Téma: Ne engedj el!

7/10
suxel 2012 okt. 17. - 15:46:51 7/10
(115/155)
Az egész film számomra frusztráló és nyomasztó volt. Nem tudom elmondani tetszett vagy nem tetszett, valami ilyesmit vártam, de mégse? Adok egy jó 7 pontot az egész alkotásra, azt viszont nem tudom, hogy a jövõben elõveszem-e még a filmet vagy sem.
Attlas 2012 okt. 17. - 12:40:09
(114/155)
Háát... én szeretem az elvont, elgondolkodtató filmeket. De ez a film... ugyan mondja már meg nekem valaki, hogy mi volt a mondanivalója a történetnek. A történetet aki kitalálta, az egy elmeháborodott ember lehetett. Engem kiakasztott a kegyetlen történet. A két világháború sem volt olyan kegyetlen mint ez a történet. Reméltem, hogy legalább a film végén történik valami empatikus esemény, de nem így lett. Az utolsó képkockák után ez miatt, szinte bosszankodva álltam fel a képernyõtõl és idegesített, hogy egyáltalán végig néztem, az amúgy tartalmatlan alkotást. Egyébként minden más rendben volt. A zene, az operatõri munka, a színészi alkotások, mind-mind nagyszerû volt, de a tartalom kegyetlen, kiábrándító, embertelen és ezért egy elmebeteg alkotássá avanzsálta a filmet. Bánom, hogy meg néztem.
Phantasia 2012 szept. 01. - 17:26:11
(113/155)
Bocsi, az elõzõ hozzászólás kicsit SPOILER-es!!
Phantasia 2012 szept. 01. - 17:25:08
(112/155)
***SPOILER PÓTOLVA***

Már elõttem említették, hogy miért tanították, nevelték õket, ha csak 'vágásra szánt' birkák voltak. Ezen és is gondolkoztam és szerintem az a válasz, hogy minél egészségesebbek legyenek. Plusz a filmben is említették, hogy az az iskola ahova jártak, az utolsó empatikus helyek közé tartozott. Tommy említi is a vége felé, hogy a modernek már tényleg csak olyan 'birkatelepek' (már nem emlékszem pontosan milyen szót használt, de ez a lényeg).
Nekem nem volt életszerûtlen az, hogy nem ragaszkodtak jobban az élethez. De mivel hála istennek nem voltam ilyen helyzetben még, ezért ezt nem tudhatom pontosan. Biztosan voltak kivételek, akik meg akartak szökni pl. amit az elején említenek, a kislány aki kimászott. Én úgy gondolom, hogy ha eléggé beléjük nevelik azt, hogy nekik mi a feladatuk és azt, hogy az jelenben kell élniük és soha nem elõre nézni, akkor ez lehetséges. Elhiszem, hogy ez valakinek nagyon hihetetlennek hangzik elsõre, de elég csak más, a nyugatitól eltérõ kultúrára, gondolkodásmódra gondolni. Pl. a távol-keleti emberek teljesen más filozófiában nõnek fel, ott évezredek óta teljesen más a gondolkodás.
10/10
Alison Taylor 2012 aug. 21. - 19:33:37 10/10
(111/155)
Kétszer néztem meg pár napon belül. Óriási! És ne azon lovagoljunk már, hogy miért nem szöktek meg, meg honnan volt pénzük, mert nem ez a film lényege, hogy arra ösztönözzön, hogy ilyesmin gondolkodjunk. Egyébként meg ép testben ép lélek. Persze, hogy megadnának az ilyen embereknek mindent, hisz õk az életet adják. De mondom, ez mellékes, abszolút semmi jelentõsége a filmet tekintve.
10/10
mcfly23 2012 aug. 20. - 04:31:24 10/10
(110/155)
Ilyenkor döbbenek le az embereken.Csoda,hogy itt tart az országunk,hogy azt írjuk a drámára: unalmas? Ha akció filmet akartál,miért nem azt néztél? Fától az erdõt...Szokták mondani.A nagy filmkritikusok összeálltak,és megmondják itt mindenkinek a tutit ?! Elõbb úgy nézzetek végig egy ilyen filmet,hogy csak erre figyeltek,nem ropogtatva a rágcsálnivalót,és akkor megértitek.
10/10
mcfly23 2012 aug. 20. - 04:25:09 10/10
(109/155)
Gondolkozz.Nem kinevelni akarták belõlük azt az ösztönt,hanem alapból nem nevelték beléjük,így nõttek fel,hogy nekik ez a természetes.Nem érted a film mondanivalóját,felesleges hasonló elméjûeknek megnéznie.

