Téma: Noé

boom48 2014 aug. 01. - 08:55:50 Előzmény Keló Scofield
(233/333)
Azt ugye tudod hogy a kereszténység csak a judaizmus egyik ága?
boom48 2014 aug. 01. - 08:54:53 Előzmény euglena_viridis
(232/333)
Igazából az ominózus mondat így hanzik:

"Az istennek fiai vettek maguknak feleséget az emberek lányai közül, és kiket azokkal nemzettek hatalmasok, eleitõl fogva híres emberek voltak. Ekkoriban mellesleg óriások voltak a földön."

Tehát:
- isten fiai
- az emberek lányaival
- hatalmasokat nemzettek
- és mellesleg voltak akkoriban óriások is, akik nem azonosak a hatalmasokkal
Keló Scofield 2014 júl. 28. - 21:15:18
(231/333)
Igen, jogos.
Én a "Ben-Hur-t és a Passió-t" szoktam összehasonlítani. Látszik a rendezésen, hogy utóbbi Mel Gibson rendezésével a kereszténységet támogatja, míg elõbbi a zsidó vallást emeli az egekbe.
1/10
visormail 2014 júl. 28. - 20:33:38 1/10
(230/333)
Az égvilágon semmi köze nem volt a Bibliai történethez, pont az ellenkezõje. Ami még nem lenne nagy baj, csak akkor miért lett Noé a címe. Most ha én tavaszi tekercset gyártok és ráírom, hogy túró rudi mert az szerintem jobban szokott fogyni, akkor az úgy elég érdekes.
6/10
euglena_viridis 2014 júl. 28. - 13:45:07 6/10
(229/333)
:) Hát igen az óriások nem feltétlenül kõgólemeket jelentenek, de a 12 év alattiaknak marhán tetszett ez az ábrázolás.

Azonban nem szabad alábecsülni a biblia eszetlenségét sem. Konkrétan szerepelt benne egykor egy olyan mondat, hogy: "Az emberek fiai elvették az óriások lányait" Jó. Nem konkrétan. Lehet, hogy fordítva volt, de azért elég vicces és ezek még nem a Góliát féle óriások, mert sokkal régebbi iratból származnak. Ugyanis a biblia azért jelent "könyvek"-et, mert mindenféle õsrégi tekercsbõl lett összefélcelve. A film legalább megmutatta, hogy a biblia mennyire össze-vissza. Bár nem pont így kellett volna bemutatni a Noé történettel összekeverve, de azért végre felvállalta egy vallásos film is, hogy be kell mutatni a vallásosság rossz oldalát is. A vallási fanatizmust. Azért szerintem messze nem volt olyan rossz mint ahogy leírtátok, bár nem egy korszakalkotó film. Így is csak 10/6-ot tudnék rá javasolni.
robicsek2 2014 júl. 28. - 10:58:09
(228/333)
Óriások lehet hogy voltak, PL GOLIÁT. De nem hinném hogy Gólemek.
6/10
euglena_viridis 2014 júl. 28. - 10:35:54 6/10
(227/333)
Na most fog nekem ugrani a dühödt tömeg!
Óriások egyébként eredetileg vannak a bibliában. Noha az új verziókból meg talán a keresztény verziókból is kimaradtak, mert nem igazán tudtak mit kezdeni velük. Amit nagyon is megértek. Tulajdonképpen sok olyan dolog amit itt ökörségnek és a készítõk agyszüleményének neveztek az benne van valamilyen apokrif iratban. Ezekbõl pedig sok régen még benne volt a bibliában! Ne! Ne nyírjatok ki........!

De tényleg légyszi. Én így tudom. Ha nem így van csak kíméletesen mondjátok meg.

Egyébként a film második fele szerintem nem volt rossz, habár biztosan kevés embernek jön be az ilyen dráma, de szerintem jól játszottak a színészek és érdekes volt látni Noé mennyire tönkremegy a küldetésében. Szerintem ez történne egy normális emberrel. Beleõrülne.
offtopic
robicsek2 2014 júl. 28. - 10:19:26
(226/333)
Hogy ez mekkora egy rakás ...... !!!!!!!!!!

