stanmore 2013 márc. 30. - 21:30:37 Előzmény olahmiki1959
(13/33)
A hozzászólásod a no comment,mert egyrészt a húsvéti események helyszine a mai Izrael volt,bármennyire is nem tetszik ez neked,hogy emiatt még az ATV-t is fúrod,másrészt ahogy más értelmes kolega már írta ,hogy ez a film sokkal jobban kapcsolható Húsvéthoz,mint a vele egyidõben futó filmek 90%-a .Miért nem azoknál panaszkodtál emiatt? Persze ez költõi kérdés ,mert nagyon jól tudja mindenki hogy kiknek csípi a szemét bármilyen Izrael témájú film ,és ráadásul még ilyen butaságokat is összehordanak,hogy az ATV-nek fontos Izrael története .Igen mindenkinek fontos, kivéve a zsidózóknak nem,dehát legalább ünnepen félre kéne tenni ezt a primitív szöveget ,csakhogy ehhez intelligencia kéne ám!
leander1 2013 márc. 30. - 20:36:19
(12/33)
A Húsvéti ünnepekkel kapcsolatban, tudtommal a zsidó és a keresztény húsvét most pont egy idõre esik, talán ezzel is összfügg a film leadása. Másrészt aki nem vallásos az is szeretne valamit nézni húsvétkor, sokszor már nagyon elegem van a sok istenes mûsorból reggeltõl estig, mivel Én ateista vagyok. Azért kiváncsi vagyok a filmre mivel a történelmi eseményrõl sokat meg lehet tudni talán.
Ezüstliliom 2013 márc. 30. - 20:32:54 Előzmény grace08
(11/33)
A Péter, a kõsziklának mégis miért nincs köze a húsvéthoz, mikor az elsõ rész pont Jézus keresztre feszítésérõl, majd feltámadásáról szólt?
10/10
Director7 2013 márc. 30. - 20:01:08 10/10 Előzmény Tévénézõ111
(10/33)
Minden - Bibliát alaposan ismerõ - embernek teljesen triviális, hogy ez a film miért aktuális, milyen idõszakban van a világ, és milyen fontos történelmi eseményeknek az ünnepe van most, amit a magyar nyelv abszolút "Bibliamentes" módon "húsvét" névvel illet.
Tévénézõ111 2013 márc. 30. - 04:54:12
(9/33)
Azt, aki Nagyszombat este tévét néz, amúgy sem nagyon érdekli a Húsvét, tehát kár ezen ennyit rugózni.
grace08 2013 márc. 28. - 10:19:59 Előzmény olahmiki1959
(8/33)
Én is kívánok Neked szép, boldog ünnepet!:-)

Amúgy a film valóban érdekesnek ígérkezik, kár, hogy nem leszek otthon, így nem tudom megnézni, bár az ATV-t ismerve még egy párszor úgyis meg fogja ismétélni. :))
offtopic
olahmiki1959 2013 márc. 27. - 20:43:34
(7/33)
Abban igazad van, - és ezt én is észrevettem már, - hogy az ún. kereskedelmi tv csatornák mûsora valami gyalázat, ünnepekkor, drámai megemlékezésekkor, történelmi évfordulók alkalmával szinte csak idióta vígjátékokat, vagy akciófilmeket adnak.
Hogy mást ne mondjak, ha megnézed, hogy márc.15-én, vagy augusztus 20.-án milyen a tv mûsor, akkor kis túlzással, kinyílhat a bicska a zsebedben.
Mintha attól félnének, hogy ha az ünnephez kapcsolódó filmet adnak, akkor a nézõk elkapcsolnak máshová, ezért jön századszor Terence Hill és Bud Spencer, gyerek-rajzfilmek, családi vígjátékok, csak gondolkodni ne kelljen, megállni egy pillanatra, elgondolkodni a múlton, netán meghatódni, valamiféle ünnepélyes hangulatot érezni.
A kereskedelmi csatornák mûsorpolitikája olyan gyalázatos, - nem csak ilyenkor, hanem egyébként is, - hogy megérdemelne egy külön beszélgetést.

