9/10
napraforgó 2015 febr. 16. - 07:15:07 9/10
(38/98)
Hát erre nem gondoltam volna, hogy ****Spoiler*** az édesapja figyelteti.
Kicsit elgondolkodtatott, hogy az apjának nem mondta el, miért nem találkozhat vele többé, fõleg nyilvánosan, míg Manuela asszonyt beavatta a titkos életébe. Bár az igaz, hogy Manuelát kicsi gyerekkorától ismerte, az apjával meg korábban csak egyszer találkozott. Az apja akkor viszont közölte vele és az anyjával, hogy õt üldözik a baloldali nézetei miatt, pont ezért akart gondoskodni a lányáról (a felesége távollétében).
És még Marcus Logan sem jelentkezett nála a bál óta...
És még csak 1940 év végén járunk - említik az egyedül töltött karácsonyt - vagy esetleg már 1941 év elején. Messze még a háború vége....
10/10
VikiFanily 2015 febr. 14. - 21:17:03 10/10 Előzmény mamcsek
(37/98)
Nagyon köszönöm az információkat! :-)

Egyébként kinek hogy tetszett a folytatás? :-) Végül megoldódott ez a >>követés<< dolog szerencsére, és semmi komoly. Aki esetleg majd csak holnap délután nézi meg, az ne olvasson tovább... :-)
...Szóval nem gondoltam volna, hogy a leányzó édesapja újra képbe kerül. Örülök, hogy összebarátkoztak - szerintem nagyon helyesek, nem? :-) Kár, hogy hamar véget értek ezek az összejárásaik. De érthetõ. Annak is örültem, hogy újra feltûnt Marcus, de most ugye hivatalosan >>nem ismerik egymást<< Sirával. Egyébként nagyon jó látni Sira folyamatos átalakulását. Mindig eszembe jut, hogy milyen volt a történet kezdetén, és mostanra pedig hogy megállja a helyét az életben. Milyen fiatal még, de milyen talpraesett, és eddig milyen jól megoldott mindent, amivel megbízták! Nagyon okos lány, aki hamar tanul. Ehhez a portugál fickóhoz is hogy eljutott végül, miután az a bunkó spanyol nõ kihajította a házából... (Egyébként szerintem nagyszerûen játszott az említett színésznõ, és nagyon jó kis szinkronhangot kapott, ami még egyet dobott rajta! Úgyhogy gratula a magyar szinkronjának is! De a karakter rendkívül arrogáns, idegesítõ nõszemély - igaza van Sirának -; és a bicska kiszalad az ember zsebébõl a nõtõl...) Szóval összegezve le a kalappal a leányzó elõtt! Nagyon kis karakán lány lett. :-) Ugye a rutin, meg az évek... Nem kis dolgokat tapasztalt már meg/élt át, amikbõl rengeteget tanult. Õ aztán tudja, hogy milyen kikerülni a nagybetûs életbe, és talpra állni, illetve önállóan megállni a helyét mindenhol - vadidegen helyeken, vadidegen emberek körében. Emellett nagyon-nagyon emberi, és szeretni való személyiség számomra. Nagyon helyes, tényleg. :-) Kezdem csípni úgy alapjáraton is ezt a színésznõt, Adriánát! Nagyon tehetséges.
mamcsek 2015 febr. 13. - 15:33:54
(36/98)
Most újra kiadták a könyvet, valaki nagyon ügyesen "kiszagolta", hogy sikeres a fil. A könyvtárból (Szabó Ervin) is kikölcsönözhetõ. Írója: Duenas, Maria. Elfelejtett misszió címû regénye szintén kölcsönözhetõ.
10/10
VikiFanily 2015 febr. 13. - 10:21:06 10/10
(35/98)
Fogalmam nincs, hogy ki látta vagy ki nem; én csak azt mondtam, amit olvastam a Wikin. :-) Ha ott hazudnak, akkor most én is.. :-) Az egy elég megbízható oldal egyébként. Hogyha pedig netán mégis elõbb véget érne a sorozat nálunk, és nem adnák le a 11 részt, ami le van írva feketén-fehéren; akkor valószínûleg inkább >>hozzátettek<< egy kicsit a részekhez... Viszont az olasz Wiki-oldal szerint is 8 részes, úgyhogy akkor én már nem tudom, hogy lesz ez... :-) A Szulejmán pedig nem ezen a csatornán fut, nem?
