9/10
napraforgó 2015 febr. 23. - 06:08:02 9/10 Előzmény jakibabu
(58/98)
Ha így számolgatok, kb. 2 órával rövidebb a sorozat....
lopata 2015 febr. 22. - 19:14:59
(57/98)
Most látom "andetti" egy korábbi bejegyzésében kitér a 11 vagy 8 epizód kérdésére. Én is megnéztem korábban az eredeti hosszakat és a mi epizódjaink hosszát, és nem láttam olyan különbséget, amely a 8-re csökkent epizódszámot magyarázná.
lopata 2015 febr. 22. - 18:39:37 Előzmény VikiFanily
(56/98)
Az IMDb szerint a sorozat 11 részes, úgyhogy nem értem, miért csak 8-at adnak. Kihagytak volna hármat?
konyvszerzo 2015 febr. 22. - 16:24:12
(55/98)
Nagyon izgulok a következõ részig, csak bízom benne, hogy Sira megmenekül. Talán az angol kém is megmenekül, elképzelhetõ, hogy õ maga nyírta ki azt a férfit, aki õt akarta megölni. Bírnék még hasonló sorozatokat és a ruhák elképesztõen szépek. Maga a színésznõ meg csodálatos.
10/10
VikiFanily 2015 febr. 21. - 19:05:43 10/10
(54/98)
Nekem is pont ez jutott eszembe tegnap, hogy róluk vajon hallunk-e még abban az egyetlen egy epizódban, amiben lezárják a sztorit. Hogy velük mi történhetett azóta.

Egyébként érdekes ez a név-csere dolog, hogy ha visszafele olvassuk a mostani nevét, akkor kijön az eredeti neve Sirának! :-) Észre nem vettem volna! Arra azért kíváncsi lennék, hogy a történeten belül Sirának ez vajon feltûnt? ;-) Sosem utaltak rá. Másoknak meg szerintem nem tûnne fel a dolog, hiszen nem hinném, hogy korábban hallottak róla úgy, mint 'Sira'.
far vik 2015 febr. 21. - 09:59:49
(53/98)
Kiváló film. ?ár szinte "Stirlitz" érzésem volt, olyan feszültség volt az egész epizódban. Kár, hogy vége lesz, de a cselekménybõl következõen már várható volt. Mellesleg jó lenne, ha egyesek már nem bírják a tudálékoskodásukat fékezni, legalább kitennék a "spoiler" szót a hozzászólásuk elejére... Persze, akinek ezt mondani kell, az úgyis reménytelen.
9/10
napraforgó 2015 febr. 21. - 06:11:53 9/10
(52/98)
Örülök, hogy az M1 megtalálta ezt a jó kis sorozatot, bár több ilyet adnának.
Nekem úgy tûnik, hogy a történet nem megy végig az egész II. világháborún, nyilván vége lesz a Liszabonból való meneküléssel... Pedig elnéztem volna még egy darabig... Kár, hogy nem sokat tudunk meg Sira anyjának és régi barátainak, pl. Candaláriának a sorsáról. És persze Sirának is valami boldog élettel kecsegtetõ befejezést kívánnánk.

Kicsit megint elidõztem Sira új nevén, és rájöttem, hogy nem csak a keresztnevét fordították meg. Sira Quiroga visszafelé olvasva Aris Agoriuq. Szellemes, de csoda, hogy nem jönnek rá. És valóban elég egzotikus a hangzása, elmegy marokkói arab névnek is.

