1/10
alexfe 2011 márc. 15. - 02:12:42 1/10
(318/398)
"mert talán nem egy átlagos horror-hülyeség, ahol tinik beszívnak, aztán valami vérengzõ vadbarom szétkaszabolja õket, a végén legyõzik, de aztán mégsem hal meg"

Megjegyezném, hogy mûfajilag ez sem hozott újat (Blair Witch Project; Cloverfield; Ideglelés). Értékelhetõ filmalkotás az "ál-dokus" horrorban még nem született.

"átlagos család, átlagos kamerával, átlagos dolgokat csinálnak"

Én nagyon örülnék, ha ilyen lenne egy átlagos család... A párocska egy olyan házban vergõdik amit még 20 év alatt sem tudnának összetarhálni. Ugyanis egyetemisták (legalábbis a lány). Remélem el tudod nekem nézni, hogy kissé hiteltelennek tûnnek nekem, lévén hogy én is egy egyetemistalány vagyok.

Ámde mégsem ezzel volt a legnagyobb problémám, hanem hogy 60 percig a SEMMIT bámultam, leszámítva egy -két ajtónyikorgást. Arra is rájöttem, hogyha egy órán keresztül bámulom a csupasz falat, akkor ugyanazt a hatást érem el, mintha megnézem ezt a filmnek sem nevezhetõ valamit. Érdekes az is, hogy az én hozzászólásomról alkotsz véleményt, nem pedig a filmrõl. Lehetséges lenne, hogy az én pár sorom is izgalmasabb hatást váltott ki, mint a film?:D
9/10
sawyerx 2011 márc. 15. - 00:14:16 9/10
(317/398)
mert talán nem egy átlagos horror-hülyeség, ahol tinik beszívnak, aztán valami vérengzõ vadbarom szétkaszabolja õket, a végén legyõzik, de aztán mégsem hal meg...

átlagos család, átlagos kamerával, átlagos dolgokat csinálnak; "röhejes, ahogy a fiatal párocska éli mindennapjait..." ---> mert te szabadidõdben mit csinálsz, vagy õk mit csináljanak, üssék egymást??? ilyen kommenteket ne írogassál, mert baromság. lehet, nincs valami nagy valós alapja a filmnek, de ez így jó, ahogy van, a lassúságával együtt, ha pedig a mûfaj nem jön be, ne szidd.
djroyal 2011 márc. 14. - 22:59:16
(316/398)
Egyik része se volt ijesztõ.Pedig, hogy mondták a haverjaim,hogy nézzem mert nagyon félelmetes.
5/10
5/10
Vérone1992 2011 márc. 14. - 22:53:41 5/10
(315/398)
Ez nagyon gagyi, nálam 5-öst ér. A második rész nagyon jó, igen félelmetes :D Ez a film jó ellenpélda a "mindig az elsõ a jobb" szólásra.
1/10
alexfe 2011 márc. 14. - 17:54:26 1/10
(314/398)
Szerintem borzasztó unalmas, vontatott. Tipikusan az a film, aminek nagyobb a füstje, mint a lángja.
Az elsõ órában semmi sem történik, leszámítva egy- két nyikorgást (ettõl tényleg besz*rik valaki?) Az utolsó pár perc csupán, amit értékelni lehet. A színészek elmentek, bár nálam külön röhejes, ahogy a fiatal párocska éli a mindennapjait a lány kötöget a fiú lantozik (vagy valami hasonló, nem emlékszem pontosan).
A film szlogenje a " mi történik az éjszaka?" amivel nincs baj, csak kár, hogy az utolsó 15 percben történik valami. Párbeszéd is csak azért van a filmben, hogy ne legyen teljes csend. A WC- ben sétafikáló pók nálam kiverte a biztosítékot. Csak még jobban leamortizált, hogy ismét nem történik semmi.
Szóval nálam ez a film egyenlõ a förmedvény jelzõvel.Bár külön tiszteletet érdemel, hogy ekkora büdös nagy semmibõl kasszasiker lett
Shanks 2011 márc. 14. - 16:17:28
(313/398)
Nekem ez az 1. rész akkora csalódás volt, hogy nem is pazarolok idõt a 2. részre..

Bár ha azt írod, hogy unalmas akkor talán még egy dologra jó lehet: elaludni rajta.
Naphinel 2011 márc. 14. - 14:00:21 Előzmény Shanks
(312/398)
Nem tudom, már négy éve elköltöztünk (sajnos). Itt a bútorok, de az megszokott, meg néha olyan, mintha vki lekapcsolná a villanyt a fürdõben (kattan a kapcsoló), de hozzászoktam. :)

A másik kérdésedre: megnéztem a 2-t, és egy helyen tört ki a frász (mikor a csaj ül, teát készít, és a konyhában lévõ összes szekrény-, fiókajtó kib.szódik), de amúgy dögunalom volt.
Shanks 2011 márc. 13. - 21:40:50
(311/398)
Értem.
A pókok valóban eléggé rusnya állatok, de õk sem bántanak, hacsak nem zargatják õket..

