Téma: Palm Springs

9/10
KalaposMuther 2021 szept. 18. - 09:20:36 9/10
(28/48)
Kiváló hangulatú film, kevés romantikával, sok és ütős poénokkal a zárójelenet zseni. Imádom!
10/10
FDanny 2021 máj. 22. - 13:22:18 10/10 Előzmény Ati577
(27/48)
Én is elnéztem volna még, de így megneztem 2x 😃
10/10
FDanny 2021 máj. 22. - 13:21:04 10/10
(26/48)
Nagyon jó! Pont hogy üdítő manapság egy ilyen film... Egyedi és van hangulata! Nem kell ezt olyan komolyan venni, pont nem ez a lényege.... Illetve a vígjáték se szó szerint értendő...
maxhell 2021 máj. 16. - 11:47:36
(25/48)
Egyszer meg lehetett nézni, a végétől tartottam, és az be is jött, szóval, hogy nem tudták kikerekíteni valahogy.

Amikor megjelentek a dínók, na annak mi volt a jelentősége, értelme, ott vált totál komolytalanná a film számomra. Miért kellett az? A másik a végén, hogy robbantsuk ki magunkat és akkor meg is van oldva a probléma, ez elég gagyi lett.


6/10
Morten 2021 márc. 29. - 10:49:54 6/10
(24/48)
Meg lehetett nézni de nem vágott oda...Tegnap este néztem. Ma reggel már egy "poént" sem tudtam visszaidézni. Ha nagyon nincs más dolgod....akkor ülj le elé.
3/10
STARset 2021 márc. 15. - 08:32:06 3/10
(23/48)
Gagyi, idétlen, erőltetett. Nem tudom, hogy ezen a filmen valaki hogyan tud röhögni!? Ami poénos akart lenni már ezerszer előtt klisé. Kár volt megnéznem.
3/10
Guatrau 2021 febr. 20. - 21:18:15 3/10
(22/48)
Hol van ehhez...? Sehol. Ennyire nincs már új ötlet? Sorozatoké a trón. Az egy estés mozik haldokolnak.

https://www.youtube.com/watch?v=_w83YV1mK0s
10/10
Anna Dé 2021 jan. 07. - 22:42:13 10/10
(21/48)
Jó volt ez. Én minden cseppjét élveztem. :D Így kell egy szórakoztató, humorral teli filmet csinálni. Jók voltak a szereplők is. Andy Samberg leborulok a nagyságod előtt. :D 10/10
10/10
igavlo 2021 jan. 03. - 15:13:47 10/10 Előzmény Ati577
(20/48)
Csatlakozom a pozitív véleményhez. Abszolút megvolt az egyensúly ebben a filmben és így nem is érdemes a hibákat keresni...
10/10
igavlo 2021 jan. 03. - 15:08:50 10/10
(19/48)
A legjobb vígjáték, amit mostanában láttam. A "tudományos" hátterébe persze nem érdemes belemenni, de nem is az a lényeg benne.
5/10
Révész István 2021 jan. 02. - 23:37:34 5/10
(18/48)
Gyenge utánzata az "Idétlen időkig"-nek.
8/10
lukenukem 2020 dec. 27. - 15:56:18 8/10
(17/48)
Nekem kifejezetten tetszett. Leginkább mert kedvelem andy samberg-et (brooklyn 99), cristin milioty-t meg amióta megjelent a női karakter, akire 8 évet kellett várnunk, és akibe talán emiatt is mindenki beleszeretett... plusz basszuson játszik! samberg hozza a szokásos karakterét, milioty viszont leginkább az egyik nagyszerű black mirror epizódban eljátszott karakterére emlékeztet. (amikor benn ragadtak a star trek világában... csak nem nevezték nevén a világot érthető jogdíj problémák miatt)
nagyon szeretem az ilyen, ehhez hasonló alacsony költségvetésű, sitcom színészek által készített független filmeket. (nagy kedvencem a garden state) általában nem nagy vagy jelentős filmalkotások, de nagyon jó a hangulatuk. legyen az dráma, vagy vígjáték.
ennél a filmnél elkerülhetetlen a párhuzam a tényleg kultklasszikus és elismert groundhog day-el (idétlen időkig), elvégre az alapfelvetés pontosan ugyan az. a film ilyen módon egyáltalán nem eredeti, mindössze felturbózták a főszereplők révén sitcom-okba illő eltúlzott poénokkal (amik egyébként simán beleillettek a filmbe, elvégre a történet abszurd, a szereplők meg abszurd vígjátékokból is ismerősek), és változtattak a dinamikán. az, hogy egy páros kerül időhurokba, egyik régen benne van, mi pedig a másikkal egyidejűleg ismerjük meg a szabályszerűségeket, és vele kutatjuk a kiutat, miközben a régen benne lévő fél kilátástalansága, hogyan alakul át a másik szereplő belecsöppenésével, ez hozzá tud adni a sztori romantikus szálához. az eredeti műben ugye a főszereplő (bill murray) egyedül kereste a kiutat, és az ő belső utazását követhettük végig, beleértve a kezdeti megismeréstől, a totál kilátástalanságon keresztül, a teljesen önzetlen megnyilvánulásokon át a feloldozásig, katarzisig.
azzal még egyet tudok érteni, hogy lehet többször nézős, elvégre szeretem a műfajt... már a független filmeket. még azzal is, hogy az év vígjátéka, elvégre amiket a netflix-en láttam idén romkomokat, azok hemzsegtek a kliséktől, és krva bénák voltak, sokszor kifejezetten ízléstelen humorral. (a legjobban talán emma roberts fosós jelenete akasztott ki... sokkal jobb színésznőnek tartom, hogy ilyen primitív humorú jelenetet kelljen bevállalnia, miközben magának a jelenetnek alig van jelentősége) az viszont messzemenőkig túlzás, hogy a bemutatás pillanatában kultuszfilm státuszba emelkedjen. ehhez nagyon nem eredeti se a téma, se a megvalósítás, ahhoz képest kevesen fogják megnézni, plusz ehhez a státuszhoz idő kell. és mert létezik a Groundhog Day! ami minden idők legjobb romantikus sci-fi-je. esetleg még az about time (időről időre).
viszont ezzel együtt is jó szórakozás volt számomra a palm springs, nekem nagyon tetszett, nevettem is rajta, jó a casting. én ajánlom! nem hiszem, hogy mindenkinek tetszene. akinek a klasszikus időhurkos előd nem tetszett, annak sztem ez se fog, akinek meg igen, annak erősen kétesélyes. viszont aki a szereplők miatt nézné meg, annak valszeg be fog jönni.
4/10
Rotovics Kázmér 2020 dec. 18. - 19:14:28 4/10 Előzmény sawyerx
(16/48)
Egyetértek... sőt, kicsit még túl is értékelted.
7/10
stoti8 2020 dec. 09. - 18:35:32 7/10
(15/48)
Majdnem jó film volt, kár volt bele a f.. szverés, hányás, buzulás, és az ocsmány beszéd
6/10
sawyerx 2020 dec. 09. - 12:29:13 6/10
(14/48)
Ennek a témának az újragondolása nagyon jól ki lett találva, nekem a megvalósítással voltak gondok. Merész, de mégsem mer nagyot lépni, inkább egy biztonsági játékos tucatfilm. A színészek középszerűek voltak, miattuk már az első lakodalmas jelenetnél fontolgattam, hogy kinyomom, azok a ripacs táncok és viselkedések... A színészek közül kivétel a főszereplő csaj, Sarah és a bekattant Roy, ők jól játszottak, utóbbinál a "locsolja a kutyaszart" résznél röhögtem egy jót. A film próbál egy görbe tükör is lenni (lásd: a nyekegős, buta szőke csaj), de kevés sikerrel. A zenékkel szerintem mind mellélőttek, egyszerűen nem illettek a jelenetekhez, vagy nem érték el azt a hatást, hogy utólag is rákeressek a jelenetre, mert annyira jó volt. Megnézném ezt a filmet egy komolyabb rendezővel, komolyabb színészekkel, ugyanilyen morbid vígjáték formájában.
6/10
k11zoltan 2020 dec. 06. - 21:38:52
(13/48)
"kultuszfilmmé vált", "sokszor nézős"

