offtopic
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 23:49:59 Előzmény zsouzs
(2224/2304)
Oké. Szerintem egy véleményen vagyunk.
offtopic
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 23:46:05 Előzmény -csengõzoli--
(2223/2304)
Bocs, de szerintem ez sem nagyobb név, mint bármelyikõnké.
talec 2012 aug. 19. - 21:13:35
(2222/2304)
Kár, hogy nemcsak arról tudok írni ma, hogy milyen jó lesz holnap ez a Gyulai Memorial, hogy Pars Krisztián nagy dobásra készül, hogy olimpiai bajnokok jönnek ide futni, ugrani. Szerintem, jó öltet ez a rendezvény.

Amúgy is unom már a sablon aug. 20-i ünnepeket. Felavatnak 3 fõ katonatisztet, a politikusok beülnek egy templomba, de másnap reggel már úgyis az a céljük, hogy minél jobban kizsigereljék az embereket, hogy nekik és barátaiknak, rokonaiknak több jusson. És elmondják, inkább megmondják, hogy micsoda remek nemzet vagyunk. Így a magyarság, úgy a magyarság. Ezt nem lehetne inkább úgy jelezni, hogy pl. egy német kubikus bérének a felét megkapja egy magyar dolgozó? Az kb. 1500 euró. Tanárok több diplomával, szakmunkások, nõvérek nem visznek haza 300 eurónál többet itthon. Ez a gond, a többi csak köret. Nem lehetne inkább, hogy az ünnepi keretek közepette elmondott hangzatos szavak helyett, felzárkózzunk a osztrák pohárleszedõk, cselédek közelébe. Nekem így jelezze a politikus, hogy fontosnak tartja a magyarságot. A többire már nem vagyok kíváncsi, egy párt ígéretei sem hatnak meg már.
talec 2012 aug. 19. - 20:39:44
(2221/2304)
Valakik írták itt is korábban, hogy Bándy Kata gyilkosát egy zárkába kéne tenni az egyik érmes cselgáncsozónkkal. Talán Csernoviczki Éva esetében mondták itt a sporttársak. Hogy mi lett volna akkor, ha egy nõi cselgáncsozót követ azon éjjel a gyilkos?

Nos, az élet azt mondja, hogy védtelen a sportoló is a bûnözõk ellen. Szintén ott, szintén Pécsett, ahol pénzváltót is öltek pár hónapja, ahol fiatal lányt öltek nemrég, ott történt, hogy leszúrtak egy fiatal sportembert, Böröcz Dánielt, volt cselgáncsozót, ketrecharcost. Aki kidobó volt egy szórakozóhelyen. Sajnálom a srácot, nem ismertem, de tehetséges sportoló lehetett.

Miért kell késsel menni szórakozni? Marian Cozma esetében sem értettem, hogy miért késsel mentek szórakozni a gyilkosok? Ugyanis ahol zene van, alkohol van, ott bármikor támadhat vita. Sajnos az országunk megváltozott, vannak helyek ahol a fiatalok kábítószerben fürödve szórakoznak hosszú évek óta, vannak helyek ahol a kidobók beledobnak a Dunába, még a rendõrt is elteszik láb alól ha szaglaszik, aztán vannak olyan elemek akik valami oknál fogva ragaszkodnak ahhoz, hogy kifent késsel járjanak szórakozni, úgy érzik jól magukat csak, ha kés van náluk. És, ha az ilyennek rossz napja van, leszúrja az 1. alakot aki szembe jön?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 aug. 19. - 19:33:35
(2220/2304)
Ên Csengõ Zoli vagyok! Ez egy nagy név itt a porton (is) :)
Más poénját ellopni meg elég ciki. Na mindegy... :)
10/10
zsouzs 2012 aug. 19. - 18:47:02 10/10
(2219/2304)
..ok Lili, persze írtam is, nem rád hegyeztem a kérdést:-)

Úgy általában osztom az a nézetet, hogy, minden demokratikus ország megérdemli a saját vezetõit. Sokakkal ellentétben hiszem, hogy 1990 óta, minden választás szabadon, demokratikusan zajlott, tehát en bloc, csak magunkat hibáztathatjuk, hogy nem azt kaptuk, amit vártunk.
Elnézést, ha off voltam!
10/10
zsouzs 2012 aug. 19. - 18:34:51 10/10
(2218/2304)
"az Olimpia alkalmával mind büszkék lehetünk arra,hogy MAGYAROK VAGYUNK! és nem k*csög amerikaiak,akiknek nagy része agresszív eredmény orientált nevelésébõl kifolyólag gyûjti az aranyérmeket"