***SPOILER***
SPOILER VESZÉLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem elég hogy az egész egy nagy katyvasz. Keverik benne az akciot, a drámát, és a bilbiai történeteket teljesen össze keverve. Na meg ne is beszéljünk a Harry potter,Gyürük úra filmekbõl szabadult lényérõl. Mi van ezek együtt jártak Emma Watson szerephez jutásával ? Oké nem tudhatjuk hogy az özönvíz elõtt milyen lények éltek, lehet hogy tényleg létezett tatu farkas :PP Na de ilyen szét pattanós isten nyila ? :) Arra az izzó köre gondolok.
Na meg meg a kõ golemek. Ez marha jó hogy az eredeti bukótt angyalok helyet ki találták hogy ezek a bukott angyalok nem a pokolba kerültek hanem a földre. Na már most akkor még a végén kiderül hogy maga a föl a pokol ??
Na és ne beszéljünk arról hogy ez hogy ezek a gólemek segítettek, kisebbíti noé és családja érdemét, hogy egymaguk össze hoztak egy ilyen bárkát. És úgy bele kellet rakni ezt az agyatlan tini dráma részt is , hogy a gyerek már kanos és bagzani akar. Az apja meg már mindenkiben csak a rosszat látja ezért ezért képes ott hagyni ez egyetlen csajt aki a fia kedvére tehetne :PP Minek kellet ez az agyatlanság ? Szerintem sokkal gusztustalanabb lesz ennek a végkifejlete. hogy
Japheth fogja teherbe ejteni a tesója mindkét gyerekét. Bár az se túl guszta hogy esetleg unoka testvérek közösüljenek , ahogy az az eredetiben lehetett. De még mindig lightosab verzió. Amúgy Eléggé lánynak nézett ki.

Komolyan olyan mintha minden szereplõ hozott volna valamit a filmbe az eddigi filmjeibõl.
Ez a Prézli Jackson- os gyerek is.

Na meg az is vicces ,hogy itt már egybe mosták az evolúciót a a teremtéssel :)
Ha már egybe mosták akkor ennyi erõvel azt is lehetett volna hogy isten úgy teremté meg az embert ,hogy a majmoknak egy szakaszát olyan fejlõdésre tereli amibõl aztán kifejlõdik az ember. Mert nagyjából így is indult a filmben, aztán meg át váltottak sárga emberkékre. Dobogó almákra.

A kígyó bõrnek is mi jelentõsége van, fõleg hogy az is valami mágikus eszköz.

És akkor nem beszéltem még a lehetõ legnagyobb baklövésbõl ami végkép lerombolja az emberben Noéról alkotott képét. Bele vették a történetbe Ábrahám, és Izsák történetét. Wooow nem is egy filmet kapunk hanem rögtön kettõt :) Kettõ az egyben :) Micsoda szerencse :) És itt ugye felmerül a kérdés, hogy Istennek valóban az volt e a szándéka hogy kiírtja az összes embert vagy ez már csak a megtébolyult Nóé agyszüleménye volt ? (Na meg azt se felejtsük el hogy a filmben Nóé csak úgy látta a teljes látomást, hogy jól bedrogozták. (Ez felhívás keringõre?) Támogassuk a drogot, lesz sok jövendölés.)
Amúgy megjegyzem, igazából tényleg megmurdálhatótt volna az összes ember, mert újra eljutottunk egy olyan szintre ahol szinte csak rombolunk.

És a Végén a szivárvány is erõltetett volt, mert Isten meg sem szólalt, Most aki még tényleg nem olvasott bibliát, és nem hallotta Noé történetét, honnan tudja mit jelképez a szivárvány ???? ***SPOILER VÉGE***
boom48 2014 júl. 28. - 01:28:57
(225/333)
Azt állítom hogy eddig nem mondtál semmit a filmrõl.

