Téma: Prometheus

1/10
Olympos 2012 jún. 08. - 00:50:51 1/10
(274/2134)
Teleshop: Balta 3000
1/10
kodela93 2012 jún. 08. - 00:48:38 1/10
(273/2134)
Persze mert lehetett látni a csaj arcán hogy nem fáj semmi fájdalmas dolog történt......Lehet hogy még nem ültél ilyenbe de bazzeg estél 10 ezer métert le vagy ütött el kamion? nem mégis van elképzelésed róla hogy fájdalmas.Amugymeg csak azért nem mert Dr House nem szabadalmaztatta.
1/10
Aquatika 2012 jún. 08. - 00:47:59 1/10
(272/2134)
Szia!

Bizonyára a készítõk örülnek, hogy azért akad egy-két nézõ akinek tetszett a film. Lehet, hogy én vagyok öreg már (45) de nem szeretem, ha megvezetnek, fõleg úgy hogy beetetnek ügyesen összevágott trailerrel. Mivel neked átjött minden légyszíves pár sorban leírni, hogyan értelmezzem a történetet. Segítségül leírnék néhány kérdést:

-SPOILER-
1.: A film elején azt mondják, hogy errõl a bizonyos bolygóról jöttek a "teremtõk", késõbb csak katonai, kísérleti teleprõl szólnak.
2.: Ha anno az õsemberek a "teremtõjükhöz imádkoztak (barlangrajzok), akkor miért is akarták volna a földet elpusztítani?
3.: Mit csináltak a "teremtõk" 35 ezer évig? A dokinõ azt mondta a karbonos vizsgálat után hogy 2 ezer éve volt meghalva a lény az ajtó elõtt. Elvileg 33 ezer évük lett volna kipusztítani a földet. Miért volt a hajójuk a bolygó földje alatt?
4.: Ezt a David fiút mi motiválta a fertõzésre? Honnan tudta mit kell csinálnia, ki mondta el neki, hogyan kell a fekete trutymóval fertõznie?
5.: Hogyan került a nõ hasába a lény? Miután kikerült a " csecsemõ" a nõbõl, mitõl nõtt meg akkorára?
SPOILER VÉGE-

Sorolhatnám a kérdéseket még. Tudod az ember elvárja egy ilyen neves rendezõtõl, hogy logikailag összerakott, értelmezhetõ történetet kreáljon. Most ez nem sikerült.Sajnos megettem a csalit, pedig a jelek ott voltak már az elején. Legközelebb visszakérem a pénzem. :)
üdv
1/10
urfi 2012 jún. 08. - 00:46:50 1/10
(271/2134)
az a kurva balta mit keresett egy urhajon 2091ben?

ritka nagy szar volt ez a film is.
1/10
Olympos 2012 jún. 08. - 00:44:44 1/10
(270/2134)
Igen Lorden, pontosan igy van.
A Pfizer - Richter Gedeon kozos fejlesztese lesz, most tesztelik a Klinikai-3as kiserletek alatt.
1/10
Olympos 2012 jún. 08. - 00:39:17 1/10
(269/2134)
P 4es metro Prometeuszt elkerulte
Q Loki stadion nem keszult el
R 1 trillard huf fele ment az eur
S 1 liter benzin 1000 eur
T stb.
Lorden 2012 jún. 08. - 00:33:35
(268/2134)
spoiler

Egyikünkön se végeztek még olyan géppel mûtétet, nyilván volt vmi gyógyulást segítõ anyag a kapcsokban amivel összehúzták a hasát. Nem erõs, mert érzett fájdalmat, de jóval fejlettebb technológiailag mint a ma használatos gyógyszerek.
Vasti 2012 jún. 08. - 00:29:40
(267/2134)
Egyet értek veled, de két kérdésedre válaszolnék. :)

SPOILER

A néger kapitány - aki alig hagyta el a hajót - mondja a fõhõsnõnek, hogy ez egy katonai kísérleti telep. A szereket nyilván ott próbálgatták, majd a kapszulákkal - amikben valami vírus (?) lehetet - az embereket akarták kinyírni. De hogy mi volt a bajuk az emberekkel, az tényleg rejtély.

