Tilda36 2010 febr. 12. - 21:59:23
(929/1349)
Jobbikos meg pláne nem vagyok.
Maradjunk ennyiben, további kellemes estét, jó éjt!
ondok 2010 febr. 12. - 21:55:08
(928/1349)
nem senki nem fogja félreérteni ,és képzeld én is nagyon sajnálom a betegségüket ,és drukkolok nekik.Én meg egy olyan fura fazon vagyok ,ha nem engem ér igazságtalanság ,hanem pl kgyurit ,akkor amiatt is szólok ,és megvédem ,bár nem szorul rá.Kizárólag elvi okokból.
valamint mégegy meglepetés ,lehet kritizálni természetesen ajelenlegi kormányt ,van amiben rá is szolgál.de amit helyette ajánl a Fidesz ,az semmi ,az titok ,az néphülyítés.namármost ,hogy én nem rád hegyeztem ki a dolgot ,mivel hogy Te nem vagy fideszes az remélem nem bánt ,mert mutatja ,hogy én nem konkrét személyek ellen szólok.Egyébként mi vagy? Mert azt is elárulom ,hogy a Jobbik is egy zsákutca ,de nagyon,csak nála nem áll fenn az aveszély ,hogy alkotmányt is módosíthat ,akár úgy is hogy Orbán ne legyen leváltható pl.
Én senkit nem akarok semmire rávenni ,csak arra ,hogy gondolkozzon asaját fejével ,ne kergessen ábrándokat ,ne higgyjen a hazugságoknak.
Tilda36 2010 febr. 12. - 21:47:13
(927/1349)
Téged meg sem emlitettelek mégis fröcsögsz. Már annyira belétekivódott, hogy aki nektek ellentmond az mindjárt fideszes.

Nem vagyok az és nem is fogok rájuk szavazni, de ez nem azt jelenti, hogy nem fognak õk gyõzni, mivel nélkülem is õk fognak hatalomra kerülni.

Azért érdekes, hogyha valakitõl-valamitõl elhatárolódok máris fidesznyiknek kiálltanak ki, mert az elmúlt 8 év kormányzás nem vivta ki a tetszésemet.

Theinével kapcsolatban meg nem gondolok semmit fõleg nem politikai értelemben.Csak nagyvonalakban innen a fórumról ismerem az álláspontját, de továbbra is kivánok neki és férjének gyógyulást és anyagi biztonságot. Remélem ezt nem fogja senki sem félreérteni.
ondok 2010 febr. 12. - 21:35:27
(926/1349)
Ez meg a Te nagy jóságodra jellemzõ ,hogy mivel un balosok vagyunk ,bennünk nincs empátia ,mi nem kívánunk neki jókat .Ne magatokból indulj ki,és fõleg ne vizet prédikálj miközben bort iszol!Ez már beteges ez a megosztottság,de nem tehettek róla hiszen amérget a vezér csöpögtette belétek pl azzal ,hogy aki nem imádja õt az rátámad a nemzetére ,idegenszívû stb stb.. Ez aztán lefordítódott anapi gyakorlatra és immár kgyuri és én pl aljas gonoszok vagyunk ,akik tojunk Theine bajára,megalázzuk stb stb .Gondókoggyá mán ,mielõtt írsz ha nehéz is.
Tilda36 2010 febr. 12. - 21:28:55
(925/1349)
Theine! Már koraeste folyamán figyelem a beszélgetéseitek, nehogy már ennyire megalázkodj! Van nektek elég bajotok, amit a többiek fel sem fognak. Kérlek ne törõdj velük én totálisan megértelek és minden jót kivánok nektek, fõleg egészséget és õszintén megmondom csodálom az optimizmusodat.:-))

Azért ne bánd, hogy kiteregetted a kártyáidat. Itt nagyon sokan inkább inkognitóban szeretnek megbujni és osztani az igét. Persze igy sokkal könnyebb ócsárolni másokat. Ez sem régóta van divatban.

Sajnos Kgyuri és még egy-két fórumozó csak gyülölködni tud Isten nevében, azért drukkolok nektek, hogy mind egészségileg, mind anyagilag rendbe jöjjetek.

Üdv.

