idõjós1010 2009 márc. 08. - 19:42:09
(169/1349)
"Agyonvágják a vállalkozókat az egyre emelkedõ adókkal és járulékfizetésekkel."
Ez se véletlenül van. Mégis mennyire mûködne jól egy vállalkozás, ha a nyakán lihegne még kettõ hason profillal?

"azt a lovat ütik mindig ami húz,persze amíg húzni bír"
Persze, mert sajnos az állami tulajdonban lévõ össze fix, és erõs jövedelmet hozó cégeket már mind eladták.

"Az pedig,hogy a vállalkozó a fizetésen szorít,csak féligazság.A jó szakembert meg kell becsülni,ha pl.a traktorosom akivel meg vagyok elégedve más munka után néz,vagy fölveszem a kesztyût,vagy elvesztem."
Elvesztem, és válogathatok száz, meg ezer másik közül, akik ugyan ilyen jól dolgoznak, és beérik kevesebbel is. A jó szakemberem pedig akit elbocsájtottam, ill felmondott, majd megél úgy ahogy tud. Ugyanis munkalehetõségbõl nincs annyi mint munkanélkülibõl.
atti1974 2009 márc. 08. - 19:30:32
(168/1349)
Ne idegesíts már...az hogy a vállalkozások sorra zárják be a kapukat,abban az államnak is éppen elég szerepe van.Agyonvágják a vállalkozókat az egyre emelkedõ adókkal és járulékfizetésekkel.(azt a lovat ütik mindig ami húz,persze amíg húzni bír)Nem gyõzöm teljesíteni az állandó kifizetéseket,utalásokat.Az pedig,hogy a vállalkozó a fizetésen szorít,csak féligazság.A jó szakembert meg kell becsülni,ha pl.a traktorosom akivel meg vagyok elégedve más munka után néz,vagy fölveszem a kesztyût,vagy elvesztem.Persze az alkalmazottak a bérüket ki kell hogy keressék,+az õket terhelõ,az államnak fizetendõ járulékokat,és még maradjon is rajta,különben abba lehet hagyni az egészet,elmenni v.hova alkalmazásba,és fõjön annak a vállalkozónak a feje a problémákon(piac,amortizáció,értékesítés,stb-stb...)
idõjós1010 2009 márc. 08. - 19:30:10
(167/1349)
idõjós1010 2009 márc. 08. - 19:26:53
(166/1349)
Természetesen ez csak jó.
idõjós1010 2009 márc. 08. - 19:24:49
(165/1349)
"A munkapiacon a kínálatot a kereslet lebombázta"
Na éppen errõl van szó, hogy nincs kínálat, (nem elég), a legtöbb szakmában nincs. A magánvállalkozóknak viszont mondhatod hogy nyissanak többet inkább "ebbõl", mert "abból" már túl sok van, nem fognak rád hallgatni. A diplomás munkanélküliek meg maradnak.
Az államnak viszont hatalmában állna olyan munkalehetõségeket teremteni melyekre igény van.
idõjós1010 2009 márc. 08. - 19:10:42
(164/1349)
"Egy népszavazásnak technikailag semmi köze sem az ellenzékhez sem a kormányhoz"

Kezdjük ott hogy az egészet a Fidesz indítványára rendezték meg.

"Nem lehet mindent népszavazásra bocsátani. (Hiába akarna az ellenzék.)"

Mindent tényleg nem, ezt mégis megtette.

"A nép között ott vannak a kormány szimpatizánsai is, nemcsak az ellenzéké."

És mégis miért szavazták volna meg a program folytatását?
Ha nem muszáj fizetni, természetes hogy senki sem akar majd. Ettõl még a program lehetett volna sikeres.
idõjós1010 2009 márc. 08. - 19:03:40
(163/1349)
"Egyrészt mi köze van a munkahelyek számának ahhoz, hogy éppen ki a tulaj/fõnök?"