Addig is, - ha közben nem találkoznánk itt a neten, - Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Neked!
grace08 2013 márc. 27. - 19:17:04
(6/33)
Péter, a kõszikla , Twist Olivér , Julianus barát ,Jégkorszak, Anyám új pasija!, Igazából apa, Beverly Hills-i nindzsa.

Ezek lesznek mûsoron a filmmel egy idõben.

Ezek közül melyiknek van bármi köze a Húsvéthoz? Ezt csak azért kérdeztem, mert azt sérelmezted, hogy nincs köze az ünnephez.
Mint mondtam, az ünnepet létrehozó eseménysor Jeruzsálemben történt, szóval még így is egy hajszállal jobban kapcsolódik az ünnephez, mint a Twist Olivér, vagy a nindzsás film.

Legyen igazad, de ezt az összes tv csatorna mûsorához oda lehetne írni.
olahmiki1959 2013 márc. 27. - 18:58:10
(5/33)
"Megrendítõ erejû dráma Izrael Államának 1948-as újjászületésérõl és az azt körülölelõ történelmi eseményekrõl. Középpontjában két amerikai barát, egy zsidó és egy arab története áll. Útjuk New York utcáiról a Szentföldre vezet, ahol életük kockáztatásával áldoznak fel mindent azért, amiben hisznek, és a városért; Jeruzsálemért."

Ez a film ismertetése, ami önmagában egy érdekes, mindenféle identitásproblémákat, történelmi hátteret, barátságot, hûséget, és sok egyéb dolgot magába foglal, meg is fogom nézni, csak éppen - ettõl függetlenül, - annyi köze van a Húsvéthoz, mint ennek a klaviatúrának, amin éppen ezt a választ írom neked.
Semmi.
Az ATV-nek biztosan nagyon fontos Izrael állam létrejötte, - ami persze valóban érdekes történelmi esemény, - és valószínûleg úgy gondolták, hogy az errõl szóló filmet nem elõtte, vagy utána néhány nappal, hanem tökéletes idõzítéssel, pont Húsvétkor kell leadni.

Erre szokták azt mondani, hogy "no comment".
grace08 2013 márc. 27. - 13:07:46
(4/33)
Jogos a kérdés, ugyanakkor nem lehet elmenni amellett, hogy eme ünnep nem egy intelligens játékot és színes tojást hozó nyúlról szól eredetileg, hanem Jézus megfeszítésérõl, haláláról és feltámadásáról,(legalábbis a keresztény világban) melyekre Jeruzsálemben került sor. Ezt most nem kioktatásnak szántam, mert Te biztosan tisztában vagy ezzel, csak ez minden évben elgondolkodtat, hogy ez az alapvetõ igazság, tény, amibõl az ünnep ered mennyire feledésbe merül, tulajdonképpen azt sem tudják az emberek, hogy mit ünnepelnek. Ráfogják a nyuszira, és kész.:)
Ráadásul maga a húsvét eredetileg zsidó ünnep, amit az Egyiptomból való kivonulás tiszteletére ünnepelnek.

A film talán nem az ünnep aspektusából, hanem történelmi szempontból közelíti meg a várost, (csak a leírás alapján gondolom, mivel még nem láttam) de még így is több köze van Húsvéthoz, mint egy tucat, amerikai "vígjátéknak", illetve egyéb "szórakoztató" produktumoknak. Szerintem.
olahmiki1959 2013 márc. 27. - 07:21:02
(3/33)
A bemutatóját láttam, annak alapján nem tûnik rossznak.
Vannak benne látványos jelenetek.
Az nem teljesen világos, hogy az ATV miért pont ezt a filmet találta a legalkalmasabbnak arra, hogy Húsvétkor a mûsorára tûzze, de hát voltak ennél már nagyobb rejtélyek is a történelemben...

(Megpróbálom elõítéletek nélkül megnézni a filmet, lehet, hogy nem lesz könnyû...)
LajtaJ 2013 márc. 25. - 00:26:19 Előzmény montanosz
(2/33)
Akkor tedd azt....
montanosz 2009 ápr. 20. - 22:47:53
(1/33)
Megnéztem kétszer egymás után, mélyen felkavart és megrázott.
Ne felejtsük el az Igét hogy mindennap imádkozzunk Jeruzsálem békességéért.