Huhh.., ez, igen kemény! Ha valaki, akkor én (nézz vissza a hsz-ban), igazán drukkoltam, és örültem minden egyes olimpikon eredményének és innen is gratula mindenkinek, aki egyáltalán kijutott Londonba. De !! egy percig sem vindikálom a jogot arra, hogy emiatt én, mint magyar, a többi, az éremtáblában hátrébb lévõ nemzet fölé helyezzem magam.
Egyszerûen nem értem, hogy képzelheti egy épeszû ember, akiben és a sportolóban más közös nincs is, csupán, hogy ugyanannak a nemzetnek a tagja, hogy akkor ettõl, az eredményes sportoló érme és jogos büszkesége õrá is kisugározhat!? Mire föl?! Õ kelt gyermek korától kezdve. hajnalok hajnalán és ment alvás helyett az uszodába vagy tornaterembe edzeni?! amíg más gyerek játszott vagy tévézett õ gyötörte a testét ájulásig, hogy átlagember feletti teljesítményt érjen el?!
Te mit tettél annak érdekében, hogy õk ezt az eredményt elérték?! Ültél a fotelben és szurkoltál, ok.., ám ettõl õk még nem jutottak volna a pálya szélére sem, nemhogy a dobogóra.
Végül egy ennél is fontosabb kérdés: mi köze az eredményeknek a magyarsághoz, és milyen alapon köcsögözöd le más eredményes nemzet fiait?! Ugye, nem csak azért, mert nem magyar zászló alatt versenyeztek?!
offtopic
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 18:15:49
(2217/2304)
Hogy ne legyen sok az off, csak röviden: nem tudok felmenni Pestre tüntetni, de ezen kívül, azt hiszem, mindent megtettem, amit lehet. De félreértés ne essék: én nem csak a most hatalmon lévõktõl sajnálom, amit zsebretesznek.
10/10
zsouzs 2012 aug. 19. - 18:03:29 10/10
(2216/2304)
" Egyet sajnálok: azt, ahogy a politikusok kilopják a szemünket is."

Ühüm.., hát azt én is. Viszont tedd a szívedre a kezed, tettél ez ügyben bármit is..?! Bocsi Lili, nem rád akarom kihegyezni a kérdést, ezért mindenkitõl aki itt szidja a politikusokat (nna meg a fodrászokat(!).., ugye jani-wan? tu'nnám mia bajod velük, tán elnyírták a frizurádat, vagymi..?!, nyugi, nõ másik:-)
szóval ki, mit tett, hogy ne így legyen..?! Szerintem, akad itt olyan szájtépõ, aki el sem ment 2 éve választani, de most szidja a renccert.., meg olyan is, aki bezzeg elment és szavazott, de nem valami mellett(beszopva a nagy semmit amit a másik ígért) hanem mindegy csak ellen. Most, hogy a dolgok egyre jobban el vannak qrva (bocsi, klasszikust idézek), és egyre reménytelenebb visszacsinálni bármit is, most aztán már késõ bánat.
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 17:53:08
(2215/2304)
Tetszik Adams megoldása. (A fodrászokat is???:D) Na jó, csak viccelek.:)

Szóval a politikusok elcsórt pénzeibe nyugodjunk bele, inkább az ellenõrizhetõ sportolóktól vegyük el a pénzt? Nekem még mindig nem tetszik ez a megoldás. Nem szeretnék választani, hogy pl. az orvosok vagy az olimpiai bajnokaink kapjanak-e inkább.
offtopic
jani-wan 2012 aug. 19. - 16:53:46
(2214/2304)
Mert a politikus azt csinál amit akar, és esélytelen hogy a politikusok megváltozzanak. Az lesz politikus aki eleve ilyen beállítottságú.
Amíg olyan emberek hoznak döntéseket akiket elsõdlegesen az önérdek vezérel és nem a közérdek, addig nem változik semmi. Kár is ezen rágódni.
Szóval ez nem fog változni.
Habár elméletileg így is megoldható a probléma, de csak extrém megoldások vannak.
1. Meg kell rohamozni a "téli palotát". Ez megoldaná a problémát ugyan, de hát ugyebár emlékszünk az hová vezetett, szóval ez csöbörbõl-vödörbe.
Egyik rosszabb mint a másik, és nehéz eldönteni, hogy melyik a rosszabb.
2. Egy másik megoldást Douglas Adams talált ki.
Nem biztos hogy jól emlékszem, régen olvastam, de valami olyasmi volt hogy ki kell hirdetni a bolygó szintû katasztrófát, kell építeni néhány nagy ûrhajót, az elsõbe a politikusokat, hivatalnokokat, ügyvédeket, bankárokat és fodrászokat kell tenni, és kilõni õket a világûrbe.
Utána kihirdetni hogy mégsem lesz katasztrófa. :D



Nem sajnálok tõlük egy forintot sem. Fõleg mivel én is élsportoló voltam hosszú ideig, és ebbõl éltem. És ha jóléti társadalomban élnénk, akkor a tízszeresét is szó nélkül adnám. De nem élünk ilyen társadalomban, így kellenek hogy legyenek prioritások.
Én nem igazán látom miért fontosabb kiosztani 1 milliárdot néhány embernek mert jól csináltak valamit amit ingyen is ugyanígy csináltak volna, mint építeni egy kórházat, vagy megfizetni az orvosokat akik legalább olyan jól, ha nem jobban teljesítenek idõnként mint az olimpikonok. És õk állandóan.
Nyilván van akinek ez demagógia, fõleg annak aki nem ismeri a szó jelentését, aki csak dobálózik vele két sértegetés között, és még nem kellett négy orvoshoz elmennie azért hogy egy panaszra találjon két egyezõ diagnózist.

