Téma: P8

meszag 2008 júl. 15. - 13:09:47
(96/196)
Miért ne nézzem? Szeretem tudni mit gondol az ellenfél.
meszag 2008 júl. 15. - 13:08:19
(95/196)
Micika, fel se merül benned már, hogy az ellenzék soriban is vannak józanabbak?
Moldávia bánata 2008 júl. 15. - 12:25:12
(94/196)
Egyébként még egy mondat:
A Fidesz nem fog nyerni 2010-ben, ebben biztos vagyok.
Jósolgatni könnyû persze, de 2 év múlva térjünk vissza a témára. ;)
Moldávia bánata 2008 júl. 15. - 12:21:37
(93/196)
Javíts ki, ha tévednék, de szerintem az alkotmány is törvény. Méghozzá 2/3-os. Kormány nem változtathat semmilyen módon semmilyen törvényt.
Csak és kizárólag az OGY, ráadásul alkotmányt 2/3-al.
Summa summarum:
A Kormány nem egyenlõ az OGY-vel. ;)
g413qi2 2008 júl. 15. - 10:10:33
(92/196)
Azért kért bocsánatot az Alkotmánybíróság, mert a jogilag kifogástalannak találta azt a három kérdést, amiben népszavaztunk?
Az 1. és 2. ponthoz, ha írsz egy picit többet, akkor tudok rá válaszolni, de így nem tudom, mire gondoltál.
Törvényalkotásról: „elsõdlegesen a kormány hibája, hogy nem módosított alkotmányt”, az alkotmányt nem kormányrendelettel lehet módosítani, hanem törvénymódosítással, annak pedig az O. Gy. a színhelye, az alkotmány módosításához 2/3-os többség kell, ami pedig nem volt sem a M. P., sem a Gy. F. által vezetett kormányoknak. Ezért nem is a kormány hibája, hogy nem módosította, hiszen nem volt elég képviselõje hozzá, ezért értelmetlen kijelentés, hogy „elfinomkodta”.
„Megteszi erõbõl”, ha lennél szíves ezt kibontani nekem, mert ha arra gondolsz, hogy kormányon saját parlamenti többségére támaszkodva, akkor elárulom, hogy mindig a választáson többséget szerzett pártok kerülnek kormányra, aminek velejárója a parlamenti többség.
„Azt sem én mondom, hogy az egész alkotmányunk öszeollózgatott, módosításra szorul.” Ezt nem is vitatta senki, de nem népszavazási kezdeményezés miatt kellene módosítani, hanem mert pl. összeollózott, vagy mert az 1949-es alkotmány mutánsa. Dávid Ibolya miniszterként szeretett volna egy új alkotmányt készíteni 2000-ben, de a FIDESZ valamiért nem támogatta.
Tarthatsz egy népszavazási kezdeményezést bármilyen rossznak, ha megfelel a törvényeknek, akkor már a nép dolga, hogy döntsön, esetleg szavazatával, esetleg távolmaradásával. Lépj hátra egyet, és próbáld objektíven szemlélni. A kormánynak érdeke lett volna a népszavazás elkerülése? Igen, mindenképpen. Ehhez azonban az alkotmányt módosítani mélyen antidemokratikus, de ha meg lett volna a 2/3 megtehette volna. Ha Orbán nyerné a következõ választást 2/3 felett, és módosítaná úgy az alkotmányt, hogy örökös min. elnök legyen, vagy király (volt, aki ezt feltételezte róla), akkor az jogilag rendben lenne, de erkölcsi hullává válna ezzel a mélyen antidemokratikus lépésével.
g413qi2 2008 júl. 15. - 10:07:29
(91/196)
Ha annyira nem szereted Szijjártót, akkor csak azt az elcsépelt tanácsot tudom adni, hogy ne nézd, és így megkíméled magad egy kis idegeskedéstõl. Mivel ellenzékben van, ezért az ország sorsát igen kis mértékben tudja befolyásolni pártja. Nagyon-nagyon régen, a M. kormány elsõ, vagy második évét értékelték az RTL klubbon egy politikai bulvármûsorban a fiatal képviselõk szempontjából. A két meghívott, Szijjártó és Zuschlag (remélem, jól írtam a nevét) volt, akik egymás mellett ültek. Arra már nem emlékszem, hogy mit mondtak, csak arra, hogy Szijjártó úgy ült ott, mint aki karót nyelt, Zuschlag pedig majdnem kifolyt a székbõl. Amikor Sz. beszélt, kiírták alá, hogy eddig 350-szer (nem pontos adat) szólalt fel a parlamentben, Z. alá pedig, hogy 3-szor. Azóta mekkora karriert futottak be.
meszag 2008 júl. 15. - 06:49:07 Előzmény Moldávia bánata
(90/196)
És egyébként nem én találtam ki, a NATO népszavazás eredményessége érdekében szállították le ilyen alacsonyra az érvényességi küszöböket, és igen, a ciklus elején meg tudták volna változtatni, meg lett volna a 2/3-os többség az országgyûlésben erre, csak a elfinomkodták az egészet, másrészt meg vezíretek ráébredt, milyen klasszul a nép mögé bújva megtorpedózhatja a reformokat. CSak hülyõkém, még arra nem jött rá, hogy akkor majd õ lesz kénytelen megtenni, bár õ nem fog szarozni veletek, megteszi erõbõl. Az nektek majd sokkal jobb lesz. Azt sem én mondom, hogy az egész alkotmányunk öszeollózgatott, módosításra szorul.
meszag 2008 júl. 15. - 06:36:31 Előzmény Moldávia bánata
(89/196)
Oszt ki beszélt itt törvényalkotásról?
meszag 2008 júl. 15. - 06:34:56
(88/196)
Érdekes! Te kikérsz magadnak mindenféle minõsítést, magadnak meg megengedsz ilyeneket. Tündérke, még az alkotmánybíróság is bocsánatot kért.
Továbbra is mondom:
1.) nincs erre szükség már, sokszor lerágott csontot újra nyalogatni, Nem fogok itt kisregényt írni neked.
2.) olyan tájékozatlanságot akarsz itt megetetni velünk, hogy ámulok. DE ha igaz lenne, akkor javaslom elõbb olvasgass, aztán kérdezz.

