Téma: Párbaj

9/10
zee944 2008 jan. 07. - 10:49:18 9/10 Előzmény efes
(20/160)
Ez nem B-kategóriás film, ez egy tévéfilm. A kis költségvetés miatt vannak hasonlóságok, de Tarantino szerintem nem ilyen filmekre alapozta a Halálbiztost, meg a rajongását, hanem tipikusan azokra a trashfilmekre, amikben nagy hörgõ vényolcasok kergetik egymást és lehetõleg vér is folyik benne.
efes 2008 jan. 05. - 17:10:55
(19/160)
szerintem is..:) a párbaj egy tipikusan olyan b-kategóriás film, amelyre tarantino szereti verni...:) az más kérdés, hogy spielberg zsenije/szakmai perfekcionizmusa (nevezzük ahogy akarjuk) a "lila fellegekbe" repítette ezt a filmet.
10/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 05. - 15:47:07 10/10
(18/160)
Na de Uraim! Nem elég ha szép a kert, muszály azt hinni, hogy tündérek lakják?! Páran már igencsak mélyen szántanak, és magasröpnek, és félreértés ne essék, sztm ez egy kbszt jó film, de Spielberg vsznlg lepotyogna a rendezõi székérõl a röhögéstõl egyik-másik ellilult hsz olvastán.
10/10
Zajac 2007 nov. 07. - 13:55:27 10/10
(17/160)
Pfúhúú de régen láttam,meg is szerzem gyorsan valahonnan:-))
Ha mögöttem látok egy kamiont nyomulni,néha bevillan a film:-)
fareszgood 2007 okt. 24. - 14:47:13
(16/160)
fasza film,végre egy rendezõ aki az unalmas kés,balta,pisztoly stb tárgyaktól tudta magát függetleníteni.
*Bátorszív* 2007 okt. 11. - 18:47:08
(15/160)
Hát ebben Én is ('többé-kevésbé') biztos vagyok...:,
zszoltan 2007 okt. 10. - 11:21:26
(14/160)
Hát ennyi 'gondolatiságos' ajánlás után egyre inkább hajlok rá, hogy a közeljövõben tényleg megnézzem. És akkor majd természetesen beszámolok e topic-ban az élményeimrõl. :)
*Bátorszív* 2007 okt. 09. - 22:07:21
(13/160)
Húú,! lehet, hogy ezt most egy csöppet túl'bonyolítottam...(!) Elnézést :)
(elég nagy még a rumli, és a ricsaj itt körülöttem a lakásban...)

De azért remélem, hogy a sok 'gondolat', és 'gondolatiság' körül forgó válaszomból azért 'átment' a lényeg...(?!)((Legfeljebb késõbb majd letisztázom)) ;) :)

Viszont a filmmel kapcsolatban, ha nem haragszol, Én tartanám (M)magam az elsõ, csupa 'leg'-es megállapításomhoz...(!)