Tilda
ondok 2010 febr. 12. - 21:22:49
(924/1349)
na jó ,én nem rólatok beszéltem konkrétan ,én arról beszéáltem ,hogy van egy párt a Fidesz ,amelyik veletek eljhiteti ,hogy nem szükséges vizitdíj ,sõt általában mindent az állam fog fedezni,nem kell ingatlanadó sem ,sõt majd az adókat is csökkenteni fogja .Ez akkora hazugság mint egy ház ,majd meglátjátok ,hogy mi lesz ezzel szemben a valóság? Ezt jelenti az ,hogy "nincs ingyenebéd".Mit gindolsz Te jó lélek ,hogy ez akormány gonoszságból nem segít a szegényeken még jobban? Ezt csak a gyûlölködõk hiszik el a Fidesznek.Vagyhogy ellopja a pénzt? Igen vannak lopások ,de azok a Fidesznél is voltak egyrészt ,másrészt nagyságrendileg nem osztanak semmit az állam helyzetén a szociális háló mértékén pl.
ondok 2010 febr. 12. - 21:16:32
(923/1349)
Kissé kevertem a fogalmakat ,mert avallási bigottság nem egyenlõ afarizeussággal,de egyébként a lényegen ez nem változtat.
10/10
Theine 2010 febr. 12. - 21:14:51 10/10
(922/1349)
Nem tudom miért beszélsz megint a Fideszrõl? Nem kérünk ingyen ebédet, sõt tejet, kenyeret sem, mert még arra futja, sõt az internetre is. Próbálunk a magunk erejébõl megélni, de egyre nehezebb a rezsi miatt, nem támaszkodunk senkire sem csupán szeretnénk egy jobb jövõt a lányunkkal megélni ez mért irritál ennyire téged? Szerinted egy kollektív öngyilkosság lenne a megoldás? Még csak gondolni sem tudok erre...
ondok 2010 febr. 12. - 21:12:24
(921/1349)
Most majdnem elvesztettem az önuralmamat.Én egy FILMRÕL beszélek ,ahol a Matthew Harrison Brady a Bibliára hivatkozva igenis vallási bigottsággal támadta a Darwin ma már evidens felfedezését ,a tudományt.Érthetõ?!Vannak vallási bigottak ma is ,akik például térden csúsznak akörmeneteken ,és mégis gyûlölködnek hazudoznak,aztán majd meggyónják .Ilyen pl Semjén Zsolt is ,akitõl mi sem áll távolabb mint akeresztényi szeretet és alázat.
ondok 2010 febr. 12. - 21:08:37
(920/1349)
Ezt mibõl vetted ki ,hogy tele van gyûlölettel?Hogy nem keni el a dolgokat ,és nem hajlandó az álszent egyenlõségjel kitevésre ,és használja az agyát?Inkább Te is használd ,azért van!
10/10
Theine 2010 febr. 12. - 21:07:04 10/10
(919/1349)
Tudod én ennél jobb embernek tartottalak, minthogy kigúnyold az Istenhívõket, akik mégcsak véletlenül sem bigottak!

