Ezüstliliom 2008 márc. 02. - 14:17:57
(166/566)
Tudod, Péter, ízlések és pofonok.:) Lehet mondani, hogy bizonyos szempontból nagyszerû alkotás, de nekem szubjektíve nem tetszett. Szerintem tényleg van benne valami beteges, pedig nem Van Damme a kedvencem. De ez csak az én véleményem. Tartsuk tiszteletben egymásét!:)
10/10
Peter005 2008 márc. 02. - 11:55:07 10/10
(165/566)
Ez kérem egy filmtörténeti alapmû, ami évtizedek-évszázadok múltán is ott lesz a legjelentõsebb filmek között. Ha valakiben van elég filmértés, aki nem csak szórakozás miatt néz filmeket, az megérti, és õ is fantasztikusnak találja a Parfümöt. Sajnos vannak emberkék, akik nyilván Jean-claude van Damme-on és Steven Seagal-on nõttek fel, és õk fikázzák a filmet, mert kukkot nem értenek belõle. Beteg film? Szánalmas hozzászólás. Bezzeg a Fûrészt, a Motelt vagy a Sziklák szemét zabálták. Azok nem betegek...
Azzal se értek egyett, akik szerint túl hosszú. Én egy pillanatra nem unatkoztam rajta. A cselekmény egy pillanatra nem áll meg, mert szinte mindig történik valami fontos. Nézzétek meg a Jackson féle King Kongot, vagy a Gyûrûk Ura: A király visszatér utolsó fél óráját. JózseF Attila nem írt jobb altatót.
Aki igazi filmrajongónak vallja magát, és még nem ejtette fogságba az amerikai sablontömeg, az nézze meg, és készüljön fel egy hatalmas filmélmélnyre, ami hetekig nem hagyja nyugodni.
Ezüstliliom 2008 márc. 01. - 17:55:52
(164/566)
Köszi, Tücsök!:)
Ezüstliliom 2008 márc. 01. - 16:52:44
(163/566)
Sajnos a neveltetési hiányosságai miatt nem viszonozhatta az elsõ lány a vonzódását. Te mit szólnál, ha hátrafordulnál, és rádöbbennél, hogy valaki közelrõl szagolgatja a nyakadat? Én is biztos halálra rémültem volna.

Szerintem a végén a megbánás, a csalódás könnye volt az arcán, és öngyilkos akart lenni, de ez csak az én olvasatom.
bb9192 2008 márc. 01. - 15:08:27
(162/566)
Na. Tegnap láttam a filmet az HBO-n. Szerintem egy nagyon érdekes alkotásnak voltam tanúja. Nagyon tetszett a szagok képpel és zenével történõ ábrázolása. Nem tudom, hogy egyedül voltam e a film alatt azzal a dilemmával, hogy nem tudtam mit érezzek a fõszereplõvel kapcsolatban. Nem tudtam eldönteni, hogy: együtt érezzek e vele, sajnáljam, drukkoljak neki, vagy a bukását kívánjam. A film lényge is érdekes volt: meddig mehet el egy ember, hogy megvalósítsa az álmait. A végérõl két részben tudok csak írni. Amikor a kivégzõhelynél áll és a tömegszex jelenet közepén vagyunk, bejönnek neki a múlt képei. Mi történt volna akkor ha a nõ érez iránta vmit? A könycsepp ami lepergett az arcán vajon azt jelképezte-e, hogy a sok "munka" árán megszerzett parfüm: a "szeretet illata" mégse hozta el neki a kívánt boldogságot? Ennek ellenére mégse õt szeretik? Ez szerintem elég elgondolkoztató volt. Ezért nem értettem teljesen a végén amit csinált: azért öntötte magára az egészet, hogy végre szeresse vki, vagy azért, hogy öngyilkos legyen?
Szerintem a film nagy részben nem csak thriller hanem árnyékoltan egy szeretetre vágyó ember története is.
vermesfanni 2008 márc. 01. - 01:39:24
(161/566)
nem a kövek illatával lakott jól. a narrátor még tesz is egy ilyen megjegyzést, hogy "érzi magán még a hetekkel ezelõtt evett kolbász szagát is, csak a sajátját nem"
vermesfanni 2008 márc. 01. - 01:38:59
(160/566)
nem a kövek illatával lakott jól. a narrátor még tesz is egy ilyen megjegyzést, hogy "érzi magán még a hetekkel ezelõtt evett kolbász szagát is, csak a sajátját nem"
Ezüstliliom 2008 febr. 25. - 19:26:37
(159/566)
Nem olvastam a regényt, ezért csak a józan paraszti eszemre hagyatkozom, mikor azt mondom, attól, mert nem láttuk enni, még ehetett. Más filmekben sem mindig látjuk, hogy esznek a szereplõk. De majd megkérdem a barátnõmet, aki olvasta a könyvet.
Ezüstliliom 2008 febr. 24. - 19:59:09
(158/566)
Úgy érted semmit?:) Én nem a hullákra gondoltam, hanem ÉTELRE.
Ezüstliliom 2008 febr. 23. - 21:19:50
(157/566)
Azért biztos evett és ivott is.:)
Ezüstliliom 2008 febr. 22. - 23:26:09
(156/566)
Az én TV-újságomban francia filmnek írták, és el is hittem nekik.:)
Ezüstliliom 2008 febr. 22. - 22:23:56
(155/566)
Bocs, hogy nem olvasom el ezt a rengeteg hozzászólást!

