Téma: Ragadozó

Lbándi 2009 febr. 21. - 00:55:07
(64/404)
Örökzõld.
És a zenéje is megér egy misét.
10/10
gcsordas 2009 febr. 20. - 22:47:33 10/10
(63/404)
Very best
imádom
gyerekkorom legjobbja
talán azóta is
10/10
g.kobold 2009 febr. 20. - 20:47:57 10/10
(62/404)
Üdv mindenkinek

Nem véletlenül volt világsiker ez a film a maga idejében,s azon se csodálkozzunk,hogy mily hamar klasszikussá vált. Aki szereti Arnit, és vagy a jó,mondom JÓ akciófilmeket,sci-fit annak ez kötelezõ darab.
Kár,hogy-szokás szerint-a folytatások meg sem közelítették az elsõ részt.
Jó szórakozást
haferi 2009 febr. 20. - 19:09:07
(61/404)
Minden filmet a korabeli lehetõségek alapján kell értékelni. Nennyire felel meg az akkori követelményeknek. Nyílván egy mostanában készült film technikai lehetõségei egészen mások. A tartalom, és annak megvalósítása a lényeg, és ez a film ebben jó.
10/10
georgia57 2009 febr. 20. - 18:59:18 10/10
(60/404)
ez a film tényleg nagyszerü és bár 22 éves a film nem hiszem hogy ma tudnak ennél jobbat csinálni ebben a témában(mint ahogy a 8. utas a halált sem multa fel egyik utánzás sem)
vedder 2009 febr. 20. - 18:45:30
(59/404)
Egyetértek, igazi klasszikus...
zcsaba 2009 febr. 20. - 18:30:31
(58/404)
Gyerekek ez a film volt a Predator szuletese, es olyan mint a 8-adik utas a halal ez egy alap film a mukedvelokenek.
udv csaba
10/10
tobywong 2009 febr. 20. - 16:42:11 10/10 Előzmény F_E_B
(57/404)
Egy szóval sem mondtam, hogy rossz film!!!!
Sõt, nagyon is jó!!!
astragcc 2009 febr. 20. - 12:20:43
(56/404)
Kedves szakértõk! Ha már ilyen okosak vagyunk, elmondanám, az izomzatban tejsavas erjedés indul be, amitõl izomlázat, de legtöbbször fáradtságot érzünk. A szív nem "reg.közp." A fáradtság regenerálódása, csak a pihenéssel érhetõ el. A szív is akkor pihen, 40-50-es pulzussal. Olyan koksz meg nincs, amit a szívbe kell adni! Újraélesztésnél van egy-két szer pl(adrenalin), amit a szívbe (is) adnak. Az, hogy ez a film meg ilyen, ahhoz képest hogy '87-es, nagyon jó. 22éves film! Akkor ennyi volt a csúcs. Ma, biztos más lenne...
10/10
kaszas7 2009 febr. 19. - 18:20:58 10/10
(55/404)
Nagyszerû film-egy kiemelkedõ alkotás a 80-as évekbõl,mellesleg az egyik kedvencem is - akkor még tudtak jó filmet csinálni.Ajánlom mindenkinek!!!
F_E_B 2009 febr. 19. - 10:27:55 Előzmény tobywong
(54/404)
Ha ilyen igényeid vannak nézd inkább a Galaxis útikalauzt...
Ez egy akciófilm, annak pedig nem rossz.
10/10
tobywong 2009 febr. 18. - 17:47:19 10/10
(53/404)
Amit a szívrõl írtam, az nem hülyeség. Ha kávét iszol reggel, vagy drogozol az ugyanúgy a szívedet gyorsítja, vagyis a vérkeringést!!!! A drogoknál a hallucináció már csak mellékhatás, a lényeg, hogy éber maradj és pörögj
10/10
tobywong 2009 febr. 18. - 17:44:01 10/10 Előzmény Z4kk4nt
