Téma: Oppenheimer

Zsuzsóka 2023 júl. 22. - 16:32:08
(28/308)
A két atombomba ledobása Japánra az USA bosszúja volt azért, mert 1941-ben Japán hadüzenet nélkül megtámadta Pearl Harbor-t. A támadásban 2400 ember meghalt, 18 hajó és 188 repülőgép teljesen megsemmisült. Az Egyesült Államokban a Pearl Harbor név a minden előzetes figyelmeztetés nélküli megsemmisítő támadás szinonímája lett.
9/10
ilikecringemovies 2023 júl. 22. - 11:08:10 9/10
(27/308)
Ez egy olyan film amit bárki megnézhet de nem mindenkinek való. Legalábbis ahogy a kommenteket olvasom itt. Nolan szokás szerint nagyot alkotott, bár néhány más filmje jobban tetszett(Sötét lovag,Interstellar, Tenet). Egy érzékeny témába nyúlt bele, de véleményem szerint sikerült a legjobbat kihoznia belőle. Oscar esélyes!
Darkhoon 2023 júl. 22. - 00:19:05 Előzmény Andris1998
(26/308)
Torteneszkent xddd
4/10
Andris1998 2023 júl. 21. - 23:52:30 4/10
(25/308)
Cillian Murphy, Matt Damon viszik a filmet a hátukon, de sajnos így is csalódás. Befogadhatatlanul sok a szereplő, meg sem lehet jegyezni a neveket, beosztásokat, a történet sokszor épp ezért is követhetetlen. A film túl hosszú, a történet leül sokszor. A házassági szál elnagyolt, a főszereplő jelleme sincs kibontva - a 180 perc ellenére. Történészként is alig tudtam követni az eseményeket, az idősíkok váltogatása sokszor indokolatlan. Cillian Murphy gyönyörű kék szeméért jár két pont, az atombomba kérdésének morális megközelítéséért még kettő. 4/10.
7/10
baromarc666 2023 júl. 21. - 20:18:26 7/10
(24/308)
Elképesztő sztárparádé, Murphy, Damon, Downey zseniális, de irózatosan hosszú film. És bármennyire is a feszültséget végig fenntartja, már nem lehet befogadni ennyi impulzust. Ami számomra kevésbé tetszett, az a csapongás volt, mindent mindent is markolt volna a film, de valójában csak az atombomba elkészítését mutatta volna be igazán. A többi rész mintha lényegtelen lett volna, utólag is, a Pugh-féle szál is, a többi pláne.
Én az üzenetét sem értettem igazán, de valószínűleg ez is volt a cél: bizonytalanságban tartani a nézőket.
5/10
Mr.Sly.88 2023 júl. 21. - 16:07:10 5/10
(23/308)
Nagy csalódás volt számomra ez a film! Sajnos se nem drámai, se nem érdekes és dokumentumfilmnek sem mondanám. A film első 5 perce és az utolsó 3 tetszett a többi felejthető sajnos. Aki arra számít, hogy okosabb lesz a történtekkel kapcsolatban az is csalódni fog. A tárgyalás helyett sokkal inkább érdekelt volna maga a bomba készítése és a hatása de kb ennyi szó esik róla: "Ez nem lehetséges! Teller számítsd ki! Kész! Mondtam, hogy nem lehetséges! De mégis megcsináltuk"....
Hasonló témában például a Kódjátszma, Egy csodálatos elme vagy a Chernobyl sorozat verhetetlen alkotások egyszerre érdekes és informatív filmek.

