Téma: Noé

1/10
grace08 2014 febr. 21. - 21:02:20 1/10 Előzmény ocergle
(13/333)
Én nem értek egyet ezzel a fajta szubjektív értelmezéssel.
Mának szóló üzenet? Miért, szerinted a ne szennyezzük a környezetünket fajsúlyosabb üzenet, mint a társadalom szellemi, mentális állapota? Az erkölcstelenség reklámozása, az értéktelenség értékként való beállítása, félnótás, semmirekellõ emberek mutogatása, akiket inkább rejtegetni kellene, meg úgy egészében véve az ember lealjasodása, illetve a figyelem felhívása mindezekre nem aktuális üzenet?
Természetesen a környezetvédelem is fontos, de ne csomagolja ezt egy bibliai köntösbe a film készítõje pusztán azért, hogy eladhatóbb legyen a film. Ez az eredeti történet megerõszakolása lenne. Amúgy ez a tönkretesszük a földünket is egy lerágott csont már, mindenki tisztában van az okokkal és következményekkel. Nem akarok kiábrándító lenni, de én úgy látom, hogy az emberek nem tudatlanságból, hanem lustaságból nem tesznek a környezetükért.
ocergle 2014 febr. 19. - 09:18:12 Előzmény cardas
(12/333)
:D :D :D
cardas 2014 febr. 18. - 19:33:01
(11/333)
Igen, nagyon hiteles hívõnek tûnsz ezek alapján :DD
Meklód fia 2014 febr. 18. - 19:01:44
(10/333)
én, mint hívõ már sokszor olvastam el Noé történetét, de abba sohasem gondoltam bele, hogy ilyen jó nõket vitt fel a bárkára. Ha ilyen bombázók voltak már azokban az idõkben is, akkor én néhány állatot ki is dobtam volna a picsába és inkább nekik csináltam volna helyet.
ocergle 2014 febr. 18. - 18:50:12 Előzmény grace08
(9/333)
Remélem, pontosan ez lesz a monumentális alkotás fõ erénye , hogy a bibliai történet mának szóló, igen csak aktuális üzenetét közvetíti felénk. Valószínûleg nagy hatással lesz az emberek gondolkodására , illetve elgondolkodására.... hová is juttathatjuk a földünket . Nekem ne adjanak egy puszta , szó szerinti bibliai történetet, hogy úgy menjek ki a moziból, ez is meg volt. Az igazi alkotó , gondolkodásra késztetõ és akaró mûvésznek, rendezõnek ez nem elég. Nem lehet elég. Átadni akar, gondolkodtatni, üzenni. Eszköze ez esetben a film, és a történet. Hány ilyen alkotás van, színdarab , könyv, festmény.....stb. Lehetne sorolni. Nagyon várom a filmet :)
1/10
grace08 2014 jan. 30. - 20:56:44 1/10
(8/333)
Én sem szeretnék azelõtt ítélkezni, hogy láttam volna, de sajnos azt olvastam, hogy eléggé eltorzítja az eredeti történet üzenetét, Noét egyfajta környezetvédõnek próbálja beállítani. Eredetileg Isten azért bocsátott özönvizet a Földre, mert az emberiség olyan mértékben elaljasodott, amit már nem volt hajlandó tolerálni, gyakorlatilag megbánta az egész teremtést. Szerintem - sajnos- ennek ma is van aktualitása a társadalom mentális állapotát tekintve...Persze a környezetvédelemnek is van, de ez a bibliai történet nem errõl szól. Na de ne legyen igazam, és lássunk egy hiteles feldolgozást.
ocergle 2014 jan. 09. - 15:14:03
(7/333)
Ki tud valami infót a film magyarországi bemutatójának idõpontjáról? Márciusban már vetíthetik a hazai mozikban ? Köszi elõre is :)
Meklód fia 2013 dec. 02. - 11:51:44
(6/333)
meglepõdtem amikor megtudtam, hogy feldolgozzák, mert a 99-es Tv film változat szerintem elég jó lett és még most is megállja a helyét. Remélem változtatnak a sztorin, mert nem ugyanazt a filmet akarom megnézni más színészekkel.
Hannibal Lecter 2013 dec. 01. - 23:08:43
(5/333)
Képtelen vagyok megérteni, hogy egy olyan ember, aki a Fekete hattyút elkészítette, hogy képes ekkora hátraarcra...
Nyilván a pénz.
Sonic8 2013 nov. 13. - 17:17:52
(3/333)
Poster 1:
Sonic8 2013 nov. 13. - 16:32:09 Előzmény somersby
(2/333)
somersby 2013 szept. 09. - 13:27:40
(1/333)
A Paramount Pictures 2014 márciusában mutatja be a Noé (Noah) címû filmjét.
A fõszerepre az Oscar-díjas Russell Crowet sikerült megnyerni, a rendezõ pedig Darren Aronofsky lesz, aki olyan filmeket vitt sikerre, mint a Rekviem egy álomért, A pankrátor vagy legutóbb – 2010-ben – a Fekete hattyú. Az eddig kiszivárgott hírek szerint további világsztárokat is láthatunk a filmben: az Oscar-díjas Sir Anthony Hopkins Matuzsálem szerepében, a szintén Oscar-díjas Jennifer Connelly pedig Naameh szerepében lesz látható a bibliai történetben. A film világszerte 2014. márciusában fog megjelenni.