Megnéztem tegnap a filmet, és ismét azt a konzekvenciát vontam le, hogy francia filmbõl csak vígjátékot szabad megnézni. Miért csinálnak ezek ennyi filmet betegesen perverz, szexuálisan aberrált emberekrõl? Nem mondom, hogy rossz film, de a téma...
sipka 2008 febr. 22. - 19:56:30
(154/566)
Nekem is a moziba sikerült megtekintenem eme (morbid történettel rendelkezõ) alkotást...
De mielõtt belekezdenék "vélemény nyilvánításomba", el kell, hogy mondjam, hogy én egyáltalán nem olvastam el a "Parfüm" címû regényt. S a filmre is csak azért mentem el, mert az egyik barátom (aki mellesleg nagy krimi fanatikus), felhívta rá a figyelmem, hogy ez egy milyen szuper alkotás, és hogy õ már rengetegszer kiolvasta (a már felemlegetett) könyvet, és nagyon szeretné megtekinteni..
Hát a barátomnak rengeteg kínos illetve megalázó cselekedetett kellett véghez vinnie, hogy én egyáltalán elmenjek erre a produktumra: a cípõmet kipucolta, pálmalevéllel legyezgetett, amerre csak jártam mindenhova piros szõnyeget görgetett le stb.
Én meg állandóan mondtam neki: "Jajj hát ezt már tényleg nem kénne... Jajj ne puszilgasd a cipõm talpát... Jajj hát ezt a dobos tortát nekem sütötted? Nem kellett volna.. :DDDDDDDDDD
(Remélem ezt a barátom nem olvassa :DDDD Ha mégis akkor itt nyomban bocsánatot is kérek :DDDD Úgy is mindenki tudja, hogy ez csak egy kitalált marhasság volt :DDDD