A fidesz módszerrõl jut eszembe. Tegnap néztem a SZíjjártót megint. Az egy dolog, hogy össze nem illõ dolgokat rak egymás mellé. HA nem figyelsz rá erõsen, összemos minden disznóságot. Azonban mindig lenyûgöz, azon gondolkozom, hol vesz ez az ember levegõt?
1/10
kgyuri0 2008 júl. 15. - 03:04:03 1/10
(87/196)
Mi van, kukimuki?!

Jól jön egy kis "erkölcsi fölháborodás", ha nem tudsz válaszolni!
(Ez is Fidesz-módszer, lefogadom!)
1/10
kgyuri0 2008 júl. 15. - 02:54:44 1/10
(86/196)
Fagyasszad csak drága!

Olyan szépen fejezed ki magad, elmehetnél alkotmánybírónak!
g413qi2 2008 júl. 15. - 00:35:59 Előzmény kgyuri0
(85/196)
Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha befagyasztom veled a társalgást, mert ilyen hangnemben nem szeretném tovább folytatni. Ha a továbbiakban szeretnél velem beszélgetni/vitázni/versenyezni, kérlek más stílust használj.
g413qi2 2008 júl. 15. - 00:33:10 Előzmény meszag
(84/196)
Második blikkre: alkotmánymódosítással megakadályozni egy jogilag kifogástalan (kifogástalan, mivel az A. B. is annak minõsítette, talán többször is) népszavazási kezdeményezést nagyon alacsony politikai morált jelez számomra.
Moldávia bánata 2008 júl. 14. - 19:14:08
(83/196)
Tényleg nem akarok "formalizálni", de törvényt alkotni, változtatni csak és kizárólag az OGY-nek van hatásköre.
Ugye ti is így gondoljátok???
1/10
kgyuri0 2008 júl. 14. - 18:10:13 1/10
(82/196)
Bizony!
A népszavazás!!

Elõre a balkáni dzsungelba, és persze visszafelé a középkorba!
Ott van valahol Mucsa!
1/10
kgyuri0 2008 júl. 14. - 17:36:24 1/10
(81/196)
Kedves qkimuki!

De tudod mit? Eddig még nem írtam ezen a fórumon, de akkor most magam is amondó vagyok, hogy ez a díszes társaság adott esetben nyugodtan lõne a zsidókra, mert büdös fasiszták. Belekezdhetsz az obligát szócsavarásba: valóban nem fasiszták, ha annak csak a Mussolini féle párt tagjait tekintjük, nem is nácik, ha annak meg csak Hitler pártjának tagjait.
Igen, kiterjesztett értelemben használtam a szót, amit minden jóérzésû ember így használ, homofób, arrogáns, agresszív, kirekesztõ, kontrollálatlan, tojásdobáló, gyáva csürhére, lengessenek akármilyen zászlót vagy jelképet!

”Tudtoddal” még nem inzultáltak zsidókat? Érdekes, én másként tudom, te azt képzeled, minden esetben ott voltál?
Meg, hogy te „nem félsz”! Még jó. Igazán példaértékû a bátorságod!
1/10
kgyuri0 2008 júl. 14. - 17:31:49 1/10 Előzmény g413qi2
(80/196)
Kedves qkimuki!