Az android Weylandnak tehette a dolgát, és valószínûleg azért fertõzte meg a pasit, mert azt gondolta, hogy az a trutymák valami csodaszer, ami az öreget megmenti a haláltól.

Nekem egyébként az a rész is tetszett, amikor a nõ tök véresen beront az emberek közé, és meg sem kérdezik, hogy jól van-e. :)

SPOILER VÉGE
1/10
kodela93 2012 jún. 08. - 00:29:37 1/10
(266/2134)
D Halottak Chuck Norrisról
E Megtudták kiirták Magdi anyust Barátok Köztbõl
F Meghalgatták Flour Mizu címû számát
G Megnézték a Király nevében 2-t
H Megtudták hogy az 5ös lottó fõnyereménye 3 milliárd 900 millió forint
I õk is nézték a Való Világot de már ne mbírták
J Magyarázat a maja jóslatra
K Pikachu téged választalak (ez ne mtom h jött)
L Orbán még mindig miniszterelnök volt és az adók õket is megérintették
M ETR megnyitásakor nem tudtak tantárgyat felvenni mert kifagyott
N megszünt a Facebook
O Rátaláltak a FILM+ nevü csatornára

most ennyi jutott eszembe
CTU 2012 jún. 08. - 00:24:13
(265/2134)
Figyeljétek meg!
Idõvel mikor minden lecsitul, elcsendesül, és pár hónap múlva újra megnézzük, és leülepszik ez a nagy Alien-filmhez ragaszkodás, ráfogunk jönni, hogy itt-ott, de amúgy semmi baj ezzel a filmmel, és összességében egy nagyon látványos, élvezhetõ, egyszer (max kétszer) megnézhetõs sci-fi-nek fogjuk tartani.

Felejtsük el az Alien imádatot, Sigourney Weavert, Bishopot, a Nostromot, a Sulacot, Apone-t, a csapatot, Jerry Goldsmith és James Horner ultra kult cool zenéit, a börtönbolygót, és a feltámadást is:D

A Prometheus egy teljesen különálló film, ami egy pici kis hangyaf*sznyit érinti az Alient:D:D

Sajnos muszáj így felfogni, mert másképp beleõrül az ember a csalódottságba:D
1/10
kodela93 2012 jún. 08. - 00:21:22 1/10
(264/2134)
úgyhogy sok veréb elõre adta a 10 pontot és tegnap mikor még Magyarországon nem adták már 8,6-8,9-es volt az átlag több mint 40 szavazattal és lényegébe mégcsak most van 70 szavazatt de leesett 7,8-ra kilehet számolni érdemben miket kapott kb....(gyengébbek kedvéért 6 vagy kisebb)
Lorden 2012 jún. 08. - 00:18:22
(263/2134)
Látom nagy felháborodás van, hogy a film kész válaszok helyett a nézõ fantáziájára bíz dolgokat, na igen, ez nem Avatar szintû scifi.
Azért akarták elpusztítani bolygónkat, hogy/mert
A teszteljék a fegyverarzenálukat
B van itt vmi ami kell nekik
C megbüntetnek minket, hogy elcsesztük a bolygót stb stb stb
1/10
Aquatika 2012 jún. 08. - 00:15:11 1/10
(262/2134)
Teljesen igazad van. Leépültem ezen a filmen.
8/10
yogibear81 2012 jún. 08. - 00:14:45 8/10
(261/2134)
Hali!

Nekem tetszett! nem tudom sokan mit vártatok ettõl a filmtõl, de még szerencse hogy én nem úgy ültem be hogy na most aztán a világmegváltás következik és majd iszonytatóan fondorlatos cselszövések közepett végül mindenre választ kapok, én egy sci-fi re vettem jegyet ami valami módon kapcsolodik az Alien-filmekhez, és igy is volt .Számomra izgalmas és követhetõ volt ,valamint a látvány is okés..SOkan irtátok hogy teli van logikai hibákkal, éspedig??? Attol hogy valamit nem értetek , vagy nincs rá magyarázat (még) attól nem kell lefikázni..szerintem..Szumma szummárum én örülök hogy nem hallgattam a sok fintorgóra , és megnéztem..nálam 8/10..csak azérT mer láttam már jobbat :)