Szóval rátérve a "movie"-ra: a színészek, az operatöri munka, és a filmben elhangzó melódiák: ZSENIÁLISAK. (Mondjuk ezt már rengetegen elmondták elöttem..) De azért van néhány dolog amelyet én is elmondanék, mivel végig olvastam a hozzászólásokat, és néhány véleménynél erõsen csodálkoztam...
Például többen is leírták, hogy eme "movie" nagyon félelmetes volt, meg undoritó, és megbotránkoztató meg stb. Hát én ezt egyáltalán nem így gondolom.... Ha ez az alkotás megbotránkoztató, akkor senkinek sem ajánlom a "Faun labirintusá"-t, ami sokkal, de sokkal brutálabb, mint a "Parfüm".
Egyedül a film elején lévõ "halpiacos" jelenetnél ment el az étvágyam, de amúgy semmilyen más filmbeli snittnél nem jött rám a nyugtalanság érzése...
(S ezt nem azért mondom, hogy: "Húúú, de kemény gyerek vagyok, és ezt most mindenki láthatja!!!!", hanem azért, mivel tényleg nincs benne semmi meghökkentõ...)
Hiszen igazándiból nem is mutatnak semmi vért, vagy egyéb húsbavágó kaszabolást.
Amúgy a film megtekintése elött azt hittem, hogy úgy csinálja a parfümöt, hogy lenyúzza az áldozatai bõrét, majd azt valamilyen formában feldolgozza.... Na, amikor ebben a tévhitben éltem, tényleg elég rosszul éreztem magam, mind addig, amíg el nem érkeztünk az elsõ ilyen jelenethez.... Hát akkor megnyugodtam :) Csak annyit csinál a "csóka", hogy rájuk ken valami zsírhoz hasonló anyagot, majd pedig késsel leszedi róluk, oszt ennyi :DD Bár ezt is nevezhetjük "durvának", de szerintem még elviselhetõ, fõleg úgy, hogy abból is alig mutatnak valamit.
De másra is rátérve... Nekem se tetszett annyira a vége :( Olyan marhasságnak tünt az egész... Mondjuk a többszörös grupen szex, elég "furi" volt :)
Szerintem sokkal jobb lett volna, ha csak a nõk szeretkeznek :DD Nem is tudom, hogy a férfiakat minek kellett belekeverni :)
De ettõl függetlenül örülök, hogy megtekinthettem, mert egyáltalán nem rossz :))

UI: Lenne egy furcsa kérdésem.... A fõszereplõnek ugyebár nincs illata, ezért senki sem észleli a jelenlétét. S én arra lennék kíváncsi, hogy (bakkkker nem merrem megkérdezni).... Szóval az lenne a kérdésem, hogy: A SZELLENTÉSÉNEK VAN SZAGA?! Vagy esetlegesen az is szagtalan, mint a bõre? S mi van a szájszagával?! :DDD

Na mindegy. Gondoltam megkérdem, hátha... :)
zee944 2008 febr. 22. - 10:23:11
(153/566)
Végeredményben élvezhetõ film.

SPOILER

De néhány kapitális baromság azért van benne. Pl. amikor Dustin Hoffmannak kikeveri azt a löttyöt. Teljesen hiteltelen, abszolút rossz megvalósítás. Nem ám, hogy ábrázolnák, ahogy koncentrál és keresi mindenfelé az összetevõket, hanem a kismillió üvegbõl az 5 méter hosszú polcsoron kb. minden szükséges üveg karnyújtásnyi távolságon belül van. Feltûnõen ostoba jelenet. Volt még pár, de ezt jegyeztem meg, mint legrosszabbat.

A végén a tömegjelenet szintén nagyon ciki, amikor láttam, azt hittem, elsüllyedek. A regényben leírva lehet, hogy jól mûködött, filmen ábrázolva (legalábbis ebben a filmben) nevetséges. Ezt nem tudom, meg lehetett-e volna oldani jobban, talán ilyesmire gondoltak Kubrickék, amikor azt mondták, hogy megfilmesíthetetlen a regény.
9/10
sipaapi 2008 febr. 22. - 10:12:01 9/10 Előzmény nrgee
(152/566)
a lány apja mondja, hogy a kéjnõ kivételével mind szûz volt... én is csak a második megnézésnél figyeltem fel rá
9/10
sipaapi 2008 febr. 22. - 10:08:38 9/10
(151/566)
Gyönyörû a képi világ, nagyon hatásos film.
perry 2008 febr. 20. - 21:10:15
(150/566)
na de efes kolléga:)
6/10
efes 2008 febr. 20. - 20:49:58 6/10
(149/566)
fú ez nem, ezt nagyon félrenyomtam!!! basszus, bocs!!!!!!! :)
6/10
efes 2008 febr. 20. - 20:48:51 6/10
(148/566)
egy olyan filmben, melyben példának okáért egy jól szituált hölgy, kisestélyiben, ám ridiküljébõl csirkelábak lógnak ki... miért ne lehetne egy kurva éppen szûz??? :))
10/10
nrgee 2008 febr. 20. - 18:34:55 10/10 Előzmény perry
(147/566)
hmmm ez szép volt perry... sztem joo film 1etlen baki vagy érdekesség vagy csak én nem figyeltem, hogy lehet 1 prosti még szûz?....