Téma: Négy szoba

perry 2008 jan. 14. - 08:39:03 Előzmény johnnymoore
(19/99)
Sz*r is lenne, a Négy szoba szerintem olyan mint egy /bocs 4 / könnyed zongoralecke. Amikor már jól begyakoroltad és a kellõen mûködik a mûvészi vénád is , akkor szép kis kamara koncertet lehet belõle rittyenteni. :)
Jó színészekkel, izgalmas rendezéssel a legjobb némafilmes szkeccs hagyományokat eleveníti fel a Négy szoba hangos változatban.
Semmi különös, csak jó mozi. Az meg mint tudjuk , nem kevés.
johnnymoore 2008 jan. 06. - 17:20:13
(18/99)
11-12 éve láttam ezt a filmet és meg kell, hogy mondjam már akkor is tetszett, de minél többször látom... Szóval ez a film egyre jobb lesz! Kedvenc szkeccsem a 2.! Hihetetlen! Mint valami félresikerült sit-com.:) Egyszerûen zseniális. Na meg persze az utolsó szkeccs... Arról meg csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. (QT - Master):) már megint olyan párbeszédeket írt, hogy elképesztõ. Mindent összevetve király film. És a sok hozzáNEMértõnek üzenem, hogy nem kell minden TARANTINO-filmnek a ponyvaregény másolatának lennie!
HAI :)
8/10
Semprini 2008 jan. 04. - 23:56:09 8/10
(17/99)
Az elsõ, a "boszis" epizód felejthetõ, nekem legalábbis ez tetszett a legkevésbé. A második (a székhez kötözött Jennifer Beals-szel) inkább fárasztó, na de aki kibírja (vagy esetleg a DVD-t át-track-eli, annak ezt követõen fergeteges szórakozásban lehet része: a két csibész kölyök és Tim Roth mókás kabaréjelenetet adnak elõ (a szkeccs slusszpoénját nem is árulom el, de frenetikus)! Na és a negyedik, a Tarantinós rész (ami egy Mekhökkentõ mesék-epizódra hajaz, de persze átitatva vérbeli Tarantino-dumákkal)! Ja, és el ne feledkezzünk Kerekes Józsefrõl, aki Tim Roth magyar hangjaként sokat emel a filmen!
Szóval szerintem összességében jó kis szösszenet, bár nem lett igazán nagy siker, sõt...
8/10
Gedoo 2008 jan. 04. - 23:44:18
(16/99)
Etalon, és kár Tarantino nevével hajigálózni, hogy ez a film - ha már egyszer rátette a kezét - miért nem sikerült jobban. Részemrõl a groteszk kategóriában igen szép ötöst kap.
zszoltan 2007 aug. 06. - 14:22:39
(15/99)
Bármi megtörténhet. Már legalábbis az ajánlóból olvashatók alapján. Kritika sincs hozzá. Merjek alapozni a sztárokra? Az Ocean trilógia például nem jött be olyan igazán.
verdeleth 2007 máj. 31. - 11:43:10
(14/99)
nkem is nagyon tetszett A boszorkányos rész tényleg nem olyan erõs mint a többi, de szerintem nem lesz tõle rossz szájize az embernek és még inkább kiváncsi lesz, jót vár és azt meg is kapja Nekem a Banderasos rész tetszett a leginkább, szerintem az nagyon jó, il a Tarantino féle is király Nem tökéletes, de nagyon groteszk és élvezhetõ film, iszonyat jó alakitásokkal.Tim Roth-nak a hülye fejét élmélny nézni, meg ahogy mosolyog
csigusz92 2007 máj. 07. - 00:45:10
(13/99)
Nagyon aranyos film bírom
Tim Roth kva jó
nagyon tettszik az ötlet is 4 szoba - 4 rendezõ
kevens: az Antonio Banderasos rész zseniális
LIuglsfffopix 2007 febr. 14. - 07:05:37 Előzmény Swen9000
(12/99)
Ez valószínûleg erõsen összefügg azzal, hogy az újrajátszott filmet Roald Dahl írta.
