Téma: Oppenheimer

8/10
ecch jan. 18. 22:07:17 8/10
(287/307)
Értem én, hogy Nolan azt mondta, nem akart CGI, mert hogy az túl biztonságos lett volna. A legtöbb jelenetet le is lehet így forgatni. De a Trinity gombafelhője írtó béna lett. Legalább azt az egyet valahogy máshogyan. Létezik nagyon szépen felújított változata az eredeti felvételnek például.
9/10
Lizus-ka jan. 10. 21:12:38 9/10
(286/307)
Megérdemelten kapott Golden Globe díjat. (Legjobb filmdráma, legjobb férfi főszereplő - dráma, legjobb rendező)
10/10
DanielLord jan. 10. 13:55:10 10/10
(285/307)
Elképesztő ez a film, úgy ahogy van.
Nem szeretnék kitérni a színészekre, ez úgy volt jó ahogy van! Folyamatosan figyelni kell, nem egyszerűen emészthető dolog, de azóta újra megnéztem.
Sajnálom, hogy bevételben lekörözte egy olyan film, mint a Barbie, dehát ezt hozta Amerika és a PC világ. Természetesen, ha egy óvodás szintjén vagy és nem kötnek le a lassabb történésű filmek (mint akik lehúzzák itt a filmet) bele se kezdj, inkább nézd a Barbie-t, mert ott csak bámulni kell! :)
3/10
itsme1 jan. 09. 08:16:00 3/10
(284/307)
Három óra, tömény zsibbasztás. Aki ebből szeretné megérteni a történelmet, csalódni fog. Aki a tudományba szeretne mélyebben elmerülni, bele se kezdjen. Akit a politika konspirációk érdekelnek, az beleláthat, hogy mentek a dolgok nyolcvan évvel ezelőtt a tengerentúlon vagy, hogy miként mosdatják a tömegmészárlásért felelősöket. Viszont annak kifejezetten ajánlom, akinek egy csont soványra fogyott színész savanyú ábrázata megtestesíti a filmművészetet.
Még valami:
Kedves szerkesztők! Haumann Mátét igazán kirakhattátok volna a szereplők listájára, ha már Szilárd Leót alakította, aki elsőként jött rá, a láncreakció pusztító erejére. Annál is inkább, mert legalább annyi mondata volt a filmben, mint a névsorban hatodik Rami Maleknek.
9/10
offtopic
Ahoj poplacsek jan. 09. 05:14:31 9/10
(283/307)
🙈
9/10
Lizus-ka jan. 08. 21:41:58 9/10
(282/307)
A Golden Globe több díját is elnyerte. Megérdemelten.
10/10
Kovács B. jan. 07. 14:04:46 10/10
(281/307)
Nyáron láttam, azóta még egyszer megnéztem. Nem akciófilmet és katasztrófa filmet vártam. Azok közé tartozom, akik szerint ez egy nagyszerű, magával ragadó alkotás lett. Gratulálok az alkotóknak. Drukkolok, hogy díjazzák idén.
4/10
Nick Jackolhson jan. 06. 23:11:50 4/10
(280/307)
Ne próbáld ki, hogy minden alkalommal elfogyassz egy felest (Frodózás), amikor 5 percenként kommunizmussal vádolják Oppenheimert a filmben. Zacher Gábor sem fog tudni segíteni rajtad. Csövekkel felülről, alulról és oldalról sem.

A másik, az öt percenként bevágott, indokolatlan villanásokkal, felgyorsított zongora és trombita hangokkal tarktított amatőr tüzijáték. Arra emlékeztet. Mikor anyám azt olvasta. A legjobb elégetni, a kutyában talált kullancsot.Majd megijedt és sikítozva elfutott a 10 centis lángtól, aztán a kullancs pukkant benne.