Mondjuk az, hogy a kis magánvállalkozások melyek eleinte sorra nyíltak meg, újabb, és újabb álláslehetõséget kínálva, most sorra zárják kapuikat, munkanélkülieket termelve az állam számára.
Nem olyan könnyû ám gazdaságosan fenntartani egy-egy magánvállalkozást, úgy hogy az meg is érje a tulajdonosának, egy-egy nagyobb zökkenõt a legtöbb esetben már túl sem élnek ezek a kis üzletek, ugyanis nincs mögötte tartalék tõke. Arról nem is beszélve, hogy magánvállalkotást nyitni manapság nem olyan nehéz, sorra nyílnak is azok meg, egymásnak egyre nagyobb, és nagyobb konkurenciát teremtve, mely következtében már nem tudnak megélni.
atti1974 2009 márc. 08. - 19:02:06
(162/1349)
Mi a véleményetek a szociális boltokról,és hogy az áruházak polcain 80%-ban magyar termék legyen?(Érdekelne,engem múlt héten megkerestek,kívánok -e beszállítani)
idõjós1010 2009 márc. 08. - 18:55:05
(161/1349)
A vállalkozónak is jövedelme van az adott cégbõl, üzletébõl, a államnak szintén, egyiknek sem érdeke, hogy ráfizetõsre vigye.

Továbbá, ha valaki nem vak, és netán nem Budapesten él, akkor láthatja hogy egyéb más városokban, sorra zárják kapuikat a kis magánvállalkozások. Ezzel csak még több munkanélkülit termelve az államnak, akik élhetnek segélyekbõl, már persze amíg még jár nekik, aztán hallhatnak éhen.

No persze vannak kivételek, vannak mûködõ kis magánvállalkozások is bõven, az országban mindenfelé, viszont azoknak pedig jó részében a tulaj ott szorít az alkalmazottja pénztárcáján ahol, ill ameddig csak nem szégyell. Nem hülyék a magánvállalkozók sem, õk sem szentek, sõõõt, õk is tudják hogy amennyivel kevesebbet fizet az alkalmazottjának, annyival több pénz marad az õ zsebében. A szegény ember pedig oda megy ahová akar, ha így nem felel meg neki a dolog, akad a helyére 100 másik, aki már rég állás nélkül van.
atti1974 2009 márc. 08. - 18:50:51
(160/1349)
Én sem értettem Kókával egyett,csak idéztem.Véleményem,hogy nem lehet általánosítani,hogy minden esetben így van.Pl.a stratégiai ágazatokat állami kézben tartanám(ez nem egy ny.európai országban így van)
Rahel 2009 márc. 08. - 18:48:08
(159/1349)
-Áhh!!!
-Tudod, hogy miért nincs munka?
-Elmondom!
-A munkapiacon a kínálatot a kereslet lebombázta!

-Magyarul mindenki beült a tanulni az egyetemre, amibõl annyi van, mint máshol sehol, és a sok friss diplomás, meg nem ment el házat építeni!
-Közben, meg a rengetek frissen végzett hallgató nem tud dolgozni, mert nincs hely a számukra!!!
-És mivel nem dolgoznak, ezért nem fizetnek adót, amivel gyengítik a szociális juttatások intézményét.
-Erre az Orbán kijelenti, hogy még azt a adót is meg kell sarcolni, amibõl a segélyek vannak kifizetve!!!
-Ez elmebeteg ötlet, sõt öngyilkos!!!:PPPPPPPP

-Hát kb. ez az oka mindennek, a másik pedig az, hogy a vállalkozásoknak nincsenek piacaik!!!
-Nincsen hova termelni!!!
-De ennek a barom Fidesznek fontos belerúgni ott az oroszokba, ahol csak lehet!!
-Pedig iszonyatos felvételre képesek!!
-Ismerek olyan vállalkozást, amelyik nem áll kommunista elvtársakból, és mégis vidáman megélt és megél az orosz piacból!!

