Téma: Prometheus

3/10
McLaca 2012 jún. 09. - 10:24:56 3/10
(393/2133)
Hát, fiúk-lányok... (bár háttal nem kezdünk mondatot)
Életem legnagyobb csalódása ez a film. Izzadságszagú, sem eleje-sem vége sztori, itt-ott kliséhegyek, kiszámíthatóság, látványhajhász logikátlanság, lapos történet, alacsony, vagy zéró izgalmi faktor, és a látványvilág is lapos, ezért kár volt a 3D...
Két és fél órán keresztül hevertük ki utána, és 5-bõl 5-ünknek nem tetszett. Scott-hoz képest ez kritikán aluli.
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 09:58:13 10/10
(392/2133)
Ez nem az a bolygó amin Ripley-ék votak.

Idézet a port.hu-s cikkbõl:

" Kinek ajánljuk?
- Aki tudja magát függetleníteni a Halál-filmektõl.
- Akik jófajta sci-fi–horrort szeretnének látni, amiben van némi gondolatiság.
- A csápos, harapós férgeket bíróknak.

Kinek nem?
- A kész válaszokra váróknak.
- Aki egy Alien-elõzményfilmre számít.
- Egy olyan sci-fi mestermûre vágyóknak, mint a Szárnyas fejvadász." - port.hu
4/10
sandoragi 2012 jún. 09. - 09:53:17 4/10
(391/2133)
Tegnap este, miután hazajöttem a moziból, úgy éreztem azonnal írnom kell. Aztán elolvasgattam a hozzászólásokat és felesleges volt kérdést feltennem, mert annyian annyi félét írtatok. A lényeg: inkább nézem meg a Nyolcadik utas a halált 30adjára, mint hogy ezt a förtelmet még egyszer! Arra számítottam, hogy majd sok kérdésre választ kapok, de csak még rosszabb lett. Ha nem akartak elõzmény filmet, akkor mi a francért próbálják az alien cuccot beleerõszakolni?

*****SPOILER*****

Miért azt a hajót találják meg, amit Ripley-ék is? Vagy lesz egy másik bolygó, amin ugyanez a hajó lesz, ugyanazzal az óriás kapitánnyal? Hol vannak a tojások? Vagy azokat majd késõbb rakja a királynõ, ami a végén kikelt (ha az egyáltalán)?

*****SPOILER VÉGE*****


WÁÁÁÁÁ!Szétmegy az agyam!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 09. - 09:16:37 8/10
(390/2133)
Jó akkor is megnézem mert most már nagyon kíváncsi lettem rá. Azért a sok 1 pontos értékelés mellett vannak 8-asok is, meg néhány tizes, de a néhány tizes biztos úgy született hogy még nem látták a filmet, vannak ilyen fura emberek akik nem bírják ki hogy valami nagyon várós filmet ne értékeljenek elõre. Nem értem miért.
Amugy van összehasonlítási alapom. Na mind1.