((Arra azonban õszintén kíváncsi vagyok, hogyha megnézed a 'Duel't, vajon milyen hatással lesz rád, és hogy Benned milyen Gondolatokat ébreszt, az 'adrenalin-serkentõ' Érzületen kívül... ))
*Bátorszív* 2007 okt. 09. - 21:28:40
(12/160)
Ez nyilvánvaló. Csak nem akartam lehülyézni azokat a nézõket, -- mert a 'megértés hiánya', ez esetben nem okvetlenül a butaság bizonyítéka, - bár persze az is lehet - --, akik nem értették meg ennek a véleményem szerint is szenzációsan jó mozinak, a mélyebb 'gondolati' ( ehez a meghatározáshoz viszont ragaszkodom :)) rétegeit; csak az általad is említett 'érzületit',(ami ettõl még persze szintén lehet egyben mély is...) Elképzelhetõ, hogy csupán nem rendelkeznek olyan mûvészet-esztétikai kifinomult érzékenységgel, mint 'mások'...Éppen ezért zártam le egy 'snitt'el az elõzõ hozzászólásomat...
Ellenben az olyan fogalmi, és gondolati körök, amelyek látens módon a film felszíne alatt, vagy a történet síkja mögött érzékelhetõek, mindenképpen nagyon fontos, a - létezéssel kapcsolatos kérdéseket, felvetéseket foglalnak magukban.; () Hiszen a 'Mi mindennapi egzisztenciális félelmeink, szorongásaink, a létezésünk törékenysége, sorsunk kiszámíthatatlan, néha drámai eseményei, vagy a 'Mindenek felett álló láthatatlan gonosz', mindíg része volt, és része is lesz az életünknek...Ezek viszont (ahogy Te fogalmaztál) már nagyon is 'magvas', velõs filozófiai, és (vagy más meghatározással) fontos 'gondolati' kérdések is egyben...;
zszoltan 2007 okt. 09. - 20:29:50
(11/160)
OFFTOPIC (Mivel még nem láttam a filmet.)
Szerintem a "mindenható gonosz. a kívül-belül rejtõzõ félelem" inkább érzés, mint gondolati tartalom, és ily módon valóban közelebb áll az adrenalinszinthez, mint a magvas mondanivalóhoz.
Vagy inkább azt mondanám, hogy az általam látott 'mûvészfilmek' inkább a nézõ érzelmeire akartak hatni, mintsem egy objektíven szemlélhetõ történetet adtak volna elõ. Az így kiváltott érzelmekhez kapcsolódó gondolatok viszont rendkívül különbözõek lehetnek, szinte mindenkinél más és más. Az alkotó nagyobb szabadságot hagy az éppen aktuális lelkiállapot módosító hatásának, ezért - ahogy te is utaltál rá - nem igazán lehet semmire következtetni a befogadás milyenségébõl.
*Bátorszív* 2007 okt. 09. - 19:55:40
(10/160)
Pedig hidd el, hogy sok nézõ ( mondjuk az átlag zöme), _csak_ az adrenalin szint emelkedését érezte, meg persze, hogy szaporábban pulzál a kis 'pumpa', bármiféle, mögöttes, mélyebb tartalom, gondolatiság, és 'szimbolika' felismerése nélkül... És ettõl még egyáltalán nem biztos, hogy ezen nézõk a 'síkhülyék' táborába tartoznának...
(snitt.)
*Bátorszív* 2007 okt. 09. - 17:38:07
(9/160)
...Neked meg gratula'; :)
*Bátorszív* 2007 okt. 09. - 17:33:10
(8/160)
Méghogy 'nem elgondolkodtató' ?! Hát lehet, hogy számodra nem... De ez legyen a Te bajod... :) Mert ha Te valóban semmiféle nagyon is velõs, humán-,(és lét-)filozófiai, - habár - (egy minõségi art-movie-hoz illõen )absztrakt (elvont) módon közvetített mély gondolatiságot sem tudtál leképezni a filmbõl, az bizony azt jelenti,( jelentené (?!), hogy neked nem valók az efféle indirekt, ( noha kétségkívül 'kissé' abszurd)és mélységesen drámai mûvészfilmek.;
Mert Spielberg 'Duel'-je - ha a késõbbi mozijai nem is - markánsan aláhúzva megérdemli a 'Mûvészfilm' jelzõt.; És ezen filmek között is a jelentõs alkotások sorában a helye...;

Persze, most rögvest ekszkuzálom is (M)magam, a 'kirohanásomért,' mert tudom,( na, jó feltételezem, és remélem, :)- ) hogy ezzel Te is tisztában vagy.;

És, hogy -többekközt- miért is elgondolkodtató, és egyúttal megrázó, azt 'Efes' alattam :) ¡¡ (amint látod) lakonikusan, mégis lényegretörõen, és frappánsan ki is fejtette.;

üdv.
efes 2007 okt. 09. - 15:42:46
(7/160)
igen, hát itt jön a lilázás, ez alkalommal viszont komolyan: az a nagy fekete olajszállító, az nem csupán nagy fekete kamion, hanem maga a megfoghatatlan, felfoghatatlan, mindenható gonosz. a kívül-belül rejtõzõ félelem. sosem látni ki vezeti, vezeti-e egyáltalán valaki ezt a valamit. amikor a végén "elpusztul", elpusztul, és nem lezuhan és felrobban, mint egy kamionnal történne. mint egy óriási õskori szörny, olyan hangot ad, üvölt és hörög. nem csikorog és robban, mnt egy rendes kamiontól azt elvárnánk.
10/10
Geri23 2007 okt. 09. - 15:22:12 10/10
(6/160)
Ciao! Tetszett ez a film és nagyon szeretném DVD-n is megszerezni! valaki tudna benne segíteni? elõre is köszi! :-)
*Bátorszív* 2007 jún. 22. - 04:05:19
(5/160)
- - Steven Spielberg, máig is legjobb,(legértékesebb,) legnívósabb, legmûvészibb, legmélyebb, (legelgondolkodtatóbb,) megrázó'erejû filmje... ... - -
verdeleth 2007 ápr. 14. - 02:52:59
(4/160)
nekem is nagyon tetszett Végig fenn tudta tartani a figyelmet, és borzalmas belegondolni, hogy bármikor megtörténhet.Tényleg nagyon jó
Alternat 2007 márc. 19. - 09:52:50
(3/160)
Hát ez a film megint egy alapmû. Én is négyszer láttam már, de ötödször is gond nélkül neki kezdenék. Nekem nagyon bejött.
7/10
Newcastle United 2007 márc. 19. - 09:09:17 7/10
(2/160)
Ez a film a legjobb bizonyíték arra, hogy Spielberg zseniális rendezõ. Kár hogy manapság kevesebb ilyet látunk tõle.
10/10
Geri23 2007 márc. 19. - 02:05:16 10/10
(1/160)
Király film! Spielberg kitûnõ rendezõ! :)