Téma: Õsi idegenek

1/10
tombenko 2014 márc. 05. - 23:33:14 1/10
(253/493)
Az általunk ismert Világegyetem jelenleg mintegy 93 milliárd fényév sugarú gömb, csak ennek egyre régebbi állapotát látjuk, ahogy messzire tekintünk.
1/10
tombenko 2014 márc. 05. - 23:31:45 1/10
(252/493)
Mellékeld már ezt a számítást! Amit biztosan mondhatunk: A Földet tartalmazó bármilyen térrészben elõforduló civilizációk valószínûsége egyetlen civ. esetén pontosan 1. Több esetén a paraméterek erõs bizonytalansága miatt csak annyit mondhatunk, hogy a [0;1] intervallumba esik.
1/10
tombenko 2014 márc. 05. - 23:29:04 1/10
(251/493)
Igazad van, ráérnek utána is foglalkozni vele.
boom47 2014 márc. 05. - 22:46:50
(250/493)
Amúgy de, tudjuk mi van a Világegyetemen kívül. Semmi sem. Nincs olyan, hogy "a Világegyetemen kívül".
boom47 2014 márc. 05. - 22:45:36
(249/493)
l. #251
Gipsz__Jakab 2014 márc. 05. - 20:36:07
(248/493)
Mint igértem megint itt vagyok!

Azért azon elgondolkozhacc, hogy biztosan nem csak mi vagyunk ebben a világegyetemben. Vannak rajtunk kívûl biztosan, és ezt nem én állítom, henm ezt kiszámolták, hogy mennyi a valószínûsége annek, hogy 1 parsec (csillagászati mértékegység a félnyév többszöröse) oldalú kocka álltal bezárt térben mennyi az élet kialakulásának az esélye, ebbõl mennyi az értelmes, és menyi érte el, ilettve mennyi haladta me a mi színtünket.

A jelenleg álltalunk ismert világegyetem egy 13,5 milliár fényévû gömbbe zárt tér, hogy eze túl mi van, azt nem tudjuk.
boom47 2014 márc. 05. - 16:20:03
(247/493)
A család a link szerint NEM fotózott idegent, NEM vette észre hogy a képen lehet valami, NEM is adta hát be elemzésre.

A cikk annyi abszurditást tartalmaz rövid terjedelme ellenére, hogy csak egy tökélezes i**** foglakozik vele.
10/10
Meklód fia 2014 márc. 05. - 12:38:49 10/10 Előzmény boom47
(246/493)
nem hiszem, hogy egy ártatlannak tûnõ szerencsétlen család pont azon mesterkedik, hogy földönkívülis fényképeket hamisítsanak a vakációjukon. Ahogy olvasom, a többi kutató is egyetértett, hogy a kép nem hamisított.
boom47 2014 márc. 04. - 20:38:02
(245/493)
1.) A C12 egy izotóp, így annak nincsenek izotópjai.

2.) Nem, nem kell hogy a szénnek (C) olyan izotópja legyen, ami százmillió évek méréséhez szükséges. Ahhoz más elemeket használnak. A szén bomlása (jaja, radiokarbon kormeghat.) 20,000 évre visszamenõleg adhat legfeljebb pontos kormeghatározást.

3) Miért is érdekel engem a szénizotópos kormeghatározás?

4) Miért érdekelne bárkit pár hal amit kisodort a víz?

5) Miért érdekelne bárkit hogyan neveztek el egy adott élõlényt? A Naprendszer 10. bolygóját meg úgy hívják hogy Xéna (miatta minõsítették vissza a Plútót is). ÉS?

-------

PS: csinálj csak hülyét magadból és hasonszõrû társaidból. Az csak nekem jó.
Gipsz__Jakab 2014 márc. 04. - 20:15:55 Előzmény boom47
(244/493)
Azt egy szóval nem mondtam, hogy el fogok menni. Látom téged zavar, hogy itt vagyok, ezért igérem, hogy egyre sûrûbben fogok jönni és telefirkálni ezt a tópíkót.
Gipsz__Jakab 2014 márc. 04. - 20:12:15 Előzmény boom47
(243/493)
A Radio Carbon vizsgálat a szén atom izotópjainak bomlási idelye alapján határozza meg az adott dolog korát, a földön a C12-nek több izotópja is van, msot nem tudom melyiek ezek pontosan, de ha megtudnak határozni több millió éves, széámzmillió éves korokat, akkor valószínû kell lenie egy olyannak ami annyi idõ utáén sem bomlik el.

Japánban a Tshunami után elég sok fura vízi élõlény vetett partra a szökõár, azok közt is voltak elég furák és azok nem ahmisítványok voltak.

Semélyesen én is talákozatam már több sárkánnyal is, de azok házisérkényok voltak.

