Téma: Õrült szív

9/10
robisark 2010 okt. 08. - 17:56:18 9/10 Előzmény alver
(37/77)
Nagyon jó kis film,nagyon jól alakítja J.B. ezt a karaktert.
Aki nem látta még szerintem lesse meg ha teheti.
10/10
hush 2010 okt. 04. - 11:31:48 10/10 Előzmény MosFet
(36/77)
Az utóbbi idõk egyik legjobb filmje. Valódi érzelmek, kiváló színészi játék, kellemes zene. Miért nem mutatnak be ilyen jó filmeket a magyar mozik???

Honnan szereztétek meg a film zenéjét? Én csak az amazonon találtam meg.
MosFet 2010 szept. 06. - 06:42:33 Előzmény alver
(35/77)
A film nagyon jó! Tiszteletre tanít, meg még megannyi érdekessége van.. van egy feszültséggel teli szál, ami csak a végére bontakozik ki, persze a nézõ minden percben már ezt várja.

A zene mindenekfelett, megszereti még az is ezt a stílust, aki eddig nem kedvelte. Én már be is szerzem a filmzenéjét. 10p-s film!
8/10
zee944 2010 aug. 21. - 09:41:04 8/10
(34/77)
Miután megnéztem, azt mondtam, hogy ez egy "hetes" film. Viszont azóta sem megy ki a fejembõl, holott tulajdonképpen semmi meglepõ nem volt benne. Megnéznék még pár ilyet.

Erõsen A pankrátor-utánérzés, valószínûleg annak sikere láttán kerestek az alkotók egy hasonló sztorit, amit megfilmesíthetnek. Nagyon nagy erénye a Cray Heartnak, hogy szimpla, de épkézláb forgatókönyve van, sehol, semmivel nem veti el a sulykot, nincsenek benne életszerûtlen ostobaságok, mint a legtöbb mai ún. "drámában", a szereplõk úgy viselkednek, ahogy a valóságban tennék vagy tették. Talán egy olyan momentum van, ahol el van szúrva kicsit a hangsúly, ***SPOILER ON*** ez az a jelenet, ahol Bridges megpróbál visszakéredzkedni a nõhöz, de az nemet mond. ***SPOILER OF***. Ám ez sem komoly, ennyi belefér. Hiteles az egész úgy, ahogy van, Jeff Bridgesestül, Maggie G.-ostúl és Collin Farrellestül, pedig az utóbbi kettõt nem igazán bírom.

Ha extrát nem vársz, akkor 8/10.
10/10
alver 2010 aug. 12. - 21:15:29 10/10
(33/77)
Nagy film, nem is értem miért nem került a magyar mozikba... Iszonyú erõs hangulata van a filmnek és számomra egyértelmûen pozitív.
Kivételesen azt mondom teljesen jogos volt az oscar!

Érthetetlen,hogy egy ilyen filmnél csak ennyi hozzászólás van, úgylátszik a tömegnek tényleg a vasember kell :)
Erämaa 2010 aug. 05. - 23:31:50
(31/77)
Na végre láttam filmet. Nekem valamiért hiányérzetem volt a történettel kapcsolatban, de ezt pótolta a csodás zene. Maggie Gyllenhall játéka szerintem nem volt meggyõzõ, pedig szeretem õt, de most valahogy úgy éreztem, mintha küszködne, túl nagy falat volt neki ez a szerep és nem tudott felnõni Jeff Bridgeshez.
10/10
petidevil 2010 jún. 30. - 14:49:32 10/10
(30/77)
Fantasztikus film! Egyik kedvencem lett! Ahogy megnéztem már töltöttem is le a soundtrack albumot. Jeff Bridges-nek meg hatalmas respect!
9/10
balazs0729 2010 máj. 06. - 07:54:05 9/10
(29/77)
szerintem jó film volt ez.látszik hogy a rendezõ nagy rajongója a LEbowskinak.már az elsõ mondatnál tudatja velünk.jeff Bridges tökéletesen játszik.a pián kívül kb ilyen lehet amúgy.elég laza, sõt sokszor nihilista és hihetetlenül jó arc lehet.mint a filmben,csak épp a karakter még mellé alkoholista is.az életben úgy tudom nem igazán iszik, inkább spanglizik.


nekem tetszett na:)
offtopic
sakit felut 2010 máj. 04. - 00:28:56
(28/77)
Jó volt, köszi, tetszett, érdekes a hapi, keményen elgitározik ! Vannak ilyen orosz nevûek Ausztriában Russkaja- n kivül is ? :) Az a vicc, hogy valamennyire hasonló blúzos gitárstílust is kerestem, ha nem is ennyire nyers folkos népi formában, de hasonló hangzású dallamokat találtak azok a régi számok is, vagy legalábbis voltak mellette ilyen számai is az elõadónak :) ..