9/10
napraforgó 2015 febr. 13. - 07:22:34 9/10
(34/98)
Látta valaki azt a 11 részt? Mert az is lehet, hogy csak máshogy vagdalták össze a filmet. Lehet rövidebbre, vagy hosszabbra vágni... Csinálnak néha ilyesmit...
A Szulejmánnál már követni sem lehet, hányadik rész, pláne hányadik bölüm.
10/10
VikiFanily 2015 febr. 12. - 22:23:17 10/10
(33/98)
A sorozat spanyol Wikipédia oldala szerint 11 részes, szóval nem tudom, más oldalak honnan szedik ezt a "8 részt"; illetve honnan tudnák elõre, hogy az M1 hogyan tervezi a dolgokat a sorozattal kapcsolatban. Ilyeneket különben sem szoktak csak úgy közzétenni a csatornák, hogy mit hogyan és meddig vetítenek. Szerintem leadják azt a 11 részt - mi értelme lenne, hogy a maradék hármat elkaszálják? :-) Szerintem ez amúgy sem jellemzõ a csatornára. Úgyis olyan rövid az egész sorozat, csak nem veszik ki a befejezõ részeket... Szóval szerintem ne dõljünk be a leírtaknak, hogy 8 részes... ;-) Egyébként nagyon jó sorozat; és nagyon örülök, hogy kiszúrtam a tv-újságban, és nyomon követem az eleje óta! Amúgy Adriana nagyon tehetséges, és nagyon fiatal - hiszen nemrégiben volt még csak 30 éves -, úgyhogy a sorozatban is ekörül mozoghat az életkora szerintem. :-) Egyébként helyes és elég szimpatikusnak tûnik. A könyvrõl én sem hallottam még - köszönöm, hogy említettétek! Jó lenne beszerezni, mert ahogy látom, érdemes elolvasni! :-) Érdekes, de ahogy lassacskán közeledünk a vége felé, egyre jobban várom az új részt; pedig korábban nem jutott eszembe ennyiszer... :-) Most meg már a hét elején ezen gondolkodtam, hogy vajon mi lesz, hogy lesz pénteken... Na, de majd holnap este! :-)
9/10
napraforgó 2015 febr. 12. - 13:21:50 9/10
(32/98)
Nem olvastam a könyvet, de annyira hûen követi a film?

Mert az elsõ részt kétszer is megnéztem és azzal kezdõdött, hogy kiírták: 1922-t írunk. A csaj meg narrátorként meséli, hogy 10 éves voltam, amikor anyám kivett az iskolából....
Mikor az anyja elvitte az apjához, akkor 20 évesnek mondták, pedig már 1936 tavasza volt, szóval a húszas évei elején volt.
Amúgy meg nem oszt, nem szoroz, hogy 28, vagy 29, még nagyon fiatal.
Letty72 2015 febr. 12. - 12:06:21
(31/98)
Mindketten tévedtünk: - idézet a könyvbõl -:

"1911 nyarán születtem,abban az évben ,mikor a népszerû flamenco táncosnõ,Pastora Imperio hozzáment a Kakashoz, a híres torreádorhoz.Mexikóban világra jött az énekes Jorge Negrete,és Európában lehanyatlott egy korszak csilaga ,melyet Belle époquenak neveztek.Messzirõl már idehallatszott a dobszó ,mely majd az elsõ nagy háborút kíséri;a madridi kávéházakban a Vitalapot és a Hírnököt olvasták akkoriban,miközben a színpadon La Chelito hozta lázba a férfiakat, szemérmetlenül ringatva csípõjét a kuplé ritmusára..."
Letty72 2015 febr. 12. - 11:40:52 Előzmény napraforgó
(30/98)
Szia!

Úgy emlékszem - lehet, hogy rosszul, hogy a marokkói részekben elhangzott, hogy Síra 1915-ben született. A bál idején még csak 25 éves volt.
9/10
napraforgó 2015 febr. 09. - 15:36:05 9/10
(29/98)
Számolgatom Sira életkorát - mivel a bálon egy nõ úgy beszélt vele az elsõbálozásról, mintha az az õ életében is valaha nagyon rég történhetett.
A történetet 1922-ben kezdték, amikoris Sira 10 éves lett, és az anyja kivette az iskolából és magával vitte a mûhelybe, ahol varrni tanítgatták. Aztán ugrottak 1936 tavaszára, amikor már flnõtt fiatl lányként láthuk.
