Téma: Prometheus

WayneGace 2012 szept. 30. - 01:14:39 Előzmény Findzs
(1433/2133)
Vannak benne logikátlanságok,mint én is írtam. Viszont egy-két észrevételedre azért lehetnek válaszok.

Miért ne lehetne ott sok hajó? Többen voltak, ott, talán éltek is, mint egy bázis, tehát nyugodtan lehet ott sok hajó.
Elvileg egy ideig nem kaptak képet, amikor mondta, akkor már kaptak.
Hova tûnt a szörny? Kétezer éve ölte meg a teremtõket, szóval kétezer évet valószínû õ sem él.

Sajnos tényleg tele van a film kevésbé életszerû dolgokkal. Azt se igazán értem miért veszik le a sisakot. Teljesen ismeretlen területen vannak. Két méterrel arrébb méreggáz is lehet akár. Persze értem, hogy a rendezõ nem végig sisakban beszélõ karaktereket akart, csak ez is erõltetett kicsit.
Veterano 2012 szept. 29. - 22:16:09
(1432/2133)
Most néztem meg a filmet. A látvány elsõrangú, a történet kevésbé. Legjobb jelenetem, mikor a vége felé beül a Space Jockey a pilótaülésbe és rázáródik a szakfander még hasonlít is az Alienes csontvázra.
A legkirályabb: van hiperálom, 3D-s térkép stb, de az ûrhajósok 1980-as évekbeli zippzáras sporttáskával mászkálnak.: DDD
6/10
Findzs 2012 szept. 29. - 20:57:57 6/10
(1431/2133)
- valahogy sehogy sem kerül a helyére nálam az alien kérdése a falon ahol a nagy emberi fej volt
ugyanis a film végén is látott alien kialakulásához az kellett, hogy david megfertõzze a doki srácot, az megdugta a dokinõt, az "megszülte" a szörnyet, az meg tojást rakott a nagy emberbe és úgy alakult ki az alien

más
- david azt mondta rengeteg ilyen hajó van még ott, de minek nem csak az embereket hozták létre a világegyetemben?
- könyörgöm, elmennek egy idegen építménybe az emberiség történelmében elõször és a geológus gyerek "besokal" sok neki, erre követi egy másik tudos, hogy õk visszamennek a hajóra
- ott ragadt 2 tudós egy idegen épületben (akkor még nem tudják, hogy az egy ûrhajó) és senki sem veszi a fáradságot, hogy az anyahaóról szemmel tartsa õket?
- a kapitány azt mondja nekik, hogy nem látni a kamerájuk által közvetített képet, közben meg ott volt a monitoron
- a csaj leüt az orvosi szobában 2 embert elmenekül de senkit nem érdekel
- david tudta hogy a csajban idegen van mégse érdekli mikor a csaj mellé ül nemsokkal azután, hogy le akarta hibernáltatni
- hová tûnt az a szörny ami kinyírta a "teremtõket"? pedig több tucat hulla fekszik egy helyen akiket szemlátomást valami megölt
- stb.

szóval ez a "zs" film kategóriás sztori, cselekményvezetés nagyon rontja a film összképét
WayneGace 2012 szept. 29. - 20:49:21
(1430/2133)
Megnéztem. Sokakkal ellentétben nekem tetszett, viszont ennél jóval többet vártam. Mondandóm egy része spoileres lesz.