A mai idõk komolyabb folkos rokkkjából meg ez mennyire ismerõs ? Elég piszok durva szép tud lenni, fellépett már a Muzsikással is a Woven Hand. Nem vagyok benne nagyon az ilyen zenékben, de ez jó, régi Dead Can Dance- t éri el, kár hogy nem láttam :)

http://www.youtube.com/v/7eVgTjitXrg&hl=hu_HU&fs=1

OFF
Molina 2010 ápr. 22. - 11:47:11
(27/77)
Ez a történet nagyon hasonlított Az Úr kegyelmébõl (Tender Mercies) címü filme amire Robert Duvall kapta az Oscarját 1983-ban! Nézzétek meg!
nagytomi82 2010 ápr. 09. - 17:14:53
(26/77)
Végigolvastam a kommenteket, mert gondoltam, másnak is az lesz a véleménye, mint nekem, de nem!

Azon túl, hogy Jeff Bridges ragyogóan játszott, és hogy jók voltak a zenék, szerintem valami félelmetesen unalmas a film. Lassú, nem történik benne semmi érdekes, rendkívüli. Persze ez nem akciófilm, de össze sem lehet hasonlítani más zenészekrõl szóló életrajzi filmmel: például a Piaffal vagy Walk the line-nal.

Nem tudom sajnos, hogy igaz történeten alapul vagy nem. Ha igen, akkor ez az élettörténet nem ér meg sem egy regényt, sem egy filmet. Ha pedig kitaláció, akkor viszont nagyon rossz a történet.

A drámainak szánt jelenetek szerintem nem voltak drámaiak, szóval tényleg nem tetszett.

Mindettõl függetlenül Jeff Bridgesnek ezért járt az Oscar.
9/10
charlena08 2010 ápr. 05. - 12:27:49 9/10
(25/77)
SPOILER:

A nõ helyében talán én is megbocsátottam volna Jeff-nek :), hiszen tiszta lett. Mindenki hibázik, és 1 új esélyt mindenki megérdemel. Elgondolkodtam, és talán nem ez lehetett az egyedüli ok, amiért nem. A nõ 1 megbízható apára vágyott, aki sokat van otthon, együtt nevelik a gyereket, Bad pedig ugye, sokat volt úton, turnézott, ez az élete. Nem lett volna ez másképp akkor sem, ha a végén újra összejönnek.
Bad-nek pedig õ a "legjobb motiváció" volt arra, h. talpra álljon, jó értelemben vett "eszköz" volt.

Egyébként pedig, én inkább úgy éreztem, jó vége lett a filmnek. Leállt, és a karrierje is újra beindult. A nõvel kibékült. A tényleges happy-end már túlzás lett volna, szerintem. Az is tetszett a filmben h. nem akart mindent megoldani, ld: a fiával sem sikerült felvenni a kapcsolatot. A végét pedig nyitva hagyták, tehát megtalálhatja még más oldalán a boldogságot.
9/10
charlena08 2010 ápr. 04. - 23:56:57 9/10
(24/77)
Ez is kipipálva. Nagyjából ilyesmire számítottam. Egyszerû, jó kis zenés dráma, kicsit lassú lefolyású, de talán ez illett a film stílusához.
Jeff maximálisan hitelesen játszott (ez nem lepett meg), szinte el is felejtettem, h. színészkedik, kiváló volt!!! A hangja is remekül passzolt a filmbe, kifogástalanul csinálta azt is. A story is jó volt, bár picit még drámaibb lehetett volna...

SPOILER? Egész jó vége lett.

Azért így sem volt rossz, nem volt túljátszva sem. :) Klassz volt a sok dalbetét, fõleg a film feléig. Öreg róka nem vén róka, sokkal jobban tetszett az õ hangja, mint C. F.-é :P
Azért Maggie-rõl is érdemes szót ejteni, õ is nagyon jót alakított a filmben, igazán tehetséges, jó értelemben véve "átlagos"-nak tûnt. Csak azt nem értem, miért utolsónak sorolják itt a nevét, mikor õ volt a 2. fsz...