Nekem a film nagyon tetszett,az egyik kedvenceim közé sorolom.
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 10. - 23:02:31
(108/155)
Annyira engem se nyûgözött le..
Nem tudom de ez a sztori nincs teljesen átgondolva...azt,hogy elfogadják,hogy õk miért is élnek..
Fájdalom volt nézni...
3/10
livefast 2012 júl. 27. - 20:26:37 3/10
(107/155)
Vontatott, unalmas, nem vet fel és nem válaszol meg kérdéseket, semmi új nincs benne.
Drámának nem elég mély, gondolatkísérletnek nem elég eredeti.
Egy 15 perces rövidfilmben el lehetett volna mesélni, de minek, amikor mások, máshogy ezt sokkal jobban megtették korábban.
Kroul 2012 júl. 27. - 17:06:34
(106/155)
Életem egyik legrosszabb filmje. Nem tudom miért néztem végig...talán vártam a végén egy normális befejezést. DE NEM VOLT!

Nem is tudom hol kezdjem, alapvetõen a történet alapgondolatával van a legnagyobb problémám. Mégpedig, hogy embereket azért tenyésztenek, hogy donorok legyenek. Ez most komoly? Pont Angliában, Euróba és a világ egyik legfejeltebb országában? Egyáltalán nem tudom elképzelni ezt az élethelyzetet.

Tegyük fel, hogy egy normális ember ebbe a helyzetbe kerül. Észreveszi, hogy azért született, hogy más embereknek adja a szerveit, addig, amíg meg nem hal. Hát én minden nap megpróbálnék elszökni, és ha nem lehet, mert GPS jeladók vannak a testemben, akkor viszont minden nap elszívnék 100 doboz cigit, és meginnék 10 liter Jégert. Úgy már úgy se kellenének a szerveim.

Alapvetõen hülyeség a történet, és így már nem is érdekes a szerelmi szál.

Nem ajánlom ezt a filmet!
juve86 2012 júl. 26. - 00:55:43
(105/155)
Alapvetõ ösztön az élethez való ragaszkodás,fõleg ha szerelmes vagy ill.boldog.
Ez nem egy tanult viselkedés,hanem ÖSZTÖN.Nem lehet erre nevelni egy embert hogy tûrje ahogy szép lassan megölik,de addig is éld az életed.
Nekünk sem úgy mondták,hogy ne akarj meghalni.Ragaszkodunk az életünkhöz állati ösztönbõl.Nem így mûködik az emberi agy,ezért ez egy hülyeség.
Kételkedés,harag,dacolni,(háború sajnos),elemi emberi tulajdonság nem tanuljuk.
Ez akkor állná meg a helyét,ha õk tényleg nem emberek lettek volna,különben lehetetlen ez a viselkedés egy emberi lénytõl,kb.mintha egy kígyóba belenevelnéd,hogy kisegerekre vigyázzon.Marhaság:2/10
7/10
Babito 2012 júl. 17. - 09:36:54 7/10
(104/155)
Ez volt a legbetegebb, legmeghökkentõbb, legszomorúbb ötlet, amit mostanában láttam, talán a Benjamin Button különös élete óta. A hatás ugyanaz volt, még napokkal a film után is meg voltam rökönyödve az alapötleten és az általa keltett érzelmeken. Amúgy a film maga nem nagy eresztés, nagyon lassú, unalmas, bár valószínüleg a drámai hatás fokozása végett lett ilyen. Nekem ezért csak 10/7, de az alapötlet miatt mindenképpen érdemes megnézni egyszer.
+++SPOILER+++
Az a rész azért nagyon felszabadító volt, amikor Tommy végre elkezdett ordítani. Az kellett bele, és nálam is ott törött el a mécses, mert addig olyan feszültség alatt voltam maga a történet miatt.
+++SPOILER+++
Istimester 2012 júl. 06. - 16:44:48
(103/155)
Lehúz ez a film, számomra nem volt életszerû. Hát micsoda birkák ezek benne? - hiszen egyszerûen csak le kellett volna pattanniuk, elvegyülni, és élni egy ún. "normális", hosszabb életet. Vagy, ha donortelepet akarnak, akkor ne neveljék, oktassák õket, hiszen minek a kifinomult öntudat egy vágásra szánt birkának?
vpeti73 2012 jún. 28. - 01:00:51 Előzmény Boloka
(102/155)
***spoiler***


Pár utalás van rá, hogy azért nincsenek elszigetelve a külvilágtól.
Colavásárlás, farm, tengerpart. Tehát láthatnak rendes embereket is.
Tévét nem néztek sohasem? Könyvet nem olvashattak?
Akkor lenne fogalmuk a valódi életrõl...