Fassbendertõl amiket láttam és jól is szerepelt benne (véleményem szerint) azok ezek a filmek: X-men: Az elsõk, Becstelen Brigantyk, és van az Éhség címû film amit kevesen ismernek, abban is jól játszott...de igazából több filmet nem is láttam amiben szerepelt xD ezekben mind jó volt, a 300-ban nyújtott alakítására meg nem emlékszem...
8/10
spadeKing23 2012 jún. 09. - 08:16:33 8/10
(389/2133)
Már erõsen vártam ezt a filmet, de mivel az elõzõ non-spoiler kommenteket elolvastam, így átállítottam az agyamat Prometheus üzemmódra: alacsony elvárások egy megosztott közönségû filmmel szemben. Csak az amatõrök mennek el úgy filmet nézni hogy nagyok az elvárásaik.. De most a filmrõl is beszélnék. Kezdjük a látvánnyal hiszen ez a legjobb része, mondhatni hibátlan. 3D-ben néztem meg és bizony kijelenthetem hogy ez volt a legjobb 3D-s filmélményem. A nagy külterek és a négy fal közt játszódó filmjelenetek is pazarok. Maga a film persze már korántsem hibátlan, DE! Azoknak az embereknek akik nagyon fikázzák, vagy azért nem tetszett mert az 1979-es remekmûhöz hasonlítják, vagy mert Ridley Scott-tól jobbat vártak.. Ezt a kettõt szinte ugyanannak gondolnánk de nem ugyanaz. Mivel már mondtam hogy nem voltak túl nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Azonban néhol felmerült bennem a kérdés: Ridley Scott bizonyos jeleneteknél egyáltalán jelen volt a rendezésnél? A másik pedig hogy rengeteg kérdést megválaszolatlanul hagyott, mondhatni a film 1/3-át nem is értettem. De annyi biztos hogy nagyon folytatás szagú a film, és hogy összesítésében teljesen jó. Csak nem nagyszerû. Legjobban a tavaly kidobott The Thing (A Dolog)-ra tudnék asszociálni ennél a filmnél. Nem a jelenetekre gondolva (kivétel egy-kettõ) hanem magára az érzésre amit a film kelt. Ez is egy elõzményfilm ám szerintem simán otthagyja az elõbb említett unokatestvérét :) Az Alien-bõl ismert ijesztõ és sötét hangulat itt kicsit egy újszerû, fogcsikorgató és izgalmas érzésbe megy át. A filmen kívül is van azért észrevételem. Hogy lehetséges hogy ezt 16-éven felüli korhatárral adják le a moziban? Bizonyos jelenetek, mint pl. a mûtõs, hogy ne spoilerezzek, igazán durvára sikerültek. És végszónak annyit hagynék hogy kellemesen meglepett a film legeslegutolsó jelenete, aki látta tudja hogy mire gondolok :) Mindenképpen adok rá egy 10/8-at..
Baggio82 2012 jún. 09. - 07:03:03
(388/2133)
Helyenként**** SPOILER**** GYANÚS

Lehet David miután látta h a "magzat" biztonságban van így továbbá nem is érdekelte a nõ sorsa,állapota. Hisz õ egy gép nincsenek érzelmei csak információi. Megvan a magzat jön a következõ feladat.Nekem az volt az érdekes h mitõl vált olyan erõssé é mozgékonnyá az a geológus akibe belemászott az a szar hisz a gazdaszervezet csak arra kell h kifejlõdjön. Egyébként nem volt rossz, gondolom láttad már az Alien filmeket, kiváló elsõ rész lehet egy eljövendõ trio,quadrológiához.. :) Ja az a gép még az akkori technikai viszonyokhoz képest is zura volt mert a nõ ránézett és totál el volt ájulva h ilyen is van ott szal ezzel takarták azt h igy aránylag jol viselte a császárt.

****vÉGE****
1/10
Seemann 2012 jún. 09. - 02:10:20 1/10
(387/2133)
SPOILER: DURVA HIBA
Nem tudom, ki mennyire emlékszik, de nekem beugrott, melyik ponttól kanyarodik el a film a józanság felõl a nevetségesség és kiszámíthatatlanság irányába. Nos ez az a pont, amikor Dr. Shaw hasába mocorog a "polip", és kéri Davidet, hogy mûtse ki. Õ erre nem hajlandó, és vissza akarja tartani. Erre fogja magát a nõ (csak úgy, egyedül, senki sem tartóztatja fel), és beugrik a mûtõbe (amelyet korábban nagyon óvtak, mert nagyon ritka), ahol is kimûtteti magából a szörnyet. Összekapcsozza a mûtõkabin a hasát, majd kiugrik a kabinból, nagy nehezen (hasi mûtét után egész fitten) elvergõdik egy ajtóig, kinyílik, és hogy-hogy nem, az ajtó mögött feltûnik az öreg (kiderült, hogy a hajón volt végig), és David meg a személyes személyzete élesztgetik a hibernáció után. És akkor ott a frissen mûtött nõ és vén fószer között van egy dialógus, amelyben a közvetlenül elõtte történt mûtétrõl egy k.rva szó sem esik, David sem kérdez rá, miközben a nõ csupa vér... Totál érthetetlen.
AZTÁN: következõ jelenetben egyszer csak, egy következõ szobában, beront a fekete kapitány, és tulajdonképpen értelmezi az eddig látottakat (elnagyoltan és erõltetetten), hogy el kell húzni a bolygóról mihamarabb, mert tömegpusztító fegyverekkel van tele, azzal kísérleteztek a teremtõk. Megköszönhetjük, mert mi nem jöttünk volna rá. Kíváncsi vagyok, õ honnan tudta meg? EZ A JELENETSOR EGYSZERÛEN EGY ROMHALMAZ, biztos leitta magát a vágó, vagy az operatõr, de ez valami elképesztõen c kategória, a b kategóriás filmen belül is.
1/10
Aquatika 2012 jún. 09. - 00:43:20 1/10
(386/2133)
--SPOILER---

