csak éjjal 2-kor.
-iva- 2022 jan. 21. - 22:49:02 Előzmény napraforgó
(18/76)
Egyetértünk. Engem a számos éttermi jelenetben is zavar, hogy senki sem megy ki a mosdóba kezet mosni. (Legfeljebb gyilkolni.) Ilyenek a filmek. És sajnos az emberek többsége is.
8/10
napraforgó 2022 jan. 21. - 16:30:34 8/10 Előzmény -iva-
(17/76)
Én nyilván nem sok-sok mosakodós jelenetet szeretnék, de néha mondhatnák, hogy "mossatok kezet és gyertek ebédelni". A következő percben meg már ülhetnének az asztalnál. De sokszor valóban csak az látom, hogy beesnek a házba valahonnan és rögtön leülnek kajálni.