Téma: Prometheus

2/10
Owl 2012 jún. 30. - 02:11:13 2/10
(1197/2137)
Én úgy vártam ezt a filmet, mint a Messiást. Nagy csalódást okozott, mert én azt szeretem, ha egy film története egészet alkot. Arra gondolok, hogy a Gyûrûk ura 3 részben lett leforgatva, de ott tudtuk, hogy egy-egy rész nem az egész, ki kell várni a 3 évet, és csak egyben lesz kerek a történet. Az nem egy opció, hogy majd a folytatás elmagyarázza, mert nem arra vettem jegyet! És ha elüt egy autó, akkor hülyén halok meg? Itt meg kaptunk egy befejezetlen sztorit, tele ostoba dramaturgiai hibákkal. Mire gondolok?
1/10
Amarillotalp 2012 jún. 29. - 22:17:46 1/10
(1196/2137)
Ráadásul számomra érthetetlen, hogy értékelhették az emberek ezt a filmet összesítve 7,2-re. Én az 1 pontot is csak azért adtam, mert nulla nincsen.
1/10
Amarillotalp 2012 jún. 29. - 22:16:04 1/10
(1195/2137)
Ez a film egy borzalmas szar. Aki nem akarja úgy érezni magát, hogy elbaszott 2 órát az életébõl ahelyett, hogy valami hasznossal töltötte volna az idejét (akár alvással is), az inkább ne nézze meg.

A cselekmény kb. barátok közt színvonal, csak jobb technikai háttérrel.

Óriási csalódás a film és remélem nem folytatják.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 29. - 15:59:55 10/10 Előzmény Owl
(1194/2137)
Alapvetõ, hogy nincs vége a filmnek. Az meg, hogy a film felénél nincsenek válaszok a miértekre és hogyanokra, tök természetes. Pontosan úgy, mintha te lennél a film szereplõje, te szállnál le a bolygón, Rengeteg kérdésed lenne, a miértekkel és hogyanokkal kapcsolatban, s nem lennének válaszok. Te, nézõként még mindig többet tudsz a globális történetrõl, mint a film szereplõi a film bármelyik pontján.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 29. - 15:55:39 10/10
(1193/2137)
Miért nem lehet elképzelni, hogy bármilyen oknál fogva akár egy másik bolygón is lehet egy lezuhant hajó? Miért ragadtok le annál, hogy ez az a hajó? Ez nem az a hajó, több oknál fogva sem.
Goysee 2012 jún. 29. - 00:17:27
(1192/2137)
Sztem teljesen mindegy, hogy lv426 vagy lv223 a filmbõl kiderült, hogy több hajó van és ezekbõl nem csak az lv223-on lehet, hanem az lv426-on is. Bár lehet, hogy csak elírás volt a forgatókönyvekeben, ahogy te is írod. Ez csak az én véleményem, de jó a figyelõkéd.
3/10
Keló Scofield 2012 jún. 28. - 17:15:56 3/10 Előzmény tiramiska
(1191/2137)
OFF
Sosem értem miért írja valaki azt hogy a "3D nem kellett volna". Az csak egy plusz látványban, bár igaz, sok filmet így akarnak eladni, lásd "Végsõ Állomás 4-5".
Ettõl függetlenül pld. a kiváló "Inception-Eredet" c. filmen talán még dobott volna a 3D világa, igaz a sikerhez nem nem volt rá szükség.
8/10
Johnye84 2012 jún. 27. - 18:26:22 8/10
(1190/2137)
Jó volt ez 3D-ben is. Azt a 400 ft pluszt megérte. Bár ehez a filmhez tényleg felesleges volt
tiramiska 2012 jún. 27. - 17:18:59
(1189/2137)
Nagyon jó film! Viszont a 3D-t kár erõltetni....
8/10
Johnye84 2012 jún. 27. - 14:04:03 8/10
(1188/2137)
Kicsit eleresztetted a fantáziád.......
K-ree 2012 jún. 27. - 12:51:27
(1187/2137)
Bocsánat, de az elõzõ (alábbi) üzenetembõl lemaradt a ***SPOILER*** megjelelölés. Sorry!
K-ree 2012 jún. 27. - 12:25:45
(1186/2137)
Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást, nem semmi, ahogy beindult a téma. 