Pro:
- Nagyon jó színészek
Kontra:
- Rengeteg szereplő, ha nem ismered pontosan történelemből a neveket bele fogsz kavarodni
- A bomba elkészítése szempontjából jelentéktelen a "bosszú" szál ami végig megy a filmen
- Nem informatív, nem érdekes, nem drámai
- Feleslegesen hosszú
- Felesleges meztelenkedés
7/10
zetevar 2023 júl. 21. - 10:57:07 7/10
(22/308)
Egyrészt nagyon jó volt, másrészt meg annyira nem... Először is borzalmasan hosszú. Egyáltalán nem vontatott, de akkor is rémesen hosszú. És tényleg száraz. Szóval, ha már száraz, és tényként közli hősünk szoknyapecér voltát, akkor ugyan miért kellett időt pazarolnia a Florence P. által alakított hölgyeménnyel való kapcsolatára, ahelyett, hogy más szeretőkkel egybemosva lenne ő a régi kommunista szerető. A meztelenkedésre pedig én sem találok magyarázatot. Egyenlőre nem sikerült megfejtenem a filmben való funkcióját.
Azonban a bomba létrejöttét megelőző és követő körülményeket, a hozzá kapcsolható mentális fordulatokat nagyszerűen hozza a film. Az emberben felébred egyfajta nyugtalanság látva, hogy nem lehet egyértelműen megítélni még a történelem ezen szégyenletes eseményeit sem.
Szóval, bennem marad egy jó adag kérdőjel utána: ha valaki ilyen zseniálisan tudja megalkotni a film egyik részét, hogy nem ismerik fel a felesleges kitérőket.
6/10
KalaposMuther 2023 júl. 21. - 09:27:19 6/10
(21/308)
Na átéltem azt is amire sohasem számítottam. Nolan filmben nem volt Nolan. Murphy elképesztő játéka túltett azon amennyit megtudtunk róla. A történet: történelmileg tökéletes, Robert gyerekkorát hiányoltam, tökéletes és készen áll Nolan varázslatára.
Kép és hang: A Nolan féle képi világot nem éreztem pedig ez volt az első Nolan filmem moziban de az eddigieket jobban élveztem tv-n, a hang perfect volt. A hatások és a zenék tettek hozzá h ne aludjunk el.
Játék: Minden egyes szereplőjének Oscart! Downey Jr. és Cillian Murphyt élvezet nézni, a mellékszereplők a saját pár percükben is ragyognak!
És az egyetlen dolog amit lehagytam az nem más mint h egy töri könyv lapjairól vászonra vitt filmnél többet vártam. Ez a film száraz! 1, max 2olyan jelenetet láthatunk amiben Nolan kicsit belemászik Robert lelki világába vagy a világnézetbe. Érzelmileg ez a film nekem 0… Tudjuk mit okozott ez az esemény, érezzük a hatását és jelentőségét de az h erre a film rátegyen, h ez a film sokkoljon ahhoz Nolan kell. Vagy mégsem… Ennek nagy mestere Nolan de ez… na ebből iszonyúan hiányoltam a nagy mondatokat, lelki küzdelmeket, Murphyt aki odatette magát de nem kapott olyan jelenetet h csak úgy előadja azt a kegyetlenül sokkoló fájdalmat ami a címszereplőben volt. Az nagy tömegtől is szinte semmi visszajelzést nem kaptunk. Ennek a filmbek az lett volna a dolga h egy jó történelmi sztorit adjon elő, olyan érzelmileg érett és fájdalmas pillanatok sorával ami után azt mondjuk h na ezt ezért kapta Nolan!
De miért említem h Nolan, Nolan és Nolan? Ez egy jó történelmi film. De nem olyan dráma/thriller mint ami Nolan szintje. Ezért volt nekem ez ennyire kevés.
Persze a felsoroltakból h pontosan miket is hiányoltam párból egyetl-egyet láthattunk de 3órára és ennyi belassuló, elunalmasodó beszélgetéshez több kell, Nolantól több kell! Sztm a lassú folyású filmeket és ezzel sem ez volt a bajom. Mindössze ritka valós feszültség és érzelem ami fenntarthatta volna az ember folyamatos érdeklődését.
Christopher Nolan filmre 6 pont tőlem… erre sem számítottam az biztos!
4/10
Steel Peter 2023 júl. 21. - 02:32:13 4/10
(20/308)
Csalódás. Nagyon vártam ezt a filmet, ahhoz képest nem találhatóak meg benne azok az elemek, melyek Nolan-t kiemelték a többi filmrendező közül. Gondolok itt a főszereplők pszichéjében tett utazásra, a szimbolizmusra, a látványvilágra vagy akár a többrétegű történetmesélésre.

Tipikusan az a mozi, ami sztárparádéval igyekszik kompenzálni a gyengeségeit. A túl sok szereplő azt is jelenti, hogy Oppenheimeren kívül más figura nincs is kidolgozva. A tudósok is inkább mémként funkcionálnak, mint karakterekként.
Az amerikai filmek szokásos 2 dimenziós történelmi narratívái újra visszaköszönnek: a nácik, a kommunisták, a szovjetek mind rosszak az amerikaiak a békéért harcolnak...
Maga a címszereplő is inkább tűnik Ikarosznak, mint Prometheusnak, aki tudományos pályafutása során olyan magasra emelkedett, hogy a végén megégette magát a felsővezetés politikai csatározásaiban.

A film megnézése előtt úgy gondoltam, hogy ha valaki, akkor Christopher Nolan képes lehet bonyolult fizikai elméletek szemléletes bemutatására és azok összefűzésére a Oppenheimer-i életrajzzal. Mikor brilliáns tudósokról van szó szeretnék elmerülni a gondolataikban, a világnézetükben, az eszmék és idológiák világában, arról viszont nagyon keveset mutat be a történet, hogy egy példát említsek: egyáltalán mi vonzotta a címszereplőt a kommunizmushoz vagy a szanszkrithoz? A főhősről megtudjuk, hogy sok nyelven beszél, komoly szaktekintély, a lehető legnagyobb fizikusokkal haverkodik, de hogy miben mutatkozik meg a zsenialitása azt nem szemlélteti velünk a történet.

Két fajta életrajzi filmet lehet készíteni, az egyik egy száraz, de valósághű történelemlecke, a másik egy izgalmas fikció néhány életrajzi elemmel. A két archetípus legrosszabb elegyét alkotta meg Nolan.
3 órán keresztül néztem ezt a filmet és végül úgy álltam fel, hogy "Végül is miről szólt ez a történet?
Ki volt Oppenheimer?" Egy sokoldalú figura, néhány emberi hibával, akinek a politikusokkal szemben legalább volt lelkiismerete? Milyen eredeti! Az atombomba pedig elpusztíthatja az egész bolygót. Ki hitte volna?