Na meg mibõl élnek, amikor nagykorúak lesznek? Hol laknak, honnan szereznek maguknak élelmet, ki fizeti a rezsijüket?

*****
Boloka 2012 jún. 26. - 22:28:53
(101/155)
Én... :/ Túl sok a szabadidõm mostanság:)
Boloka 2012 jún. 23. - 20:30:47 Előzmény vpeti73
(100/155)
SPOILER Énszerintem:
1., 2., 3.: Teljesen jogos, nem olvastam a könyvet, de úgy tudom az is európai környezetben játszódik. Én is nagyon furának érzem ezt a belenyugvást. Bár beletörõdtek a sorsukba, azért mégsem teljesen, mert reménykedtek benne, hogy létezik lehetõség a transzplantációk elhalasztására. De mikor kiderült, hogy nem, csak szomorkodtak egyet és már mentek is a mûtõasztalra, eszükbe sem jutott ellenállni. Gondolom nem nagyon volt választásuk, mert egy csipes bigyó volt mindegyikük kezén, aminek a segítségével nyomon tudták követni õket. Meg ahogy már mondták elõttem mások is, nem ismerték az igazi életet, nem tudhatták, mirõl mondanak le. De még ha meg is szöktek volna, nem húzzák sokáig, mert ordít róluk, hogy kik õk (a viselkedésük, beszédük stb.). És - én így képzelem - az emberek nem tekintették õket a társadalom tagjainak, a szökevényeket senki sem segítette volna. A periférián éltek, talán sajnálták õket, de annyira biztos nem, hogy meg akarják szüntetni ezt a rendszert. Ha falhoz állítanak egy vadidegennel együtt, aki a társadalmi normák szerint nálad kevesebbet ér, és választhatsz, hogy melyikõtök kapja a golyót, kit választanál? Hát még ha haszna is van...

4.: Erre egyáltalán nem derül ki a válasz, csak tippelgetnek a "klónok" is, hogy kik lehettek a létrehozóik. Egyébként szerintem éppen ezért nem is biztos, hogy õk klónok, lehet, hogy tenyésztett emberek, tehát nem tökéletes másai valakinek, hanem rendes utódok, csak "futószalagon" születtek.

5.: Aki kapja, marja... Bizonyára jócskán rövidültek a szervátültetéses várólisták.

6.: Marketingpolitika:)

7.: Nem derül ki, de mivel Nagy-Britanniában játszódik, és múltban játszódó disztópia... Az államforma biztos alkotmányos diktatúra:))

8.: Az egész teljesen nyilvános.
kuktatimi 2012 jún. 22. - 13:39:12
(99/155)
Egyetlen dolog tetszett benne.A legvégén a szöveg,amit a csaj mondott az életrõl.Annak van mondanivalója.Egyébként unalmas.
7/10
NADALFAN 2012 jún. 21. - 16:38:43 7/10
(98/155)
valahogy nekem is ez jött le,hiányoltam hogy többet tudjunk meg a társadalmi rendszerrõl,milyen közeg is amiben játszódik az egész,hiszen önként ha nem is dalolva vállalják az egészet ami teljességgel elfogadhatatlan.persze a donorkereskedelem napjainkban is komoly probléma ,ha csak dél amerika vagy ázsia fejlettlenebb országaira gondolunk.mondjuk a film inkább az emberi egyéni problémákat feszegeti a klasszikus szerelmi 3 szög vonalában.
Citromfû 2012 jún. 21. - 15:19:32
(97/155)
Nekem ez a film nem tetszett. Igazán eltalálhatták volna, hogy most szerelmi egymásra találásról szóljon a film, vagy csupán a ,,donorosdi" elkerülhetetlenségérõl. A kettõt összemosták, nekem ez darabos, nem jött át. A téma nem lenne rossz, de zsengén áll össze ez az egész. Egy kicsit toldani kellett volna hozzá, innen-onnan elszedni.....talán akkor jó lenne.
Godiwa 2012 jún. 19. - 10:23:23 Előzmény vpeti73
(96/155)
Igen, de mire liengedték õket, az egész addigi nevelésüknek köszönhetõen nem léptek tovább.
Nem mentették meg a társaikat, hiszen õk ezért éltek...másokon segítettek.

Ettõl függetlenül nekem nagyon tetszett a film, elgondolkodtató, feszegeti a határokat.