Téma: Pasta

dorombka 2013 ápr. 09. - 19:47:15
(247/627)
Eszembe jutott egy-két gondolat, miközben olvastalak.
Mi is a különbség és a közös, amiért szeretjük ezeket a koreai sorozatokat a nehéz történelmi kosztümösöktõl a könnyed mai limonádékig?
A mára kiveszett tisztelet, munkabírás , szemérmesség....stb.
Nem azt mondom, hogy mindent visszasírnék, de a szabadság sokszor rosszul értelmezett szabadosságba csap át,
ahol már csak a durvaság, rossz akciófilm, ripacs szappanopera éldegél meg, ami hosszú távon eléggé üresjárat.

A gondolat amiért írtam, hogy az az érzésem,
hogy az ázsiaiak a kultúrájuk és mentalitásuk következtében nem rombolják le a saját múltukat,
ha találkoznak egy újjal, hanem egymás mellet élnek vele.
Persze a fiatalok látszólag ott is szaggatják a határokat, de ez inkább külsõségekben látszik, belül azért még a tradíciók megmaradnak.
Ez legyen vallás, család, tanulás...stb.
Persze, lehet, hogy tévedek...végül is messze vannak.
Verdzsi_89 2013 ápr. 09. - 19:28:49
(246/627)
javítom Oh Sae Young :) bocsi
Verdzsi_89 2013 ápr. 09. - 19:28:05
(245/627)
Szerintem nem csak Seo Yoo-Gyeong szép hanem a kis Seo Yoo-Gyeong, eszkimó vagy indián lányra emlékeztetnek az arcvonásai :)
10/10
livennke 2013 ápr. 09. - 19:25:52 10/10 Előzmény didóci
(244/627)
Köszönöm szépen! Eljutottam arra a pontra, hogy az egész napos elfoglaltság után jár nekem ez az egy óra kikapcsolódás. Várom már a kezdését a mai résznek is, bár már megnéztem elõre, de ez így lesz pont jó. Valóban kellenek ezek a filmek, ha pozitív hatást gyakorol a mondanivalója akár csak egy emberre, szerintem már megérte, hiszen tényleg lehet máshogyan is csinálni ezt a társas élet nevû játékot. Nagyon szimpatikus továbbá az is a filmben, hogy meghagyták a rájuk jellemzõ viselkedési formákat, itt konkrétan a másokkal szembeni udvarias viselkedésre, az idõsek tiszteletére gondolok, néha úgy érzem, hogy sajnos lenne mit "újratanulnunk", mindezt egy olyan társadalomban bemutatva, amely remélem, hogy jól fogalmazom meg, egy "high-tech" világot tudott kialakítani maga köré. Ez a két világ vagyis a régi idõkbõl a mai napig megmaradt viselkedési formák, tradíciók tudtak ötvözõdni a XXI. századdal úgy, hogy szépen megvannak egymás mellett, egymással. Ez nagyon szimpatikus. Szerencsés és hálás vagyok, mert láttam élõben néhány ázsiai országot, és ez a fajta viselkedés mindenhol megvolt, a "vörös" Kínában is. Tudom, hogy egészen máshogyan mûködnek és más a gondolkodásmódjuk, de talán nem véletlen, hogy olyan sok nyugati ember fordult feléjük és tette magáévá akár a vallásukat. Ennyi idõsen arra már sikerült rájönnöm, hogy a Világ pont ettõl olyan nagyszerû, hogy olyan sokféle nemzet, kultúra él benne (és itt semmiképpen sem szeretnék senkivel belemenni vitákba vagy nézõpontok különbözõségébe vagy politikai programok fejtegetésébe), ez egy szép, direkt általánosított kijelentés volt a részemrõl.

A mai rész is remek lesz!
Verdzsi_89 2013 ápr. 09. - 19:21:44
(243/627)
Szerintem is nagyon kedves kis sorozat....! Elszórakoztat a könnyedsége és h olyan kis limonádé az egész.
Tegnap mikor a fõnök megcsókolta Yoo-Gyeong-ot még bazsalyogtam is magamban.
Hirtelen a tinédzser korom jutott eszembe.... :))
didóci 2013 ápr. 09. - 18:45:32
(242/627)
Imádom ezt a sorozatot, gondoltam írok egy-két sort, aztán elolvastam a Te bejegyzésedet, és azt mondtam, hiszen már leírtad az én összes gondolatomat. Nem hiába vagyunk pontosan egyidõsek:)))
Ez a film valóban egy kis tejszínhab minden nap végén. Egy olyan kuriózum, ami nem magvas gondolatokat tartalmaz, hanem habkönnyûen elszórakoztat. Hihetetlen finoman hozza a jellemábrázolásokat, csodálatos karakterek, tiszta emberi tulajdonságok sokasága szövi át a kedves történetet.
Ebben a filmben idõt hagynak egy fiatal pár egymásra találására, nem követve a nyugati trendet, "egy nap megismerkedünk, másnap együtt ébredünk" szinonimáját. Jó, ha a mai romlott világunkban a tiszta, naiv szerelemre is látunk példát!:)))
dorombka 2013 ápr. 09. - 18:22:24
(241/627)
.
dorombka 2013 ápr. 09. - 18:12:27 Előzmény dorombka
(240/627)
Újabb infót találtam Szépszakácsnõnkrõl.
Azon kívül, hogy õ volt Korea szépe, a következõ évben a Világszépe versenyen is dobogós volt.(3.hely)
A képeit elnézve igencsak súlyproblémákkal kellett küzdenie.Már túl sovány is lett idõnként.

