offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 21:56:01
(1029/1349)
Õszinte leszek veled, mi ellentétes oldalon állunk. :D
Bizonyos értelemben. Viszont partner vagy a vitában, és tudsz nem elfogult lenni, ha nagyon akarsz. Meg veszed a fáradtságot kifejteni a véleményed.
Én jobbra fogom leadni a voksom, eddig is így tettem. Szóval, én a fidesz politikájában látok több potenciált. Igazából a fidesszel az a baj, hogy van néhány baromi jó emberük - szerintem - de a többi, meg nagyon gáz, és lehúzzák a pártot. Amikor Varga Mihály beszél, akkor elhiszem neki, hogy ezeknek kész tervük van az elkövetkezendõ nyolc évre (mert azért annyria valószínûleg bebetonozzák most magukat). De nagyon sok buta védüje akad a pártnak, akiket most nagyon erõsen kiszolgál a fidesz.

Szóval, hogy ki szolgálná jobban az ország érdekeit, az elmúlt tizenkét év alapján azt mondom, hogy mi nem értünk egyet. Ettõl még abban egyetértünk, hogy a népbutítás erõsen megnehezíti, hogy akár azok is jó döntést hozzanak, akik napi szinten követik a politikai életet.
ondok 2010 febr. 13. - 21:52:23
(1028/1349)
Aki nem megy el szavazni ,annak nincs erkölcsi alapja ,hogy utána bármit is kritizáljon.Sok országban állampolgári kötelesség aszavazás és ez helyes is.A demokrácia elengedhetetlen feltétele a szavazás,mert nem vagyunk birkák ,abból már elegünk volt ,hogy pofa be ,vegetálj és akkor állambácsi tudja ,hogy neked mi a jó.
Scrooge38 2010 febr. 13. - 21:50:05
(1027/1349)
A politikában azt utálom, hogy a duma sok, az igazi tenniakarás és a valódi pozitíve cselekvés az ország érdekében kevés!
ondok 2010 febr. 13. - 21:48:35
(1026/1349)
Szóval a kérdéssel óvatosan kell bánni,mert volt olyan idõ,amikor a nõknek nem volt szavazati joga.Vagy azért az is necces ,hogy csak apapír jelenti e az észt ,mert a józan paraszti ész sokszor többet ér mint egy mai érettségi.lehet ,hogy szavazás elött ki kéne tölteni egy tesztlapot ,és aki nem ér el egy bizonyos ponthatárt az mehet haza.
offtopic
linga 2010 febr. 13. - 21:37:34
(1025/1349)
Amiket leírtál, nagyon jók, fõképp a pol. reklámok betiltása tetszik; azért kiegészíteném a mondandódat. Ha már feltételhez kötnéd a választójogot, akkor ugyanígy meg kellene szigorítania a választhatóság feltételeit is. Ugyan errõl szól Platón Állama is, tehát 2500 éve részletezve vannak az "õrök" (politikusok) követelményei; én most csak egy egyszerû próbát ajánlanék: egy pszichológiai felmérés után negyven napos böjt. Aki kibírja, arról feltehetõ, hogy rendelkezik önuralommal. :))
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 21:35:17
(1024/1349)
Megkérdezhetem, hogy ma TÉGED, személy szerint ki képvisel? Legalább itt ne nyomjuk már a demagógiát... Reggeltõl estig ez folyik a tévébõl.

jah, és hogy ahhoz ész kell, hogy tudjad, milyen pártok vannak a parlamentben? Hát valamennyi biztosan, de azért húzzunk már meg egy határt. Vagy nem? Küldjük szavazni az ötéveseket? Mert õket ki képviseli? Nekik ki ad tizenharmadik havi csokit?
ondok 2010 febr. 13. - 21:33:59
(1023/1349)
Tudod mi abaj? Hogy ,aki nem okos az nem tudja saját magát se képviselni,mert ahhoz is hülye.
ondok 2010 febr. 13. - 21:31:55
(1022/1349)
Van igaz abban ,amit írsz .Pl én is valamilyen iskolázottsághoz kötném a szavazati jogot.Másrészt az nem igaz ,hogy minden párt tök egyforma .Abban igen ,hogy szeretne hatalomra jutni,abban is ,hogy van körülötte egy holdudvar,sokszor gennyes alakokkal.De abban nem ,hogy a hatalmat hogy akarja gyakorolni,milyen játékszabályokkal .És abban sem ,hogy mennyire tekinti partnernek az embereket vagy éppenséggel megveti azokat,és mennyire ad azért a közérdekre is a sajátja mellett.
ondok 2010 febr. 13. - 21:26:19
(1021/1349)
lehet ,hogy pont ezekben a percekben van a mûsor ismétlése egyébként ,mert este mindig megismétlik a négyórás mûsort ,és az kb 1/2 11 kor volt, azaz másfél órával a kezdés után .Az ismétlés meg este 8 órakor indul.
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 21:23:59
(1020/1349)
A jelenlegi demokrácia politikai pozicionálásról szól. Szerintem teljesen felesleges arról vitázni, hogy ki az "igazabb". Ha valamelyik párt az õszinteség zászlaját lobogtatja, az csakis annak köszönhetõ, hogy a politikai hazugságokban csalódottak szavazatát akarják begyûjteni.