Összetettebb történetre és karakterekre számítottam. A történetvezetés is lehetett volna sokkal jobb, illetve más nézõpontú. Lényegében nyílt lapokkal játszik a film, a nézõ mindig mindennel tisztában van, mindent azonnal tudunk és nincsenek kételyek. Talán jobb lett volna, ha nézõt kicsit bizonytalanságban tartani és a késõbb a történet haladtával felfedni több részletet.
Karakterfejlõdés sincs, mindenki ugyanolyan, ahogy megismertük õket. Óriási felfedezést tesznek, mégis mintha mi sem történt volna, nem töprengenek el, hanem ugyanolyan marad mindenki.
Amit kifogásolok még, hogy kliséktõl és néhány logikátlan dologtól nem tudtak elszakadni. Pedig biztos volt idejük ezerszer átgondolni. Például amikor ismertetik a küldetést. Naná, hogy van pár olyan, aki fennhangon közli, hogy baromság és persze õk lesznek az elsõ áldozatok. Itt az se igazán tiszta, hogy miért is utazik el valaki sok billió km-re, két évig hibernálva, ha azt se tudja mi lesz a feladata. Szóval két szkeptikus hõsünk nagyon be van szarva és inkább visszamennének a hajóra. Naná, hogy nem sikerül nekik, mert eltévednek. De pont az egyik kezdi feltérképezni a helyet. Vagy, ha már nem tudja merre menjenek, akkor miért nem kérdezi meg a kapitányt? Ok, nem kérdezi, mert késõ, jön a vihar. Naná, hogy minden bolygón leszállós filmben jön egy vihar. De ez a legkevesebb. Szóval nagyon félnek, még véletlenül se akarnak senkivel találkozni, inkább ellenkezõ irányba mennek, ahol biztonságosabb. De, amikor mégis találkoznak egy idegen lénnyel, akkor nem menekülnek, hanem elkezdik becézni, hogy milyen szép és megfogdossák. Mi a... Most komolyan hullákkal körbevéve, amúgy is két félõs faszi minek kezdene el fogdosni egy olyan lényt, ami kinézetre se az a jaj, de aranyos megfoglak típus? Természetesen meghalnak.
Az sem világos, hogy a fõhõsnõnk, hogy a fenébe nem érzi a "magzatot" magában. Illetve mitõl nõ meg olyan gyorsan. Vagyis valahonnan illene elvonnia némi fehérjét, szénhidrátot, stb. Azaz valahonnan az idegen lénynek is fel kellene építenie a testét. Ez a film végén is igaz, hisz a semmibõl akkora lesz, hogy akár egy kamionra is rátapadhatna.
És ilyenbõl sajnos elég sok van.
Egy-két felesleges karakter, akik kb csak annyit csinálnak, hogy bólogatnak a kapitánynak és elsütnek egy poént haláluk elõtt. Nem túl életszerû, hogy a kapitány azt mondja, hogy neki megyünk az idegen hajónak és azok még azt se kérdezik meg, hogy biztos a Földre tart, vagy valami. Hanem persze magával tartunk.
Szóval, mint említettem néhány párbeszéddel ezeket az egysíkú karakterekbõl többet is ki lehetett volna hozni.
Mondom még egyszer ezek ellenére is tetszett a film. De úgy érzem sokkal többet is ki lehetett volna hozni belõle.
Egyébként nem feltétlenül kell köze legyen az Alienhez ennek a filmnek. Vagyis közvetlen kapcsolatban lenni vele. Mert itt ugye más bolygóra szállnak le. Szóval felfogható egy filmnek abban a világban.
miénkittatér 2012 szept. 29. - 19:03:18
(1429/2133)
Igazándiból a látványt sem lehet a film pozitív számlájára írni, hiszen csak a mai elvárt szintet hozta. Nem úgy mint az elõdje, ami magasan kiemelkedett az akkori filmek látványához, technikájához képest.
3/10
ReignMan 2012 szept. 29. - 19:00:17 3/10
(1428/2133)
Mit nevezel 'legyen jól megcsinálva' típusú filmnek? Élethûek voltak a robbanások, meg az alienek tengeriuborka ûrhajója? Mert a történet, ami szerintem igazán fontos, az egy 10 évvel ezelõtti pc-s játékra sem lenne elegendõ, egy Mass Effect rész ûropera ehhez képest.
És ami a legjobban irritál: ismét a tökös amerikai cowboyok lezúzzák a világ elpusztítására sóvárgó idegeneket, KEZEKET FEL a jelszó, de ide is passzolna a SEGGCSÓK kiáltás. Vicc ez a film.
DuduBaba 2012 szept. 29. - 18:54:46
(1427/2133)
Az IMDB-t nem lehet megfejteni, az emberek ízlése sajnos eltorzult. Ez a pontszám itt reálisnak mondható, mondjuk nálam csak 5/10. A látványon kívül nem tudok olyat elemet mondani a filmben, ami tetszett volna. Még csak összefüggésbe hozni is szégyen az Alien filmekkel (melyek elsõ 2 része 10/10). Ami leginkább hiányzott belõle, az a nyomasztó hangulat.
MAXGOLD 2012 szept. 29. - 18:40:59
(1426/2133)
Én már annak is örülök,hogy hosszú idõ után végre van egy film,ami leköt,és nem kapcsolom le a pcsába az elsõ negyed óra után.
Engem nem zavar ha egy filmben ezerszer feldolgozott témát hoznak ezeregyedszer,csak csinálják meg normálisan.
Kíváncsi leszek a folytatásból mit tudnak majd kihozni,mert a téma kecsegtetõ.
Szerintem tudja a 7-et a film.
miénkittatér 2012 szept. 29. - 18:39:30
(1425/2133)
Amióta világ a világ ez így van :) Kis túlzással akár azt is mondhatnánk, hogy nagyjából minden film vagy akár könyv szinte a Tízparancsolat valamelyik elemére húzható rá.Valszeg azért, mert az emberi érzelmeknek ösztönöknek az ott leírtak az alapjai, ezek körül forog az életünk.
Persze ezzel most kicsit eltértem, mert nyilván ez nem mentség az ilyen jellegû filmeknél a gyér fantáziára.
Viszont annak ellenére, hogy ez a film Nekem sem tetszik igazán.Védelmére csak annyit mondanék, hogy mivel ez nem egy új film/történet, hanem egy alap sztori elõzménye, így nyilvánvalóan nagyon eltérõ dolgokat nem lehet beletenni a történetbe.
3/10
ReignMan 2012 szept. 29. - 18:07:37 3/10
(1424/2133)
Akkor miért csinálnak manapság filmeket? Nincs értelme, mert már úgyis elkészítette valaki? Ez baromság. Csak meg kellene erõltetniük magukat, nem kitalálni mindenféle baromságot. Vigyázat, tintahal alien a hasban, még szerencse, hogy van nálunk egy mûtõkapszula, ami egyben gázkamra is. A sok zombi itt, meg az imdb-n nyomja a 7,3as átlagot neki. Ezek sosem láttak még jó filmet?
miénkittatér 2012 szept. 29. - 17:59:02
(1423/2133)
A film az egy ilyen mûfaj kár azon rugózni, hogy nincs benne újdonság vagy lerágott csont.Amit nem vettek fel filmre a 60-as évekig bezárólag az valószínûleg nincs is :) Legjobb példa rá az 1959-es Ben Hur a maga 11 Oscarjával, ami az eredeti mûnek a 3. remake-je volt már akkor :)
3/10
ReignMan 2012 szept. 29. - 17:52:36 3/10
(1422/2133)
Egyébként tetszett a PORT kritikája, avagy: "alapvetõ emberi létkérdéseket feszeget". Ha én azt mondom, hogy az embereket a húsvéti nyuszi tojta, akkor én is alapvetõ emberi létkérdéseket feszegetek? Vicc az egész...
3/10
ReignMan 2012 szept. 29. - 17:47:07 3/10
(1421/2133)
Attól még hulladék a film, a kismillió hasonszõrû sci-fibõl összeollózott vegyesfelvágott. Az elsõ 3 perc tetszett, aztán annyi. Szerintem ez így már baromi unalmas és sokszor lerágott csont... Aki pedig nem ért velem egyet, nyugodtan mondhat csak egy újdonságot a filmben, amit nem láttunk már azelõtt tucatszor...
9/10
TcHaBy13 2012 szept. 29. - 13:54:32 9/10 Előzmény Jason Becker
(1420/2133)
jason backer!