SPOILER
******************************************************
Azért a kigyósimogatós rész tényleg kicsit gáz volt :)
******************************************************
SPOILER VÉGE!!
CTU 2012 jún. 08. - 00:14:31
(260/2134)
Emberek még a végén mégegyszer megnézem:D

Spoiler

Sokkal jobb szájízzel jött volna ki az ember a terembõl, ha az utolsó 4-5 percet az Aliennel kezdik összekapcsolni!!
Attól még az egész film lehetett volna más síkon, de a legvégén az Alienek eredeti rendezõjétõl egy tõle elvárható (egy bizonyos szinten tisztelet az 'elõdnek') féle lezárást, összekapcsolást várt volna a legtöbb ember szerintem.

Mégiscsak Ridley Scotté az Alien is és a Prometheus is!

Ha lesz Prometheus 2, azt is tutira megnézem, mert az ember a legvégsõkig remél...:)

Bár szerintem a film elfog hasalni az USA-ban, nagy hétvégi nyitás után halálos visszaesés lesz a bevételben:(

ÉRDEKESSÉG: AZ IMDB-n PÁR NAP NAPJA 7.9 ÉRTÉKELÉST LÁTTAM. MA MEG MÁR CSAK 7.8 HOGY IS VAN EZ????
1/10
Aquatika 2012 jún. 08. - 00:01:59 1/10
(259/2134)
Most volt szerencsém látni a filmet. Ridley Scott miatt sokat ígérõ filmnek tûnt, s vártam nagyon.
Sajnos nagy csalódás okozott a film több szempontból is. Igen gyenge a nevesincs színészek teljesítménye. Theron mint mindig csinos és jól néz ki, de valójában csak töltelék volt a filmben. A többi szereplõ kritikán aluli játékot produkáltak, mondjuk nem is volt mit eljátszani... Talán a szinkron volt amit dicsérni lehet, azt eltalálták.
A film logikailag (forgatókönyvileg) csapnivaló, a feltûnõ csápoknál majdnem kijöttem a terembõl. Nem jön át a történet, nem értem pl. miért akarták a "Teremtõk" elpusztítani a földet?? Na mindegy az egész egy húdegyorsancsinálunkegyfilmetéssokatkaszálunk lett. Talán a látvány, a technikai design bemutatása volt az ami "vitte" a tekintetet.
Ridley csalódást okoztál. Sokkal többet ki lehetett volna hozni a történetbõl. Persze a média beharangozza, jól átveri a népet, hogy micsoda nagy film, meg látvány, meg alien, stb.
Röviden összefoglalva: Gyenge sztori,logikai zagyvalék a történet felépítése, gyenge szereplõk, gyenge 3D, jó technikai design, jó látványelemek. Nem is értem, hogy lehet 7.8/10 az értékelése???
Persze ne higgy nekem, menj el nézd meg,"nehogymá" csak én legyek lenyúlva...
1/10
honfoglalo111 2012 jún. 08. - 00:01:33 1/10
(258/2134)
Ritka egy pocsék film. Nem ezt vártam Ridleytõl. Nem ajánlom senkinek.
Az már elég gáz, ha úgy érzi az ember, pénzkidobás volt a mozi. Ezt a filmet még poénokkal sem lehetett volna megmenteni. Végig vontatott volt, várja az ember, hogy történjen már valami, de semmi. Vége a filmnek. Egyszerûen bûnrossz.

Kb. semmit nem lehetett érteni, a történetnek nem volt se füle se farka, ráadásul tele van tudományos pontatlanságokkal.

SPOILER is

- érthetetlen elõzmények után csip-csup már ott is vagyunk a hajó fedélzetén „327 millió km-re” a Földtõl. Kár, hogy a rendezõk közül senki sem rendelkezik minimális csillagászati ismeretekkel, ugyanis ez a bõ 2CSE távolság alig van távolabb, mint a Mars pályája.