Annyit nyújt ez a fiim, hogy felvázolja, kik voltak jelen és milyen szerepben. Van benne emlő egy pár pillanatig. -Az interstellar tényleg jó volt, de ez nem az.
10/10
Serengeti jan. 05. 16:31:12 10/10
(279/307)
Erről a filmről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Minden részletében. A rendezőt nem nagyon bírtam eddig, ezt viszont nagyon odatette. Színészek, zene, dialógusok, operatőri munka, vágás, forgatókönyv, sztori... Remélem begyűjti a jelöléseket. Ez bizony 10 pont.
9/10
molnar.laszlo@ingatlan.co jan. 04. 17:31:04 9/10
(278/307)
Tudtam, hogy háromórás beszélő fejes, konzultáló öltönyös fickós filmre megyek. De azt is, hogy Nolan, így reménykedtem, hogy nem fogom utálni.
Hát arra nagyon nem számítottam, hogy minden idők egyik legjobb Nolan-filmjét fogom látni. Hihetetlenül feszült, hatásos, letaglózó, lenyűgöző, rettentően erős az egész, pedig igen, főleg beszélő fejeket láthatunk. Nem szeretek kultúrsznobkodni és nem is szoktam, de a legtöbb kritika, am a filmet éri, leginkább arról szól, hogy az emberek nem azt a filmet kapták, amire számítottak. Van, aki szerint tudományosság kellett volna több; mások szerint Hiroshimát kellett volna mutatni - azok igazából nem az Oppenheimer c. filmet akarták látni. Van, aki szerint a meztelen jelenetekkel volt a gond - pedig minden minimális meztelenség rettentően fontos volt a film szövetében. Van, aki kifogásolja, hogy a fekete-fehér és színes részek nem voltak kellőképpen megindokolva. Oké, nem értették, van ilyen; szerintem ez az ún. filmművészet, még ha Nolan amúgy általában inkább áll közelebb egy nagyon okos-ügyes iparoshoz, mint művészhez (itt tett egy kirándulást, és sikerült neki). Sajnálom, itt Szirmai úr is totál bután érvelgetett amellett, hogy ej, de hát nem az általa elképzelt film készült el. Szóval zseniális a film, amit a remek színészi játék, remek operatőr, remek zene még gazdagít. Sok Oscart neki!
Kritikán felüli jan. 03. 23:33:22
(277/307)
Beszélgetésünk a filmről: https://youtu.be/o7BTG2fEdc8
2/10
Leslie67 2023 dec. 31. - 12:56:12 2/10 Előzmény norbertobaggio
(276/307)
Egyetértek. Jelentősen túl van hájpolva ez a film (is) és még egyszer én sem akarom megnézni. Egyébként rövid ideig ő is látszik a filmben: https://www.matehaumann.com/
6/10
grebel 2023 dec. 30. - 20:34:20 6/10
(275/307)
Kezdem a pozitívumokkal: Egész jó színészek és egy még le nem rágott csont.
Viszont úgy érzem amit kivágtak a filmből az operatőrök, pont azt kaptuk meg.
A bomba készítésének folyamatából alig kaptunk valamit, beleértve az elmélet kidolgozását, ki mit tett hozzá, hogy telt el a több év; a látványt minimálisan se aknázták ki. Időugrálásos, részletekbe menő beszélgetések.
1/10
allofs 2023 dec. 30. - 20:21:50 1/10
(274/307)
Nincs mit írni mert sexykex már megelőzött. Talán annyi hogy a Csillagok között megér egy 7 - t , a többi szóra sem érdemes. Ha ez 90 perc lenne ( nyugodtan lehetne ) egy 4 - t adnék Damon miatt .
9/10
Skall 2023 dec. 29. - 20:47:44 9/10
(273/307)
Parádésan kivitelezett életrajzi dráma, amit a zseniális színészi játék és zene ír alá. Én aztán nem vagyok egy türelmes ember, de egy percig sem unatkoztam rajta. 2023 legjobb színészfilmje, mellesleg messze sokkal jobb a Barbie-nál.
6/10
sexykex 2023 dec. 28. - 23:37:11 6/10
(272/307)
Túl nagy várakozással ültem le a filmhez, pedig már tudhatnám: Nolan nem az én rendezőm. Talán még egyetlen filmje sem tetszett maradéktalanul. Ez az Oppenheimer például túlságosan hosszú egy életrajzi filmhez képest, amiben valljuk be túl sok minden nem történik.
6/10
norbertobaggio 2023 dec. 27. - 13:20:28 6/10
(271/307)
Sejtettem én hogy túl van hype-olva ez a film.Egyszer meg lehet nézni de mégegyszer nem szenvedném végig
7/10
trev 2023 dec. 17. - 00:04:11 7/10
(270/307)
Remek színészi teljesítmény és szereposztás, de a filmet sajnos nálam nem menti meg. Nézhető, követhető, de indokolatlanul hosszú, és nincs benne semmi olyan mély vagy érdekes gondolat, amivel sokáig érdemes foglalkozni.
3/10
capt.nemo 2023 dec. 15. - 12:54:45 3/10 Előzmény artad
(269/307)
ugyan már :).., barátunk végre úgy érezte kap egy - a zsenijéhez méltó - kihívást amiben bizonyíthat, élvezte a karmesterszerepét, ami a többi zseni felé emelte.. no és szent küldetés (beelőzni/legyőzni a nácikat) mindez annyira elvakította a hiúságát, egoját, becsvágyát, hogy ez az apró konzekvencia (bomba = élet kioltására alkalmas fegyver) elkerülte a figyelmét, és ez csak akkor realizálódott benne naiv rácsodálkozással, amikor a hadsereg fogta a művét és használta..
5/10
artad 2023 dec. 14. - 22:55:29 5/10
(268/307)

a heresimai atombombázás után a filmben: "úgy érzem vér tapad a kezeimhez"...izé...ha atombombát csinálok, akkor nem gondolok arra, hogy emberélet kioltására alkalmas fegyvert gyártok?