k11zoltan 2007 nov. 17. - 12:58:07
(169/509)
Már valaki tárgyalta, pár sorral alattad, hogy ezek 6.osok, tehát az 5.es tananyag már a "kisujjukban van".


Egyébként azt vettem észre, hogy most jóval egyszerübb kérdések voltak a híres embereknek.
kevinspéci 2007 nov. 17. - 12:21:05
(168/509)
Azér' nem hiszem, hogy a magyar ember sokkal butább lenne bármilyen külföldinél. Ezt bizonyítja a történelem.

Tehetséges, okos emberek mindenütt vannak, ahogy nyomoroncok is.

Szóval nem kell magunkat szánalmasnak beállítani.
1/10
1kutya 2007 nov. 17. - 12:09:01 1/10
(167/509)
Részben egyetértek, de, hogy ma Magyarországon milliókat lehet nyerni, legismertebb költõnk, Petõfi Sándor egyik legismertebb versének ismerete nélkül, az is elképesztõ!
Sõt, ezzel a tudással, ebben az országban még "sztár" is
lehetsz!?
Dantes 2007 nov. 17. - 11:06:00
(166/509)
Hát ha én ötödikes koromba így szemtelenkedtem volna egy felnõttel kaptam volna egy taslit.

Nem semmi mit meg nem engenek maguknak a kis kölykök.
norton15 2007 nov. 17. - 11:02:52
(165/509)
Ha ezek most mennek ötödikbe, akkor Hammurapit honnan a francból tudják?! Mi decemberben tanultuk (ha jól emlékszek, de nekünk nagyon idióta tantervünk volt). És ez nem általános mûveltség szerintem. Meg a Szputnyik. Én nem tudtam, de ezek napra pontosan, mikor lõtték fel, na ne már! Ha ezeket valaki végiggondolja, mint te vagy én, vagy bárki, az rájön, az egész átverés! És persze beképzeltek, ez tény.
Dantes 2007 nov. 17. - 10:35:42
(164/509)
De borzasztó ez a mûsor is.
Ezek a kérdések....komolyan amúgy lehet ásítottam ezért maradtam le de pl: ara a kérdésre mi a volt válasz hogy lehetek-e színészek a rabszolgák Rómában?

Na mindegy.Amúgy marha jó, ötödikes tananyag Hamurapi király törvényeit szó szerint tudni és gyerek ezt fejbõl tudja is...tyûha.
Vicu 2007 nov. 16. - 22:06:32
(163/509)
Igazad van!
Arról nem beszélve,hogy az lehet nem tudunk olyan apróságokat,meg részleteket,mint pl. mi az a masztaba,de egy csomó mást meg õk nem tudnak.El ne mondják már,hogy egy egyetemet végzett embernél okosabbak....
Amúgy Dolhai tényleg szupi volt!!!!
bender 2007 nov. 16. - 21:44:49
(162/509)
A gyerekek ténleg k*-ra okostojásnak hiszik magukat. Így én is okoskodom egy kicsit:
Semmi értelme azt mondani a kiesõ playernek a kiesés után, hogy "Nem vagyok okosabb, mint egy ötödikes", mivel az "Okosabb vagyok, mint egy ötödikes" állítás nem került megcáfolásra. Hiszen, ez utóbbi akkor igaz, ha legalább egy olyan ötödikes létezik, akinél okosabb a játékos. Sõt, még az sem nyer bizonyítást, hogy a játékban részt vevõ összes ötödikes okosabb a playernél. Legfeljebb annyit állíthat a kiesõ, hogy a játékban részt vevõ ötödikesek együttesen okosabbak nála ;)
Vicu 2007 nov. 16. - 21:14:59
(161/509)
Jujjjjj!Dolhai is vetélkedik ;) tuti õ lesz a legokosabb az ismeret emberek közül :DDD
k11zoltan 2007 nov. 16. - 13:58:30
(160/509)
Egyiknek sem vagyok nézõje (csak nagynéha), de nem azt hoztam fel példának, hogy nagyszájúak a gyerekek (én ezt nem vettem észre), hanem, hogy hasonló erõsségû kérdések vannak a legyen ön is...-ban. (van aki erre válaszol könnyebben, van aki arra)

Ez egy ilyen mûsor.
Ez egy játék, ahol pénzt lehet nyerni, és nem kényszerítenek senkit, hogy részt vegyen, aki komolyabb mûsorban akar játszani, az jelentkezzen oda!

Vágó mûsora gyökeresen eltér ettõl, párhuzamot sem lehet vonni a kettõ között. Ez lényegében egy felnõtteknek (is) szóló gyerekvetélkedõ, Vágohoz meg olyanok is mennek, akiknek létszükséglete! a nyerés!

