Wolfeinstein22 2011 jan. 13. - 01:46:14
(66/106)
Egyszer el fogom olvasni a könyveket is, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy az elsõ kettõ részhez képest ennek már semmi köze nem volt a regényekhez. Valaki cáfoljon meg ha tévednék, mert nagyon mûvi kitalált történet hatását keltette bennem. Bár az is lehet, hogy csak a rendezõ váltás miatt.
Akár így, akár úgy, számomra ez a trilógia éppen olyan, mint a Karib tenger kalózai: jó kezdésbõl mély zuhanás. Kár érte, egy kis odaadással lehetett volna benne annyi töltet, mint a Gyûrûk Ura három részében. 10/6
offtopic
Anditos 2011 jan. 09. - 22:04:14 Előzmény Naphinel
(65/106)
Igen, nekem is ezek voltak a bajaim a filmmel: a történet hiányos és gyenge párbeszédek vannak benne. De mivel nem ültem be nagy elvárásokkal a moziba, így tulképpen kellemes csalódás volt. (Ben Barnes meg minek növesztett szakállt? Így sem nézett ki többnek 20 évesnél. :-)
Kedvencem a kis rágcsáló, Viczián Ottó hangján meg különösen kedves és nemes állat benyomását keltette. :-)
5/10
ariskerase 2011 jan. 09. - 10:13:33 5/10
(64/106)
Egyszer meg lehet nézni.
Csekély értelmû medvebocs 2011 jan. 01. - 22:55:14
(63/106)
Tökéletes film.
Tökéletes karácsonyi hatás.
Tökéletes 3D-és hatás.
Naphinel 2010 dec. 29. - 15:44:25
(62/106)
SPOILER veszély!

Egy szóval: csalódás. A bemutató alapján egy újabb varázslatos részre számítottam, legalább olyan jóra, mint az elsõ kettõ volt - ezzel szemben nagyon nem tetszett. Az egész ott kezdõdött, hogy a két idõsebb testvér már nem térhetett vissza, Edmundot és Lucyt meg nem igazán szeretem. Erre rátett egy lapáttal az idióta Eustace is, szóval a szereplõkkel alapból gondom volt.

A másik fõ probléma a történet silány volta. Egyszerûen semmirõl nem szólt, hiába zsúfolták tele „akció dús” jelenetekkel. Elrabolták a narniaiakat, és valami ködös, gonosz helyre vitték, amit a Lordok karjának varázsa törhetett csak meg. Szóval erre a hét (?) kardra kellett rálelniük, és Aslan asztalára fektetniük, és ezek után kajtattak, de amúgy cselekmény szinte nulla. Hiába jártak hõseink különféle földrészeken, egyik sem fogott meg. Se füle se farka, se varázsa nem volt egyik helynek sem, hiába a próbálkozás. Mindenhol ott voltak, váltottak három-négy szót, aztán már mentek is tovább. A kardok mindenütt védtelenül hevertek, így nem is értem, a varázsló miféle próbákról beszélt az elején. Habár mintha inkább a vágyaik legyõzésérõl magyarázott volna, ám azt is lerendezték egy-egy percben.

Jaj, és Caspian „Edmund, tudd, hogy a testvéremnek tartalak”, meg „Eustace, te is a fivérem vagy” dumájától komolyan a hülyét kaptam, ez annyira gáz volt. Ja, Caspiannek meg valószínûleg az életben nem lesz felesége, ugyanis õ Susanba (az idõsebb nõvér) szerelmes, aki ugyebár soha nem mehet már vissza. Ám, ahogy ezt is elõadta, te jó ég. A nõvérednél nincs gyönyörûbb-féleséget mondott Lucynek.

Na, Lucy meg a másik fele. A rész feléig ott kesergett, hogy Susan mennyire szép, õ meg mennyire nem – amúgy tökéletesen igaza van, ugyanis nem a legszemrevalóbb lánnyá serdült –, pluszban szánalmas kísérletekkel próbálta felhívni magára Caspian figyelmét – szerencsére hamar rájött, hogy a hercegnek esze ágában sincs nõként tekinteni rá.

