Téma: Prometheus

6/10
Findzs 2012 jún. 09. - 13:59:36 6/10
(413/2133)
egyébként jesusfreak tökéletesen összefoglalta a még bennem motoszkáló dolgokat (bólogató szmájli)
6/10
Findzs 2012 jún. 09. - 13:50:56 6/10
(412/2133)
na megnéztem, és vegyes érzéseim vannak csakúgy mint ahogy az elõttem szólóknak
azt most elmondom hogy ridley s. már régóta tervezte egy elõzmény film leforgatását csak "megsértõdött" hogy a studió másnak adta a alien részeket (neten olvastam)
a színészek kiválóak a megvalósítás és a látvány remek, na de a sztori tele van logikai buktatóval, meg értelmetlen dolgokkal

SPOILER:
pl:
- a barlangrajzokon a bolygók állása nem is a teremtõk lakhelyét mutatja hanem azt a bolygót ahol kísérletezek a teremtõk, akkor meg minek tudatták az õsemberekkel? egyáltalán miért akarták hogy odamenjenek az emberek ?
- ha ki akarták nyírni az emberiséget miért ilyen bonyolult módját választották ? bevethettek volna valami vírust is vagy valamilyen fegyvert, de miért ilyen csápos izékkel?
- a robot miért fertõzte meg a dokinõ csávóját?
- a dokinõ azt mondta: meg kell akadályozni hogy eljussanak a földre, erre ezek 3-an meg szó nélkül belerepültek és feláldozták magukat, a kapitányról még hihetõ volt a dolog na de a másik kettõ ?
- elmennek egy idegen bolygóra idegen lények után kutatva és a hajót nem szerelik fel semmilyen fegyverrel? hihetõ persze
- ha az alienek csak késõbb fejlõdnek ki a csápos izékbõl meg a teremtõkbõl a film végén, akkor mit keresett egy a kamrában ahol a nagy fej szobor volt a falon befalazva?
- elvileg ez nem is az a bolygó ahol a 8. utas -ban leszálltak, akkor meg mi van ?
stb.

SPOILER OFF

na szóval elõzmény filmnek gagyi, önállónak meg túl sok kérdést vetne fel a nézõben
és itt szó sincs róla hogy valaki korlátozta volna scottot a munkában, az ilyen "nagy" rendezõket nem korlátozzák semmiben,

egyszóval részemrõl a sztori miatt 6/10
10/10
Robykee 2012 jún. 09. - 13:11:47 10/10
(411/2133)
SPOILER
----------------------------------------
Végülis összekapcsolták a két történetet, inkább csak az okoz bennem zavart, hogy ez nem az a bolygó, amire aztán Ripleyék leszáltak és nem az a hajó, amiben megtalálták a tojásokat... Az nem zavar, ahogyan a végén (és csak a végén) megjelent az Alien. Ellenkezõ esetben kapcsolódna egyik film a másikhoz, nem lenne luk. Hogy most stílusbeli különbségek voltak (inkább scifi vagy akció-horror) az egy másik kérdés... Én emiatt érzem azt, hogy talán direkt akartak helyet csinálni a következõ résznek, tehát ez nem az alien-elõzmény, hanem csak az elõzmény sztori elsõ része. Pasz.
5/10
Denevér333 2012 jún. 09. - 13:11:24 5/10
(410/2133)
Alapjában véve a hiba az volt, hogy hozzákapcsolták a történetet az alienhez s bár a végére hangoztatták, hogy nem alien elõzmény lesz, de még sem független lett tõle. Ha ez a film nem az alienhez kapcsolódik akkor egy kicsit jobb forgatókönyvvel és dialógusokkal lehetett volna egy kitûnõ sci-fi, mert a képi világ tényleg lenyûgözõ.
Amúgy csak mellékesen jegyzem meg, hogy a forgatókönyvet a Lost sorozat forgatókönyvírója írta. Amikor ezt megtudtam már rossz érzés fogott el. Amúgy valaki igazán szólhatott volna neki, hogy nem a Lost ûrbeli változatát kell megírni és nem 6 évadra tervezve.
Én pl ha már sorozat akkor mindenképp olyan írót választok mint pl a Csillagkapu sorozat írói, mert õk szinte ebben tapicskoltak évekig ezt a dolgot fejtegették, tehát õk szerintem megoldották volna.
CTU 2012 jún. 09. - 13:02:09
(409/2133)
Én csak azt nem értem, hogy ha már így alakult, akkor minek kellett az Alient egyáltalán bevonni ebbe az egészbe.

A Prometheus egy sci-fi, amit Ridley Scott rendezett, és sci-fi, az ûrben játszódik, és az élet értelmét és kialakulását próbálja kutatni!!!!!!
Ennyi, és kész!
Így kellett volna beharangozni... AHA csak így meg nagyon kevés esély lenne a sikerre, és a dollármilliós bevételre, ezért a hajhász producerek gyorsan bevonták az Alient is a projektbe...