<a target="_blank" href="http://us.imdb.com/title/tt0088692/fullcredits#writers" title="http://us.imdb.com/title/tt0088692/fullcredits#writers">us.imdb.com</a>
Swen9000 2007 febr. 08. - 16:15:16
(11/99)
Az utolsó szoba története majdnem egyezezik Roald Dahl egyik novellájával...
Timon 2006 okt. 08. - 07:22:36
(10/99)
Valóban alulmarad az elsõ rész a többi epizódhoz képest, és mellesleg sztem abszolút nem passzol a sorba. A többi epizód már kiemelkedõbb azért, elindul a film egy jó irányba, amit Tarantino része koronáz meg.
7/10
Newcastle United 2006 aug. 02. - 21:41:19 7/10
(9/99)
Ez is egy kézenfekvõ magyarázat, hogy szándékosan kezdtek egy bugyutább résszel, de nekem így mégis kicsit rossz szájízzel kezdõdött az egész. Viszont a sorrend tényleg nem mindegy, mert így azt mondom, hogy jó film volt. Ha megcserélik az elsõ és utolsó epizódot, akkor pedig azt mondom, hogy rossz film volt.
10/10? Hm, ez már a tökéletes kategória. Nálam csak Ingmar Bergman néhány filmje sorolható ide, igaz az egészen más tészta.:)
fisherman 2006 aug. 02. - 17:21:26
(8/99)
No-no! Azért a 10/7-es osztályzat egy csöppet szigorú.
Ez egy nagyon jó kis film. Eredeti, és az egészét nézve zseniális alkotás. A Madonna-s rész se véletlen lett betépítve. Kicsit elüt a többi történettõl, de ennek is meg van a miértje. Szépen építkeznek a film alkotói és egy könnyedebb, emészthetõbb, szolidabb( már-már bugyuta) résszel nyitják meg a sort. Ami nem is baj, mert az utolsó jelenet (és az összes többi) annál nagyobbat durran.
Szerintem tökéletes. Igazi kikapcsolódás, amit késõbb haverokkal feleleveníthettek.
Egyedi darab, egyedi poénokkal. Én egy 10-es skálán 10-es osztályzatot adnék. Ha annyira pontozni szeretnél. De persze ez annyira szubjektív dolog.
7/10
Newcastle United 2006 aug. 01. - 22:53:50 7/10 Előzmény moffancs
(7/99)
Én is ezt a véleményt osztom. Az elsõ rész nagyon halvány volt, egyáltalán nem illett be a sorba. Már attól féltem el fogok aludni, ha a többi rész is ilyen lesz.
Szerencsére azért kellemeset csalódtam, mert a második és harmadik rész már jó volt, a negyedik, Tarantino epizódja pedig zseniális.

A film összeségében: 7/10
moffancs 2006 máj. 14. - 13:15:52
(6/99)
A boszis szobát fel sem tudom idézni, az nem jött be. Pedig, ha más nem, Madonna miatt emlékezhetnék rá. Felejthetõ.
fisherman 2006 máj. 13. - 21:58:53
(5/99)
Azért a többi se rossz! A boszis talán egy kicsit kilóg a sorból. Fõként Madonna miatt. Érdekes képet fest az éjszaki londínerekrõl.:-) Bár rosszlányokat egyik vendéghez se kellett hívni.:-)
moffancs 2006 máj. 12. - 21:10:24
(4/99)
Nagyon régen láttam de újra megnézném, mert nagyon bejött. Két szoba nagyon tetszett: a kis csibészek és az utolsó :)
fisherman 2006 máj. 09. - 12:53:55
(3/99)
Mind a négy szoba kitünõ alkotás a maga nemében. Tim Roth fantasztikusan jól játszik.
Egyébként hány magyar szó létezik arra a bizonyos testrészre?:-)
10/10
sonka 2006 máj. 07. - 12:05:42 10/10
(2/99)
Nekem meg az utolsó, tarantínói szoba a legkellemesebb. De nagyon érdekes kísérlet volt mindegyik a négy rendezõvel.
Mürc 2006 máj. 07. - 10:14:46
(1/99)
Nálam a kis csibészek szobája az abszolút befutó. ;)