Azért érdekelne egy értelmesen megszerkesztett magyarázat, hogy miért érdemlik meg az olimpikonok a közel 1 milliárdot mindenek felett.
jani-wan 2012 aug. 19. - 16:16:26 Előzmény -csengõzoli--
(2213/2304)
A parasztkodás megy csak öreg, de az építõ jellegû hozzászólás nem?
Itt egyedül te vagy a demagóg.
És ki vagy te hogy megmondod ki mit csináljon?
Talán a te internet elõfizetésedre fordított összeget kellene másra költeni mert erre fölösleges, sõt kifejezetten ártalmas a normális emberek nézõpontjából vizsgálva.
Mariquita26 2012 aug. 19. - 10:36:27
(2212/2304)
Mariquita26 2012 aug. 19. - 10:30:57
(2211/2304)
Abszolút nem vagyok az "Üljünk le a kanapéra és nézzünk meg egy jó meccset!" típusú nõ,a sportok távol állnak tõlem.De az Olimpiát soha nem hagynám ki.Hogy miért? Ilyenkor vagyunk igazán egy nemzet!Ilyenkor válunk igazán csapattá,amikor egy emberként szurkolunk nemzetünk sportolóiért.Nem mellesleg hatalmas sikerrel.Szerintem csodálatos,hogy ilyen kis népként ekkora eredményeket érünk el az Olimpián.Ordibálunk a TV elõtt,vagy szurkolunk egy sörsátorban rengeteg részeggel,de a lényeg,hogy az Olimpia alkalmával mind büszkék lehetünk arra,hogy MAGYAROK VAGYUNK! és nem köcsög amerikaiak,akiknek nagy része agresszív eredmény orientált nevelésébõl kifolyólag gyûjti az aranyérmeket (persze nem általánosítás-távol álljon tõlem,csak vélemény),míg a mieink szívvel-lélekkel játszanak.Vegyük például Gyurta Danit,aki aranyérmérõl másolatot készíttet, és elküldi azt a tavasszal elhunyt norvég riválisa, Alexander Dale Oen családjának.“Nagyon jó barátságban voltunk az idén, a norvég válogatott amerikai edzõtáborában tragikusan elhunyt Alexanderrel. Biztos vagyok benne, hogy a 100 mellet õ nyerte volna meg itt, Londonban” – mondta Gyurta egykori ellenfelérõl.
Forrás:http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/gyurta-ermet-kuld-egykori-ellenfelenek/
Kiráz a hideg,ahogy ezt a videót nézem : http://www.youtube.com/watch?v=_Bya6-gjef4
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 02:37:47 Előzmény talec
(2210/2304)
És '86 óta is még mindig mennyi mazochista nézi õket! A kajak-kenu versenyekre meg pl. nem mennek ki...
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 02:35:45 Előzmény jani-wan
(2209/2304)
És mi lenne, ha nem azoktól sajnálnánk az adónkat, akik megérdemlik, hanem mondjuk a sok léhûtõ politikustól, és azoknak a slepjétõl, akinek ellenõrizetlenül zsebrevágják??? Kell az orvosokra, kórházakra, bajnokoknak és még ezer olyan dolog van, ahova nem sajnálom, ha jut belõle. Egyet sajnálok: azt, ahogy a politikusok kilopják a szemünket is.

Bocs, elragadtattam magam. Befejeztem.
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 02:13:39 Előzmény umma
(2208/2304)
Igazad van, ezen még nevetni is lehet.:)
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 02:11:51 Előzmény vénasszonyok -nyara
(2207/2304)
Ez az ember beteg.:/ Egy részigazság... na jó, kettõ van benne: undorító, ahogy a politikusok meglovagolják a bajnokok sikerét, és igen, a marsrobot is van olyan nagyszerû teljesítmény, mint egy olimpiai gyõzelem. De amit ezek köré a részigazságok köré rittyentett, az simán csak baromság.
offtopic
umma 2012 aug. 19. - 00:17:49
(2206/2304)
Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 00:03:48
(2205/2304)
Értelek, de azt is csak egy ember állította be. Jobb esetben valami logika szerint.

El bizony. Végetért a szabi, megint meló volt ezerrel a héten.:/