Furcsa is lenne, ha Vágó beszólogatna mindenkinek, Tilla beszólásai viszont tökéletesen beleillenek a mûsorba!
Emlékszel még a leggyengébb láncszemre?
Sugovica 2007 nov. 16. - 12:58:26
(159/509)
Érdekes ez a vetélkedõ, csak szerintem a cím nem igazán jó!Azért gondolom ezt, mert a mostani ötödikes tananyagból sokat az idõsebb korosztály nem tanulta.Tehát szerintem nem azt jelenti,ha valaki nem tudja a kérdésre a választ mindjárt butább, mint egy ötödikes . Akkor lenne korrekt a mûsor, ha régi ötödikes tananyagból feltett kérdésekre pedig a gyerekeknek kellene válaszolni.
MatiMar 2007 nov. 16. - 11:39:36
(158/509)
igazat adok Nektek abban, hogy annyiból jó ez a mûsor, hogy felhívja az emberek figyelmét arra, hogy bizony sokszor alap dolgokkal nem vagyunk tisztában. Valaki ezt felfogja, megérti (Ti), vkik viszont nem. Az is igaz, hogy ilyen összegekért nem tehetnek fel 3x3=? kaliberû kérdéseket.
Én csak arról beszélek, hogy lehetne ezt finomabban is, kicsit emberségesebben. Bár aki odamegy, az fel ven rá készülve lelkileg gondolom, hogy mivel fogja szembetalálni magát (Tilla, gyerekek beszólásai...)
És attól hogy gyerekek vannak benne, még nem kéne ennyire levinni a szinvonalat (nem sértésként, de a legyen ön...-ben érdekes, Vágó tudott normálisan beszélni a játékosokkal, holott ott is milliókról volt szó)
zszoltan 2007 nov. 13. - 20:55:05
(157/509)
Pedig "Rossz kérdésre nincs jó válasz." :)
Dantes 2007 nov. 13. - 19:13:36
(156/509)
Az nem védekezés hogy rosszak a kérdések.
Egy kvízmûsorban ne tegyenek fel hibás kérdésket!
Majdnem mindegyik adásban volt olyan(már amit láttam)kérdés amire a mûsor készítõi adtak hibás választ vagy rosszul volt a kérdés megfogalmazva.

Ez a mûsör igénytelen szar. Arra nem képesek hogy oda figyeljenek milyen kérdést tesznek fel.
k11zoltan 2007 nov. 13. - 18:07:47
(155/509)
Szerintem nincs gond a kérdésekkel, a legyen ön is...ban is hasonló nehézségû kérdések vannak, azzal a künönbséggel, hogy ott a megnyerhetõ pénzösszeghez alkalmazkodik a kérdések erõssége, itt pedig fix kérdések vannak, a tantárgyak mögött.

Aki az elején belenyúl a nehézbe (és nincs már segítsége)...
Redfield 2007 nov. 13. - 17:32:49
(154/509)
Nem. Akiknek szükségük lenne rá, azok védekeznek azzal, hogy rosszak a kérdések, stb, stb... Ha a fejlõdés nem megy, az emberekkel van a baj. Egyénként én is erõsen kétlem, hogy változni fog a helyzet, ez az elbutulás már hatalmas méreteket öltött, de engem nem idegesít különösebben ha ez a mûsor ezt be is mutatja. Ha változni nem is fog a helyzet, legalább már köztudottá válik, hogy mindenki maga tehet róla. Jó, persze nem kizárt, hogy egyszer képesek lesznek az emberek nem mást okolni a saját tudatlanságuk miatt, de a pezsgõt még én sem hûtöm be.
zszoltan 2007 nov. 13. - 17:25:55
(153/509)
És szerinted akiknek szükségük lenne rá, azok felfogják az ilyen jellegû iróniát? :) Én kétlem.
Redfield 2007 nov. 13. - 17:09:52
(152/509)
Szerintem rosszul látod a helyzetet. Ez a mûsor inkább csak nyelvet ölt, hogy milyen hülye is a nép. Ez pedig hasznos is lehet, mert ha nem mutatja meg senki, és nem mondja ki senki, akkor változni sem fog semmi. Ez persze nem erre hívatott, de mégis kitûnõen elénk tárja, hogy lehetne még okosodni. Erõsen.
zszoltan 2007 nov. 13. - 16:50:02
(151/509)
Én ennek a mûsornak a legnagyobb hibáját abban látom, hogy az embereknek jelenleg sincs túl sok gõze a tudás mibenlétérõl, és ez a mûsor csak tovább ront a helyzeten (már amennyit én tudok róla egyáltalán). Ennek a nemtudásnak persze természetes velejárói bizonyos viselkedési anomáliák is. A Világ sajnos ilyen. De inkább javítani kellene rajta, mint beletörõdve a 'megváltoztathatatlanba' a végsõ bukás útját egyengetni.
Redfield 2007 nov. 13. - 15:49:24
(150/509)
Hagyjuk a lelkifröccsöt a gyerekekrõl. Ez show, egy vetélkedõ, és a Till különben is adja nekik a példát a pimaszkodásból. Mindent korhoz kell kötni? Ezek legalább a jelenlegi tudásukért szerepelnek, az egyetlen bajuk ami származhat ebbõl a mûsorból, hogy beképzeltek lesznek. Itt nem feltétlen azt várják el tõlük, hogy tisztelettudóak legyenek, de nekem nem tûnt úgy, hogy le kéne verni az állukat a viselkedésük miatt...