***SPOILER PÓTOLVA***

A film alapvetõen tetszett, Scott zseniális látásmódja nekem teljesen átjött, kép-hang- izgalom-színészi játék rendben van, ami miatt kicsit csalódtam, azt a FOX-nak és Lindelof-nak könyvelem el: szerintem (is) hiba volt ez utóbbi személynek ekkora szabad kezet adni. A filmet már többször megnéztem, voltak momentumok amelyeket csak másodjára-harmadjára vettem észre (létra!), a mondanivalón, a lehetséges összefüggéseken én is folyamatosan töröm a dióm, néhány pontba összeszedve leírom, hogy mire jutottam, úgy látom, ebben a topikban talán tolerálják az ilyent.
Persze ezek szubjektív meglátások, a mozaik kirakása után lehetnek logikai bukfencek, amik elkerülték a figyelmemet, megköszönöm, ha ezt jelzitek. Szóval, ahogy látom az eseményeket a Prometheus és a többi Alien film kontextusában:
- a Weyland-Yutani Corp. alapvetõ szereplõ a történetben, úgy vélem, hogy nagyon régóta jelen lehetnek a földön, mintha valamiféle versenytársak lennének a Prometheus-ban megismert Mérnökök viszonylatában (akik ugye látszott, hogy szintén többen vannak, azaz nem egy konkrét személyrõl van szó „Teremtõ” kapcsán)Az több filmben is megjelent, hogy a társaság (sõt, konkrétabban az androidok) a kelleténél sokkal többet tudnak a Mérnökökrõl. (David minden ajtónyitó, aktiváló, stb. kombinációt kapásból ismer, ismeri a „mérkökök” technikáját, tudja, hogy a bolygón több idegen hajó is van (honnan?), egyáltalán, hogy tudja a hajót vezetni, és honnan ismeri a nyelvüket? (Még mielõtt találkozott volna egy Mérnökkel, már azt állítja egy kérdésre, hogy fog tudni beszélni velük!) Az Alien-ben Ash is egy olyan kis monológot levág a facehuggerõl, ami egy kb. fél órás tapasztaláson nem alapulhat, egyébként meg kiderül, hogy a cég utasította az életforma begyûjtésére. Szóval a Mérnökök és a Weyland cég között van egy versengés, nyilván jelentõsége van a „jó” és „rossz” szerepének, a Weyland szlogenja, hogy „Building Better Worlds” szerintem egy odamondás.
A két „terraformáló társaság” mintha a teremtésben rivalizálna egymással: egymás közt szétosztva, vagy egymás elõl elorozva (ezt nem tudom) felosztják a világegyetemet, és míg a Mérnökök maguk feláldozásával teremtenek új világot, embert, addig a cég a fejlett technológia révén hoz létre életteret. (lásd terraformálás az Aliens-ben) Biztos fontos különbség, hogy míg a Mérnökök végsõ soron emberek megalkotására is képesek, addig a Weyland csak androidokat tud létrehozni. Az is nyilván fontos, hogy a Weyland kizárólag a Mérnökök „technológiája” (fekete szmötyi és/vagy ember) által tehet egyedül szert alienekre, tehát van egyfajta ráutaltság. Az, hogy pontosan miért van szüksége a Weylandnak az alienekre, az is nyilván nagyobb célt szolgálhat, talán azok lehetnek az egyedüli fegyverek a Mérnökökkel szemben. Bocs a hosszú eszmefuttatásért! Néhány további kérdés:
- nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy a Prometheusban David nem hazudott azzal kapcsolatban, hogy a Mérnökök hajója a Földet indult volna elpusztítani. Lehet, hogy csak arra számított, sikerül az emberekkel elpusztíttatnia a hajót, aminek akár más úticélja is lehet.
- Elképzelhetõ, hogy mind a Mérnökök, mind a Cég tekintetében van egy-egy valaki, (és itt jelenhet meg leginkább a jó és gonosz szerepe), akik a háttérbõl irányítanak mindent. Lehet, hogy a filmben David titkos beszélgetései nem is Mr. Weylanndel történtek, hanem a „Szent Programozóval”. 
Amellett, hogy elkeseredetten próbálok választ találni a kérdésekre, természetesen sok gubanc van a történetben, jól összeszedtétek, külföldi fórumokon is anyáznak a júzerek, szóval azért elmondható, kicsit tényleg elszaladt Lindelof-al a szekér. Remélem Scott mihamarabb korrigálni fogja ezt a folytatásokkal!
Csonger 2012 jún. 27. - 11:40:13
(1185/2137)
Ehhez a filmhez értõ közönség kell. Nekem nagyon tetszett, lebilincselõ volt.