Én a Jorge nevû sofõrben nem bízom kicsit sem, nagyon is készségesen szolgálta a gazdáját. Tanúja volt a múltkor annak az embernek a kivgzésének az autóban, mégha nem is szem-, csak fültanúja, és nyilván neki kellett utána takarítani. És túlságosan lelkesen lesi Sira minden lépését is... Kérdés, hogy az arany medállal mennyire sikerült lekenyerezni. Ha Da Silva faggatni fogja, biztos elárulja a lányt...
andatti 2015 febr. 20. - 23:11:33
(51/98)
Nna, régen frissítettem az oldalt, így látom sokan megelõztek... Bocsi, ezt úgy látom nem lehet (már) szerkeszteni... Üdítõen jó sorozat, nagyon jó emberi vonásokkal, jellemrajzokkal...
andatti 2015 febr. 20. - 23:00:49 Előzmény BMariska52
(50/98)
Senkinek nem kell aggódnia. A neten fönt van eredeti spanyol nyelven a sorozat, a youtube-al nem boldogultam, (a különbözõ részek különbözõ méretekben, és spanyol címekkel, de nem epizód szerint, szóval nem találtam meg az utolsó 3 részt...) de találtam egy alternatív oldalt, ahol online nézhetõ mind a 11 rész. Megnyugtatásul írom, hogy az eltérõ mûsorpolitikából adódik a különbség. Mi itthon 90 perces epizódokat nézünk, míg eredetiben ezek csak 60-70 percesek... Szóval én most megnéztem a 11. részt... aminek az elején abból vannak részletek, amit mi itthon 7.-ként néztünk (ma este) ...
Nem tudom tiltja-e a szabályzat, így nem teszem ide a 11. rész (online) linkjét... De a jövõ héten már mindenki megnyugodhat majd... (nem akarok spoilerezni...) XD XD XD
Eurydice 2015 febr. 20. - 22:47:18
(49/98)
Én olvastam a könyvet, amint elindult a sorozat beszereztem és egy nap alatt bedaráltam, az is nagyon lebilincselõ olvasmány, mégha a megfilmesítés nem követi teljesen forgatókönyvszerûen a regényt. A filmben több "akció" van, Marcus valódi foglalkozása csak a legvégén derül ki, pl. az útlevélellopós történetszál nincs a könyvben, ahogy a portugál utazás se Da Silva kérésére történt.
Mindenesetre az epizódok tényleg hosszabbak, mint az eredetiben, ez az M1 mûsorsávjai miatt van, a Híradó és az Este közötti részt kell kitöltsék...
De vissza a regényre, az olvasottak és a jövõ heti elõzetest látva szinte biztos, hogy kerek történetként ér véget jövõ pénteken, sokkal több pisztollyal és izgalommal, mint a könyvben volt. Õszintén nekem a regény vége kicsit lapos lett, így van mit felturbózni!!!
10/10
VikiFanily 2015 febr. 20. - 22:32:18 10/10
(48/98)
Nálunk valóban "meghosszabbították" az epizódokat, ugyanis nemrég mondták be a következõ hét epizódjának a reklámja során, hogy "a sorozat befejezõ része"... :-( Úgyhogy ennyi volt. De gondolom normálisan lezárják; úgy, mint a spanyol verzióban, és nem "barmolják" szét a végét. Pedig belegondolva, ezt az egész történetet még aztán jó sokáig lehetne fejtegetni... Hol lenne még a vég... Úgyhogy jól összetömöríthetik a záróepizódot...