gondolom nem vagy egy alien fan mert akkor egybõl tudtad volna hogy ez nem koppintás....................
hanem elõzmény.
miénkittatér 2012 szept. 29. - 13:29:51 Előzmény Jason Becker
(1419/2133)
Jesszus! Tényleg úgy látod, hogy van hasonlóság e film és az Alien között!? Basszus! Döbbenet, micsoda dolog.

És ebben is van Bishop? Jézusom micsoda skandalum! :D
3/10
1aniko 2012 szept. 29. - 13:00:25 3/10
(1418/2133)
A nyitójelenet és a mûtét nagyon tetszett,különben nem voltam beájulva tõle.
pandared 2012 szept. 29. - 06:31:41
(1417/2133)
Szerintem egyértelmû,hogy nulladik résznek szánták.
Lásd: Star Wars
Igy maga a film egyáltalán nem rossz,eltekintve az
egyébként már említett nem túl nagy hibáktól.
1/10
Jason Becker 2012 szept. 28. - 09:57:15 1/10
(1416/2133)
Basszus! Ez a film egy akkora Alien-koppintás, mint a huzat! Mi történt Ridley Scott-tal?

Én több fantáziát láttam a fickóban...vagy lehet, hogy az azóta felsorakozott új technikai eszközökkel most próbálta beletenni elképzeléseit, amik kimaradtak a "Bolygó neve halál"-ból?

bzzzzkt ???

*****SPOILER*****SPOILER*****SPOILER*****

Terraformálni mennek egy bolygóra...nézzétek meg a bolygót, ahová mennek: LV-22(akármennyi), az Alienben LV-426
Az a teremtmény sem tér el sokban...
van benne egy "Bishop" is...pfff
Ilyen hülye tojás-szerû valamikbõl jönnek elõ...
nagy lapaj néger a kapitány a hajó szedett-vedett legénységének és még sorolhatnám...

Az a fordulat szánalmas, mikor kiderül, hogy az aszott múmia az apja...no meg az a hevenyészett abortusz...áááh

*****SPOILER*****SPOILER*****SPOILER*****

Én erre a filmre 1-et adok, mert mélységesen megdöbbentem, mikor megnéztem...ennyire hülyének nézni az embert...pfff
BigaC 2012 szept. 25. - 22:17:14
(1415/2133)
***SPOILER PÓTOLVA***

pontosan.
ráadásul egy csomó hasonlóság van a két történetben.
szedett vedett csapat mindkettõ.
régi kultúrák istenei a Tervezõk, és a Predatorok is.
mindkettõ végén egy kemény nõ marad meg.
mindkettõben Weyland a megbízó és mindkettõben meghal.
mindkettõben összevissza nyomogatnak és tapogatnak mindent.
a végén megfertõzõdik a Tervezõ és a Predator is. ugyanaz a cliffhanger.
_Dani_ 2012 szept. 25. - 18:53:44
(1414/2133)
Sima horror, egyszer nézhetõ.
Ha így állsz hozzá, talán nem csalódsz benne. De ha valami mondanivalóra vagy egyéb extrára vágyik valaki, az nagyot fog csalódni.
Történet szinte nulla, karakterek egysíkúak, és a színészek se erõltetik meg magukat. Noomi lehet jó színésznõ, de itt pocsékul alakít.
Hol van ez a film egy Aliens-hez képest?
Az is érdekes, hogy anno pl. az Alien vs Predator-t hogy lehúzták, és a film semmivel sem jobb nála.