Nézzük meg a Jobbikot! Egy radikális pártnak kellene leginkább "õszintén" politizálni. De már õk is lemondtak errõl. Érdekes módon egyre kevesebbet zsidóznak. Nem annyira népszerû, mint a cigányozás. De hát a jelenlegi helyzetben mi is várható el? Elvégre minden párt arra törekszik, hogy hatalomra jusson. A nép meg "hülye".

Szóval kikérem minden oldal nevében, hogy a néphülyítést egyetlen oldalnak tulajdonítsátok.

Részemrõl egy megoldási javaslat:
Én azt gondolom, hogy a szavazást egy politikai, közéleti mûveltségi felméréshez kellene kötni. Igazságtalan? Nem hiszem. Legalább a szavazatok fele, ha nem több, olyan embertõl származik, aki azt sem tudja, hogy milyen pártok vannak a parlamentben, kik indulnak, stb. Szóval alapvetõ ismereteik sincsenek, és mégis egyenértékû a szavazatuk azokéval, akik tudatosan szavaznak.

Továbbá minden politikai hírdetést betiltanék. Minek politikai hírdetés? Ennél jobban nem is lehetne manipulálni az embereket. Márpedig az, hogy a néphülyítés teljesen törvényes, szerintem gusztustalan. Aki meg akarja ismerni a pártok programját, nem a plakátokról, reklámokból fogja megismerni. Egyszóval felesleges, és kizárólag káros hatásai vannak.

Elmenne összesen húszezer ember szavazni, de azok tudnák, hogy kire adják le a szavazatukat, és a pártoknak sem állna érdekében a néphülyítés. A pártok érdemi politizálásra lennének kényszerítve.
ondok 2010 febr. 13. - 21:19:37
(1019/1349)
Minden szombaton van a Klubrádióban délelött ilyen beszélgetõs mûsor meghívott vendégekkel.Én meg szoktam hallgatni ,ha ráérek.Kun Zsuzsa csinált riportot vele,ahol szóba került ez a száma a "ne várd a májust",amit Zorán vitt sikerre ,mert amikor õ ki akarta adni lemezen cenzúrázták ,és valahogy Zorán át tudta vinni a rádióban a cenzúrán.Bródy költõnek is minõségi kategória, nemcsak dalszövegíróként.Én kicsit ismertem is ,mert évfolyamtársam volt az egyetemen .Egyszer együtt vizsgáztunk ,õ lebukott ,mert puskázott:)Ipagazdaságtanból,de a tanár nagyvonalú volt ,mert csak dühösen kicsapta a pad alól a puskát .Boldog hatvanas évek.
kgyuri0 2010 febr. 13. - 21:06:24
(1018/1349)
Milyen Bródy mûsor volt?
kgyuri0 2010 febr. 13. - 21:01:33
(1017/1349)
A "nyugger" mint szó telitalálat!

Egyebekben azt hiszem nem értünk teljesen egyet.

Hogy most szabadság és demokrácia van-e, arról bizonyára lehet sokat vitázni.