Azt is állítom hogy a legtöbben csak azért írogatnak "kõgólemekrõl", mert azt olvasták az ajánlóban.

Kezdve ott az egészet hogy az eredeti Noé-sztoriban NINCSENEK angyalok, pláne nem bukott angyalok.

Vagy vegyük mondjuk a #261-ben adott linket. Aki berakta, meg aki a linken található szösszenetet röttyintette, nyilvánvalóan nem ismeri az eredeti sztorit. Igen, alaposan feltételezhetõ, hogy Noé korának "romlottsága" a Hatalmasokkal (akik NEM óriások, és NEM angyalok) van összefüggésben.
Ismerve a sztorit TELJESN JOGOSAN ábrázolhatóak ezen Hatalmasok jófiúkként.

Fax, akkora a tudatlanság mind a filmmel, mind a feldolgozott sztorival kapcsolatban, hogy lassan kedvet kapok megnézni mégis mi a rák ez a filmedvény.
4/10
Viktor6665 2014 júl. 27. - 22:22:23 4/10
(224/333)
Szóval azt állítod, hogy én, aki egy órája néztem meg a filmet igazából nem is láttam? És azok a keresztények akik szerint szintén hülyeség nem ismerik a Bibliát, amiben egyértelmûen benne van, hogy a bukott angyalok kõgólemekként agyonverik a Noé bárkáját megtámadó tömeget?:D
boom48 2014 júl. 27. - 20:57:56
(223/333)
Ennek a linklnek semmi értelme.

Fene, ha belegondoltok, ennek az egész topicnak gyakorlatilag semmi értelme.

A filmrõl nem hangzik el semmi.

Egyetlen dologról irogat be mindenki (engem is beleértve):
- a nemkeresztények már azt is nehezményezik hogy ennyi pénzt kidobtak egy keresztény propagandafilmre, teszik ezt úgy hogy a) nem látták a filmet
- a keresztények nehezményezik hogy nem azonos a történet a bibliaival, teszik ezt úgy hogy a) nem látták a filmet b) nem ismerik a bibliai történetet.
4/10
Viktor6665 2014 júl. 27. - 20:43:35 4/10
(222/333)
Azért ez szép teljesítmény, hogy sikerült a Bibliánál is nagyobb hülyeségeket kitalálni.
Zoha 2014 júl. 27. - 12:13:08
(221/333)
A Buddhizmus felé orientálódom inkább, mint a kereszténység felé, de mióta megnéztem (ma éjjel) azóta szakad az esõ nálunk. És ne gondolkozzam el Isten létezésén? :)
szpal79 2014 júl. 27. - 02:16:55
(220/333)
Tetszett, de a ruhákat kicsit elrugaszkodottnak érzem benne. Meg kicsit azok az angyali segítõk is furák.
offtopic
Keló Scofield 2014 júl. 26. - 22:38:44
(219/333)
Igen.(!)
offtopic
boom48 2014 júl. 26. - 21:56:17
(218/333)
Jól beszélsz bro!

