Téma: Prometheus

Szaki 2012 jún. 08. - 10:26:42
(294/2134)
A film tetszett mind technikailag mind történetileg csak egy valamit nem értek még mindig. A nyolcadik utas a halálban magtalált ürhajóban rátalálnak a spcejockey hullájára amint bent ült az íránytószékben és ráadásul kirobbant csontváz szerkezettel. Itt azonban mint látható a film végén rátámad Rapace-re. Na ezt magyarázza meg nekem valaki??????????????
1/10
kodela93 2012 jún. 08. - 09:51:41 1/10
(293/2134)
SPOILER VESZÉLY
Ez a vallásos kérdés lehetséges mivel megjelenik a filmbe Shaw szerepébe aki vallásos több ízben is jelentkezik illetve Weyland az amolyan tudományos ember aki elveti az ilyet és õ nem hisz semmiben.De ez nem indok miért akartak elpusztítani.Honnan tudták ez folyik a földön?De ezek semmiképpen sem adnak választ az idegen behemót vielkedésére mint 1 pszichopata úgy viselkedett egyszer csak bumm kicsapkodott mindenkit.Nah de mind1.
A sztori túlságosan hajaz Alien vs Predatorra akkoris.Egyszerüen irritáló dolog volt az hogy eltévednek egy egyenes részen illetve futnak 1 guruló ûrhajó elõl holott csak kettõt kéne lépni balra.Az meg hogy végén kikel belõle valami hab a tortán és Alien megcsúfolása ha az az Alienbõl ismert Xenomorph mivel "tökéletes" alakba csak emberbõl fejlõdik ki (Példák Predalien és kutyából kikelt Alien mind2 másmilyen volt.) plusz továbbá egy öngól lenne hogy a bolygó sem ugyanaz.Ennél a filmnél még az AvP is normálisabb logikailag átgondoltabb volt peddig ott 2 univerzumhoz kelett füzni nem csak 1hez és pláne hogy ugyanaz az alap történet.Viszont AvP-khez se lehet kötni (a 2-nek a végéhez) hogy tudnak roluk és direkt keresik õket ami sokmindenre magyarázat lehetne David viselkedése de ugyanakkor megannyi öngólt halmoz fel Weyland örök élete és nem fegyverként való felhasználása.És ne csodálkozzanak hogy az Alienhez hasonlítják hiszen õk mondták abba az univerzumba szánják egyfajta elõzménynek szóval ha egy univerzumot akarnak kibõviteni filmel vagy könyvel aranyszabály ne üsse egymást a kettõ.Például Tolkein mesterien teremtette meg Középföldét (igen nem csak Gyûrûk Úra létezik) amit levezetett és nem lett belõle logikai katyvasz.Ha nem Alien univerzumi filmre szánnyák és nem probáltak volna rá utalni egyentalánt még nézhetõ is lenne.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 08. - 09:44:23 4/10
(292/2134)
Ahogy egyre kerülnek elõ a lehúzó vélemények én is aggódok a film bevételi oldaláért. Nem mintha nem érdemelné meg, hogy megbukjon, de, ha egy ilyen ambíciózus terv becsõdöl, az egy újabb erõs indokkal szolgál a stúdióknak, hogy még véletlenül se vágjanak bele semmibe, ami nem remake/folytatás/képregényadaptáció vagy egyéb könnyen eladható cucc.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 08. - 09:29:43 8/10
(291/2134)
akkor mondhatjuk a folyamatosan csökkenõ átlagról itt is és imdb-n is, hogy a film megbukott...
a bevétel szerintem nem lesz vmi jó, mert pl én sem megyek el megnézni ezek után a kritikák után...
és más országokba is sokan gondolkodnak így, szóval szerintem nagy bukás lesz, majd azért megnézem és írok róla 1 jó hosszú kritikát ha már 1 éve vártam a filmet, majd ha nagy csalódás lesz akkor biztos lesz mirõl írnom róla...
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 08. - 09:21:15 4/10
(290/2134)
Charlize Theron tényleg nagyon gyenge ebben a filmben és Fassbender kivételével a többiek is felejthetõek. Mondjuk ez nagyrészt a forgatókönyv bûne, mely egymondatos vagy a mellékalakok esetében egyszavas karakterfelvázolás keretébe szorította õket. Messze nem hatnak olyan valódinak, mint az ûrkamionosok az Alienben, csak funkcionálisan felskiccelt sakkfigurák, akiket a cselekmény kedve szerint mozgatnak. Így persze se érdeklõdést, és pláne aggódást nem váltanak ki.
1/10
kodela93 2012 jún. 08. - 09:20:53 1/10
(289/2134)
Szóval szerinted a DNS-ünkböl fejlõdött ki minden életforma a földön.....Nem rossz de nem fogok ettõl még a legyekre testvérként tekinteni.....
10/10
Charles Foster Kane 2012 jún. 08. - 09:18:25 10/10
(288/2134)
Azert a "definicio" szot ebben a kontextusban erosen zarojelek kozt hasznalnam csak, de valami ilyesmit akartam en is irni. Illetve hat nem hogy csak "vannak" ilyen alkotok, ez a sci-fi, mufaj alapja. Csak azota mar elmentunk abba az iranyba, hogy akcio filmek, urhajokkal azt sci-finek hivjak.
1/10
Dr. Green 2012 jún. 08. - 09:13:15 1/10
(287/2134)
Az elején a vízeséses jelenetkor amikor az idegen megissza a trutyit, az nem a teremtésünk félpercben? Ott építi be a DNS-ét a természetünk körforgásába.
1/10
urfi 2012 jún. 08. - 09:06:16 1/10
(286/2134)
erdekes ebben a topicba megemliteni olyan muvek iroit,mint pl a varos es a csillagok.nem hiszem,hogy a prometheusban es a fent emlitett konyben barmi kozos lenne.szerencsere.
1/10
urfi 2012 jún. 08. - 09:01:50 1/10
(285/2134)
olvastam parat,de azok nem olyan jellegu kerdesek,mint pl,hogy mit keres az urhajon a balta es hogy mitol no gazdatest es tapanyag nelkul akkorara az a fura izé,amihez foghatot a 'folytatasban ugye nem lattunk.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 08. - 08:59:08 8/10
(284/2134)
Én ugyan még nem néztem meg a filmet, de a hozzászólások alapján nem fog tetszeni, pedig már kb 1 éve vártam...Viszont azt elháborítónak tartom hogy Charlize Theron-t Michael Fassbendert meg a többieket nevesincs színészeknek tartod, ezek mind jó színészek...nem igaz hogy ennyire rosszul játszottak volna a filmben, talán a magyar szinkron adott hozzá annyit hogy sz*rnak érezted...
Takács Bálint 2012 jún. 08. - 08:41:30
(283/2134)
"a science fiction alapja,hogy emesztheto legyen es ne vessen fel ezernyi hulye kerdest."