Edmundot ismét megkísértette a Jégkirálynõ, ám most már erõs volt, és csak majdnem engedett a kísértésnek – az utolsó útjára csak összeszedte magát.

Lucy elrablóit sikerült szánalmassá tenniük. Azt hittem, óriások vitték el õt, de helyette apró, nagylábú, ugráló izék – még a nevük is röhej (nem is emlékszem rá).

A felbukkanó tengeri kígyó pedig végképp feltette az i-re a pontot (KLISÉÉÉ!). Komolyan, nem lerágott csont már? Muszáj minden tengeri filmbe ilyesféle szörny? De már az elején biztos voltam benne, hogy elõbb-utóbb fel fog bukkanni hasonló (bár én polipra tippeltem).

A legvégén természetesen megmentették az elrabolt narniaiakat, és ráleltek Aslan országára is – igaz, számomra nem derült ki, pontosan mi lenne az. Slusszpoén: Aslan közölte Lucyval és Eddel (Narnia másik két uralkodójával), hogy mivel nagyok, többé õk sem térhetnek vissza (gratula, C.S.Lewis), ellenben Eustace számára van még hely (ez is gáz. Na, nehogy az az ostoba, gyáva srác legyen a következõ világmegmentõ). Ja, és Czin Vitéz is elment, szóval Caspian kivételével az összes normális szereplõtõl búcsúztunk – na jó, Jill Pole talán normális karakter lesz, ám ez a jövõ zenéje. Ja, bocsánat, nem, ugyanis Caspian már idõs uralkodó, így õ sem szerepel már. Remek. :(


Azért néhány pozitívumot is említenék (mert találtam, bár rettentõ keveset):
– a legelsõ földrészen történtek (börtönzés, rabszolgasorsba taszítás) nagyon tetszettek, ott még komolyan úgy véltem, hogy érdekes filmre ültem
– Eustace sárkánnyá változtatása is jó ötlet, egyrészt, mert szeretem a sárkányokat, másrészt pedig addig sem kellett a kissrác nyafogását hallgatni :)
– a csillag, Liliandil „szép” volt (nem külsõre); pulzáló, misztikus, megfoghatatlan. Látszott a megjelenésén, hogy nem evilági
– imádom a vizet, a tengert, így a környezet kimondottan megfogott – a silány kalózosdi-koppintás már kevésbé
– ja, és nem maradhat ki az Cincz vitéz. Õ a tuti szereplõ. Cserfes, vakmerõ, nagyszájú, vicces, ám egyáltalán nem idegesítõ.
csokimufin 2010 dec. 27. - 17:33:32
(61/106)
szerintem nem volt jó én nagyon szeretem a narniát de ez az elõzõekhez. nagyon nagy csalódás volt számomra
d112 2010 dec. 27. - 15:02:26 Előzmény borkasztik
(60/106)
A 3d- technika kritikán aluli,csak térhatású 3d szóval olcsó de nem látványos.
Mermaid. 2010 dec. 26. - 00:03:31 Előzmény borkasztik
(59/106)
De ezek mind fanatikus rajongók. Én nem vagyok az, szeretem a Potter filmeket, de nem fanatikusan. Ez szerintem különbség. Ez olyan mint a szerelem. Akkor sem látod a másikat reális valójában, nem úgy mint egy barát, vagy ismerõs aki elfogulatlanul tudja tekinteni az illetõt. Mint ahogy a filmet is.
6/10
beo71 2010 dec. 25. - 17:25:24 6/10
(58/106)
Abszolút egyetértek.
Mivé lett az elsõ rész varázslatos világa?Lenyûgözõ volt,ahogyan a kis Lucy átlépett a másik világba.Tunmus úr,majd megszólal a Hód...és elindul a sztori.
Már a második részben kiröhögtem a nyakra támadó hõs egeret,itt már történet sincs,csak sodródik a szerencsétlen hajó jelenetbõl jelenetbe,kínosan próbálnak valami meséset,lenyûgözõt alkotni.Nos nagyon átjött az izzadságszag,csalódás.6/10,otthon egyszer bánkódva ugyan,de nézhetõ.Moziban én sem ajánlom.
d112 2010 dec. 23. - 15:26:35
(57/106)
Igazából a film az otthoni egyszer nézhetõs kategória.
Ha valaki elmegy a moziba akkor ne EZT nézze meg inkább nézd meg a Tront vagy valami mást.
Ja,bár családi film de nem érdemes bevinni gyereket mert ahogy én láttam unták.
Shanks 2010 dec. 22. - 17:08:28
(56/106)
Ez a film annyira rossz, hogy már sz@r.
borkasztik 2010 dec. 22. - 15:18:19 Előzmény Móni Póni
(55/106)
A Titanoc harcát anno nem néztem meg moziba! :D Azzal nem tudom összehasonlítani! Igen itt a 3D inkább térhatású volt és itt ott végülis tényleg nem volt rossz!