(52/404)
Nincs harag! De kár ezen rágódni!!!! Amit írtál, azon szerintem csak te tudsz elmélkedni. Ha jól megnézed mindkét filmet akkor lehet látni a Predator izomzatát is. Mellizom, kar stb. Amúgy szerintem 100ból 99 ember gondolja úgy, hogy ha már emberalakja van egy lénynek, akkor tisztasor, hogy azt a fecskendõt a szívébe szúrta! Mellesleg megjegyzem, hogy a szív a test regeneráló központja!!!!!!
Engem csak az idegesít, hogy egyes embereknek, gondoljunk itt a filmrendezõre, meg a készítõkre, hogy semmi fantáziájuk sincs. Nulla.
Bármelyikünk el tudna képzelni egy ezerszer különb alakot, ugyanilyen arzenállal. Nem csak emberalakot.
offtopic
Z4kk4nt 2009 febr. 18. - 10:21:26 Előzmény tobywong
(51/404)
Kedves Toby...
Megbocsáss, de most nagyon csúnyán beléd fogok kötni.
Szerinted az ember hogy alakult ki? Mibõl? Vegyük át. Macskaszerû lények voltunk annó, (vagy Isten teremtett annak eleinte, majd átalakított, hogy ne sértsek vallási nézeteket), majd a fejlõdés folyamán lassan fõemlõsökké váltunk, s végül elértük mostani alakunkat. Ez mind csak piciny bolygónk fizikai és geológiai adottságainak volt köszönhetõ.
Most képzeljük el, hogy egy olyan bolygón járunk, ami adottságaiban nagyon hasonló a miénkhez, csak a macskaszerû kismajmok helyett gyíkok kezdenek el fejlõdni. Nem emlõsök... Ha megmagyarázod, hogy ugyanolyan nemzõszerveik alakulnak ki egy hüllõnek, mint egy emlõsnek, ha emberi külsõt szerez, akkor szerintem kaphatsz egy Nobel díjjat.
A másik, hogy mibõl gondolod, hogy a szívébe szúrta a fecskendõt? Lehet, hogy van egy olyan szerve, ami a regenerációért felelõs, és abba nyomott valamilyen drogot, hogy gyorsítsa. De csak ennyi... Remélem nincs harag...
Lbándi 2009 febr. 18. - 00:51:26 Előzmény tobywong
(50/404)
Igaza szólsz.
Én már jó ideje nem is nézek olyan "látványos"filmet tévében ami megvan DVD-n.
A kép és hang ugye fényévtizedekkel jobb,nincs 4:3,nincs reklám,se kivagdosás(ami a halálom).
10/10
tobywong 2009 febr. 17. - 16:26:24 10/10
(49/404)
AMÚGY VKI ELMAGYARÁZHATNÁ, HOGY MIÉRT EMBERALAKJA VAN A PREDATORNAK. Ez engem rohadtul zavar.
Ennyire nincs az embereknek fantáziája? Vagy a rendezõnek.
Schwarzinak nem kellett volna annyit *********** vele a végén. Egy ekkora izomkolosszusnak meg sem kottyant volna. FÕLEG, HOGY EMBERALAKJA VOLT. Így szerintem minden szerve a helyén volt. És biztos, hogy nem nõ volt. Gondolok itt a 2. részre, mert ott is mikor gyógyította magát, a sebek ellátása után a szívébe döfött egy speciális fecskendõt. A mellkas bal oldalába, akár az ember!!!
Tehát akkor nyílván ***** is volt neki!!!!!!!!!!!!!!!
Ebbõl következik, hogy a végén Schwarzi simán tökön rúghatta volna, azt amíg a Predator a szétmorzsolt golyóit síratja, addig Arnie röhögve összeverhette volna.