Egyébként nem semmi epizód volt a mai! Sokszor a torkomban dobogott a szívem az izgulástól... Úgy féltettem idõnként Sirát... Komolyan elképesztõ a kis csajszi! Le a kalappal elõtte, hogy milyen éles eszû és leleményes! Bármilyen szituációból kivágja magát, és kimagyarázza a dolgokat, ha szükséges. Csúcs! Hát, én imádom, komolyan mondom! :-) Tényleg nagyon okos a leányzó. Nagyszerû a karaktere! Nagyon csípem. Rosalindával pedig hogy átvágták már Da Silvát; ott, a fickó orra elõtt... :-))) Óriási volt! És még a kis kémkedõ sofõrt is megszédítette a lány; tényleg nem semmi... :-) Meg ahogy eljutott Rosalindához... :-) A titkárnõ pedig nagyon jó fej volt, ahogy segítette Sirát. Szegény aztán meg is járta miatta. Úgyhogy szívfájdalom, hogy ilyen hamar a végére érünk... :-(
morzsa16 2015 febr. 20. - 22:18:00
(47/98)
Ez a sorozat... Nem bírom kivárni a következõ részt... Ha eszembe jut, hogy 1 hetet kell várnom a következõ részig elszomorodom, de még inkább, mikor szembesülök azzal, hogy az a bizonyos rész lesz az utolsó is. :( Nagyon színvonalas sorozat és korhû! A történet, a színészek, a ruhák és az épületek... Szóhoz sem jutok! Nagyon tetszik! Mindenkinek csak ajánlani tudom! Nagyon-nagyon izgalmas!!! :)
cseszter1 2015 febr. 20. - 21:52:46 Előzmény napraforgó
(46/98)
Most olvasom a könyvet.Beszámolok majd a végérõl.
schenker 2015 febr. 20. - 19:28:25 Előzmény napraforgó
(45/98)
Ez bizony úgy van, ahogy feltételezted, kedves napraforgó.
Valami számomra érthetetlen okból a királyi televízió rendesen átszabja a spanyol sorozatokat. A Gran Hotel-nél arra gondoltam, hogy talán túl hosszúnak találták egy sorozathoz képest, azért darabolták rövidebbre, de ennél a sorozatnál éppen az ellenkezõjét csinálják. Elmondom, mit tapasztaltam.
Gondoltam, én kis bohó, hogy megcsinálom azt, amit már több sorozatnál megtettem, hogy beszerzem az eredeti, jó minõségû videókat, a magyar adásnak csak a hangját veszem fel, aztán ezzel több-kevesebb ügyeskedéssel "szinkronizálom". A negyedik résznél kezdtem volna az akciót, de komoly meglepetés ért: ez a negyedik rész nem ugyanaz! A spanyol negyedik rész elejét már láttam a magyar harmadikban. Itt aztán azonnal világos lett, hogy az eredetileg 60-70 perc közötti részeket közel 90 percesre átszabva, szépen, fokozatosan elcsúszik az egész.
De a legmeglepõbb az volt, hogy eléggé kreatív módon itt-ott még a jelenetek sorrendjén is változtattak!
Konkrétan pl. a magyar változatban megérkezik Rosalinda férje - majd a német nõk a szalonban - jön Marcus a hírrel - majd megérkezik Sira anyja. A spanyolban ezzel szemben: szalon - Marcus - anya - Rosalinda a sorrend.
Úgyhogy inkább feladtam a tervemet és azóta egyszerûen letöltöm a mediaklikkrõl a részeket, így meg tudom nézni a nekem megfelelõ idõpontban.
10/10
VikiFanily 2015 febr. 20. - 17:14:57 10/10 Előzmény jakibabu
(44/98)
Igen, én is pont azt néztem a Wikipédián múlt héten, hogy ott ilyen 70-80 perc között írják ki a részek idõtartamát; nálunk viszont minden egyes rész majdnem 90 perc (plusz, mínusz), úgyhogy nem tudom, hogy lesz ez.
10/10
VikiFanily 2015 febr. 20. - 17:10:49 10/10
(43/98)
Nagyon jó látni, hogy elég sok ember figyelmét felkeltette a sorozat! Kár, hogy nem jutott az eszembe elõbb ajánlani a Nagyimnak, de most már végre megtettem; szóval remélem, hogy ma este õ is megnézi. Bár jócskán le lesz maradva. Tényleg örülök neki, hogy hetekkel ezelõtt egészen véletlenül megakadt a szemem a sorozat címén a rádióújságban; vagyis inkább az keltette fel az érdeklõdésemet, hogy "spanyol sorozat". Azóta nem tudom levakarni magamról; annyira leköt, és annyira várom már napokkal elõtte az új részt... :-)

Abban pedig csak bízni tudok én is, hogy szépen végigadják, és nem lesz megszakítva a 8. epizódnál. Sajnos nagyon hamar eljutunk a végére, hiszen ma lesz a 7. rész. Nagyon jó lenne még pár hetet ráhúzni egészen a 11. részig! Én szeretném majd eredeti nyelven is letölteni; hiszen szerintem igen szép a spanyol nyelv, és szeretem is + tanultam is korábban, de sajnos nem beszélem. Viszont ez egész jó gyakorló lenne számomra a szövegértés terén. :-)

