Téma: Prometheus

1/10
Seemann 2012 jún. 07. - 15:21:56 1/10
(193/2133)
No ennek is nagyobb volt a füstje mint a lángja. Ráadásul aljas módon elhúzták a nézõk elõtt a mézesmadzagot. Ez a film 15 éve sem lett volna akkora durranás. Az eleje szép, a képek is, a fényképezés, de maga a történet egy csõd. Indokolatlan szálak, nem, vagy csak felületesen kidolgozott karakterek...
SPOILER:
Miért fertõzi meg David a doktort, miért akarja, hogy a nõ megszülje a hasában lévõ szörnyet? Ki adott erre utasítást, mert a cég az nem, hiszen a közben feltûnt öregnek is csak az volt a célja, hogy tovább éljen, vagy megfiatalodjon. Ha, ahogy a kritika is írja, filozófikusra akarták venni a figurát, akkor miért nincs benne valami dialógus a "tervezõk" és az emberek között. Milyen elbarmolt jelenet már az, hogy a humanoid tervezõ mint valami megkergült-felbõszült vadállat nekiront az embereknek. Miért? Miért nem vált velük három szót? Beszélgetést kezdeményez David, erre letépi a fejét... Teljesen értelmetlen.

Meg egyáltalán: mi az a polipszerû szörny a nõ hasában, ami óriási méretûvé növekszik.

Miért akartak az emberek ellen ilyen módon biológiai fegyvert kitenyészteni? Miért pont így, hogy valami undorító folyadék az embereknek sokkal veszélyesebb szörnyeket hoz létre...

Az alien-szál pedig erõltetett volt és nevetséges.

Ridley Scott szar rendezõ. Lehet, hogy nem volt az, de elbújhat a valamire való rendezõk között.
lippije 2012 jún. 07. - 15:20:54
(192/2133)
Ugyanezt gondolom én is : nem szabad összehasonlítani az Alien filmekkel, és valóban, ez se nem sci-fi, se nem horror, de vessetek rám követ, nekem ez így tetszett. Pont annyi kérdést tett fel, és hagyott megválaszolatlanul, hogy igenis várjak hozzá egy folytatást, és hogy bátran merjem ajánlani másoknak is. Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/06/prometheus/
10/10
Amanda Wood 2012 jún. 07. - 15:03:15 10/10
(191/2133)
Nekem nagyon tetszett a film, nem számítottam Alienekre mert olvastam hogy itt még nem lesznek láthatóak. Mindig is érdekelt hogy hogyan kerültek a tojások az ûrhajóba, mert ha valaki emlékszik az elsõ részre egy Space Jockey ül a hajóban felszakított mellkassal. Na meg ott van Elizabeth Shaw és Ripley hadnagy úgy vettem észre hogy van hasonlóság a két nõ között,tuti lesz még folytatása a filmnek,sõt azon sem lepõdnék meg ha Cameron rendezné!:)
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 14:58:48 4/10
(190/2133)
A film az Alien elõzménye, mint köztudott, viszont akár önálló alkotásként, akár eredettörténetként értékelem, léc alatti. Hiába dobálózik nagy kérdésekkel, ha a válaszai, vagy inkább sejtetései olyan buták és egyszerûek, hogy azoknál még a Mars mentõkakció is többet tudott. A befejezése meg szinte teljesen értékelhetetlen az Alien nélkül, így végképp nem hagyható az eredeti mû figyelmen kívül.
metalos1 2012 jún. 07. - 14:12:25
(189/2133)
Egyetértek, nem szabad hasonlítani az Alienhez, mert akkor csalódni fog az ember. Aki tervezi, hogy megnézi, az úgy üljön be rá, hogy egy olyan filmet néz, ami 30 évvel az Alien eseményei elõtt játszódik, de nem kapcsolódik hozzá, csak nagyon lazán. Lehet, hogy a forgatókönyv kicsit gyenge, de a film egyáltalán nem unalmas, inkább elgondolkodtat és számos kérdést tesz fel, többet mint az ALIEN. Tény, hogy a karakterek több mint fele sótlan, potenciális hulla, de õk is kellettek, van néhány dolog, ami nekem sem tetszik, de ez van. Egyetlen nagyobb hibája a filmnek, hogy a 2 óra nem elegendõ minden szál kifejtéséhez, lehetett volna hosszabb is a film. Legnagyobb pozitívumai, hogy eredeti, elgondolkodtató, remek látványvilággal rendelkezik, nem tucat film, nem egy újabb rókabõr a franchise-ról.