Még szerencse, hogy ebbe a jól átgondolt definíciódba pl. egyetlen Clarke, vagy Asimov mû sem fér bele, mert ezek a hozzá nem értõ (a definíciód szerint) nem scifi írók, állandóan egy csomó "hülye kérdést" felvetnek és igen gyakran nem is válaszolják õket meg, hanem pofátlanul gondolkodásra késztetik az olvasót/nézõt.
1/10
urfi 2012 jún. 08. - 08:23:29 1/10
(282/2134)
a science fiction alapja,hogy emesztheto legyen es ne vessen fel ezernyi hulye kerdest.

mellesleg szerintem ket valfaja van,az intelligens es a tomeg.
az elso 2 alien film utan felmerultek kerdesek a fejekben?nem hiszem.jo ideig kitartott a borzongas es az izgalom.kikapcsolt es szorakoztatott.
1/10
Aquatika 2012 jún. 08. - 02:25:25 1/10
(281/2134)
Kedves Barátom,
Ne sértõdj meg, de ha te ezeket a színészi alakításokat, melyeket láthattunk a filmben, igényesnek és színvonalasnak tartod, akkor úgy vélem, hogy te nem láttál még jó alakításokat. nem zárom ki, hogy egy jobban megírt történet nem segített volna a színészi alakításon, de jelen esetben lényegi tartalmas alakítást nem láthattunk e filmben, mely nem biztos a színész hibája.A David-et alakító Fassbender alakítását nevezném elfogadhatónak jóindulattal. A többiektõl többet vártam, de jelezném hogy a semmit nehéz jól eljátszani.
1/10
Aquatika 2012 jún. 08. - 02:15:19 1/10
(280/2134)
Szia,