Na ez az, amikor a mûvész (Ridley S.) találkozik a pénzéhes hiénákkal (producerek).
Rossz párosítás!!!
CTU 2012 jún. 09. - 12:54:37
(408/2133)
Egy dolog jutott hirtelen eszembe, hogy Ridley Scott már 75 éves, és nem tudom mennyi az átlagéletkor az USA-ban, de bármi történhet közbe.

Addig jó, amíg a Nagymester él, és azon ügyködik, hogy a nézõknek válaszokat adjon a Prometheus folytatásában, mert ha idõ elõtt elmegy, és esetleg az új projekt leáll, akkor az nem fair a rajongókkal.

Új rendezõ meg teljesen más látásmód, és nekünk az nem kell. Nekünk Ridley kell, és hogy folytassa a Prometheust.
Ha megteszi, akkor megbocsájtok neki ezért a rengeteg kétes dologért, és nyitott kérdésekért, amiket adott nekem ezzel a filmmel.

Hozzáteszem kiskorom óta Ridley Scott volt a kedvencem, a kedvencem és lesz is a kedvenc rendezõm!!!!!
Fantasztikus szemléletû rendezõ, a látásmódja teljesen egyedi és varázslatos. Az egyik legjobb filmes szakember az LV-426on és a Földön is:)
10/10
Robykee 2012 jún. 09. - 12:49:36 10/10
(407/2133)
Kérdõjel-ládika, de szerinted mindent az ember szájába kellene rágni? Tök jó szerintem, hogy kattogunk (már aki) és próbáljuk összerakni a dolgokat, amelyek mellesleg nem is annyira zavarosak, mint... Én személy szerint azt sem tudom eldönteni, hogy szeretnék-e ennek folytatást vagy sem. Pl. egy Matrixnak is jót tett volna, ha ott ér véget az elsõ rész után, nyitva hagyva a történetet.
10/10
Robykee 2012 jún. 09. - 12:45:57 10/10
(406/2133)
Egy esetben értem meg és fogadom el a csalódottságot, ha valaki komolyan vette Ridley "a szart is kiijesztem belõletek" szövegét. Tény, hogy a parafaktor alacsony volt...
CTU 2012 jún. 09. - 12:42:52
(405/2133)
A Prometheus az ÉV LEGMOGOSZTÓBB FILMJE LESZ!!

Nehéz írni róla jót és rosszat is, mert szerintem nagyon sokan, millióan várták a filmet.

Ha egy új franchise elsõ részének szánták, kicsit érintve az alieneket, de teljesen más útvonalon haladva, akkor azt úgy kellett volna reklámozni!! nem pedig alien elõzményfilmnek, aztán késõbb meg NEM alien elõzményfilmnek.

Az igazság nagyon egyszerû: Ridley Scott ide vagy oda, a Prometheussal a gyártók nagyon biztosra akartak menni, és EZÉRT harangozták be Alien elõzménynek. Kellett a nagy elõd rajongótábora, mert önálló sci-fi-ként nem biztos hogy ekkora reklámja lett volna. És itt dõltek be a saját kardjukba!

Inkább harangozták volna be a kezdetektõl fogva új franchise elsõ részének, mint alien-utódnak/kerszttestvérnek stb.

Nézzétek meg a Gyûrûk Ura legelsõ trailerját, 2 percben összesíti, hogy 3 karácsonyon keresztül jön majd egy rész!!!
És mikor az elsõ részt láttam, tudtam hogy jövõre jön a folytatás és a válaszok.

Itt viszont teljes bizonytalanság a folytatás: és így önmagában a Prometheus egy hatalmas kérdõjel ládika lett (eddig)!!!!!!
10/10
Robykee 2012 jún. 09. - 12:41:39 10/10
(404/2133)
Tisztán látszik, hogy kétféle szélsõséges értékelés van (2 csillag vagy 8-10) és ez kétféle embert is jelent: aki értette a filmet (vagy legalább elgondolkozott rajta), meg aki nem. Ha egy felsõbbrendû faj lennék, lehet bedobnék egy ilyen filmet tesztként, lássam kiket érdemes kimenteni a bolygoról, mielõtt elpuszítom a lakóit... :D
hoseman 2012 jún. 09. - 12:33:26
(403/2133)
"Teljesen értetlenül állok a lesújtó kritikák elõtt."