Elõrebocsátom, ez csak az én véleményem, akinek nem tetszik, hát nem tetszik, azokat nem akarom meggyõzni, hogy márpedig ez egy jó film, mint már írtam korábban is, olyan film sohasem lesz, ami mindenkinek maradéktalanul tetszene. De ne is olyan formában ossza meg az élményét a filmrõl, amilyenben teszi, ne vegye el más kedvét attól, hogy beüljön rá a moziba.
filmmániás 2012 jún. 07. - 13:48:14
(188/2133)
+ha nem úgy ülnétek be hogy szokás szerint itt mindenki az alienhez hasonlitja meg a folytatása kell hogy legyen ez stb. akkor igenis van eleje és vége a filmnek és nagyon jó!!!Elõször is NEM az alien folytatása fejezzétek már be!! Ráadásul nekem és két barátomnak is nagyon bejött a film, izgalmas látványos és fullos sci-fi, talán az eddig legjobb amit láttunk! És mondom kutyát se érdekli a 3d meg a feliratos a westend citybe megy 2d szinkronizáltan (mb) ennyi!
filmmániás 2012 jún. 07. - 13:43:50
(187/2133)
Kell a tökömnek a feliratos meg a 3d verzió! Sima 2d szinkronizált (mb) megy a westendbe azt nézzétek!!!
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 13:00:28 4/10
(186/2133)
Én is belefutottam már néhány elalélt véleménybe, de nem tartok a vitától, fõleg, ha igazam van! :)
1/10
kodela93 2012 jún. 07. - 12:52:32 1/10
(185/2133)
vigyázzatok mit mondtok engem már lehordtak tegnap miatta hogy nem neveztem jó alkotásnak.
3/10
Trubadúr2 2012 jún. 07. - 10:44:46 3/10
(184/2133)
Szerintem is borzalmasan rossz a film. Véleményem szerint önállóan nézhetetlen C kategóriás.
3 pont a részemrõl, mert néhány látványelem megérdemli. Nélkülük 0.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 08:32:47 4/10
(183/2133)
Szomorúan írom le, mivel az Alien és a Szárnyas fejvadász a kedvenc filmjeim közé tartoznak, de ez egy hulladék. Unalmas, fantáziátlan és ostoba. A forgatókönyv összecsapott, a színészek Michael Fassbendert leszámítva felejthetõek, a rendezés pedig hatásvadászattal pótolja a fantáziátlanságot. Arróljobb nem is beszélni, hogy milyen baromságokkal próbálták kiegészíteni az Alien eredettörténetét. Mivel a filmnek igazán se eleje, se vége annak se ajánlom a megnézését, aki önálló alkotásként ülne be rá. Ez a film egyszerûen úgy rossz, ahogy van. 4/10
6/10
Paszternák 2012 jún. 07. - 03:37:23 6/10
(182/2133)
Többet vártam Ridley Scott-tól. Sokkal többet.
Elsõ felindultságomban nem is tudom eldönteni, hogy 6 vagy 5/10.
cellasto 2012 jún. 07. - 00:32:42
(181/2133)
a mom-parkban megy simán felirattal és megy 3d-ben felirat nélkül...
majd még kitalálom,melyikre megyek,de szerintem nem a 3d-s lesz
offtopic
kimbin01 2012 jún. 07. - 00:25:56
(180/2133)
Már pedig köze van az Alienhez.Aki egy kicsit is figyel, az meglátja majd.
Szerintem a Nyolcadik... horrorisztikusabb.Nem akarok spoilerkedni, mindenkinek
szíve joga, hogy megnézi-e és tetszik-e.
perry 2012 jún. 07. - 00:25:31
(179/2133)
Bizonyára Ridley Scott rajongók meg fognak kövezni, de azt kell mondjam õ egy jó rendezõ aki részese a nagy amerikai álomgyárnak.
Tud kiváló tv-s sorozatokat gyártani és "..nem középiskolás fokon.." .
ALIEN mozit csinálni ahol kellemesen borzongunk az ûr horroron, de itt van a Bor, mámor, Provance amely nézhetõ film.
De képes film klasszikusra is az általam nagyra tartott Szárnyas fejvadászra ami etalon ebben a mûfajban.
Igaz, inspirációs szinten a "dolog" veleje K.Dick története ami nem igazán hasonlítható máshoz.
Vagy vegyük a Gladiátort ami tipikusan a nagyívû nagy nevekkel fémjelzett amerikai szuperprodukció, tökéletes
színészvezetéssel és profi rendezõi megoldásokkal.
Talán azt mondhatnám " nem kell mindig kaviár", viszont szeretjük ha a történetek unikumnak számítanak, a képi és rendezõi megoldások egyediek, arról már nem is beszélve, hogy múlja felül az elõdöt.
Így neki ülve a Prometheusnak a következõk jutnak eszembe:
Akkor most eldönthetõ-e, hogy ez egy Idegen folytatás vagy autonóm alkotás?
Ezen szerintem még rengetegen fognak vitatkozni.
Nekem a promóciós vetítésen folyamatosan az járt az eszembe, hogy ebbõl a filmbõl nem sajnálták a látványt.
Pöpec operatõri meló, egyedi effektek -bár a diszlet atmoszférája kissé visszaköszön az Alienbõl, ennek ellnére elsõ rangú.
Aztán meg itt vannak az "A" kategóriás színészek akik csupasz zöld háttérben is képesek atmoszférát teremteni.
A dramaturgiára sem lehet panaszunk mert a feszültség folyamatosan építkezik.
A gond azt hiszem velem van és pedig az a baj velem, hogy nincs új a nap alatt, amint néztem állandóan összekapcsoltam hol a Szárnyas fejvadász mozival, hol az Aliennel , de hangsúlyozom ez az én gondom.
A sok "B" kategóriás sci-fi után ennek ellenére is messze kenterbe veri a sok tucatárút.
Az a mozi amit bizonyára meg fogok venni majd DVD forgalmazásban és oda teszem a már említett Fejvadász mellé és
ha retrospektív Scott napot tartok majd csak leemelem és újabb élményeket keresek benne.
gandalf1 2012 jún. 07. - 00:20:33
(178/2133)
Hm a második csapat már nézi, én az elsõben láttam, nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre, én talán kicsit sokat vártam tõle ezért kicsit csalódott voltam mikor kijöttem.
1/10
ottofon 2012 jún. 07. - 00:13:24 1/10
(177/2133)
Mi a szarért SCIFI-t írnak a mûfajhoz? Miért nem horror-t? Már majdnem rámozdultam, erre látom az elõzetesbõl (annak is csak a végén) hogy horror. Akar a f@szom rettegni, én szórakozni szeretek egy filmen. Miért kell mindig szörnyekkel telepakolni egy jó scifi témát, miért nem lehet az inkább tudományos, vagy simán kalandfilm. Mint pl a Kapcsolat, Lost in Space, Matrix, Én a robot, A.I., Az idõgép (Time machine) stb... Már a halálhajó (event horizon) is a határon mozgott, azaz horrorba hajlott, pedig nem voltak benne szörnyek. Bocs hogy ingerült vagyok, de utálom ha félrevezetnek.
metalos1 2012 jún. 06. - 22:39:32
(176/2133)
Te tényleg láttad? Mert ha ilyeneket kérdezel, hogy:

"A csóka a végén a polippal összeolvad vagy a polip beteszi a petét a szájába és elszáll és a hasából utána kel ki az új mutálódott alien (és az lesz az Alien 1 space jockey-ja)?
A szõke csajjal mi lesz?
A robottal mi lesz?"

akkor szerintem nem nézted rendesen a filmet, az utolsó két kérdésedre választ ad a film, az elsõre, meg hogy az lesz-e az Alien Space Jockey-ja, határozott nem a válasz.
6/10
izom 2012 jún. 06. - 22:37:42 6/10 Előzmény filmmániás
(175/2133)
SPOILLER !!! elismerem van 1-2 feszült,kemény jelenet,de basszus 2 orábol 1 orát végig dumálnak,annyira nem isteniteném eszt a filmet imdb is fokozatosan csökken átlaga,de moziba kell megnézni azis igaz.csak ne lenne annyira olcso a jegy,!!!
10/10
solicitor 2012 jún. 06. - 22:20:53 10/10
(174/2133)
Szerintem király film. Legalábbis én jót szórakoztam rajta. A fõszereplõ csaj nem egy nagy eresztés de szvsz ez így jó, mert a trampli csak az Alien sorozatokban sem volt egy szépség és így jobban elvonatkoztattam a filmtõl. Tényleg feszültségben tart és valóban az utolsó fél óra baromira össze van zsúfolva.
Igen, mindenképpen kell folytatás mert rengeteg kérdés maradt az emberben:

SPOILER

A csóka a végén a polippal összeolvad vagy a polip beteszi a petét a szájába és elszáll és a hasából utána kel ki az új mutálódott alien (és az lesz az Alien 1 space jockey-ja)?
A szõke csajjal mi lesz?
A robottal mi lesz?

SPOILER VÉGE

Szóval rengeteg kérdés maradt! Biztos, hogy lesz folytatás.