kevinspéci 2007 aug. 26. - 15:48:26
(29/509)
Ja, ez nekem is feltûnt. Ezek valami színjeles kölkök lehetnek, mer' nem igaz, hogy minden kérdést mindegyik vágott...

Amúgy aszittem, tré lesz a mûsor - dedós kérdésekkel. Tévedtem! Tré a mûsor, mert túl nehezek a kérdések... Most õszintén: melyik felnõtt tudta volna a Nemes Nagy Ágnes verset, Hunyadit meg a legtöbbet. Átlagnál mûveltebb vagyok kicsit, de ezeken rendesen bepislogtam...

Ja, és itt Debrecenben a földrajz tanszéken 5 év alatt nem rémlik, hogy hallottam volna, hogy hazánkban a tszf. magasságot a Balti-tengerhez viszonyítják... De biztos csak nem figyeltem... :)
kevinspéci 2007 aug. 26. - 15:43:05
(28/509)
Okés, sebváltót te kezeled! :)
csabi04 2007 aug. 26. - 14:24:47
(27/509)
Nekem tetszett a mûsor, de több dolgog is van, amin elcsodálkoztam.
Mióta tanítanak történelmet 4. osztályban?
Az általános iskolai történelem tankönyvekben Hunyadi Jánosról 6. osztályban tanítanak. Persze az a kérdés, hogy ,,Milyen nyelveket beszélt Hunyadi János?" ötödikesek válasza: magyar, román, szerb
A játékos válaszában magyar, horvát és latin szerepelt és nem volt jó. Abban az idõben, pedig a papok latinul prédikáltak, furcsának találnám, ha egy kormányzó nem tudott volna latinul. Ráadásul Hunyadi János nagyúri udvarokban nevelkedett. Akkoriban papok voltak a tanítók, akik tudtak latinul és érdekében állt, hogy megtanítsa a tanítványt latinul, hiszen a prédikáció latin nyelvû volt.
Alsó tagozatban rajzórán a gyerekek rajzolni szoktak, a mûvészettörténeti ismeretek tanítása 5. osztályban kezdõdik, a rajz kérdés 3. osztályos volt.
Alsó tagozatban környezetismeret, 5. és 6. osztályban természetismret van, földrajz nincs. Nem csak földrajzról van szó a tankönyvekben, található bennük egy kevés fizika és kémia, emellett nagyrészt biológia. A természetismeret tantárgy 7. osztályban megszûnik, ebbõl 4 új tantárgy jön létre: fizika, kémia, biológia és földrajz.
Az oktatás persze sokat változik, de az iskolák nagy része a kerettanterv szerinti oktatást végzi.
A kiválasztott gyerekek valószínû nem egy normál általános iskolába járnak.
Bár el tudom képzelni, hogy az adás elõtt összeülnek és megbeszéik a kérdéseket. Hihetetlen, hogy mind az öt gyerek pontosan tud mindent.