Kíváncsi leszek a véleményedre szerintem tetszeni fog... Természetesen vannak benne hibák.. de szerintem szórakoztató kis film volt! :D A vége meghatóra sikeredett! :D
borkasztik 2010 dec. 22. - 15:15:34 Előzmény Mermaid.
(54/106)
Igen ez igaz de ebben az esetben azért volt ilyen bevételû mert sokan még egyszer elmentek rá! Felmegyek egy angol Harry Potter rajongói oldalra egyfolytában azt olvasom a kommentekben hogy mikor mennek el megint rá és hogy hányan!

Igen ez is izlés kérdése valakinek tetszik ez a világ valakinek nem! De ennél még a rajongók zöme is azt mondta tényleg könyvhûbb volt mint eddig bármikor és nagyon jó! Sõt ráadásul a 6. rész nem is tetszett olyan sok mindenkinek mert az tényleg langyos lett, de ennek ellenére még is kíváncsiak voltak a következõre!
10/10
Rider84 2010 dec. 21. - 16:51:01 10/10
(53/106)
Nekem is nagyon tetszett. Az egész film közben éreztem,hogy visszatértek az elsõ rész hagyományához,mely arról szólt,hogy minél jobban visszaadja a könyv üzenetét és hangulatát.
A kis változtatások egyáltalán nem voltak most zavaróak,egyáltalán nem nyúltak úgy bele a történetbe mint a Caspian hercegnél.
Az utolsó két jelenet pedig nagyon megható.
Gyönyörû sorozat ez,csodálatos mondanivalóval.
Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Móni Póni 2010 dec. 21. - 13:06:47 Előzmény borkasztik
(52/106)
Én 23-án megyek...Megelõztél! :D De valószínûleg nekem is tetszeni fog, annyi rossz vélemény után inkább felkészítem magam a legrosszabbra. :D Viszont szerintem sima verzióba nézzük, mert a 3D-rõl ellenben semmi jót nem hallottam, és nem szeretnék még egy Titánok harcát... :)
Mermaid. 2010 dec. 21. - 13:00:21 Előzmény borkasztik
(51/106)
A bevétel, az hogy mennyien nézik meg , adnak ki rá pénzt, sosem fedi a filmrõl alkotott elismerés valódiságát. Illetve azt hogy valóban jó filmrõl volt szó. Fõleg egy olyan film esetében ami sorozat és a fan akkor is elmegy rá ha piros hó esik, mert fan. Annak akkor is tetszeni fog ha mikulások verik agyon Harry Pottert. :) Reálisan a film bevétele nem mutatja azt hogy mennyire volt jó film vagy sem, fõleg az elõzõ részekhez képest.
9/10
King Diamond 2010 dec. 20. - 23:43:37 9/10
(50/106)
Azt hittem, hogy az elõzõ két részhez már leírtam a gondolataimat, de a másodikhoz még sajna nem. Hát, azt már újra kéne nézni, ezért nem írom most még azt meg. De a harmadik részét most néztem meg a moziban, így errõl most jöjjön pár szó. Annyira azért emlékszem, hogy a második nem tetszett annyira, mint az elsõ, amire max. pontszámot adtam. Nagyon reménykedtem, hogy elkészül a harmadik része is a sorozatnak, és eztán is fogok, hogy a negyedik és az ötödik részt is megcsinálják. Mondjuk nem értem a Disneyt, hogy miért kellett cserbenhagyni a Narnia-t, mivel eddig mindkét rész sikeresnek mondható, mivel jóval többet hozott, mint amennyibõl gyártották. Az elsõ sokkal többet, igaz, a második már csak kevéssel, de még mindig többet hozott (asszem. 200 millióból készült, és 450 körül hozott; az elsõ rész 150 millióból készült, és több, mint 750-et hozott-csak viszonyításképp). Ennek ellenére még ezt sem nevezném bukásnak. Az IMDb-t elnézve a harmadik rész eddig nagyon gyengén szerepel sajna, pedig egyáltalán nem lett rosszabb, mint az elsõ kettõ. Sõt, nekem a másodiknál jobban bejött. Szépen meg voltak csinálva a jelenetek, a 3D sem volt rossz. Itt-ott nagyon jól megcsinálták SPOILER (pl. a sárkányt, meg a hajót, és a tengeri kígyót is, ja meg persze a ködöt).
A szereplõk közül mindenki bejött, az újak is, az egér nagyon aranyos volt, a szinkronját meg tökéletesen eltalálták. Ezeken kívül jó volt látni feltûnni Aslant és a Fehér boszorkányt is. SPOILER VÉGE
Remélem megcsinálják a következõ részét is, mert kíváncsi lennék rá.
9/10