A szépségkirálynõséget követõen Loreal hajreklámokban is foglalkoztatták.

Egyébként klasszikus zenében is jártas, sõt .(Gayageum)
KÉP
http://pimage.design.co.kr/cms/contents/direct/info_id/46599/1231915723122.jpg

Érdekes ez a film tele van zenei tehetségekkel.

A zenei tehetséget a mamától örökölhette, aki Zenetörténeti professzor, papája magas-rangú hírszerzõ tiszt.
Lehetnek ott ma aggodalmak.
Egy nõvére és egy öccse van.
Országszerte nevezetes vegetáriánuságáról, ezt egy tv-mûsorban is megismerhették a nézõk.
A Pastán kívül is fõzött, erre nem rábízzák a filmben a csirkealaplét a zöldségleves helyett. :-O
http://en.wikipedia.org/wiki/Honey_Lee
offtopic
dorombka 2013 ápr. 09. - 16:58:59
(239/627)
Most már igen. :)
Köszi.
dorombka 2013 ápr. 09. - 15:54:27
(238/627)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 15:07:43 10/10
(237/627)
*Pasta, nem Pata :D
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 15:05:15 10/10
(236/627)
Sõt, így, hogy a nyugati behatás tisztán látszik, még pikánsabb. ;)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 15:03:59 10/10
(235/627)
Ez így van, ha teljesen tradicionális lenne, lennének, akiknek tetszene, lennének, akiknek nem. Nincs ezzel semmi gond. :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 15:01:20 10/10
(234/627)
Ez egy szép hozzászólás és egyet értek vele.

Nem vagyok nyugati sorozatok ellen, néztem én is jópárat, de az utóbbi egy-két évben azt vettem észre, hogy egyszerûen nincs türelmem végignézni mondjuk egy amerikai sorozatot, akárhány részes, akármirõl szól, mert annyira egyformák, annyira ugyanazokkal a klisékkel dolgozik mind, hogy szinte fáj a sablonosságuk és, hogy nem tud lekötni! Semmi újat nem mondanak számomra, amit már tövig ne rágtak volna le. Eddig a Lost volt az utolsó nagy sorozat, amit végignéztem eredetiben. Azóta nem találtam olyat, ami igazán érdekelne. Régen pl. a kora esti francia sorozatok is jók voltak, fõleg a sok dél-amerikai között kész felüdülés volt. Valaki korábban azt írta, hogy a Pata helyett miért nem inkább dél-amerikai sorozatot indítottak. Egy ezer+1-ediket... Nincs semmi gond azzal, ha valaki rajong értük, de azért bõ 20 év nyakunkba zúdított dél-amerikai sorozatáradat után szerintem, nagyon is ideje volt már valami attól eltérõt is megismernünk!
Texas Bill 2013 ápr. 09. - 14:51:15
(233/627)
Részben nyilván igaz, ugyanakkor látnotok kell, hogy ha nem lenne erõsen elnyugatiasodva a filmgyártásuk eszközrendszere, nem tudnátok élvezni a mûsorokat. Nyugatiak vagytok, nem tudtok megváltozni!
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 14:50:17 10/10
(232/627)
De ez mellett azért hozzáteszi a sajátosságait is. Egy az egyben nem tudják lekoppintani.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 14:42:50 10/10
(231/627)
Köszi. :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 14:42:32 10/10
(230/627)
"Észre kell vennetek, hogy amit a távol-keleti filmekben láttok, az a nyugati film-, zenekultúra halvány másolata." Ez a globalizáció miatt igaz, a külsõségekben egyenkultúra van, az tény. De ez csak a felszín. Nem ez fog meg sokunkat elsõsorban, hanem az ettõl függetlenül átjövõ más kultúra, a miénktõl eltérõ mentalitás, amiben vannak ugyan globális elemek, mert azt 100%-ban elkerülni nem lehet; az a bennük legmélyebben gyökerezõ saját kultúrájuk, amit a globalizáció sem tud kiirtani. De ez ugyanúgy igaz pl. egy dél-amerikai, indiai stb. sorozatra is, nem?
10/10
livennke 2013 ápr. 09. - 14:36:18 10/10
(229/627)
Remélem, hogy sikerül idemásolnom a tegnapi rész végét jelzõ hivatkozást:

http://www.youtube.com/watch?v=waPC-r59yGs

Sikerült!
offtopic
Texas Bill 2013 ápr. 09. - 14:33:53
(228/627)
Az ismereteim nem felületesek. Az egész ázsiai filmipar arra jött létre, hogy lekoppintsa a nyugatit, amerikait. Fõleg igaz ez a koreai filmiparra.