Hááááát. Nekem nem.
Teljesen középszerű film volt.
10/10
Ati577 2020 dec. 06. - 11:36:47 10/10
(12/48)
Iszonyat jó film volt 10/10... csak azt bánom hogy "csak" másfél órás volt... egyébként félve állok neki manapság akármilyen témájú filmnek de ez felülmúlta az elképzeléseimet.. a sztori, a színészek, a szinkron, a kiteljesedés, a csattanók minden rendben volt... nem értem azokat akik erre a filmre rosszat mondanak.. menjenek marvel filmet nézni minthogy ide hülyeségeket írni.😅
6/10
Leslie67 2020 dec. 04. - 21:05:29 6/10
(11/48)
Jóvót ez! A betétdal fiatalkorom egyik jó zenéje! :) https://youtu.be/pQB2F0zv0zo
3/10
kekesuti 2020 nov. 30. - 11:02:55 3/10 Előzmény jn
(10/48)
Ritka gyenge film. láttam már hasonlót, de eddig mind jobb volt ennél. 3/10
10/10
myatom 2020 nov. 28. - 22:27:26 10/10
(9/48)
Ritkán szólok hozzá, legutóbb 2016-ban a profilom szerint, de nem állom meg, hogy ne írjak ide.
Nálam 10+/10-es film, imádtam minden percét. Kézenfekvő ötlet volt az időhurok-tuningolás az Idétlen idők után, mégis csak 2020-ban került elő csak, rögtön kiváló megvalósítással.
Nagyon kiváló
- a forgatókönyv, az ötletek, a poénok, a rendezés,
- a részletekre/konzisztenciára odafigyelés,
- a tempó, az adagolás, érthető is minden, de pörög is rendesen üresjárat nélkül,
- a casting meg a szinkronjuk,
- a betétzenék (nem önmagukban jók, hanem ahogy illeszkednek a filmbe)
- de a legeslegjobb a vége-felirat utáni poén (amit nem vár szerintem senki). Még rá tudtak tenni egy lapáttal, még tudták továbbfokozni az egész őrületet. És a legszebb az egészben, ha valaki csak ezen legutolsó utáni legutolsó képsorokat nézné meg a film nélkül, akkor semmit nem fog érteni a poénból, a film megnézése nélkül.