Elég sok bolond nevü élõlény van, csak egy pár amik ma is léteznek:
1. Tazmán Ördög
2. Hárpia Sas
3. Zsírosfarkú Törpemaki

UI:
Azért, mert én hülye vagyok, mások még lehetnek normálisak, habár ez nem törvényszerû.
boom47 2014 márc. 02. - 22:38:28
(242/493)
Hû, gondolom erre gondolsz:
http://lfg.hu/8019/hirek/sarkanycsontok-a-bakonyban/

Szóval vki megint cosntvázat hamisított, csak ma már nem megy át az ilyen olyan könnyen a vizsgálatoknál.

Mindegy, egy kreácionistával kevesebb most hogy végre eltûnsz oda, ahonnan elõmásztál.
Gipsz__Jakab 2014 márc. 02. - 22:01:45
(241/493)
1. Fárasztó vagy nagyon.

2. Szerinted a "Bakony Drako" magyar nevén a "A Bakonyi Sárkány" sem létezett, habár a csontvázát megtalálták, de állítólag és szerinted nem voltak ilyen élõlények.

3. Befejeztem, van más dolgom is.
boom47 2014 márc. 02. - 20:02:25
(240/493)
Szólj ha ezt legalább egy NatGeo hozza le (még inkább ha valami rendes szaklap).

Az is jó lenne ha valaki képesítéssel rendelkezõ támogatná a cikket. Egy "ufológus" értéke alig van a "pap" felett.

Ezen kívül ha jól nézem a nagyítást, az az izé kb. 2 cm magas. Ebbõl következõen érdekelne, miért adták be a filmet elemzésre, miért tartott az elemzés 3 éven át (mert az igen sok munkaóra), mi köze lehet egy három évvel késõbb talált bárminek a kép elkészültéhez.

Komolyan. Ennél azért mára gyárthatnának meggyõzõbb meséket.
boom47 2014 márc. 02. - 19:53:12 Előzmény Gipsz__Jakab
(239/493)
1. Ismételten felhívjuk rá a fifgyelmed, hogy az evolúció elméletében igen kis szerep jut a véletleneknek.

Ismételten felhívjuk a figyelmed, hogy az "ez túlságosan valószínûtlen" frázis eredetével is tökéletesen tisztában vagyunk (= kreácionizmus).

2. Kit érdekel mit felejt el megemlíteni Darwin.
Darwin és a Galapagosz-szigetek közti történet dióhéjban:
- Darwin utazásai során érintette a Galapagosz-szigeteket, ahol szintén gyûjtött mintákat mint biológus-tudós.
- Darwin leginkábba madarak iránt érdeklõdött, mivel kis helyen számos fajt talált belõlük (plusz kis méretük miatt ezek könnyen szállíthatóak is voltak).
- Odahaza a többi biológus/összehasonlító anatómus közölte Darwinnal, ogy amiket hozott mind pintyek.
- Darwin levonta a következtetéseit.
- Darwint sosem érdekelték az egyedek. Mindigis csak a populációk érdekelték.

4. A "pitecus" kérdésében legegyszerûbb elolvasnod (mert közérthetõen van leírva, tömören, és még hozzáférhetõ is) Dawkinstól A Legnagyobb Mutatvány 212. oldalát. Ez vázlatosan ezt mondja:
Mivel a leszármazás így néz ki (a számok egy adott idõben élõ egyedet jelentenek, ami nagyobb idõtávban van a mellette lévõtõl, de a kettõ egymás egyenes leszármazottja, mondjuk ük-ük-ük-ük-ükunoka):
1 -> 2 -> 3
Ebben az esetben 1 azonos "faj"ba tartozik mint 2, 2 azonos fajba tartozik mint 3, de 1 nem tartozik azonos fajba mint 3. Itt "faj" alatt azt értve, hogy HA egy korba tudnánk helyezni a két egyedet (pl. klónozzuk), akkor az adott egyedek képesek lennének egymással szaporodni. 1 és 3 bár egymás egyenesági leszármazottai, nem lennének képesek.

--------------

Az áramos pontjaid jelen kérdéskörben irrelevánsak.
boom47 2014 márc. 02. - 19:38:36 Előzmény Gipsz__Jakab
(238/493)
Nem érdekel az áram.
Mind tudtuk mirõl beszélek, mert egyértelmûen linkeltelek, egyértelmûen egyetlen dolgot mondtál, és egyértelmûen a példára szorítkoztunk, ami teljes mértékben egyszeri volt, és nem a volt/watt/amper kérdésköre volt benne a lényeg egyáltalán, hanem hogy miért pislog illetõ egy 250V-os vezetében megjelent 350V-os áramon (ismétlem, az értékek lényegtelenek, csak az eltérés fontos).
10/10
Meklód fia 2014 márc. 02. - 14:27:25 10/10
(237/493)
Dráma! Bebizonyosodott, hogy földönkívüli lényt fotózott le a kiránduló család. http://neon.hu/bulvar_rovat/sokk-foldonkivuli-lenyt-orokitett-meg-a-kamera-286717
1/10
tombenko 2014 márc. 01. - 23:28:43 1/10
(236/493)
1; Ezt mi alapján állítod? Ha bármelyiknek is nulla a valószínûsége, akkor esetleg lehet nulla a teljes valószínûség, de ez még akkor sem jelent lehetetlent...