Nem szeretném, ha eljönne egy olyan idõ, amikor még vitázni senm lehet ezen pl. Ugyanis akkor már ez a tény fogja mutatn, hogy akkor nem lesz szabadság és demokrácia

És erre az általam nem kívánt állapotra jó esélyt látok a Ficesz nyerésével.
Ne feledkezzünk meg arról, hogy - ezek szerint általad nehezen értelmzhetõ - hsz-omban még egy harmadik fogalomról is maximálisan dícsérõleg akartam nyilatkozni: t.i a JÓZAN ÉSZrõl!
ondok 2010 febr. 13. - 21:01:27
(1016/1349)
Tetszetõs megfogalmazás ,de én pl elég jól ellennék diktatúrák és populista néphülyítés nélkül is .Nem kéne mindig abból tanulni a tömegnek ,hogy az orrát beleverik a szarba.Bródy ,aki egy jó fej ezt is úgy fogalmazza meg,hogy nem szabad mindent bevennünk,mert a lejárt szavatosságú gyógyszernek komoly kockázatai és mellékhatásai vannak.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 20:55:03
(1015/1349)
Az ellentétek eme dinamizmusa tartja mozgásban világunkat.

Mint a jobb és baloldal. ;)
kgyuri0 2010 febr. 13. - 20:53:31
(1014/1349)
Mielõtt még crazyBoy a mennybe emelkene, had említsem meg szerényen, semmi baj a pandával, hadd éljen õ is, ebben a nála erõsebb emlõstársa, az ember, nyugodtan segítheti, pláne, hogy embergyerekek s felnõttek milliói kedvelik.
Nem lennék szívesen ünneprontó, de ez az “életképtelen minek él?” mentalitás voltaképpen fasisztoid.
Az 1221-es hsz pediglen szókincsében értelmes emberi kommunikációs határokat feszeget.

A környezetvédelemrõl speciel ugyancsak az a véleményem, hogy érdemes nem bedõlni egyik oldalnak sem.
Az “otthonunk” topikon errõl sok vélemény sorakozik.
Az Otthonunk egy francia, harcos környezetvédõ film volt. Az egyik hozzászóló ajánlott egy ellenfilmet, amit szintén meg lehetett nézni, igen meggyõzõen bemutatta a környezetvésdõ lobby és a háttérben lévõ üzleti körök mesterkedését. Szóval a környezetvédelemrõl, meg a túlnépesedésrõl is elmondható:
Esetleg ismét a politika(összeesküvés-elméletes hõzöngõ antiglobalizmus) rontja meg az egész ügyet.
ondok 2010 febr. 13. - 20:52:53
(1013/1349)
:DD
ondok 2010 febr. 13. - 20:45:34
(1012/1349)
Milyen jól alátámasztod Bródy J. mai eszmefuttatását.Szerinte ugyanis a szabadság igazságtalanságokat szül és így feltámad az emberekben a rend utáni vágy .Vágy arra ,hogy helyettük elintézzen mindent az állam ,megmondja hogy mit kell tenni ,és cserébe biztonságérzést adjon.Mikor az van ,akkor meg a demokrácia után vágynak,és ez így ismétlõdik sorban .Csak itt Kelet Európában nagyobb köröket írunk le mint nyugaton.Egyébként meg az avéleménye ,hogy "ne várd a májust" ,mert nem lesz jobb egyáltalán.Hanem megjelenik újra személyi kultusz,az urambátyám világ,hogy elvtársaknak mindent elintézünk ,a nem elvtársaknak meg semmit.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 20:43:11
(1011/1349)
Muszáj ez a sarkítás, mert csak ezzel lehet ellenpontozni azt, hogy mennyire el vannak tévedve az emberek. Nem igazán vannak tisztában azzal, hogy a föld energiaforrásai fele ennyi embernek sem elég, ilyen felhasználás mellett pláne. Ami meg folyik a témában ostoba leplezése ennek.

Amúgy ebben nincs semmi dráma. Túlnõttük a földet. Ez a fejlõdés következménye. Én nem hiszek a "fenntartható fejlõdés" fogalmában. Az saját farkába harapó kutya. Valószínûleg találni fogunk új erõforrást, amitõl mindenki boldog lesz, vagy nem, akkor meg eltûnünk a föld színérõl. Akkor meg a pandák lesznek boldogok.

<--Jut eszembe, ha már kipusztulás.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 20:36:47
(1010/1349)
Lehet, hogy így estefelé problémáim vannak a szövegértelmezéssel, de te most tényleg azt akartad mondani, hogy demokrácia, meg szabadság van?

Amúgy ezek egyike sem olyan szupi dolog. A teljes szabadságot anarchiának hívják, a demokrácia paklijában meg benne van, hogy nyuggerek döntik el helyetted, hogy téged ki képvisel majd a parlamentben.

Költözzünk inkább a Pandorára, ott minden csúcsszuper.