Helyesen: Okosabb vagy, mint egy 5.-es? (A keltezénél nem kell pont, de itt igen, benne van a szabályzatban.)
StJust 2007 aug. 26. - 12:37:18
(26/509)
Ech-ech!!!
Állat,hogy ez nekem nem jutott eszembe,de beszállnék ebbe a kamionba melléd az anyósülésre!
greta991 2007 aug. 26. - 12:32:07
(25/509)
Nekem az is furi volt hogy Luca(??) mondta hogy õ föcibõl jó, dehát föcit hetedikbe kezdik venni nem ötödikbe.
ramicska 2007 aug. 26. - 11:46:21
(24/509)
Hello!!!
Nem tudjátok hogy hívják botondot???
Lasagne 2007 aug. 26. - 10:50:08
(23/509)
érdekes......Till Attila engem picit zavar!
A gyerekekrõl nem is beszélve!
1ikõtök írta, hogy érdekes, hogy a gyerekek mindent tudnak. ! Kicsit gyanús a dolog, de ezen túl lehet lépni, ez van, lezsírozták...stb!
Viszont az, hogy lenézik a gyerekek a felnõtteket:D na ezen nevettem! hát hova jut ez a világ?!
India243 2007 aug. 26. - 10:31:42
(22/509)
De nyilván te nem is jelentkezel,mert te ezt megalázónak tartod.Viszont akik jelentkeztek,nyilván nem tartják annak.
zsoccca 2007 aug. 26. - 00:37:57
(21/509)
hát én nem is néztem meg, mert egyszerûen nem érdekel...
amugy meg álázásról csak annyit hogy azért nem hagynám hogy lealázzanak:D
minimum felrugnám õket:D
India243 2007 aug. 25. - 19:01:10
(20/509)
Igen,ez a 4.osztályos töri nekem is furcsa,mert legjobb tudomásom szerint most sincs,bár a magyarórán elõkerülõ olvasmányok tartalmazhatnak ilyen információkat jócskán.Szerintem ezt a mondatosdit ez ebben a szituációban
egész egyszerûen nem lehet megalázónak nevezni,hiszen mindenki pontosan tudja,hogy ez egy játék,és poén,senki nem gondolja szó szerint.
Sac 2007 aug. 25. - 15:01:56
(19/509)
Sziasztok!
Nos, én kíváncsi voltam a mûsorra, de be kell valljam, a németen tényleg jobb volt! De ez sem rossz! - Péntek esti szórakozásnak szórakoztató! :) Csak engem is zavart spec, hogy alázzák a felnõtteket... Nem beszélve arról, hogy az volt számomra vicces, hogy mintha valami ilyesmi lett volna a kategória, hogy 4. osztályos töri??? Lehet, hogy én vagyok elmaradott, de nekem nem volt 4-ben törim... :) Na de nem leszek most piszkálódós! :)
Új mûsor, kellemes, csak ne legyen ez az alázósdi!!! :)
India243 2007 aug. 25. - 10:21:55
(18/509)
Nekem meg nagyon is tetszik a mûsor!Elõször is a félreértések elkerülése végett ez egy könnyed péntek esti szórakoztató mûsor,nem kell olyan ESZMÉLETLEN NAGY értelemet keresni benne.Az Áll az alku-nak se volt semmi értelme,mégis jó volt.A Tilla teljesítményével is meg vagyok elégedve,szerintem pont a játék céljának megfelelõen vezette a mûsort.Szerintem az alapötlet nagyon is jó,ami meg a felnõttek "megalázását" illeti,legyetek már kicsit lazábbak!!!Ez itt a 21.század,nem a 19.,amikor még a szüleit sem tegezhette egy gyerek!!!:DÉs ezt azok az ÉRTELMISÉGI felnõttek is így gondolják,akiket eddig láttunk,különben nem jelentkeztek volna.:-)
Meeschka 2007 aug. 25. - 09:11:38
(17/509)
Sziasztok!
Szerintem nem rossz a mûsor ötlete,Tillának még szokni kell:( Kicsit lehetne pörgõsebb is (pl. vmi hangeffektusok-fények a gondolkozás alatt is). Nekem sem tetszik a címe,vagyis inkább az nem,hogy "alázzák a felnõtteket". Természetesen õk azért tudják,mert most tanulják...én pl. arra sem emlékszem,hogy egyetem elsõ félévében mit tanultunk jogból :)) Pedig nem volt régen. Az meg különösen rossz ötlet,hogy a végén a kamerába kell mondani,hogy nem vagyok okosabb, mint egy ötödikes. Ez butaság! Mint ahogy elõttem írták,sokmindenben meg a felnõttek nyomnák le a gyerekeket. Kétségbeesett próbálkozás egy nagy visszhangú mûsorra,de inkább alázásba ment át. Kevésbé kell erõlködni,akkor jobb lesz! Lazábban,mint egy lyukas órán:)