Most akkor a lény hogy került a nõbe? gondolom sokakban felmerült ez a kérdés!
Honnan gondolta, tudta elõre a robot David, hogy szexelni fognak? A kioperált burkon volt köldökzsinór, tehát a nõ méhében növekedett a lény. A mûtét során a kioperálódott a nõ méhe, de elég lazán viselte.
Mitõl nõtt meg a lény? Csernobil még mindig sugárzik....:)
Zagyvalék, bohóc film. 1/10 azért a néhány látványeffektért ami tetszett.
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 00:29:45 10/10
(385/2133)
Idézet a cikkbõl:

" Kinek ajánljuk?
- Aki tudja magát függetleníteni a Halál-filmektõl.
- Akik jófajta sci-fi–horrort szeretnének látni, amiben van némi gondolatiság.
- A csápos, harapós férgeket bíróknak.

Kinek nem?
- A kész válaszokra váróknak.
- Aki egy Alien-elõzményfilmre számít.
- Egy olyan sci-fi mestermûre vágyóknak, mint a Szárnyas fejvadász." - port.hu
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 00:20:24 10/10
(384/2133)
Na ezt olvassátok, port.hu-s cikk:

http://port.hu/article/29740
6/10
Silverbeat 2012 jún. 09. - 00:10:42 6/10
(383/2133)
Hát én ezt a sztorit nem akartam tudni. Inkább hagytam volna kis fantáziámra a kezdet dolgokat, de ez annyira gyász hogy az hihetetlen. Maga a film egy 6-ost megér ha eltekintek a botrány sztoritól.
9/10
Mr.T. 2012 jún. 08. - 23:52:00 9/10
(382/2133)
Látom elég sok vitát szül ez a film :)
Én is alien elõzményfilmet vártam, mint mindenki, de szerencsére már régóta direkt nem olvasok véleményeket, kritikákat semmilyen számomra fontos film megtekintése elõtt,így pártatlanul ülhettem be a moziba.
Nálam a film 9/10, látványra, történetre, hangulatra, igazából semmire nem lehetett panasz (egy-két jelenetet leszámítva), rég láttam ilyen igazi, ûrhajós, idegen bolygós, magával ragadó és elgondolkodtató sci-fit.

Leírnám, hogy nekem mi jött le a sztori alien ágából.