Köszi a korrekt választ.
Gyanítom, hogy a fantáziára kell hagyatkoznunk a filmmel kapcsolatban, Abba sok minden belefér. :)
üdv
10/10
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jún. 08. - 02:12:58 10/10
(279/2134)
Te vagy a nagy igenyes filmnezo, aki azt nem tudja ki az a Michael Fassbender, Noomi Rapace, Charlize Theron, Logan-Marshall Green es Patrick Wilson? Teged meg kioktatni sem erdemes.
8/10
yogibear81 2012 jún. 08. - 02:05:34 8/10
(278/2134)
üdv!

Nekem is maradtak nyitott kérdések, de gondolom majd a folytatásba megtudjuk a választ, amire tudok probálok magyarázatot adni :)

-SPOILER-
1.: Valószinû hogy errõl a bolygóról jöttek a teremtõk ..lásd a csillagtérkép , ami miért zárná ki hogy van valahol egy anyabolygójuk? mivel nemcsak teremtõk de valószínû hóditók is voltak , több bolygón is megtelepedhettek
2.:ezt kérdezte Shaw is, de erre a kérdésre még nem kaptunk választ
3.: Ha figyeltél a film elején többféle ösi kultúrát emlitettek (sumér, maja ..stb) a 35 ezer éves barlangrajz volt a legrégebbi..szoval még a sumérok és többi õsi civilizáció idejében is imádták az idegeneket! ezek a civilizáciok pedig csak pár ezer évesek ..akár 2 ezer évesek is
4.: Sztem csak kisérletezett, nem tudhatta még milyen hatással van az emberi szervezetre a trutyi ,hát megtudta, kinyirni valszeg nem akarta a dokit , ha meg akarta volna ölni a vihar alatt nem menti meg!
5.: Mivel a doki lefeküdt Show-val és ekkor a doki már fertõzött volt igy kerülhetett bele a lény, és hogy mitõl nött meg ilyen hamar? hát ugye 10 órával korábban tücskölt a dokival de már több hetes terhesnek diagnosztizálta David, így nyilvánvaló, hogy sokkal gyorsabban fejlõdik mint az ember. de ez a régi Alien filmbe is igy volt, ment a parazita pár óra és már mászott is ki az ember pocijából a bestia :)
SPOILER VÉGE-

még annyit hozzátannék , hogy ez egy sci-fi azaz fikció egy kitalált dolog, miért kéne hogy bármilyen mai tudomány által támasztott követelményeknek megfeleljen? , épp ez a lényeg (tudományosnak tûnõ, de valójában nem létezõ), használd a fantáziád:) !!
1/10
honfoglalo111 2012 jún. 08. - 01:50:10 1/10
(277/2134)
TANULSÁG: A jó trailer, a nagy reklám, a neves rendezõ, a 3D, a jó téma (Alien) önmagukban, de még együtt sem garantálják a színvonalas mozit. Érdemes kritikákat is olvasni film elõtt.
10/10
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jún. 08. - 01:48:26 10/10
(276/2134)
Nevesincs szineszek, ahahaha-ahaha- haha omyfucking god. Te mire ultel be?
gandalf1 2012 jún. 08. - 01:37:11
(275/2134)
Úgy látom más is összekapcsolta rajtam kívül a CSILLAGOK HÁBORÚJA 1-3 részével a filmet.
Amúgy
***** SPOILER******

az idegen a vizsgálat szerint 2000 éve halt meg, netalán a Katolikus vallás elterjedése,volt az indok a kiírtásunkra érdekes kissé Scott gondolkodása.
Más az idegen hogy is bírja a kinti levegõt azonos Dns-el
Ha ez nem egy elõzményfilm miért is jelenik meg az alien a végén ? ( a többi utalásról nem is beszélve )

********* Spoiler vége ************

Ettõl függetlenül meg fogom nézni mégegyszer hátha akkor már nem várva az alien folytatását jobban fog tetszeni.
Csak ez a B****tt 3D ne lenne fõleg hogy eleddig egyetlen 3D film készült az AVATAR a többi az csak utólag digitalizált szemét ami rontja a szemét.