encsimencsi 2008 febr. 26. - 15:29:21
(94/274)
A párhuzamba állítás a Bibliával nem belemagyarázás, az alapok tényleg passzolnak. Két nõ (adott esetben lány) kíséri el az 'utolsó' útjára, plussz a legnagyobb srácot, aki csatába viszi a népet, Peternek hívják. A királynõ csábítása elõször édes, aztán alig tud szabadulni tõle... stb. Mellesleg Tilda Swinton sztem zseniálisat alakít benne. Meg az egész film hatalmas, és a zeneje is hihetetlen jó. Egyszer majd el is olvasom.
10/10
Zsütz 2008 febr. 26. - 14:26:06 10/10 Előzmény Huma
(93/274)
Jajj ne már... Enniy erõvel minden filmben, amiben feltámad a HÕS, az Krisztusra utal?? Neee... ez ollyan... azt elismerem, hogy Lewis erõsen keresztény volt. De azért ne magyarázzunk be ilyen csodajelenségeket.
Pheia 2008 jan. 11. - 18:48:41
(92/274)
Szerintem nagyon aranyos film és legfõképpen azér tartom nagyra mer ebben legalább nem a trancsírjelenetek dominálnak, ami mostanában olyan nagy divat a filmszakmában... szal sztem az egész sztori jó, az utalások is, meg a film igazán látványos is úgyhogy nekem nagyon tetszett.
Huma 2007 szept. 14. - 19:25:41 Előzmény mezsge
(91/274)
Ugyan már:) a Biblia senkinek nem nehéz, ill. nem szabad nehéznek lenni. Érdemes új fordításút olvasni (pl. a Kálvin kiadó). ééés rájösz, hogy sokszor különbség van a Biblia (Isten) tanítása és a Keresztény Egyház dogmái között...tiszteletben tartva a kivételeket!hm

Na, akkor Üdv. :)
mezsge 2007 szept. 13. - 21:32:54
(90/274)
köszönöm az infókat! :)

az Evangéliumokba csak beleolvastam (kötelezõ volt 9.ben), nekem a Biblia amúgy is túl nehéz (nyelvezete fõleg), meg igazából nem vagyok hívõ (legalábbis nem a Keresztény Egyház által tanítottakat vallom.) de ahogy felsoroltad a 'nyomokat', elgondolkodtam rajtuk :)

további szép napot! :)
Huma 2007 szept. 13. - 16:24:44
(89/274)
Már maga az író is keresztény hívõ ember (nagyon sok könyve kapható a www.harmat.hu oldalon), pl.: az OROSZLÁN, aki Krisztust szimbolizálja (halála, feltámadása, bûnbocsánat), az Oroszlán életrekeltõ lehelete (Szentlélek), a boszorkányról (a sátán), pusztításról, kísértésekrõl, hazugságról, üldöztetésrõl nem is beszélve; az ember lényege.

Most csak ennyi jutott hirtelen az eszembe:) Ha olvasod az evangéliumokat (Máté, Márk, Lukács, János), akkor egybõl rá fogsz jönni dolgokra. A filmben lévõ harc nem elsõsorban fizikálisan jelenik meg egy keresztény életében. A kard pl. Isten igéje, a Szentírás.

A könyveket sajnos idõ hiányában én sem tudtam még elolvasni (32 éves fejjel, de mit számít...:)), a film viszont rendkívül tetszett.

Üdv.
mezsge 2007 szept. 10. - 19:55:47 Előzmény Huma
(88/274)
egy kérdés: keresztény motívumok? hol? mikor? csak én voltam ilyen vaksi, hogy nem vettem észre? :)

én az elsõ könyvet olvastam, amelyik alapján a film készült, abba csak beleolvastam :) a film.. egyszerûen gyönyörû! ebben a kategóriában szerintem tökéletes! :) minden, ami egy igazi meséhez kell, megvan benne. a zenéje pedig nagyonnagyon szép!! jó könyvbõl jó film lett :)

üdv mindenkinek!
thordin 2007 júl. 11. - 10:52:36
(87/274)
Amugy meg nekem a történet tetszik, lehet, h. el is fogom olvasni, de maga a filmbeli adoptáció nagyon gyengére sikerült.
De sztem jobb lenne összehasonlítani a régebbi adoptációval összehasonlítani.
thordin 2007 júl. 11. - 10:49:47
(86/274)
Bocs, címe:).
thordin 2007 júl. 11. - 10:28:45
(85/274)
Én jópár éve láttam már ezt a filmet, csak más feldolgozásban.
Meg tudná-e nekem mondani, h. annak mi lehetett a neve?
Huma 2007 jún. 06. - 16:17:55
(84/274)
Azt nem értem, hogy az adatlapod és a jelenlegi HSZ-od között miért van ekkora ellentét? Elfogadható lenne a HSZ-od, de amikor megnéztem, hogy ki is vagy kicsit megdöbbentem. DE! Nézd meg a filmet, nagyon jó mese, telis tele keresztény motívumokkal, csak ne felejtsük el az IGAZIT. ..."Az igazságtól elfordítják fülüket, de a mondákhoz odafordulnak." 2Timóteus 4, 4.