Ahogy láttam a reklámban, Marcus ma újra képben lesz; sõt újra elõkerül Rosalinda Fox is, Sira legjobb barátnõje, akit fel is keres a leányzó, mert figyelmeztetni akarja Marcusszal kapcsolatban. Úgyhogy szerintem izgi lesz!
BMariska52 2015 febr. 19. - 20:35:39 Előzmény napraforgó
(42/98)
Én is ezt az információt tudom megerõsíteni, de sajnos, többen írják, hogy több részbõl áll! Nehogy már félbehagyják, mert ez nagy divat újabban! Csak örülni tudok, hogy ilyen jó, nézhetõ, szép embereket láthatunk, a gyönyörû környezet, a ruhák, a történet!...
BMariska52 2015 febr. 19. - 20:31:39 Előzmény mamucili
(41/98)
Kedves Mamucili! A sorozatot kezdettõl nézem, de most írok elõször ehhez hozzászólást! Azért ragadtam "tollat", mert annyira, de annyira Veled érzek! Ugyanez van velem! Harmadik éve vagyok itthon, de mindig valami áthúzza a terveimet, és tudod, a nyugdíjasnak sosincs ideje! Hát, ez nagyon igaz!!!
Imádom ezt a sorozatot! Most megálltam a Te hozzászólásodnál, hogy válaszoljak, de mindjárt végigolvasom a többiekét is.
Ez a sorozat azért tetszik nagyon, mert egyszerûe GYÖNYÖRÛ! A fõszereplõ, a ruhák, az országok, a tájak, számomra érdekes a téma is, szóval nagyon szeretem! Szeretném majd elolvasni a könyvet is, éppen tegnap olvastam Bookline-on, hogy megjelent. Nagyon kiváncsi vagyok, vajon az egész sorozatot megvette a tévé? REMÉLEM!
Szép Estét Neked!
9/10
napraforgó 2015 febr. 16. - 16:50:11 9/10
(40/98)
Elképzelhetõ, hogy nem viszik végig az egész történetet? Kellene valaki, aki olvasta a könyvet, és majd a 8. résznél meg tudná mondani, hogy valóban ott ér véget a film, mint a könyv. Talán lesz majd ilyen személy és talán meg is osztja velünk....
9/10
jakibabu 2015 febr. 16. - 15:18:33 9/10 Előzmény napraforgó
(39/98)
Season 1

Episode #1.1 S1, Ep1
9 Jan. 2015 Episode #1.1
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.1 (original title)
TV Episode - 81 min

Episode #1.2 S1, Ep2
28 Oct. 2013 Episode #1.2
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.2 (original title)
TV Episode - 82 min

Episode #1.3 S1, Ep3
4 Nov. 2013 Episode #1.3
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.3 (original title)
TV Episode - 77 min

Episode #1.4 S1, Ep4
11 Nov. 2013 Episode #1.4
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.4 (original title)
TV Episode - 75 min

Episode #1.5 S1, Ep5
18 Nov. 2013 Episode #1.5
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.5 (original title)
TV Episode - 71 min

Episode #1.6 S1, Ep6
25 Nov. 2013 Episode #1.6
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.6 (original title)
TV Episode - 86 min

Episode #1.7 S1, Ep7
2 Dec. 2013 Episode #1.7
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.7 (original title)
TV Episode - 79 min

Episode #1.8 S1, Ep8
9 Dec. 2013 Episode #1.8
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.8 (original title)
TV Episode - 74 min

Episode #1.9 S1, Ep9
16 Dec. 2013 Episode #1.9
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.9 (original title)
TV Episode - 80 min

Episode #1.10 S1, Ep10
13 Jan. 2014 Episode #1.10
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.10 (original title)
TV Episode - 73 min

Episode #1.11 S1, Ep11
20 Jan. 2014 Episode #1.11
Add a Plot
"El tiempo entre costuras" Episode #1.11 (original title)
TV Episode - 74 min

Ami érdekes, hogy nálunk minden résznél 90 percet írnak, itt viszont annyival nem kevesebb az összes 11 rész ideje, hogy csak 8 részben kéne vetíteni?! NEm értem, ha csak 8 epizód lesz?!