***HÁT MOST NEM?***
10/10
tobywong 2009 jan. 11. - 11:04:57 10/10
(48/404)
Ezt a filmet házimozin nézni a legjobb. Tnap este én is így tettem. Nagyon jó film. Örök klasszikus.
BonFire 2008 szept. 07. - 19:56:27
(47/404)
Meg most is az, meg mellesleg kormányzó, meg ilyen apróságok ;) Ha valaki elolvassa A.S. önéletrajzi könyvét (Utam a csúcsra - talán ez volt a címe), az tudja, hogy õ nem véletlenül építette a testét és került Amerikába, valamint lett színész. Neki ezek céljai voltak gyerekkorában. A szülei kérdésére, hogy miért építi annyira a testét, miért olyan fontos, hogy õ legyen Mr. Univerzum, azt mondta, hogy õ Amerikában akar színész lenni. Persze, mindenki kiröhögte. Aztán kiment Amerikába és színész lett. Utána, hogy befutott, megkérdezték, hogy most hogyan tovább, azt mondta, hogy kormányzó lesz. Az egész Amerika kiröhögte, hogy majd pont õ, a lyukasgatyájú osztrák gyerek, és neki lett igaza.

Szóval, nem a szerencse gyereke volt, mindig tudta, hogy mit akar, és megdolgozott érte. Lehet, hogy egyszer még az Elnökválasztáson is elindul, miért ne? Volt ott már olyan elnök, aki korábban filmszínész volt.
offtopic
neugassaman 2008 szept. 07. - 19:37:17
(46/404)
Teljesen igazakat írtok.....

Nincs mit hozzáfûzni! A maga mûfajában jóminõségû film , és nem csak az akkori korban állja meg a helyét.

De ha már itt tartunk, - rengetegen szokták fikázni ( kollégáim ) A.S -t!

Nem csak testépítésben volt Õ jó, de nagyon jó akció, és általános értelemben vett filmszínész is volt!
BonFire 2008 szept. 07. - 19:28:58
(45/404)
Mélységesen együtt értek. A sok forgatókönyv-író hajlamos volt elfelejtkezni arról, hogy a Predator igazából nem egy földönkívülirõl szól elsõsorban, hanem az ember küzdelmérõl, amit Schwartzenegger alakított. Úgymond rá lett írva a szerep. Ebben a megközelítésben a Predator2 (valami nagyvárosban) teljesen átment egy kommersz, öncélú lárpúrlár vérengzésbe. S mivel nem volt benne egy karakteres figura, akiért aggódni lehetne, nem is volt miért izgulni.

A másik filmtörténeti klasszikus, úgymond kötelezõ az Alien 1979 by Ridley Scott. '79-ben Scott már neves rendezõ volt, és tudta, milyen mozit akar csinálni. Tudta, mibõl mennyit kell megmutatnia, hogy a film félelmetes legyen. Aztán ezt is utolérte a sorsa. Az Aliens c. film rendezését egy fiatal rendezõre bízták, James Cameronra, aki elõtte a Terminátorral mutatkozott be. Sajnos, amilyen jól megy Cameronnak az akció, annyira nem megy a horror. Így nem csoda, hogy az Alien folytatása is egy csapat nagyszájú tengerészgyalogos akciófilmje lett, jó sok lövöldözéssel, meg robbantással. Az eretedi film fílingje veszett el.

A versus filmekrõl nincs mit beszélni. Önmagukért beszélnek. Amikor már valaki annyira ki van fogyva a pénzbõl és az ötletbõl, hogy egy jó sztorira sem telik neki, akkor összeereszti egyik fenevadat a másikkal, akiknek egyébként semmi köze egymáshoz. Alien vs. Predator, Freddy vs. Jason, meg ilyen hülyeségek. Ne féljetek, Godzilla elment már Manhattanbe is, majd lesz Terminátor vs. Godzilla, meg Spiderman vs. Dr. Dolittle. Most hallok valami úgy Batman-sz@rságról. Hányadik is ez már? Megáll az ész.