Ui.: aki meg nem szereti, az ne nézze meg, nem kötelezõ. Akinek már az elsõ része sem jött be, az egyáltalán minek megy el megnézni a többit..
Kakaduka 2010 dec. 19. - 22:29:49
(49/106)
Szóval a k a b a l a s z i g e t.hu oldalon errõl is egész jó cikk van, meg egy csomó más filmrõl is.
Kakaduka 2010 dec. 19. - 22:27:27
(48/106)
borkasztik 2010 dec. 19. - 22:01:48 Előzmény Mermaid.
(47/106)
Kikérem magamnak hogy a Harry Potter-nél nem jöhet rosszabb, vagy valami ilyesmit írtál :D:D:D... A nagy többségének nagyon tetszett a HArry Potter ez a része! Nem találtál ilyen felmérést? Talán nem a Narnia krónikái részén kellene keresni és elég ha csak a bevételt is megnézed mennyien voltak rá kíváncsiak arra a filmre! :D

Egész jó helyen áll azon az IMBn-is!

Az már más kérdés ha te nem szereted ezeket a mesés fantasy filmeket, mert nem tudsz elrugaszkodni a valóságtól.. de akkor ne nézd meg ennyi!

Visszatérve a NArnia-ra mert ugye ez annak a filmnek a Topicja szóval én ma néztem meg és amennyire lehúzták és féltem beülni rá annyira tetszett! Izgalmas volt és lekötött nagyon, izgalmas mese volt ez egy estére nekem! Magával ragadott és kész mást nem is vártam el tõle! Egyszerûen imádom ezt a fantasy és mese világot legyen szó Harry Potterrõl vagy Narnia-ról!

Jóó persze nem volt egy olyan nagyszabású mint a Harry Potter része és technikában is egy kicsit alulmaradt az elõzõ két NArnia-tól! De nem okozott csalódást nekem! Tetszett nekem és kész más fanyalgó véleménye nem érdekel! Ha mûvészfilmre vágyok akkor majd nem ilyen filmekre ülök be! :)