A nagy egymásraborulási dühben figyelmen kívül hagytam, hogy nem csak ToJó papa módszerét eleveníted föl, hanem a tökös és virulens jelenlegi ellenzék, a Fidesz aljas módszerével is gond nélkül élsz(„csúsztatás, ferdítés - hogy a fideszes diplomácia nyelvével éljek: hazugság, rágalom, denunciáció, nincs helye a közéletben! ):

„Mondatodból mertem erre következtetni, ami azért lássuk be, reálisabb következtetés volt, mint az, hogy az Árpád-sávos zászlóval vonuló emberek zsidókra fognak lövöldözni elõbb-utóbb”

Eme mondatod megfogalmazása jelzi, hogy én általad(a vita(na ja: beszélgetés) valóságos grál lovagja által) eléggé el nem ítélhetõ módon azt állítottam volna bárhol, hogy eme díszes társaság zsidókra fog lövöldözni.Természetesen még nyomokban sem írtam ilyet sehol.
Azokról a polgártársainkról ejtettem szót, akik nálad kevésbé bátrak, viszont fantáziadúsabbak, esetleg tapasztaltabbak lévén azt képzelik, hogy van miért félniük, ismétlem önhatalmúan adsz a számba ilyesmit. Egyáltalán nem félek, biológiai adottságaim megkímélnének rasszista inzultusoktól(Nagyjából úgy, mint ÚjhelyiSzilárdot, akitõl Bayer barátotok elvetette az önkontrollt legutóbb. Te nem sokkal különbben(BZs-hez képest) eme gyávácska, fantáziadús esetleg rossz tapasztalatokkal rendelkezõ polgártársakat elegánsan paranoidnak nyilvánítod.
Hogy a „hazugság” s egyéb bombasztikus kifejezásek, melyeket említettem mennyire kötõdnek az általad láthatóan favorizált oldalhoz, azt abból is láthatod, hogy legutóbb is azzal vádolsz, hogy hazugsággal vádollak, holott ilyet sem írtam, hanem, hogy figyelmetlen vagy képtelen vagy követni egy vita(na ja: beszélgetés!) menetét, illetõleg ToJó papa módszerével élsz! Persze a „hazugság” nagyobbat durranó szó, hatásosabb!
Eme orbáni logika szerint, ha én szót emelnék a tolókocsis polgárok ügyében, akkor magam is kénytelen lennék attól kezdve e pompás eszközt használni.
g413qi2 2008 júl. 14. - 16:35:34
(79/196)
Talán azért ne módosítson alkotmányt, mert nincs meg hozzá a megfelelõ számú képviselõje, és ha így módosítaná az egy ici-picit antidemokratikus lenne.
„Néha olyanokat írsz, mintha nem is itt élnél.” Megkérdezhetem, hogy ezt a reakciót mivel érdemeltem ki?
Ha ildomos kicsit régebbi hozzászólásokat idézni,
ezt írtad: „a 100 lépés sajnos megvolt, az adócsökkentés valóban nem, mert közbe jöttek ilyen eszement dolgok, mint népszavazás szégyenteljes történései, és eredménye, meg a folyamatos mindent meg fogok torpedózni fidesz magatartás”.
A válaszom: „Az ötéves adócsökkentési terv a 2006-os választások elõtt született, a népszavazás pedig 2008 márciusában volt. Ezért ennek megtorpedózása nem fogható a népszavazásra. Ha jól tudom ezen kívül más országos népszavazás nem volt, és a koalíció felbomlásáig az MSZP-SZDSZ koalíció alkotta kormány többségben volt a parlamentben, így nem értem, hogy a FIDESZ hogyan tudta megakadályozni a 2/3-os törvények kivételével a kormány jogalkotó munkáját.” A jogalkotó munkába beletartozik a költségvetés és az adótörvények is, melyek egyszerû többséget igényelnek.
Válaszod: „Az meg ugye megjátszott ártatlanság részedrõl, hogy hogyan tudta megakadályozni a fidesz a kormány mûködését? A forrásképzés megakadályozásával”.
Mivel válaszomra („a kormány többségben volt a parlamentben, ezért a FIDESZ csak a 2/3-os törvények módosításait tudta megakadályozni”) a népszavazást hoztad fel, ezért arra kell, hogy következtessek, hogy a forrásképzést a tandíjra, kórházi napidíjra és a vizitdíjra értetted. Jól következtettem?
meszag 2008 júl. 14. - 14:14:52
(78/196)
Mert?
Moldávia bánata 2008 júl. 14. - 13:56:20
(77/196)
Ûûûûû... Azért a kormány ne módosítson már alkotmányt, ha lehet... :DDD