Csak döntsd már el hogy a literalista ábrázolás kell-e neked, vagy pedig egy FILM?
offtopic
szuszo 2014 júl. 26. - 19:36:04
(217/333)
Bár deista vagyok, de ez a hsz 10 pontos!
offtopic
Sz Peter 2014 júl. 26. - 16:47:19
(216/333)
Vallástörténetbe belekötni, logikai bukfenceket keresni/találni a lehetõ leghiábavalóbb, legdõrébb dolog.
Tartsd tiszteletben a másik hitét (tök mindegy, hogy kiben hisz vagy nem hisz egyáltalán). Ennyi a lényeg.
Keló Scofield 2014 júl. 26. - 16:41:19
(215/333)
A 'P.S.' monogram utóiratot jelent, ugye, csak mert Magyarországon vagyunk.:)
Sok mindenben igazat adok neked, viszont nem szeretnék regényt írni. Ha szó szerint követtek volna mindent a készítõk, nem lett volna érdeklõdés a film iránt, szomorú, de igaz.
Az meg hogy fák nõttek ki és nem egy kész bárka, gondolom egy átvitt értelmû próbatétel volt Noé számára, mint ahogy a film vége is.
Nagy1A 2014 júl. 26. - 14:33:35
(214/333)
Egy kicsit vitatkoznom kell veled, mert a film nem azért rossz, mert az ateistáknak, nem hívõknek, vagy hívõknek való, vagy nem való, hanem azért, mert rossz az alapötlet, az elképzelés, ezért rossz a forgatókönyv és ennek következményeként maga a film is!! A film cselekménye feltételezi és elvárja a nézõktõl az eredeti, bibliai történet ismeretét, hiszen a filmben nincs kibontva az Úrral való kapcsolata, aki nem ismeri a bibliát és nem tudja azt, hogy ha az égre, konkrétan a filmben a felhõkre nézel, akkor az Istent látod, vagy szeretnéd látni ott, hogy megjelenjen, az azt is hihetné ad abszurdum, hogy a felhõket nézi Noé rendszeresen, mint Aigner Sziszi idõjárásjelentés elõtt. Noé álmában csak fuldoklás közben kapott instrukciókat az Úrtól - ha Õtõle - arra nézve, hogy meg kell mentenie az állatokat,( érdekes a növényeket nem, pedig akkor késõbb nem tudott volna berúgni!! ) valahogy az sem jött le, hogy a föld jelenleg élõ népe el kell, hogy pusztuljon, nem érdemli meg a túlélést, csak az igaz emberek, azaz Õ és a családja, akik majd azután szépen elföldelik egymást, kivéve a legkisebbet, mert az majd magától válik porrá ( isa pur es homu lösz ).
Ha a bibliai történetet nem ismered, halvány lila pöffentésed sincs arról a valóban embert próbáló és megkínzó dilemmáról, ami a film egyetlen mondanivalója lett volna. A fantasy filmektõl manapság elvárt profi megjelenítés hibáit már taglalták az elõttem szólók, de az állatok altatása, az anakronisztikus rakéta, Sir Antony Hopkins kézrátételes gyógyítása - mind ez saját kútfejbõl - már sírva röhögtem ezeken az idiótákon, akiknek eldurrant a fejük és eközben nem tudtam azonosulni Noéval, mert a rendezõnek nem ez volt a lényeg, nem ezt láttatta velem!! Úgy nézett ki a film, hogy csináljunk egy kis fantazit, robbantgassunk, hullámozzunk,........ most ebbõl elég volt, akkor vágjunk ide egy két jelenetet ahol Noé lelkizik egy kicsit, figyelj Russel, jó erõsen nézzél bánatosan elõre.... ....oké.....megint egy kis szökõár, ez jó még technikailag is.......na most akkor egy kicsit foglalkozzunk Hám szexuális elõmenetelével......fasza....ok....akkor mehetünk tovább.....stb .....stb....!!
Tehát a rendezõ elvárja a konkrét tudásodat, de Õ maga, annyi gyermeteg és idióta ötletet vonultat fel a történet során, amely ezen a szinten, ilyen jelentõségû témához nyúlva, több mint hiba - vétek és idiotizmus, nekem ezért volt nagyon rossz ez a film!! Semmilyen feladatát nem teljesítette be, se nem egy jól kivitelezett fantasy, se nem a halandó ember drámája, amelyet átélve és átérezve meg lehetett volna szenvedni Noé történetét!
P.s.:
Alább egy valószínûleg ateista, azt kérdezte, hogy miért nem egy bárkát adott az Úr Noénak, ahelyett, hogy egy erdõt rittyentett oda neki?? A vicc az a dologban az, hogy ez egy abszolút normális kérdés!!!........mégis mindenki lehülyézte!!! Na ennyit a hitrõl!!