Sose jó jel, mikor az ember azt mondja, hogy a legnagyobb élményt Florence Pugh szállította.
6/10
Péterrrrrr 2023 júl. 21. - 00:21:46 6/10 Előzmény a.ker.zso0223
(19/308)
Számomra nem volt a meztelenkedéseknek funkciója. Nem tetszett.
10/10
MaZsola_Megmondja 2023 júl. 21. - 00:13:18 10/10
(18/308)
Kiváló pszichológiai dráma, pergő párbeszédekkel. Ne az atomért nézd meg, hanem hogy megértsd miért kellett megelőzni a nácikat a bomba gyártásában és rájöjj, hogy a bolygó szabadon gondolkodó része is paranoiás és bosszúálló.
8/10
a.ker.zso0223 2023 júl. 20. - 23:21:37 8/10 Előzmény jesusfreak
(17/308)
Megbánták, na de katonai elnyomásban mi mást tehettek hasadó anyagokkal? Például energiatermelés?! Biztos halál volt szerintem, ha egy anyag amit rosszra lehet használni, te jóra akartad akkoriban.
8/10
a.ker.zso0223 2023 júl. 20. - 23:16:09 8/10 Előzmény Péterrrrrr
(16/308)
A hossz valóban érdekes. Kicsit bele is hunytam a film negyedébe. Későn adták a moziban, mikor én néztem. De itt eltekintek a hossztól. Rendesen szétszedték Robert Oppenheimert és az ő munkásságát! Ez dícséretes. Ami pedig a meztelenkedést illeti, azért valamivel fel kellett dobni ezt a komor témát... Ne mond, hogy nincs igazam! 😃
6/10
Péterrrrrr 2023 júl. 20. - 22:18:02 6/10 Előzmény jesusfreak
(15/308)
Szerintem nem indokolt ez a hossz. És a fölösleges meztelenkedés is sok benne. Tulajdonképpen az összes fölösleges a filmben.
9/10
jesusfreak 2023 júl. 20. - 22:08:03 9/10
(14/308)
Egyet nem értek: miért nem raknak be szünetet egy ilyen hosszú film közepére? 25 percig álltunk sorba a film előtt a büfénél. S még kb 200 ember ugyanígy tolongva a büfé előtt. Gyerekkoromba számos film volt 2 részes! Na, mindegy. A film kiváló. Feszes, mindenre van bőven idő... minden fontos. Nem magyar TV sorozat amiben semmi nem történik, csak időhúzás. Életrajz, történelem és politika. Mély, felkavaró és még izgalmas is... ahhoz képest, hogy jól tudjuk mi lesz a vége. Lefogják dobni és megbánják, hogy ledobták. Legalábbis a normális emberek... de a politikusok és a tábornokok nem bánták, sőt még nagyobbat és még erősebbet kérnek belőle. Őket kéne ledobni, jó magasról...
10/10
Tibericus 2023 júl. 20. - 20:04:49 10/10
(13/308)
Szenzációs, persze, aki azokat a filmeket szereti, ahol rögtön az első félórában 60 embert változatos módszerrel lelőnek, az inkább nézze meg még néhányszor a John Wick 1-2-3-4...stb. részét. Persze az is jó, csak annak nincs semmi mondanivalója... Valakinek az "Az ötödik pecsét" jön be, másnak Zimmer Feri vagy a Valami Amerika.... Nincs ezzel semmi baj és azzal sem, ha valakinek jobban tetszik Nolantől a Csillagok között, vagy A Sötét lovag, vagy pl. az Eredet. Nekem ez nagyon tetszett, sőt nálam az abszolút kedvenc, a Csillagok között mellé fel is zárkózott.
6/10
csomolungma 2023 júl. 20. - 19:10:39 6/10
(12/308)
Indokolatlanul hosszú, vontatott. A kevesebb néha több. Ez megint túl lett kombinálva, zagyva párbeszédekkel.Untam is. Az utolsó fél órát jól összeszedték, de maga a film nem volt annyira jó. Szeretem Nolant, de ez megint túl sok lett, mint a Tenet.
dt9250 2023 júl. 20. - 09:17:03
(11/308)
Egyetértek Balu64-gyel. A Kate Blanchettes TÁR-t is emiatt nem néztem meg moziban, pedig az "csak" bő 2 és fél órás, ha jól emlékszem. Igaz, azt írták a kommentelők, nem tűnt hosszúnak, gyorsan eltelt a moziban az idő, mivel jó a film, de nekem irtó hosszú 2,5-3 órákat végigülni.... és valahogy divatosak lettek ezek a maratoni filmek. Nálam max.2 óra a határ.
Kritikán felüli 2023 júl. 19. - 20:12:23
(10/308)
Érzett-e bűntudatot? https://youtu.be/IPqWx6TV9Rg
3/10