Téma: Prometheus

4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 19:15:04 4/10
(213/2133)
Az biztos, hogy van tervezett folytatása, de ez nem magyarázat, legfeljebb alibi az ellentmondásokra.


SPOILER

A két balfaszt illetõen: Az egyiknek ráolvadt a pofájára a sisak, õt meg is találták a társai, míg a másik, amelyikbe bemászott a felturbózott giliszta, szintén felspannolva tûnt fel késõbb az ûrhajónál egy kis hepajra, míg szanaszét nem lõtték.

SPOILER VÉGE
1/10
Seemann 2012 jún. 07. - 19:01:58 1/10
(212/2133)
Spoiler:
Mi a francért teremtik meg az életet, ha utána ki akarják irtani? Mennyire ócska story, hogy ezt nem a magasabb technológiájuk folytán egyetlen csettintéssel, hanem egy külön bolygón létesített "nagyüzemi" féregtenyésztéssel próbálják kivitelezni.

És akkor az ókori barlangrajzokon, meg sztéléken miért ennek ez a bolygórendszer van ábrázolva? (amelyiken nincs más, csak a féregirtó telep) Már maguk a rajzok is feltételezik, hogy ellátogattak azóta többször is. Ellátogattak, hogy aztán a tudatlan emberek barlangfalakra firkálják (ki tudja hogyan oldották meg) a bolygórendszerük tökéletes mását, hogy ha majd elérnek egy magasabb technikai fejlettséget, meglátogatva õket önmagukat irtsák ki??
Baromság az egész....
gandalf1 2012 jún. 07. - 18:59:22
(211/2133)
Segítség, pókszerû lények ugrálnak az ablakom elõtt :))))
gandalf1 2012 jún. 07. - 18:57:37
(210/2133)
Olvasva a hozzászólásokat úgy látom nem vagyok egyedül a véleményemmel. Nem azzal van a baj hogy nem egy Alien elõzmény mint ahogy jó páran el is mondták hanem, hogy önmagában is gyenge lábon áll a film.
Csupán abban bízom hogy a Csillagok Háborúja elsõ részét is hasonlóan vártam, az is csalódás volt a második rész volt a mélypont de a harmadik már visszatért az eredeti filmek szintjére bízom abban hogy Scott a megöregedése ellenére is ki tud még hozni magából jobbat amely méltó az elõdökhöz ( Alien, Blade Runner ) Sajnos ez a mostani számomra kesze-kusza és értelmezhetetlen , kb olyan érzéssel jöttem ki a filmrõl mint aki nem olvasta csak megnézte a Gyûrûk urát és az elsõ rész végén szinte semmit nem értett. Sok megválaszolatlan kérdés maradt és most várhatok újabb öt évet hogy megkapjam a válaszok legalább egy részét. És mi van ha nem érem meg :)
1/10
Seemann 2012 jún. 07. - 18:36:18 1/10
(209/2133)
Süket duma! Ez a film, a várakozásokhoz képest egy nagy kalap szar. Ridley Scott füle mögött így is van elég vaj. Ne felejtsük el, hogy a Robin Hood mekkora egy értelmezhetetlen fostalicska film lett. Csak kapkodtuk a fejünket, hogy "hát ezt tényleg õ, ez meg mi?". Akkor készített egy amerikai sacra koronát, most meg egy ütõs alien elõzmény helyett (megjegyzem: az sem lett volna probléma, ha teljesen független tõle) összeeszkábált egy logikai, dramaturgiai bakiktól hemzsegõ celluloid-szarkupacot. Elsõ nézésre, kevésbé kritikus mozilátogatóknak is ordító hibák és történetvezetési fiaskók vannak a filmben, ezt nem lehet kimagyarázni, meg a készítõ eredeti intencióival elkendõzni.
A látvány elõtt tényleg le a kalappal. De ez édeskevés. Egy Avatar után ez lótúró. Lehet, hogy Cameron magasra tette a lécet, de elvileg egy ilyen szintû rendezõnek ilyen filmet, ennyi rákészülés után, pofátlanság kiadni a kezébõl.

A konkrét hozzászólásra csak annyit, hogy az Alien nem "érték", legalábbis nem úgy, mint egy Bach kantáta. Az Alien "értéke" pont abban áll, aminek egy ilyen filmnek az értéke kellene hogy álljon. Röviden összefoglalva: legyen rémisztõ, kössön le, legyen újszerû, izgalmas és ehhez hasonlók. Az elsõ és a második rész az volt. Ez, mindenféle látványos csilivili kence ellenére, nélkülöz minden ilyen típusú "értéket". Tehát: értéktelen, a maga kategóriájában.
1/10
kodela93 2012 jún. 07. - 18:33:42 1/10
(208/2133)
Spoiler

de mivel ugy lett vége elrepültek egy másik hajóval azon a címszavon hogy tovább keresgélünk és a filmnek van tervezett folytatása.Lehet csak én aludtam be rajta de 2 eltévedt csávó közül csak az egyik murdált meg ha jólemlékszem másik meg lepetézödött vele mi lett?
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 18:20:42 4/10
(207/2133)
Ezt már olvastam, de lehet ez az alkotók tárgyi tévedése is, vagy, hogy a bolygónak szimplán megváltozott a besorolása az évek során. :)