-hab a tortán, hogy ehhez 2-3 évet kellett utazniuk. Ez idõ alatt nyilván nem igen juthattak messzire (ahogy elõbb már láthattuk) még ha fénysebességhez közeli sebességgel utaztak volna sem, ugyanis naprendszerünk sugara 1 fényév, a legközelebbi lakható bolygó pedig 20 fényévre van (Gliese 581g). Persze mehettek volna térhajtómûvel, csak akkor nem kellett volna lehibernálni magukat, mivel a térugrás egy pillanat alatt végrehajtható, de errõl szó nincs, valahogy mégis eljutottak ehhez a távoli bolygórendszerhez.

- legalább ne mondanának olyan hülyeségeket hogy az idegen bolygó légkörében huszonakárhány % oxigén van, amikor nincs is élet rajta! Az oxigénszintet csak életfolyamatok tudják ilyen magas szinten tartani, ugyanis jól tudjuk, hogy milyen reaktív gáz, rögtön elreagál, mivel ezen a bolygón nem volt aktív élet, ez abszurd.

- nagy kedvencem, mikor dõl vagy zuhan valami oszlop alakú tárgy és a szereplõk azzal párhuzamosan futnak vele olimpikon világrekordernek képzelve magukat ahelyett, hogy jobbra vagy balra lépnének néhányat.

- abszurd volt, hogy a polipos alien, miután a csaj kioperálta a hasából, a film végére szoba méretûre nõtt, csak úgy „magától”.

- a történet pedig értehetetlen, nem kaptunk magyarázatot semmire: a film elején az idegen miért mérgezte meg magát, tulajdonképpen kik is ezek az idegenek, miért támadtak az emberekre mikor felébresztették, mi közük volt az alienekhez (ahhoz a sok ezer kapszulához), miért haltak meg, miért hibernálták magukat, miért akartak a Földre menni, miért „hívtak” meg minket a barlangrajzokkal stb.

- az android viselkedése pedig végképp érthetetlen volt. Miért fertõzte meg az egyik embert, miért akarta a Földre visszavinni a kutatónõben lévõ polip alient, miért kapcsolta ki a kamerát, mikor a hibernált idegenekhez ment, kivel beszélt amikor azt mondta, hogy „egy nem kifejlett példányt” talált. Mintha tudott volna valamit, lett volna egy titkos küldetése, de nem volt, mivel a megbízó, a haldokló öreg csak az életét akarta meghosszabbítani az idegenek segítségével, nem adott neki ilyen feladatot, az alieneket pedig akkor még nem ismerték.

- nehéz elképzelni, hogy egy ilyen hajón semmilyen fegyver nem volt és csak kamikaze mutatvánnyal tudta megállítani az idegen ûrhajót, meg hogy nem katapultált a legénység az öngyilkos akció elõtt

- az utolsó döfést pedig a végén adta a film, amikor a Terminárorból koppintott szöveggel búcsúzott a csaj, valami olyasmit mondva, hogy „Elizabeth Shaw vagyok, az emberek eredetét kutatom”. Ez jól áll John Connornak, de egyáltalán nem illett ide.

SPOILER vége

10/1, de csak azért, mert 0-át nem lehet adni.
Vasti 2012 jún. 07. - 23:53:38
(257/2134)
Izgalmas részek azért akadtak benne, de több pozitívumot nem tudok mondani errõl a filmrõl. Tele volt logikátlanságokkal, és inkább csak kérdések maradnak utána. Akár elõzményfilm, akár önálló trilógia része, sajnos gyenge lett.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 23:32:48 4/10
(256/2134)
Mondom, hogy hiszek neked, csak így számomra mégnagyobb hülyeség az egész. Azt még elfogadtam volna, hogy a fickó egy parazita irányítása alatt visszatér az ûrhajóhoz, de egy mutáns zombi mészárlásának semmi értelmét nem látom. Egy úgymond komoly sci-fiben pláne nem.
metalos1 2012 jún. 07. - 23:13:55
(255/2134)
SPOILER!

Rendben nem akarok én ilyenen vitázni.
De ezt még nézd meg, így néz ki Fifield miután a cucc az arcára olvadt és mutálta: http://www.avpgalaxy.net/wordpress/wp-content/uploads/2012/06/fiefie10.jpg