Viszont ha a pók "ezerszer félelmetesebb" mint a szellem, akkor miért nem nézed meg a paranormal 2-t ??

Csak költõi kérdés meg egy kis kekeckedés, nem kell válaszolni. ;D
Shanks 2011 márc. 13. - 21:32:36
(310/398)
Már nem recseg a parketta ?
Naphinel 2011 márc. 13. - 21:29:43
(309/398)
Hiszek a túlvilági erõkben (õrangyalok, pl.), ám abban is, hogy nem bántanak... pontosabban, ha nem zaklatom õket, akkor elvagyunk egymás mellett.
Egyébként is, az életben van épp elég dolog, ami ezerszer félelmetesebb, mint mondjuk a szellemek (gyilkosok, pl., de a pókokat is ide sorolnám :))
Naphinel 2011 márc. 13. - 21:27:00
(308/398)
Öhm, az eset még jó hat éve történt.
Shanks 2011 márc. 13. - 20:44:24
(307/398)
De édes. :)

Biztosan tudod, Te is, hogy a gondolatnak-gondolkodásnak elég nagy ereje van. Na most, ha sokat zakatolsz mondjuk egy ilyen mozi után a filmben történteken "mi lenne ha velem is" , "mit tennék abban a helyzetben", "de rohadt ijesztõ volt Istenem" akkor az elméd felerõsíti azt amitõl parázol. Hiszen arra, mondjuk úgy a "rosszra" fókuszálsz --> ebbõl következik, hogy mindenféle zajt hallasz, amit máskor meg se hallanál, mert olyan szépen elmerülsz a dolgaidban, hogy egyszerûen nem törõdsz vele.

Elhiszem neked, hogy recseg a parketta, de nem azért amiért gondolod (szellemek) hanem valószínû azért, mert szuvas.

Úgy hogy, legyen szép az álmod! :)
Naphinel 2011 márc. 13. - 20:08:20
(306/398)
A megmagyarázhatatlan dologra gondoltam. A nappaliban, ha rálépsz, recseg a parketta - de csak akkor ha mászkál valaki rajta, és csak bizonyos helyeken. Volt már, hogy recsegett, boldogan kisiettem, hogy üdvözöljem apát (merth biztos õ járkál lenn), és senki nem volt rajtam kívül a házban. Eléggé beparáztam, visszatûztem a szobámba, bekapcsoltam a zenét, és olvastam, míg apa haza nem jött - úgy fél órával késõbb.

Na, a második részt meg inkább hagyom már. :( Este van, sötét, és így félek. Nappal simán megnézem, de ilyenkor már nem. :)
Shanks 2011 márc. 13. - 16:11:45
(305/398)
Most, hogy írod.. tényleg.
A betyárját, hát én is találkoztam szellemmel ezek szerint!

Naphinel megbeszéljük privátban ?! ;DDD
(csak viccelek, még mielõtt rám küldöd a démonod)
1/10
offtopic
gabriella_ 2011 márc. 13. - 16:03:18 1/10
(304/398)
Ne nevesd ki naaaa! Te nem láttál még árnyékot, és kopogni sem kopogtak nálad soha?! Na ugye, hogy ugye?! :D
Shanks 2011 márc. 13. - 15:59:22
(303/398)
"annak ellenére, hogy én is éltem át hasonlót."

Na ne mond.. :D
Naphinel 2011 márc. 13. - 14:59:24
(302/398)
Annyira nem volt para... mondjuk még hátra az éjjel, kíváncsi vagyok, hogy tudok-é majd aludni... remélem :)

Az árnyék tetszett, a kopogás meg lépések is - annak ellenére, hogy én is éltem át hasonlót.
10/10
bioanita 2011 márc. 13. - 11:39:52 10/10
(301/398)
Az egyik legf*satósabb film amit láttam:) Nagyon bejött, a másodikat még nem mertem megnézni, gyûjtöm a lelkierõt :D
7/10
mecsoka 2011 márc. 02. - 23:31:34 7/10
(300/398)
Én is azt hallottam a filmrõl, h mennyire ijesztõ meg paráztatós. Engem nem gyõzött meg. Nem volt rossz, sokat nevettem a srác poénjain :D A vége egyáltalán nem tetszett. Sõt azt hiszem annak, amit én láttam nem is volt rendes vége.

Spoiler!
Azt a verziót láttam, amikor megszállja a démon a csajt és "minden rendben lesz". Aztán vége. Én meg pislogtam, hogy "Ennyi???!!"
Szóval vki segítene? Van ilyen lightos verzió vagy sikerült, vmi vég nélküli filmet leszedni?


Bár ez sem változtatna a véleményemen (elolvastam mi lehetett volna még a végkifejlet). 7/10
1/10
offtopic
gabriella_ 2011 febr. 26. - 16:42:15 1/10
(299/398)
"nekem végig az zakatolt a fejemben, milyen rossz lehet ha az ember tudja, hogy bárhová is megy, bármit is csinál ez a valami mindig ott lesz körülötte, követi mindenhová"

Rákérdeznék: árnyék? :D