SPOILER Igazából azért esik nehezemre elfogadni, mivel egy kissé erõs véletlen lenne, ha két bolygón is pont ugyanúgy zuhanna le egy ugyanolyan ûrhajó és fejlõdne ki rajta egy idegen faj. SPOILER VÉGE
1/10
BedeKrisz 2012 jún. 07. - 18:02:01 1/10
(206/2133)
Ridley Scott egy tudományos természetfeletti dokumentumfilmnek beillõ átlagos sci-fi popcorn mozit csinált az év egyik legjobban várt filmjébõl. Szerintem egyértelmû szándéka hogy egy sokkal ütõsebb folytatást kíván majd készíteni és ez az egyetlen magyarázat rá hogy miért nem kaptunk egy igazi méltó Alien-elõzményt. A látványvilág számomra az egyetlen ami tökéletesre sikerült ezen kívül minden másban ordító hibák és megmagyarázhatatlan események zajlanak a vásznon. Összességében ez a Prometheus önmagában édeskevés egy Alien-elõzménynek, ennél sokkal többet vártam az Alien rendezõjétõl!
6/10
Paszternák 2012 jún. 07. - 18:01:40 6/10
(205/2133)
SPOILER!!!

Már a doki önfeláldozása is teljesen érthetetlen volt, hiszen mint elhangzott, a hajón volt karantén és fejlett orvosi berendezések. A betegségrõl semmit nem tudtak, így az sem, hogy halálos-e. Az meg különösen nevetséges, ahogy a pilóta és a haverja mindenféle töprengés és szemernyi kétség nélkül, viccelõdve a halált választják a mentõkabin helyett.

Az is ciki, hogy két felmûszerezett, bekamerázott, bemikrofonozott tudós eltéved egy rövid barlangszakaszon, majd miután találkoznak egy tök ismeretlen létformával, az elsõ reakciójuk az, hogy milyen aranyos simogassuk meg! 2093-ra tuti eltûnt az összes Szörnyecskék kópia. :)

Emlékezetemben két film is él, melyek egy 10 négyzetméteres szobában élvezhetõbben boncolgatják a létezésünk és a hit kérdéseit mint ez az "ûreposz". Az egyikhez ráadásul elég volt két szereplõ.
8/10
TheGreatDanton 2012 jún. 07. - 17:50:44 8/10
(204/2133)
Hello!

Aki már látta a filmet az mit mond érdemes 3d-be nézni a filmet?
hoseman 2012 jún. 07. - 17:47:58 Előzmény Seemann
(203/2133)
Leszarozol egy olyan rendezõt aki jegyzi a Blade Runnert,az 1492-t,az Amerikai Gengsztert stb???.... azért húzd már be a féket jóember.... biztos Te is állati értékteremtõ vagy a mindennapokban,de ha sz.arozhatnékod van,akkor tedd hozzá hogy "szerintem"...
1/10
kodela93 2012 jún. 07. - 17:46:28 1/10 Előzmény Harry_Angel
(202/2133)
SPOILER

hát nem teljesen mert ez az lv-223 és az "alien tanya" lv-426-on volt szóval ez nem az a bolygó de végébõl itélve valsz oda is elment ami lehet a következõ része de én speciel már csak erõltett folytatást látnnék ehez amely önmagába se túl acélos....

SPOILER VÉGE
hoseman 2012 jún. 07. - 17:43:52
(201/2133)
ahamn...ok... de akkor mit tegyünk?... a kis százalékos összesítõd alapján ,mintha már látnám is a filmet...le is mondom a jegyeket a p.csába... asszonynak majd mondok valamit.. jézusom..
CTU 2012 jún. 07. - 17:34:20
(200/2133)
Az az igazság, hogy csalódottan jöttem ki a terembõl!

Valószínû, hogy azért, mert nagyon ALIEN-elõzmény-utalásos-ridleyscottot filmre vágytam.

Nagyon egyszerûen vázolom a nézeteimet:
RÁKÉKSZÜLÉS A FILMRE 100%
MEGFOG-E A FILM ELEJE 20%
A TÖRTÉNET KIBONTÁSA 20%
FÉLELEM/IZGALOM 0%
IJEDEZÉS/BORZONGÁS 0%
BÁRMELYIK SZEREPLÕÉRT VALÓ IZGULÁS 0%
BIZONYOS FOKÚ UTALÁSOK, JELZÉSEK AZ ALIEN FILMHEZ VALÓ KAPCSOLATRA nevetséges/erõltetett 0%
LÁTVÁNYVILÁG 100% (az egyetlen érdeme)
A FILM VÉGE 20% (sablonos)
ÖSSZESÍTVE: szinte 100% csalódottság
(NEM LETT VOLNA ROSSZ FILM, HA NEM ENNYIRE "ALIEN ELÕZMÉNY" FILMNEK VEZETIK FEL.