Baráti üdv.
Vizilo formaju edesseg 2007 jún. 06. - 14:52:07
(83/274)
Kolla te olyan bölcs vagy ...
10/10
King Diamond 2007 márc. 23. - 22:30:03 10/10
(82/274)
Nagyon szép film, nem olvastam a regényt, de lehet, hogy el fogom, mert nagyon tetszett. Szépen meg van csinálva, a csata meg egyszerûen tökéletesen lett kivitelezve. Az a sok lény-kicsit Heroes játék érzésem volt a moziban a csata alatt:) alapfilm, aki szereti a kicsit mesésebb filmeket is 10/10
uorsi 2007 jan. 14. - 21:38:21
(81/274)
különös hangulata van! de komolyan... elvarázsolt és megrémísztett egyben:) a HP-val meg szerintem semmi baj nincsen nekem nagyon bejön:) de hát ez teljesen szubjektív:)
szerintem nem is egy stillus a két film szal nem kell összehasonlítgatni õket...
mõremorcogimicó 2006 dec. 29. - 20:37:54
(80/274)
Szerintem nagyon szépen sikerült megoldani ezt a feladatot. Gyerekként teljesen levett a lábamról a pár részes sorozat. Elbûvölt, mert mindig a szekrényben lapuló fantázia birodalomról álmodoztam én is. Mesevilág, beszélõ állatok, furcsa lények és AZ Oroszlán. Valóban gyönyörû történet, bár kicsit rémisztõek a figurák az ominózus oltár jelenetnél...
Rootwin 2006 dec. 29. - 14:51:06
(79/274)
ohh... az elõbbi hozzászólásomhoz vmiért nem kerül fel a kép, tehét még 1x
Rootwin 2006 dec. 29. - 14:49:09
(78/274)
sziasztok! Errõl tud valaki valamit ? (hogy egyáltalán mi is ez???) Én vevõ lennék rá... :)
csipety 2006 dec. 10. - 17:55:20
(77/274)
Sztem semmi probléma nincs a történettel. Legalább nincsenek benne olyan idióta dolgok mint a HP-ban. A HP-t már nagyon extrára akarta megírni a nõci aki írta, hogy túl változatos lett, és éppen ezért nem is olyan érdekes. A Narnia-t egy igazi író írta, és valszeg nem azért hogy minél nagyobb vagyont gyûjtsön össze belõle.
Amúgy a Rowling ügyesen meggazdagodott. :)
Frank 'n' Stein 2006 dec. 06. - 20:55:26 Előzmény Asha
(76/274)
Nekem ez nagy csalódás volt a heharangozó után.Az animáció meg kell hagyni , nem rossz, de maga a sztori HÁÁÁT.......
Asha 2006 nov. 21. - 11:06:07
(75/274)
Valahogy mindig is ellenérzetet váltottak ki belõlem a túl népszerû, túl reklámozott dolgok, így a Narnia is. Rögtön úgy kezdtem, hogy nem fogom elolvasni, de még megnézni sem - különben sem rajongok a mesefilmekért, pláne ha "cuki" kisgyerekek játsszák a fõszerepet (ne azzal bûvöljön el, hogy aranyos, és bociszemekel tud nézni).

Tegnap mégis eljutottam odáig, hogy vessek rá pár pillantást (felkaptam a fejem a fantasztikus fimzenére), és nem is tudtam felállni elõle... Nagyon kellemeset csalódtam benne! :) Egyetértek Lolával, ez nem csak egy egyszerû mese, klasszisokkal jobb a H.P.-nél. Nem mintha azt nem szeretném, de tudom, hogy az nem több, mint egy pörgõs, izgalmas történet egymás hegyére-hátára halmozott mitológiai alakokkal, és bölcsnek hangzó, de üres szöveget hablatyoló varázslókkal.

A Narnia érzelmesebb, szeretetteljesebb, õszintébb, kedvesebb. Csak ajánlani tudom mindenkinek!