Most 1940-ben járunk, így a lány még mindig csak 28 éves! És már mennyi minden történt vele.
Kíváncsi vagyok, vajon ki figyelteti a nõt? Ignazio nem tud róla, az angol kémhálózatnak nem áll érdekében, mert felhívná a figyelmet. Marad még Marcus Logan, de szerintem õ sem valószínû, mert õ is angol kém volt, az újságíróskodás csak a fedõsztorija lehetett.
Én Vázquez rendõrfõnökre gondolok Maroccoból, akinek szemmel láthatóan tetszett a lány, biztos nem a közbiztonság okán törõdött vele olyan sokat. Ha minden igaz, a 6. részbõl kiderül...
10/10
syuzi 2015 febr. 07. - 12:40:55 10/10
(28/98)
Nagyon jó kis sorozat izgalmas történet és jó hogy vaárnaponként megismétlik:) Sira teljesen átalakult a történet során már nem az a törékeny védtelen lány aki volt. Kiváncsi leszek hogy mi lesz a történet vége remélem hogy Sira végre boldog lesz:) És tényleg szépek a ruhák
Már alig várom a folytatást:)
Lia Valkai 2015 febr. 06. - 23:05:44
(27/98)
Annak, akit érdekel: Az öltések közt az idõ 8. részes, az elmúlt részeket pedig a mediaklikk.hu oldalon meg lehet nézni 6 hétig a TV vetítés után.
Leen 2015 febr. 06. - 22:26:00
(26/98)
Nagyon tetszik ez a sorozat! Izgalmas, végig leköti a figyelmet - és ezek a ruhák... imádat!
Valaki meg tudná mondani, milyen szám megy a sorozat elõzetese alatt, mikor a mûsorajánlóban mutatják?
10/10
kkanai 2015 febr. 06. - 22:09:36 10/10
(25/98)
itt on-line megnézhetõ kiváló minõségben:
tripladuplavé pont sorozatbarat.info/video/series/2891/Oltesek_kozt_az_ido_online_sorozat
tdk 2015 febr. 04. - 19:38:47
(24/98)
Nem csoda, hogy kiesett, mivel Spanyolországban nem volt II. világháború. :) A polgárháború után köszönték, de nem kértek belõle (szokták úgy is emlegetni mint a II. világháború fõpróbáját). Nem néztem túlzottan a sorozatot, de nekem úgy tûnt, nem nagyon fejtették ki a részleteket. Egyébként hemzsegtek ott a kémek a villágháború alatt, amolyan titkos találkahely volt ez a "semleges" ország.
DanGer82 2015 febr. 04. - 19:18:49
(23/98)
És hol találom a videótékát? Mert ha rákattintok pl az M1 kék háromszög gombjára, elkezdi játszani az élõ adást, ha máshová kattintok(bárhová, csak nem a kék háromszögre) felvillan valami, majd eltûnik az alkalmazás.
9/10
napraforgó 2015 febr. 04. - 06:16:52 9/10
(22/98)
Érdekesnek találtam, hogy a Sirának kitalált álnév - Aris - a valódi neve fordítottja.
Kíváncsian várom, hogy mit fog összekémkedni a leányzó Madridban, az új szalonjában. Sajnos keveset tudok Spanyolországnak a II. Világháborúban betöltött szerepérõl, nekem valahogy úgy kiesett a fõbb hadmûveletek és hadszínterek irányából. Nyilván szerencséjük volt, hogy nem vonultak át rajtuk oda-vissza.
Bettina Vukman 2015 febr. 03. - 21:05:21
(21/98)
Ha letöltöd a Mindig TV alkalmazást,a videotékában látható az elsõ 4 rész.
9/10
offtopic
napraforgó 2015 febr. 02. - 13:47:06 9/10
(20/98)
Az elsõ két rész állíólag itt megtalálható:
http://www.filmbazis.org/exnfJJeu3hH/#episode_1
A harmadikat meg az elmúlt pénteken és vasárnap láthattad.
offtopic
kozsina 2015 febr. 01. - 10:30:58
(19/98)
heló mindenki -segitéget kérek -felkeltette érdeklõdésemet a film, de nem láttam az elsõ 3 részt, meglehetne valahol nézni?
szép vasárnapot ...