Az MSZP-ben is nagyon sok hívõ ember van, ezért sem értelek...vagy azok is csak a külsõségek miatt vállalják Istenhitüket, egyébként ateisták?
ondok 2010 febr. 12. - 21:06:52
(918/1349)
Én úgy tudom ,hogy aki annyira rászoruló volt ,attól átvállalta az állam a vizitdíjat.De mégha nektek speciel könnyebbséget is jelentett az eltörlése ,azért azt látni kell ,hogy egy szolgáltatást igénybe vevõnek valamilyen kis mértékben hozzá kell járulni ahhoz ,mert ami ingyen van az pazarló lesz pl.Nem beszélve arról ,hogy évente többszázmilliárdos hiánya van az egészségügynek.Mit gondolsz ki fizeti azt ki ,? hát mindenki,ráadásul egy feneketlen zsákba ,aminek az ésszerûsítése elengedhetetlen lenne ,mert így senki nem érdekelt abban.Ok nem fizettek vizitdíjat ,de majd emiatt drágább lesz a közlekedés a kenyér ,minden.Ingyen ebéd nincs ,csak a hazug Fidesz szerint.
10/10
Theine 2010 febr. 12. - 21:02:03 10/10
(917/1349)
Nem zavar, hogy tele vagy gyûlölettel?
Tudod sajnállak!:-((
offtopic
ondok 2010 febr. 12. - 21:01:05
(916/1349)
Tegnap vetítették az MGm csatornán a Majomper c. filmet ,ami arról szólt ,***SPOILER***hogy Amerikában vallási bigottak perbe fogtak egy tanárt ,aki Darwin felfedezését tanította az iskolában.Az pont errõl szólt.Hogy az egyetlen dolog ,ami kiemeli az embert az állatok közül a józan értelem,és ha valaki ezt akarja gátolni ,az a legszentebb dolgot támadja.A felperes kérdi ,hogy van e valami ami Önnek szent?,merthogy aBibliához szó szerint ragaszkodna.Erre a védõ válasza :igen az emberi értelem!
10/10
Theine 2010 febr. 12. - 20:59:24 10/10
(915/1349)
Ne haragudj Ondok, de ha a vizitdíjra gondolsz akkor a népszavazás jó ügyet szolgált. Nem akartam errõl beszélni, de sajnos egy évvel ezelõtt az onkológián mind a férjemnél, mind késõbb nálam rákot állapított meg. Rengetegszer kellett mennünk különbözõ vizsgálatokra, sõt a férjemnél még 6 hetes sugárkezelés is volt. Mégis hogy tudtuk volna ezt napidíjjal fizetni mikor a vállalkozásunk befuccsolt?
Most is a leleményességünkön múlik, hogy megéljünk, szerencsére már úgy néz ki mindketten jól vagyunk, de nem akarom elkiabálni! Na látod ezek a szõrnyûségek, nem kívánom senkinek sem! Lehet ennél szõrnyûbb? Se pénz, se egészség, de azért pozitív gondolkodás, mert enélkül nem megy.
kgyuri0 2010 febr. 12. - 20:53:22
(914/1349)
Nked is, Theine!

Ha hívõ vagy, úgy is mondhatom, Isten ajándéka számodra. S meg kell becsülnöd.
offtopic
kgyuri0 2010 febr. 12. - 20:51:59
(913/1349)
Nincs igazad, mert van az embernek gyönyörû szép józan esze!
kgyuri0 2010 febr. 12. - 20:49:22
(912/1349)
Elõzõ, 1107. hsz-omból következik, hogy ha egészen biztos az, hogy nem igaz minden politikusra, hogy “a politikus nem enber”, akkor viszont vannak-e olyan politikusok, akikre mégis igatz?
Válasz: Igen azok a politikusok nem enberek, akik ezt állítják minden politikusról(hogy ne felejtsük el, tekintsük úgy, hogy ezek magukból indulnak ki, s általánosítanak magukból).

Kik ezek a, tehát, nem ember politikusok? Úgy van: A jobboldal zöme, akiknek érdeke, hogy ez az abszurd nézet elterjedjen.
ondok 2010 febr. 12. - 20:45:01
(911/1349)
Feltétlenül van "kisebb rossz".És van hozzáállás is ,amirõl lesír ,hogy mennyire fontos valakinek az ország érdeke is a magáé mellett.Csinál e pl méregdrága népszavazásokat ,amik ha elérik demagóg céljukat azon kívül hogy keresztbe tesznek a kormánynak ,kifejezetten ártanak az országnak is.Ezt csak az egyik oldal mûvelte idáig, és sorolhatnám ,hogy mi adhat támpontot a kisebb rossz kiválasztásához.
10/10
Theine 2010 febr. 12. - 20:39:51 10/10
(910/1349)
Tudod Ondok szélhámosak mindig is voltak, vannak és lesznek. Ne gyötörd magad emiatt. Van aki a szocikat találja szélhámosnak, van aki a Fideszt. Ez például az én világnézeti meggyõzõdésemen nem változtat. Én hiszek Istenben és hinni is fogok, bárminek nevezi is a politika a világnézetet. Ettõl vagyok még talpon a betegségek ellenére. Demagógia, populizmus..mindenki abban hisz, amit jónak tart. Igazad van nagy a tét a választásokat illetõen, de sok ember még nincs tisztában, hogy kire is szavazzon, mert példát egyik nagy párt sem mutat. A kis pártokkal meg kivagyunk az összes vizekbõl. Tényleg nagy a dilemma...