Csak hogy van egy tippem, hogy az Alienre való utalás volt az EGYETLEN sansza a készítõknek, hogy piacra dobhassák a siker reményében.!!!!
metalos1 2012 jún. 07. - 17:02:46 Előzmény Harry_Angel
(199/2133)
Ez teljesen igaz.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 15:58:11 4/10
(198/2133)
Értem én, hogy egy teljesen új történetet mond el más stílusban és célzattal, ugyanakkor az Alienben megismert eseményeket vetíti elõre, magyarázza meg (ha csak részben is) beleértve az ismert lény megszületését és azt, hogy miért van ott az a lezuhant ûrhajó, kik építették, hogyan zuhant le és így tovább. Szóval nyugodtan mondhatjuk elõzménynek, mégha ezt nem is ugyanúgy kell érteni, mint mondjuk A dolog esetében, ahol két identitásában egyezõ filmrõl beszélhetünk.
metalos1 2012 jún. 07. - 15:54:28
(197/2133)
SPOILER!





Miért fertõzi meg David Hollowayt, ki adott rá utasítást? Weyland.

Davidnek van valami sárga rostélyú sisakja, amivel az elején Shaw álmába is betekintett. A film közepe felé újra látható, hogy viseli és egy hibernáló elõtt áll, Weyland hibernálója elõtt, vele beszélget a sisak segítségével. Ezután Vickers a folyosón elkapja Davidet, és megkérdezi tõle, hogy: "What did he(Weyland) said?", amire David nem akar válaszolni, ám végül megteszi: "He said: Try harder". Vagyis utasította, hogy próbálja keményebben megtalálni az idegen lényeket, és ezért fertõzi meg Holloway-t, annak reményében, hogy valami új élétformát hoz létre. Szintén ezért akarta Shawból megszerezni a lényt, android, Weyland programozta, pont erre, hogy ha igaza van a két régésznek, akkor neki mindenképp találkoznia kell a teremtõkkel, és miért, erre is választ ad a film, azért, hogy még tovább életben maradhasson, hogy megszerezze a teremtés titkát.
metalos1 2012 jún. 07. - 15:43:23
(196/2133)
Ez a nagy baj, hogy a köztudatban úgy él, hogy elõzmény.

Aki nem kíséri figyelemmel a franchise útját, annak egy kis érdekesség:

A 2000-es évek elején Ridley Scott és James Cameron leült beszélgetni egy ötödik Alien filmrõl, ami az Alien: Resurrection után játszódott volna, amit Cameron fel is vezetett a Foxnál, Scottal elkezdték írni a forgatókönyvet hozzá egy társ íróval kiegészülve, ám a Fox leállította õket, mondván, hogy van egy nagyszerû scriptjük egy Aliens vs Predator filmhez, és nem akarnak Alien 5-öt. Sajnálhatják is és mi úgyszintén, megnéztem volna, hogy Scott és Cameron mire képes együtt. Ezután Scott kicsit berágott a Foxra és csak 2009-ben sikerült meggyõzniük, hogy térjen vissza a franchise-hoz, ám feltételül azt kötötte ki, hogy csak akkor vállalja el, ha egy elõzmény filmet csinálhat, gondolom a szánalmas AvP-k után, rendbe akarta rakni az Idegenek eredetét.

John Spaiths megírta a forgatókönyvet, amit egy párszor át is írt, és aminek a végén elõtör az Idegen a Space Jockey mellkasából. Ám Scottnak nem nagyon tetszett a script, ezért megkeresték Lindelofot, hogy írja át. Ezután jött az az ötlet, hogy ne egy direkt elõzmény filmet készítsenek az ALIEN-hez, hanem egy olyan filmet, ami ugyan az ALIEN elõtt játszódik, még sem azt taglalja, hogy hogyan került az idegen ûrhajó az LV-426-ra, honnan származnak az Idegenek, hanem egy új történetet indít el, ami egy új franchise alapkövének is jó.

Szóval ez kifejezetten nem elõzmény, nem attól lesz az, hogy az ALIEN eseményei elõtt játszódik, akkor lenne elõzmény, ha választ adna azokra a kérdésekre, amiket az ALIEN felvetett.
snapadam 2012 jún. 07. - 15:37:10
(195/2133)
Azzal, hogy beülsz és magyarul nézed meg, csak a saját szórakozásodat rontod el. A színész játékához a hangja is hozzátartozik, nélküle magyar-hollywoody co-produkció. IMAX miatt fogom magyarul nézni, de lehet, hogy angolul is, ha annyira bejön. Ha nem tudsz olyan jól angolul akkor okés, de megy a feliratos változat is. Szerintem nagyobb élmény, csak hanggal átadni az érzést nem lehet, kell mellé a szereplõ is, aki játszik. Mondom ezt úgy, hogy a magyar szinkron elég színvonalasnak számít.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 15:32:45 4/10
(194/2133)
SPOILER

Ahogy én kisillabizáltam, a teremtõk az evolúcióval kísérleteztek, és azért indították be az életet a földön, hogy aztán letelepedjenek ott. Magyarán az idegeneknek megint öreg bolygónkra fájt a foguk, hû de eredeti! :)

SPOILER VÉGE