10/10
RoKKfish 2010 jan. 19. - 06:49:53 10/10
(364/684)
Én most néztem végig ezt a filmet, és elég nehezen találok rá szavakat. Szinte agyonütött, annyira súlyosan fogalmazza meg a témát. Éppen attól nagyszerû, hogy ilyen sokkoló. El lehetne gondolkozni kötelezõ iskolai vetítéseken, de talán még jobb, ha szülõként mutatjuk meg a csemetének csendes családi mozizás keretén belül.
Messze nem olyan egyszerû ez a probléma ugyanis, hogy "...annak kell megnéznie feltétlenül aki drogozni akar. Mert egy normális embernek ez nem való...".
Elvileg a legtöbb ember "normálisként" kezdi az életét, és nem tervezi, hogy "feltétlenül" drogozni akar. Elég változatos lehet az út a drogfüggõségig, és a prevenciónak óriási a felelõssége, hogy akkor, amikor a delikvens objektív és/vagy szubjektív tényezõk hatásától meggyengült lelkiállapotban szembetalálkozik a kísértéssel, rendelkezzen megfelelõ élményanyaggal, hogy meg tudja hozni a helyes döntést. Ez az élmény pedig lehet akár ez a film is...
ReignMan 2010 jan. 13. - 15:00:14
(363/684)
Nagyon rég nem láttam már a Trainspotting-ot, de emlékeim szerint az a film azért inkább viccesre, könnyedre, könnyen emészthetõen szórakoztatóra vette a figurát, míg a Rekviem kõkeményen ar arcodba tolja az igazságot. Mintha elindítanál pár tojást a domb tetején, és azok egymás mellett gurulnak, míg szét nem loccsannak a lejtõ végén.
Felnõttként nézve persze nincs olyan nagy hatása, de ha 18 év alattii fiataloknak vetítenék, talán még cigit sem jutna eszükbe soha a szájukba venni, és talán ez is a film lényegi mondanivalója...
10/10
rege 2010 jan. 09. - 18:11:36 10/10
(362/684)
Azt hiszem a legmegrázóbb film, amit valaha láttam. Az az utolsó kb. öt perc a fájdalmasan szép Lux Aeterna zenével elképesztõen hatásos! Egy olyan film számomra, amelyen nem csendesen pityereg az ember, miközben érzi a katarzist és ez felemelõ, s jól esik - legalábbis én hangosan zokogtam volna... Szóval nagyon sokáig a hatása alá kerültem, járt az agyam, s azóta ha csak meghallom az azt a zenét, az asszociációnak köszönhetõen összeszorul a szívem.
8/10
egy_másik_bolond 2009 dec. 14. - 11:22:09 8/10
(361/684)
Mekkora egy "drog rossz" propaganda film...
Ezt a filmet akár a kötelezõ felvilágosító órákon/rendezvényeken kéne mutatni.
Nehogy félre értsétek nem pártolom egyáltalán a pszichedelikumok használatát, de ez a film bõven megérdemli a propaganda cimet.

10/8
asztee 2009 nov. 12. - 20:03:44
(360/684)
http://www.youtube.com/watch?v=e2Ma4BvMUwU