Ui.:Nem kell pont! 2 írásjelet nem lehet egymás mellé tenni.
hutizs 2007 aug. 25. - 01:15:59
(16/509)
Csatlakozom a véleményedhez. Szerintem sem jó a cím, fõleg, miután láttam a mûsort. (Szerintem nagyon béna volt.) Megfelelõbb lenne talán, ha arra fókuszálna a cím, hogy ,,mire emlékszel abból a sok mindenbõl, amit ötödikes korodig a fejedbe tömtek az iskolában,,? Ott volt pl. a versidézet, amit én már felnõtt fejjel tanultam meg, mikor a gyerekeimnek ez volt feladva, persze, hogy köptem a választ, míg a gyerekeim csak arra emlékeztek, hogy már hallották ezt a verset, de hogy ki az írója??? Ellenben a matekpéldánál nekem egy kicsit el kellett gondolkodnom, míg õk köpték a választ. Arra pedig egyáltalán nem emlékszem, hogy tanultam volna valaha, hogy melyik tengerhez mérik a magyarországi szintezést.
Most akkor én nagyon buta vagyok? Butább, mint egy ötödikes? Azért ki mernék állni ellenük, bár nem valószínû, hogy ebben a mûsorban meg is teszem.
Nekem úgy tûnt, mintha az lenne a cél, hogy a felnõtteket minél jobban leégessék. Meg gyanús is, hogy a gyerekek közül mindegyik mindent tudott. Ez a valóságban - tapasztalat - nincs így. Még a kivételesen jó tanulók sem tudnak mindig mindent minden tantárgyból. Tilla meg egyenesen katasztrofális volt.
Persze ez csak magánvélemény.
Stella 2007 aug. 24. - 23:19:49
(15/509)
Tilla mint tanár, úúúúú ezt kár volt majmolni.
Lilebi 2007 aug. 24. - 21:05:22
(14/509)
A mûsor német megfelelõje a Sat1-en megy (most is éppen), "Ezt minden gyerek tudja" címmel. Ez talán jobb cím. A német megfelelõje ("Dass weiß doch jedes Kind!") inkább azt jelenti, hogy "de hát ez triviális, még a gyerek is tudja". Ott az elsõ négy általános iskolai osztály tananyagából, feladataiból válogatnak. Persze ahány tartomány, annyi tanterv, nálunk meg ahány iskola, (majdnam) annyi könyv.
brigittalino 2007 aug. 24. - 20:44:02
(13/509)
Én kiváncsi vagyok milyen. Remélem jó lesz.
zszoltan 2007 aug. 24. - 20:19:58
(12/509)
Ezzel nagyjából egyetértek. Én sem tartom szerencsésnek, hogy nagy nyilvánosság elõtt szándékosan versenyeztetnek több különbözõ 'szaktudású' embert 'ugyanannak' a kérdésnek a megválaszolásában. (Mondom ezt úgy, hogy nem láttam a mûsort, meg nem is igazán vagyok rá kíváncsi, elõbb említettek miatt.)
DrIstvaan 2007 aug. 24. - 20:09:08
(11/509)
Engem a címben feltett kérdés tartalmilag zavar. Ahogy elnézem, nem az fog kiderülni, hogy adott játékos okosabb-e, mint egy ötödikes, hanem hogy a feltett kérdésekre éppen tudja-e a válaszokat. Pl. lehet, hogy peches lennék (ha egyáltalán játszanék...), és olyan kérdéseket kapnék, amikre fejbõl nem tudom a választ, de garantálom, hogy pl. jobban beszélek olaszul, mint egy kölyök, és feltehetõleg az európai kultúráról is többet tudok nála. Tehát attól még, hogy valaki rosszabbul alakít, mint egy ötödikes, valószínûleg okosabb nála.
Nekem ez a bajom az egész alapfelállással.
bounty123 2007 aug. 24. - 19:29:59
(10/509)
márpedig bizony kell oda a pont, utána lehet nézni a helyesírási szabályzatban.

csak keltezésnél nem tesszük ki a pontot, máskor igen. tehát 5-es helytelen, 5.-es helyes