A 3D-hatás csak a film elején érdekes, utána már nem nagyon volt látványos jelenet, és amúgy is inkább az események kötötték le a figyelmemet, nem a látvány.

Néhány Alien-kérdésre választ kapunk, de van egy rakás új kérdés is.

Egyvalami azonban nem kérdés: Charlize Theron még mindig gyöngyörû.
2/10
Owl 2012 jún. 27. - 11:23:02 2/10
(1184/2137)
Moziban néztem meg, és annyit mondhatok, a látvány nagyszerû. (IMAX 3D-ben) A történettel gondok vannak, szerintem nincs meg az a kerek film élmény, ami az Alien-t és az Aliens-t naggyá tette. Nézd meg, és próbáld meg elmesélni, hogy mirõl szól. A közepén rájössz, hogy egy nagy baromság, semmirõl nem derül ki, hogy miért is van pont ott, ahol, miért is történik, ami történik. Vizuális elemek összedobált halmaza, a globális történet homályos mindvégig. És a legnagyobb baj, hogy az is marad. A trailerek A-Z-ig lespoilerezték a filmet, az összes izgalmas jelenet el lett lövöldözve. A maradék idõ beszélgetéssel telik, de már fel se tudom idézni, hogy mirõl szól a vita, pedig 5 órája láttam.
És, hogy mi járhatott Scott bácsi fejében?
"Megnézzük, mennyit hoz a konyhára, aztán, ha megeszik, jöhet a trilógiává bõvítés, meg az új franchise!"
Errõl ennyit.
Darth Plagueis 2012 jún. 26. - 21:14:15
(1183/2137)
Miért kell sértegetni a másikat, ha az kijavít ?

" 2012-ben járunk, ahol a technika fényévekkel elõrébb jár, mint 1979, 1982, 1992, stb.!!!"

Ezzel mit akartál mondani ?

Az Alien királynõd koponyája sokkal nagyobb és laposabb, rajta széles, felfelé ívelõ fekete tarajt visel, dupla állkapcsaiban a fogak áttetszõek. Négy karmos mellsõ és két izmos, hosszú hátsó végtagja, valamint három pár hátnyúlványa van.

A Prometheus végén látható lény feje hegyes csúcsban végzõdik, teste világos kék színû, emberszerû teste és kezei vannak, belsõ állkapcsa pedig csak felül van.
oti66 2012 jún. 26. - 15:52:09 Előzmény LCsajszi
(1182/2137)
Jó kis gyûjtemény, bár sok kérdésen tök feleslegese kattogsz.
A 9.-nél nekem volt egy olyan érzésem, hogy a kapitány direkt küldte õket a rossz irányba,mert azt akarta, hogy csekkolják le a térképezõbizbaszt. Pont az ellenkezõ irányt mondta a bizbasz helyére, mert sejtette, hogy a 2 csóri annak pont ellentétes irányban megy.
2/10
sdt 2012 jún. 25. - 18:55:58 2/10 Előzmény Keló Scofield
(1181/2137)
A legjobb a Southland.
3/10
Keló Scofield 2012 jún. 25. - 18:24:18 3/10 Előzmény hbernadett
(1180/2137)
OFF
A Lost talán az egyik legösszetettebb sorozat, bár nálam a "Prison Break" a csúcs, de ha nem értetted meg, nézd meg mégegyszer.
8/10
Johnye84 2012 jún. 25. - 16:28:09 8/10
(1179/2137)
Tiszta Puzsér.......:D
10/10
tarantino83 2012 jún. 24. - 16:41:07 10/10
(1178/2137)
Apropó, a protoalien talán nem csak posztumusz veheti át a díjakat, mint pl. az alien XD.