Lényeg a lényeg: Jeff-nek ez 1 megérdemelt Oscar. ;)
offtopic
sakit felut 2010 ápr. 04. - 22:45:40
(23/77)
nah látszik, hogy fáradt vagyok nem az OFFTOPIK- ot használtam, meg a Bruce Springsteen mondatomat se fejeztem be ;-` ... csak annyit akartam hogy az se annyira olyan .. de viszont kössz hogy kiemelted a Morello- nak a Guerilla Radio blues- os változatát, nagyon poén !!!! XD meg így már nem olyan eredeti szám a Rage- es, bár nagyon durva a különbség ahogy Morello arra átírta az alapakkordokat :) a szöveg meg már megvolt hhhe ... na akkor is kipróbálom ezt az off gombot ..
offtopic
sakit felut 2010 ápr. 04. - 22:41:53
(22/77)
na kicsit lefáradtam már ma, de valamit reagálok, mert nem rossz zenék ezek ... legalább kipróbálhatom végre egyszer, mire való ez az offtopik gomb > :)) )

Sokat nem tudok most szólni, de jó kis zenék ezek, én másokra gondoltam a Nightwatchman kapcsán. Dire Straits meg Pink Floyd tényleg nagy emberek és arra rá is jöttem amikor elgondolkoztam ezen a Morello zenén hogy néha nagyon hasonlít egy Brothers in Arms- ra vagy Wish you were here- re, de valami más érdekel a 80as- 90es évek fordulóján talán, amit nem tudok megnevezni és rossz hogy a youtube se ad semmi ilyet az "acoustic country guitar rock 90ies " beírásokra ... de azért ez lehet neked is tetszeni fog, csak egy picit már keményített :

http://www.youtube.com/watch?v=jywZEjSiCBM hülye egy idõ után a hangja, de nagyon adja a beteg szöveget, vicces klipp, ennek örülök :)

Bruce Springsteen még egy olyan név ami kicsit közelebb visz a jófajta akusztikus zenéhez, de Na a Jango- t köszi, látom a last.fm- hez hasonlít csak játsza a zenét, de nem úgy adja a "hasonló" zenéket, hanem csak ilyen RatM- et meg hozzá hasonló extrémebb metálba hajló rokkkokat.

Nah akusztikus zene terén még azért ismerek egy pár kilót, mert a grunge is abba tudott hajlani nagyon szépen, ami után a Seether is persze hogy könnyen csúszik már. Emiatt még annyit mondanék, hogy az "Út a vadonba" filmbe még nem láttalak, pedig ajánlom hogy nézz el mert beraktam linkkel is egy Eddie Vedder nótát, ami után elkalandozhatsz a többi Into the Wild Soundtrack után is mert szerintem tetszeni fog, megrendítõen durvaszép film a természetrõl és a civilizált emberek szerepérõl benne ... http://www.youtube.com/v/AAuy0BqLcjk&hl=en_US&fs=1
9/10
charlena08 2010 ápr. 03. - 19:42:59 9/10
(21/77)
Örülök, h. tetszett. :)
Remélem én sem csalódom majd. Pár nap és megnézem most már.
Jók a képek! :)
9/10
charlena08 2010 ápr. 03. - 19:40:57 9/10 Előzmény 6Réka1
(20/77)
Nekem sajnos lövésem sincs. :(
Idén nagyon mostohán bánnak az Oscar (és jelölt) filmekkel: se a TBS, se a Precious nem kerül/t a mozikba. :( Ennek mi lesz a sorsa? Ki tudja. Sztem a DVD, pár hónap múlva.
sakit felut 2010 ápr. 03. - 19:40:22
(19/77)
De rég láttam Jeff Bridges- t, ez érdekes egy film lehet. Akkor most játszik benne a Colin Farrel, vagy nem, mert itt nem írják szereplõnek. Érdekel a country- zene, bár annyira nem ismerem, szeretem az egyszerû és még kevésbé a lassabb érzelgõs fajtáját. Már szerettem egy ezer féle zenét, egy élet nem elég a megismerésükre, mostanában vagy tíz éve nagyon ráálltam a durvább, nyersebb, parasztmunkás underground hárdkóóór, metálrokkk zenékre, de viszont pont pár hete elgondolkoztam rajta nemrég hogy nem jut eszembe pár név a 90es évek elejérõl akik egy szál akusztikus gitárral torzitás nélkül is tudtak kivált jó a végére kemény dallamos számokat írni. Valahogy úgy mint most Morello, csak még talán jobbak is voltak : http://www.youtube.com/watch?v=vZnuGbCxN0o

Ha valaki tud segiteni pár ilyen névvel, az jó zenét szeret és nagyon megköszönöm neki :)
6Réka1 2010 ápr. 02. - 12:40:45
(18/77)
Nem tudja valaki, hogy egyáltalán megjelenik ez itthon? Ha igen akkor mikor?