2; Igen, hatással van - csak éppen ez nem továbbörökíthetõ hatás. Az evolúció szempontjából irreleváns.

3; Kérlek, ne csináld ezt velem... Ha gondolod, akkor elõveszem a vonatkozó jegyzetet, és megkeresem neked. Az meg, hogy hogyan lehet levezetni a dimenzióját egy mértékegységnek, jelen eseetben irreleváns, ugyanis a definíciójából adódik, és nem fordítva.

4; Bizony, azaz a homo nem egyik faja. Éppen csak kihalt, úgyhogy az "ennyi ember" nem miatta van.

5; Én sem vagyok villamosmérnök. Ezeket a dolgokat tanultam viszont Kísérleti fizika 3 fedõnéven...

6; Ahh, a skin-effektus... Az elektronokat egyszerûen a mezõ készteti erre. A mezõ, hogy miért szorul ki a vezetõ felületére, az már kicsit más jellegû probléma. De az elektronok, mint töltések, amúgy is legszívesebben a felületen vannak.
Gipsz__Jakab 2014 márc. 01. - 19:36:53
(235/493)
1. Megkérdõjelezték, mert annak a valószínûsége, hogy ennyi véletlen eccerre együtt elõfordul, a nullával egynlõ.

2. A környezet igen is hatással van az egyedekre. Nézz meg egy gazdag családban felnõvõ gyereket és egy indiában nyomorban felnõvõ gyereket.
2.a. Darwin a Galápágosz szigetken végzett tanulmányai elfelejtik megelíteni azt, hogy a szigeten élõ álltok közül azok akik a sziget két végében eltérõ éghajlati körülmények között éltek, teljesen más irányba fejlõdtek.

3. Nem nyócadikos tanköny, ez egy szakkönyv, monggyuk elég régi, de ebben definiálva van az áramerõsség, a töltésáram-sûrûség felületi integrálja az nem az áramerõsség. Az elektromos feszültség definicója, két pont közötti eltromos töltés különbség, ezt a régi köny úgy említi, hogy az elektromos áram munkavégzõ képessége, ami igaz is, hiszen minnél nagyobb a két pont közötti potenciál (feszültség) annál nagyobb a munkavégzõ képessége. A feszültséget is leírja, hogy a V = ( Q * m ) / ( I * t ). Eccer végigvezettem és ha behelyettesíted a mértékegységeket, akkor eccerûsíteni lehet az áramerõsséget és pld az idõt, mert az áramerõsség egy adott idõ alatt ...

4. A piteqs még hominida is volt? Na tessék, mik derülnek ki, talán ezért van annyi más ember?

5. Nem vitatkozni szeretnék, nem vagyok villamosmérnõk, de azért foglalkoztam elget vele, mert hobbi színten elég sok dolgot építettem, pld amatõr adó-vevõt, ugyanis 38 éve rádiamatõrködöm is és URN A-B vizsgával is rendelkezem, adóengedélyem is van, habár az utóbbi idõben egyébb dologk miatt nem foglalkoztam vele.

6. Az elektronok nagyfrekvenciákon már a vezetõ felületén haladnak, ez is egy érdekes dolog, hogy mi az, ami arra készteti õket, hogy ne a vezetõ belsejében haladjanak. Talán az a fránya elektromos ellenállás? És miért a vezetõ felületén kevesebb ez az ellenállás, de akkor hogy folynak pld adó vevõkben több gigahercen 100-150 Amper nagyságú nagyfrekis áramok azon a csipányi antenna kábelen?
1/10
tombenko 2014 márc. 01. - 13:42:07 1/10
(234/493)
1; Valóban. Ebben az esetben valóban megkérdõjelezték, ahogy egy jó tudományos elmélethez illik, ennek révén alakult ki az evolúció elmélete.

2; Nem nyert. A környezetnek az életben maradásra és szaporodásra van hatása. De ez csak egy része.

3; Inkább ne a nyolcadikos tankönyvbõl idézgess. Az áramerõsség az egészen más. A feszültség is. Például az áramerõsség a tötésáram-sûrûség felületi integrálja. A feszültség pedig az elektromos mezõt leíró potenciálfüggvény vonalintegrálja. Nem muszáj ám származtatott egységnek lennie, ha nekem úgy tetszik, lehet alapegység is. Más kérdés, hogy nehéz mérhetõsége miatt nem választotta ki a Nemzetközi Mérésügyi Testület.

4; Kevered, bogaram. Van az Australopithecus, ami egy kihalt hominida, és van az ausztraloid rassz. a kettõ között igen nagy különbség van...