***SPOILER***

A film elején a Földet látjuk, amint a teremtõk hajója éppen felszáll, hátrahagyva egyiküket, aki a fekete folyadék megivása után a DNS-ével elindítja a földi evolúciót. Ezzel képet kapunk a fekete folyadék hatásáról is.
A teremtõk nem az alien fajjal kísérleteztek, csak a fekete folyadékot fejlesztették ki,ami aztán különbözõ DNS-ekkel érintkezve különbözõ hatást váltott ki. Pl. a fej-szobros szobában lévõ férgekbõl óriási sav-vérû féreg-lények lettek.
Az emberi DNS-el keveredve az emberek párosodáskor embrió keletkezett (egy addig meddõ nõ méhében), ami napvilágra kerülése után egybõl szaporodni akart. A teremtõ éppen rosszkor volt rossz helyen, így belé rakta a petéjét, amibõl a film végén egy alienhez hasonlító szörny bújt ki, ami aztán gondolom továbbfejlõdött, míg el nem értünk idõben az Alien filmhez.
Így az én meglátásom szerint az alien faj egy baleset következménye, a fekete lötty emberi DNS-el keveredve és a teremtõ testébõl kikelve egy mutáns fajt eredményezett. így tulajdonképpen választ kapunk az alienek keletkezésére, viszont a film még több, és sokkal fontosabb kérdést vet fel.
Mondjuk azt nem értettem, hogy a tetovált fickóból miért lett õrjöngõ zombi, az a jelenet teljesen felesleges volt...
***SPOILER VÉGE***
1/10
Seemann 2012 jún. 08. - 23:48:48 1/10
(381/2133)
Azt kell mondjam, elég jól összefoglaltad a tézised, valószínûleg egyébként valóban ez lesz a kapocs...
Ha ez lesz, akkor is jobban kellett volna kifejteni, elmagyarázni, mert így önmagában (ki tudja lesz -e folytatás), ratyi. Arról nem beszélve, hogy a királynõ falon feltûnõ képére még így sem kaptunk magyarázatot!!!!
Mr.Feher 2012 jún. 08. - 23:45:53
(380/2133)
Nagyon vártam ,majdnem annyira mint amekkora a csalódás lett!
Nekem ez B-horror lett.Ridleytõl én mást vártam.Az alien 1el magasra
tette a lécet.Nekem csak az elsõ és a 2.jön be.
A másik kettõ förtelem..azt hittem ez ismét szuper lesz.
Ez csak az én véleményem(bár a moziból kijövök is mondták páran,hogy
mi a sz.ez.
Nektek milyen volt a film?
mostmár félek az új batmentõl is:) az elõzetes nem túl jó, de az nem jelent semmit.
Nolan még nem hibázott..Scott már sokszor....(sztem!)sokszor meg óriási király(sólyom,gladiátor,alien..
1/10
Aquatika 2012 jún. 08. - 23:31:42 1/10 Előzmény _Freddy_
(379/2133)
Szia,
menj és nézd meg a filmet, várom majd a véleményed. Ami a színészeket illeti nem kell azonnal ördögöt kiáltani, ha valaki megmodja a véleményét. Valószínû, hogy nincs összehasonlítási alapod, ezért tartod "neves" színészeknek a filmben szereplõket. Ha olvastad volna a hozzászólásaimat, akkor kiderül, hogy nem Theronra és Fassbendenre értettem a nevesincs jelzõt, bár Fassbendertõl ha mondanál egy emlékezetes alakítást azt megköszönném! Na jó filmnézést
1/10
kodela93 2012 jún. 08. - 23:27:45 1/10
(378/2133)
Nem akarom elrontani terv ötleted csakhogy Prometheus 2 cim értelmetlen mivel maga a hajó (Prometheus) úgy ahogy van megsemmisült egy mentõkabint és egy orvosi részleget kivéve:D
9/10
Randal Graves 2012 jún. 08. - 23:23:12 9/10
(377/2133)
Higgadj jó ember, kapásból a sokat idézgetett hozzászólásom után ki is derült, hogy miért van ott. Olvasni meg tudok, leesett, hogy nem rontották el. De azért köszi, hogy külön is leírtad. :D Istenem jajjjj............
10/10
Bountyhunter 2012 jún. 08. - 23:02:04 10/10
(376/2133)
A science fiction definíciója: (lásd: Prometheus)
10/10
Bountyhunter 2012 jún. 08. - 22:59:05 10/10
(375/2133)
Igen, csakhogy végig azt hittem, hogy a film végére alakul ki az elsõ olyan xeno, amit az Alienbõl ismerünk.
Az ûrzsokék megcsiánlták a vegyi fegyvert, Charlie kap belõle egy cseppet, átadja Shaw-nak, így a mutáció új szintre lép, létrejön az elsõ "arctapadó", megnõ. és a film végén az ûrzsokéba ültet petét, amibõl ki is jön az elsõ igazi Alien-es Xenomorph (persze kicsit más, mert ez zsokéból an, nem embertõl, és a xenokról tudjuk, hogy stb......)

De a dombormû miatt az kell, hogy már ismerjék elõtte is. Ezért akadtam meg.
10/10
Bountyhunter 2012 jún. 08. - 22:55:36 10/10
(374/2133)
"El van k*rva"
Szerinted nem valószínûbb, hogy nem jöttél rá a megfejtésre, mint hogy "elk*rták" a profi írók, akik 9 hónapot tötöttek csak az alap sztorival? Jajjjj............