amikor meghallom a zenét kiráz a hideg!iszonyat jó csengöhangom is ez :D
10/10
bubibloo 2009 okt. 18. - 23:43:01 10/10
(359/684)
Nagyon jó film, nagyon hatásos.A zene iszonyatosan nyomasztó és akármikor meghallom, végigfut a fejemben a film és borzongok.. Nagyon jó film.
10/10
alex4427 2009 okt. 18. - 19:25:49 10/10 Előzmény leguan
(358/684)
Most "miattad" megnézem a Trainspotting-ot! (Már elõre félek, hogy csalódás lesz - ehhez a filmhez képest!)
10/10
alex4427 2009 okt. 18. - 19:23:36 10/10
(357/684)
Nézd, már az is nagy dolog, hogy néhányan még értik, értékelik!
Szépen és szépeket írtál a filmrõl. Tetszett! (Nem "csak" a film!)
7/10
ousgh 2009 okt. 18. - 19:00:24 7/10
(356/684)
upsz bocsi befagyott, nemdirekt küldtem el kétszer :O
7/10
ousgh 2009 okt. 18. - 18:56:40 7/10
(355/684)
egyesek biztosan oldalakon át tudnák ezt elemezni h mennyire fantasztikus alkotás.. (valszeg nemhiába), dee hát én nemazafajta vagyok. szal 7/10.
csak lövik magukat vagy gyógyszereznek aztán ennyi. ja meg lehúzó :/
dee ja, "ízlések és pofonok".
7/10
ousgh 2009 okt. 18. - 18:49:49 7/10
(354/684)
egyesek biztosan oldalakon át tudnák ezt elemezni h mennyire fantasztikus alkotás.. (valszeg nemhiába), dee hát én nemazafajta vagyok. szal 7/10.
csak lövik magukat vagy gyógyszereznek aztán ennyi. ja meg lehúzó :/
dee ja, "ízlések és pofonok".
10/10
Katyu93 2009 okt. 16. - 19:24:37 10/10
(353/684)
Ízlések és pofonok. Nekem tetszett. Semmilyen negatív pontot nem tudnék kiemelni belõle úgy az egész jó volt szerintem. Ja és hát a zene tökéletes : ) (Marlon Wayans-ot meg nagyon szeretem úgyhogy örültem hogy egy ilyen komoly filmben is jól alakított) Ennyi : )
10/10
Rika 2009 okt. 12. - 15:51:38 10/10
(352/684)
Számomra is õ tûnt az egyetlen megmenthetõ szereplõnek a filmben.
10/10
Rika 2009 okt. 12. - 15:49:24 10/10
(351/684)
Szerintem nem létezik olyan film a világon, ami mindenkire hat és ha hat is, hát nem ugyanúgy.
Volt már, hogy egy könyv semmitmondó volt, aztán egy életszakaszomban puff, nagyot ütött. Pedig semmi különös nem volt benne.
leguan 2009 okt. 12. - 15:05:16
(350/684)
hát...óriási csalódás volt ez a film...pedig már vagy két éve meg akartam nézni...harmatgyenge alkotás...és nem azért ahogy megcsinálták... kitûnõ vágások(k) voltak, remek színészek, kiváló környezet,vártam h. hasson...de se együttérezni, se utálni nem tudtam a szereplõket...ezerszer lerágott csont...nem tudom minek kell már errõl a témáról bõröket lehúzni... Trainspotting nyomába nem érhet egy sem...elnézést ha rajongókat meg bántottam, nem állt szándékomban...csak most hatalmasat csalódtam egy filmben amit már hosszú ideje látni akartam...
4/10
ondok 2009 okt. 12. - 02:07:06 4/10
(349/684)
Hülyeség volt afilm némi abszurd horrorisztikus elemmel ,ami nélkül jól lehetett volna aludni rajta.még így is küzdeni kellett az elalvás ellen .
10/10
real_madrid 2009 okt. 10. - 13:11:25 10/10
(348/684)
én meg a trafficot mondanám, bár az jóval hollywoodibb volt és nem is teljesen fedi egymást a két sztori. de ha már drogtéma és elrettentés, nekem az jobban tetszett. a rekviem is nagyon jó film persze, a filmzene igazi klasszik.
5/10
szinhazimado 2009 okt. 10. - 08:33:36 5/10
(347/684)
A téma és mondanivalója, a fotózása, és a fény-árnyék-játék és a zenéje -az az 1- jó, a fõszereplõ helyes. Valóban sokkoló és kijózanító de ez a film célja, az elrettentés. Ezekért érdemes megnézni.
Más pozítivumát nem tudok említeni, ami miatt még megnézném.
Igazából alig vártam, h. vége legyen, az a vörös anya iszonyatos és horrorisztikus volt.
Ebben a témában A part c. film a jobb. Szerintem.
9/10
BabyBaba07 2009 okt. 10. - 01:38:48 9/10 Előzmény Lili02
(346/684)
Kedves lili02!

Valóban hülyeséget írsz, ha nem vagy tisztában a droghoz nyúló embereknek az agyában lezajló kémiai reakciókra ne írj inkább semmit.
Nem rég' láttam egy dokumentumfilmet a Spektrumon (de kár, hogy nem tudom mi a címe), ez egy sorozat, ami az agyi mûködésekrõl szól.Iszonyú érdekes, neves professzorok jópofa egeres rajzzal szemléltetik a mondanivalójukat, csak elég késõn van/volt.
A lényeg, hogy az egyik rész a drgofogyasztásról, a drogfogyasztókról szólt. A legfontosabb, amit õk is elmondtak és amit most én is leírok, hogy nem mindig a szenvedélybeteg döntése a betegségük. Két azonos "adag" egy-egy emberre lehet más és más hatású.Mig az egyik rászokhat, a másik lehet, hogy többet nem is nyúl hozzá. Ezek a dolgok, h ki mennyire fogékony a drogra vagy az alkoholra vagy bármire függ az egyén saját dopamin és szerotonin szintjétõl,amit az agyunk termel.Ha ez vkinek alacsonyabb szinten van lesz fogékony, ha magas szinten van könnyebben lesz elutasító.Ez mindenkiben más és más mennyiségû. NEM INDULUNK EGYFORMA ESÉLYEKKEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Érdemes lett volna ezt a mûsort megnézned, de nem csak neked, hanem mindenkinek.Nagyon érdekes és tanulságos volt.Fontos lenne, hogy a sok ítélkezõ (is) átlássa a függõk függõvé válásuk esetleges okát, amit a kémia irányít, nem feltétlenül mi.
Amúgy a film nekem sem annyira jött be.....de egyszer valóban érdemes megnézni.
Mr. D 2009 okt. 10. - 00:22:30
(345/684)
Én még életemben nem láttam ennél sokkolóbb filmet. Az utolsó tizenöt percben csak ültem egyhelyben és köpni, nyelni nem tudtam. Az már biztos, hogy életemben nem fogok kábítószerhez nyúlni. Abban is biztos vagyok, hogy ezt a filmet képtelen lettem volna társaságban végignézni, mert amit láttam az annyira sokkolt, hogy kényelmetlenül éreztem volna magam mások elõtt. De szerintem mindenki így lenne ezzel. Rég láttam ehhez hasonló filmet, talán egy kicsit emlékeztetett Roman Polanski "Iszonyat" címû alkotására, viszont ez sokkal jobban ki volt dolgozva. Csodálkozom is, hogy a díjak közt csak két jelölést látok. A színészek elõtt pedig igazán le a kalappal, szerintem mindegyikük megérdemelt volna egy Oscar-t. Nem csak azért, mert annyira kimagaslóan teljesítettek, hanem azért, mert nem hinném, hogy sok olyan hollywood-i színész/színésznõ akad, akinek van bátorsága eljátszani ezeket a szerepeket. És mivel ennyire sokkolt, nem hiszem, hogy valaha is képes lennék-e újranézni.