Szerintem ne pörögj ezen... ezeknél a fanyalgóknál van baj elég... nem értik a filmet,(kevéske neuronnal vannak megáldva stb ki tudja..)ezért csatlakoznak egymáshoz,és gerjesztik a feszültséget.. Nincs semmi baj:)
9/10
Ronaldo 2012 jún. 09. - 12:27:15 9/10
(402/2133)
*********SPOILER********
Hogy-hogy honnan tudta, hogy szexelni fognak? 2 év szexmentesség és alkohol hatására REMÉLTE, hogy lesz valami, és be is jött. Ennyi.
Miért nõtt meg a szörny? Nem értem mit néztél korábban. Nem láttad az Alien filmeket? Ott persze nem zavart, hogy egy patkány méretû jószágból pár óra alatt 300 kilós dög lett, mi?
Vasti 2012 jún. 09. - 12:17:46
(401/2133)
Nem vártam se szájbarágós, se alien elõzményfilmet. Egy átgondolt történetet viszont igen, de ez olyan messze állt az átgondolttól, hogy azt elmondani nem lehet. Hosszan lehetne sorolni a bõdliségeket, de már nem ismétlem a többieket. Találgatni meg lehet, meg fantáziálni, de akárki akármit mond, az még félmegoldásnak se jó. Inkább a filmnek kellett volna olyan alternatívákat felkínálnia, hogy egyértelmûbb legyen a kép.
1/10
kodela93 2012 jún. 09. - 12:02:18 1/10
(400/2133)
Önmagában filmként értelmezhetetlen kezdeti csalódástól eltekintve bizok benne hogy egy Director's Cut sokat dobna hozná mert tényleg elég silány ebbõl hiányzik fél/1 óra ahoz hogy kerek legyen.......De persze azis lehet folytatás után zseniálisnak találjuk az elõ történetet de maga ez a rész üres önmagába zagyvaság mely a felvetett kérdéseket sem válaszolja meg hanem még több kérdést tesz fel az eredeti lényegtõl elkanyarodva.Talán J.Cameronra kelett volna bizni aki picit pörgösebbre izgalmasra veszi sci-fi-nek még elmegy de sci-fi horror-nak nevetségesen gyenge még thriller se mert sajnos nincs benne az az izgalom se vagyis engem nem járt át látvány zene ide vagy oda.
jesusfreak 2012 jún. 09. - 11:53:09
(399/2133)
Tegnap este láttam a filmet, és a félelmeim beigazolódtak. Ez is inkább csak egy színvonalas közönségfilm lett, s nem egy kultuszfilm. Pedig Ridley-tõl sokan azt vártuk, nem? Én már félek az ilyen óriási költségvetéssel készült filmektõl, mert a pénz általában igyekszik lerontani egy film gondolatiságát…Azok a személyek, stúdiók akik a súlyos, komoly pénzeket adják egy ilyen filmhez, meghatározzák, hogy mennyire legyen még könnyen követhetõ és szájbarágós. Semmit nem akarnak - joggal – kockáztatni! Pontosan - amint ezt a filmben is láthattuk - ,a Cég adta a pénzt az ûrhajóra, tehát szigorúan figyelemmel kísérnek minden lépést. És persze, mindig van valami titkos, erkölcstelen céljuk, amit nem kötnek az ûrhajó személyzetének az orrára… Miért? „mert megtehetik”! – gondolják õk. Manapság a látvány (3D) válik a fõszereplõvé, minden pénzt erre költenek. Valóban, ez a film teljesíti ezt az elvárást – habár egyáltalán kinek volt ez az elvárása? – mert az IMAX teremben, 3D-ben méltó – sõt, talán még jobb is-, társa lett az Avatárnak.
A színészek inkább csak statisztálnak. Charlize Theron szerintem a legrosszabb mind közül. Elnagyolt, túljátszott dühkitörései már-már a Barátok-közt színvonalát idézik. A fõhõsnõ (Shaw)túlélõképessége már az aránytalanság határát súrolja… Az Alien-sorozat hagyatékát szorosan követve, neki kötelezõen mindent és mindenkit túl kell élnie! Akár hány fõs a személyzet, s akár mennyire jól kiképzett és tapasztalt katonák õk,
õ mindet túlszárnyalja. Pedig õ csak egy alacsony, törékeny körzeti orvos, akinek a szerelmét a szeme láttára égetnek el, majd egy instant császármetszéses szülés után másfél órát végig küzd, fut, menekül. És amikor már mindenki mindenki padlót fog… De állj! A legviccesebb az amikor futnak a lezuhanó, utánuk guruló óriás ûrhajó elõl, csak neki jut eszébe, hogy ilyenkor az a legegyszerûbb menekülési útvonal, ha hirtelen valamelyik oldalra kezdünk el futni, s nem egyenes tovább elõre! Tehát mi van ennél komolytalanabb, mint ez? Egy Ridley Scott-nál ez nem elnézhetõ momentum, szerintem! Nálam a film sajnos csak 5 pont!
9/10
Ronaldo 2012 jún. 09. - 11:52:59 9/10
(398/2133)
Teljesen értetlenül állok a lesújtó kritikák elõtt.
Hihetetlenül hangulatosnak éreztem, kifejetetten tetszett a misztikum, a filozófia és a sci-fi e furcsa elegye.
Komolyan nem értem mi volt ebben a filmben az unalmas. Engem az elsõ perctõl az utolsóig lekötött, beleéltem magam a felfedezés izgalmába, nem voltak feleslegesen túlnyújtott párbeszédek, egy bizonyos ponton túl (spoiler nélkül) meg már kellõen pörgõs is volt. Végig lélegzetvisszafojtva figyeltem. Kérdések ugyan bennem is felmerültek és egész éjszaka a filmen agyaltam, de csak az "apró kérdéseken" és egyáltalán nem volt érthetetlen zagyvaság, ami miatt sokan síránkoztak. A megválaszolatlan kérdések ellenére sem éreztem hogy szétesett volna a film. Pontosan azt kaptam, amire a trailer és az elõzetes hírek alapján számítani lehetett. Hogy sokan miért számítottak másra, pl. egy másik nyolcadik utasra, érthetetlen.
Ez egy k*rva jó film, és számomra minden fillért megért. És bár elfogadom, ha valakinek nem tetszik a film, de az 1/10-et hajigálók rém nevetségesek. Egy 1 pontos filmben SEMMI nem jó. Se a szereplõk, se a képi világ, se a rendezés, se a történet vagyis minden szempontból nézhetetlen. Attól, hogy sokan új Nyolcadik utas a Halált vagy Bolygó neve: Halált vártak és csalódtak, legyen. Az, hogy egyesek nem szájbarágós filmet kaptak, és maradtak megválaszolatlan kérdések, legyen. De tényleg ilyen lenne egy nézhetetlen "dzs kategóriás" film? Nevetséges.
1/10
offtopic
Kendy 2012 jún. 09. - 11:48:40 1/10
(397/2133)
Köszönöm szépen a linket!
:)
Már olvasom is!
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 11:11:17 10/10
(396/2133)
Ezt olvasd, ez egy port.hu-s cikk, szerintem jó nagyon.

