Vica 2006 jan. 27. - 10:26:06
(34/274)
A következõ részben is(ha megfilmesítik)ezek a gyerekek lesznek a fõszereplõk?Csak mondjuk nõnek pár évet!Aslant "tisztelem"azért,hogy föláldozta magát,és végül Edmund is egy csomó mindent akaratán kívül árult el,meg hogy a rókát ne öljék meg,de azért így is ellenszenves egy kicsit.Meg ha nem a Jégkirálynõvel találkozik,biztos másképp alakult volna.Végül is rendes kisfiú,csak nagyon meggondolatlan.
eszti 2006 jan. 22. - 11:05:32
(33/274)
KIRÁLY!!!!!!!
Rider84 2006 jan. 18. - 09:57:48
(32/274)
Szia Vica!Örülök hogy nagyon tetszett.
7 részes a könyv,és a Disney+a Walden Media már tervezi a Caspian herceg címû kötet filmrevitelét.Azért ezt viszik filmre legközelebb,mert ez közvetlenül kapcsolódik ehhez a történethez,amit most láttunk a mozikban.
Aslan önzetlen váltságáldozatot tett,fel kellett áldoznia magát,mert különben Edmund halt volna meg.Így szólt a törvény,hogy valakinek meg kellett halnia Edmund bûnem miatt.
Vica 2006 jan. 17. - 20:15:12
(31/274)
Megnéztem a filmet.Naggyon tetszett,habár az elsõ fél órát egy kicsit untam.Tipikus karácsonyra való film.Hány részes a könyv?Lesz még több része is?Azért sajnálom,hogy Aslan meghalt a legvégén!Edmund pedig egy nyavalyás ÁRULÓ!Aslan egy ilyen miatt alázta meg magát?!
pattycica 2006 jan. 17. - 19:48:15
(30/274)
Csak 1-2 hozzászólást olvastam el, szerintem ne 1mással veszekedjetek, nem az a lényeg, hogy elmondod a véleményedet és kész?
Az enyém röviden: olvastam a könyveket is anno, szerettem õket, ezért megnéztem a filmet is. Bejött. Szépen csinálták meg, helyesek a gyerekek (fõleg Lucy) és király a boszi (+ persze Aslan is) Ennyi voltam..
Fe2 2006 jan. 14. - 11:30:15
(29/274)
Persze nem utánzat, hiszen ez még tán klasszikusabb is, ám éppen ezért kevésbé eredetinek tûnik, és kevésbé adoptált is.
Fe2 2006 jan. 14. - 11:25:38
(28/274)
Röviden: A Gyûrûk Ura, csak lájtosban. Bár amit szegény oroszlánnal mûveltek...
cricket 2006 jan. 13. - 14:21:10
(27/274)
Nem feltétlenül értem miért kell ennyit "kihozni" egyetlen filmbõl?! Azért készítenek többféle mûfajú filmet, hogy ki-ki megtalálja a neki tetszõt! Ha úgy nézzük a Narnia Disney produkció és korhatár nélkülire sikeredett a film. Ebben a kategóriában csillagos ötösre sikerült, szerintem (pedig én sem vagyok már gyerek). Aki több erõszakra és vérre vágyik az válasszon egy korhatáros filmet! Ez egy csodálatos történet, talán csak LÉLEK kell hozzá! :)
Szani 2006 jan. 13. - 10:54:49
(26/274)
Amúgy persze nagyon is helyénvalóak a meglátásaid. Nem is vagy Te teljesen elveszett gyerek. A történet allegorikus értelme pont az, amirõl beszélsz; bár ez ma már nagyon kevés embernek esik le.
Szani 2006 jan. 13. - 10:49:19
(25/274)
Teljesen egyetértek. Ez a film egy kész Apokalipszis!!! : )
Marci 2006 jan. 12. - 19:28:15
(24/274)
Hozzászólás tusmester hozzászólásához...

Az egyátalán nem baj, sõt jó is hogy sok idõt fordított a mondai utalásokra.