-Nem szabad a szezont a fazonnal keverni, és nem szabad rózsás jövõképet felvázolni úgy, hogy mögötte, csak üres duma áll!!!!!!
atti1974 2009 márc. 08. - 18:40:28
(158/1349)
Egy vállalkozó tulajdonosként sokkal inkább érdekelt abban hogy a cége gazdaságosan mûködjön,mint egy kinevezett(esetleg nem szakmai,hanem pártalapon)odaültetett vezetõ.
Ne államosítsunk már mindent...
idõjós1010 2009 márc. 08. - 18:39:36
(157/1349)
Aha értem.
Szóval azt mondod, hogy a jelen adósságunkat majd ki fogjuk fizetni egyéb úton. Minden bizonnyal majd kivetnek még néhány adót a szegény emberre, akinek az össze jövedelme sok esetben segélyekbõl jön össze minden hónapban. Mert ugye ezt másképp nem igen fogják tudni kivitelezni a tisztelt kormánypártiak, és ellenzékiek.
Sajnos amit csak lehetett, minden állami tulajdonban lévõ komoly pénzforrást eladtak a könnyû jövedelem reményében. Már csak azt nem tudom, hogy mit fognak még eladni, ha már nem lesz mit. ?

Tudod ha az állam kezében már nincs semmi, akkor az embereken fogják behajtani a kiesett jövedelmet, amivel szintúgy azt kezdhetnek amit akarnak. Azzal a különbséggel hogy így még munkahelyek sem lesznek.
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 08. - 18:38:01
(156/1349)
Amit Kókától idéztél.
atti1974 2009 márc. 08. - 18:29:51
(155/1349)
Mármint milyet?
idõjós1010 2009 márc. 08. - 18:28:49
(154/1349)
"Hogyan akadályozzák, amikor számszerû kisebbségben vannak? Technikailag hogy kivitelezik ezt?
Csak nem az az akadályozó tényezõ, hogy Orbán elsüt néhány Dakota viccet?"

Mond csak, te barlangban élsz???
Csak hogy egy példát írjak: Vizitdíj
Megszavazták? igen
Elindult? igen
Akkor kérdem én hol van most?
atti1974 2009 márc. 08. - 18:25:18
(153/1349)
Egyetértek,nevetséges hogy mi vagyunk az egyetlen ország,ahol a gondokért is az ellenzék a hibás,nem a 7-éve regnáló kormány.
De a teljesség kedvéért:
"számszerû kisebbségben vannak"(ha jól emlékszem?),de azért a 2/3-os törvényeket elmeszelhetik.
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 08. - 18:22:27
(152/1349)
A munkahelyem, ha magánkézben volna, fele ennyi emberrel jobban mûködne. De ez csak kevés helyre igaz; általában véve hatalmas baromság ilyet mondani.
idõjós1010 2009 márc. 08. - 18:20:14
(151/1349)
Akkoriban állása volt mindenkinek, aki dolgozni akart.
És nem élt ennyi ember segélybõl mint ma.
idõjós1010 2009 márc. 08. - 18:19:04
(150/1349)
Én nem tudom mi volt abban az idõben a szokás, de nyilván napjainkban ez nem így mûködne, viszont azzal csak nyernénk ha újra a legtöbb dolog állami tulajdonba kerülne. Egyrészt sokkal több, és biztosabb munkahely teremtõdne, másrészt a gazdaságunk helyrejönne, nem külföldrõl hozatnánk azokat a termékeket is melyeket saját magunk is meg tudunk termelni. A béreket is sokkal jobban, igazságosabban, arányosan tudnánk szabályozni. Nem lennének ekkora anyagi különbségek társadalmi rétegek között mint most. Mindenki foglalkoztatva lenne, rendes normális megélhetést biztosító jövedelmekkel rendelkezhetnének az emberek, jobban visszaszorulna a bûnözés, és erkölcsösebb emberek nevelõdnének.