http://port.hu/article/29740
1/10
Kendy 2012 jún. 09. - 10:55:13 1/10
(395/2133)
Tegnap néztem meg a filmet.
:(
Sajna nekem nagyon nem tetszett!
:(
Valami hihetetlenûl nagy csalódás volt számomra.
Pedig moziban láttam nem neten szokásom szerint.
:(
Ha a neten nézem meg cameras verzioban szerintem el is alszom rajta.

De azért mert nekem nem tetszett gondolom sokaknak tetszeni fog majd a film és élvezetesnek találják.

Lehet az is volt a hiba,hogy nem olvastam el semmit a filmrõl és csak 2 elõzetest néztem meg ez alapján számíthattam másra.

Ez a film olyan filozofiálgató,lassú és számomra zavaros eszmeiséget hordozó valami.
Komolyan volt pár olyan rész benne amikor csak pislogtam,hogy mi a pálya és mi van?
Egyszerûen fingom nem volt mirõl beszélnek.
Lehet én vagyok a tufa és emiatt van ez az állapot rajtam.

Még nem olvastam a kommenteket és ezt pótolom is mert hátha okosabb leszek.

Látványvilága jó a filmnek.
Az hibátlan.
De én 1 Alien filmre számítottam és sajna nem azt kaptam.
Nekem az Alien filmek közül ez a rész ami egyáltalán nem jött be.
Az Alien vs Predator 2 is jobban tetszett ennél a filmnél.
De ez az én hibám biztos.

Amikor kijöttem moziból sajna csak bambultam bután és azt a kérdést boncolgattam magamban,hogy egyáltalán mi a túróról szólt ez a film és minek csinálták meg?
:(
Esetleg ha valakinek nagyon tetszett és értette a filmet nyugodtan leírhatná nekem dióhéjban a lényeget.
Ezt elõre is köszönöm szépen.
3/10
McLaca 2012 jún. 09. - 10:33:20 3/10
(394/2133)
****SPOILER!****
Nem tudta elõre, de miután az egyes számú alanyát élve elhamvasztották, és tudta, hogy azok ketten jó eséllyel dugnak, így, mint második reményszál, belekapaszkodott, és beletrafált.
Ha ez lett volna a legnagyobb probléma a filmben, tetszett volna.:)
****SOILER vége****

Olvasgatom itt a kommenteket visszafelé, látom, hogy sokaknál kiverte a biztosítékot. Én nem Alien filmet vártam, és nem is kész válaszokat, de hogy még a filmben felmerülõ kérdéseket sem oldották fel, sõt... Egy nagy katyvasz lett az egész.