Válaszolnék pár kérdésedre:
- Miféle áldozatot hoz Aslan, ha senki nem veszít vele semmit? MEGHALT! (úgy mint Jézus) Persze aztán feltámadt, de akkor is. Megalázták...stb...
- Miféle csata az, ahol utána _minden_ jó oldalon álló föltámad egy oroszlán lehelletétõl? Ez nem csak egy oroszlán hanem szimbólikus jelképe Jézusnak!!! Tudod, mikor Jézus meghalt, még aznap kettészakadt a függöny és a >>> halottak feltámadtak! Bonyolult mi?
- Milyen dolog az, hogy miután fölnõnek a gyerekek, kipottyannak a szekrénybõl ugyanolyan óvodásként, ahogy beléptek? Úgy hogy Nárniában eltelhet több év is, itt a földön, az csak pár óra. Nehéz felfogni?
andi02 2006 jan. 11. - 14:46:21
(23/274)
Szerintem is jó volt, pont karácsonyra való.
lalika07 2006 jan. 11. - 08:44:39
(22/274)
Abban én is egyet értek, hogy mese, de nekem is nagyon tetszett.
x-tro 2006 jan. 10. - 13:08:48
(21/274)
De hozzá kell még tennem azt is, hogy Bergman vagy akár Almodóvár filmjeivel is felesleges ezek összevetése. Mindent a maga helyén és súlyában.
x-tro 2006 jan. 10. - 12:59:59
(20/274)
Szerintem ezt a filmet elég nehéz objektíven megítélni, már amennyire ez lehetséges is egyáltalán. Rajongói megközelítésekrõl van szó szerintem, és ellendrukkerekrõl. Egy potteres nem fog ezért rajongani, míg a gyûrûkurás mindkettõt lenézi. Persze ez nyilván túlzás, de mindenesetre, aki be van oltva mese és fantasy ellen, az ne kísérelje meg ezen nagyszerû filmeknek a befogadását. Maradjon meg mittudomén Csak Norrisznál.
Vica 2006 jan. 09. - 19:35:54
(19/274)
Én még sajnos nem láttam,de hamarosan sort kerítek rá.Most még nem ítélek a véleményeitek alapján,mert megjártam a Zorro 2-vel is.Holott az is egy nagyon szupi film.Összesen háromszor néztem meg moziba,és dvd-n is meglesz,az 100!Megyek aludni,álmos vagyok!
Rider84 2006 jan. 09. - 10:50:32
(18/274)
Megnéztem én is.Gondoltam akkor szólok hozzá ha már láttam is,mert úgy igazságos.A véleményemet akár ezzel a 3 szóval is megfogalmazhatnám:csodálatos,magasztos,lenyûgözõ.
Hihetetlenül jól sikerült film.Felemelõ hangulat,sugárzó szépségû képek.A mondanivaló meg hatalmas és magáért beszél.
Annyi szeretettel csinálták ezt a filmet és ez csak úgy sugárzik róla.
A színészek elõtt is le a kalappal.A gyerekszínészek is fantasztikusat alakítottak.A kis Lucy karaktere nagyon aranyos ,az õt játszó kislány rendkívül tehetséges már ilyen kis korban is,ígéretes karrier áll elõtte az 100%!Természetesen a többi gyerek elõtt is.Petert a legidõsebbik testvért,Susan-t az idõsebb lányt és Edmund-ot a kisebbik fiút is nagyon tehetséges gyerekek játszották.Látszott rajtuk is hogy mennyire beleélik magukat és mennyire szeretik amit csinálnak.
A zene is libabõr.Be is szerzem hamarosan.
Az egész tökéletes úgy ahogy van.Kötelezõ!:)
(Az hogy nincs vér,mert ugye ezért is sokan kritizálják meg kifejezetten jópont és filmtörténeti jelentõségû. Bebizonyította hogy nem a csöpögõ vér literszámától lesz jó egy csatajelenet. Így a csatajelenet közben is végíg ott volt az a fantasztikus felemelõ hangulat.)
Nem értem miért kell bántani.Ennek a világnak óriási szüksége van ilyen gyönyörû történetek üzenetére.
És azzal vádolni pl, mert erre is van példa,hogy nm egyéni meg nem hoz újat,meg teljesen alaptalan,ugyanis jó lenne ha mindenki észben tartaná hogy könyvadaptáció és ez a sorozat az 50-es években íródott,amikor ez teljesen új ötlet volt és teljesen egyéni,és ma is érvényes az üzenete.
malelita 2006 jan. 07. - 15:44:55
(17/274)
Abban, hogy mese, egyetértek. Viszont nekem tetszett, bár lehet, hogy mert alkatilag ezekre a filmekre vagyok "beállítva".

A könyvet nem olvastam, és azt hiszem nem is fogom, annyira azért nem szerettem meg a filmet, bár írottan minden jobb (mondjuk a Gyûrûk Urával egyetértek).
A film képi világa lenyûgözõ volt,régen láttam ilyen jót.

AZt hiszem leírtam mident, amit akartam---
marchello 2006 jan. 07. - 13:25:21
(16/274)
hát elég gyenge produkció volt. mese. hab nélkül. nem olvastam a könyvet, nyilván az lenne a mérvadó, de ha többrészest akarnak csinálni belõle, akkor illik, hogy legalább az elsõ jól sikerüljön. ez most, szerintem, nem jött össze.
pozitívumként említem az oroszlán szépen renderelt sörényét (amire egyébként Porcukor kolléga hívta fel a figyelmem :). ja és még azt is hogy végigröhögtem az egészet :)
a negatívumokat hely hiányában most inkább mellõzném.
porcukor 2006 jan. 07. - 13:00:31
(15/274)
Szerintem a Narnia filmnek (pláne fantasynek) eléggé gyenge volt. Bizonyos életkor alatt nyilván élvezhetõ, nem tûnik fel az összecsapott munka.

Aki meg képes krisztusi jelképeket belelátni egy mesébe, azzal valami difi van... :)