Téma: Rendõrsztori 3.

5/10
sawyerx 2023 jan. 19. - 10:24:05 5/10
(12/12)
Elég érdekes a váltás az előző két részhez képest, nagyváros elhagyva egy vidéki-dzsungeles-menekülős sztorival, a korábbi karakterek is kevesebbet tűnnek fel. Kevesebb a dedós viccelődés, több a lődözés', amik színvonala egy gyenge közepes, mégis jobban lekötött, mint az előző részek. A Jackie nőjével való bohóckodás korábban elég gáz volt, itt lehetett rajt őszintén röhögni, sőt, a lebukós rész - hiába sejtettem - a film csúcspontja, a dzsungeltáboros pedig a mélypont. Lezárni normálisan a hongkongiak nem tudnak, ez szinte az összes eddigi JC-filmre érvényes, itt sem sikerült.
Ha valaki még olvassa ezt és képben van a filmmel, lenne egy spoileres kérdésem: az elején a börtöntáboros szökésnél volt pár beépített zsaru, az egyik konkrétan az első részben volt a maszkos kamubetörő. Az egyiket a csaj a toronyból a vezetőfülkében lövi vállon, a másikat hátbalövi meneküléskor. A csaj és ők is tudtak a titkos akcióról, ennek ellenére őket komolyan feláldozták?

5/10
10/10
Clementi 2020 nov. 04. - 01:52:46 10/10
(11/12)
Szerintem nagyon alul van értékelve a film. Semmivel nem volt rosszabb,mint a másik 2 rész, legalábbis nekem ez is nagyon bejött.
AvatáR Gil Maerth 2014 dec. 04. - 09:41:49
(10/12)
volt benne pár poénos rész - a legnagyobb tán az éttermi lebukás-
amikor olyanok is ablakon ugrálnak ki, akikre nem is vadásztak (meg akikre nem is számítottunk :D :)))))))))))))))))))))

10/7
briggs 2011 aug. 26. - 15:13:36 Előzmény mrhun2
(9/12)
Jó film.Megvan DVD-n. Jackie Háda János,Michele Yeoh pedig Bánfalvi Ágnes hangján szólal meg.Ez az új szinkron ,vagy a régi?
mrhun2 2011 júl. 17. - 23:33:15 Előzmény robicsek2
(8/12)
ÜDv Robicsek:D
Láttam a Jackie fórumon,hogy van egy-két ritkaságod. Na ezeket hogy lehetne tõled beszeerezni? Irj egy privátot és megdumáljuk.:D
offtopic
robicsek2 2011 júl. 13. - 19:02:01
(7/12)
A legjobb választás az olyan verzió ami mindenkinek jó :) úgy hogy mind a 2 szinkront tartalmazza . plusz az eredetit :PP (Amúgy szerintem is poénosabb a 2. szinkron.)
6/10
zee944 2010 jan. 09. - 17:58:33 6/10
(6/12)
Nyilván azért élvezhetõbb neked a VHS szinkron, mert azzal láttad a filmet az elsõ nyolc alkalommal. Félreértesz, nem sértõdtem meg és nem is haragszom, csak arra próbállak rávenni, hogy ne ragaszkodj valamihez nosztalgiából, ami nem is jó. Nézd meg mondjuk azt a jelentet, ahol Chan és Yeoh beugrik a csapóajtón a nádkunyhóba, és elõször Yeoh lepattan az ajtóról. "- Miért nem maradt otthon?" "- Béna! - Béna maga!", na, az új szinkronban szellemes a szöveg, majdnem ennyira, mint eredetiben, a VHS szinkron ugyanitt kicsit sem vicces. Ez csak egy példa, de pont az ilyen jelenetek számítanak legjobban.

Én is a régi szinkronokat szeretem, az újak többnyire borzalmasak, itt viszont fordított a sorrend, a régi rossz, az új elfogadható. Egyik sem jó igazából. Kassait sem miattad utálom, meg Hádát sem szeretem, csak Kassainál bárki jobb.
6/10
zee944 2009 dec. 30. - 17:42:17 6/10
(5/12)
A magyar szinkronokról beszéltem. A régi magyar szinkron, amit dícsérsz, jelen esetben rosszabb, mint az új RTL Klubos. A régi szinte szó szerint van lefordítva angolból, a "fordító" egyáltalán nem tudta elkapni az eredeti a ritmusát, humorát, sokszor még az értelmét sem. Ezért néhol a felmondása is érdekes lett.

Az új szinkron hendikeppel indul néhány tekintetben, de a fordítás elég jó, valaki olyanra bízták, aki egyszerre két nyelven is beszélt, manapság ez már nem semmi. Háda János (és Bertalan Ági) pedig nem rosszabb, mint az übertehetségtelen Kassai, aki majdnem minden filmet tönkrevág.
6/10
zee944 2009 dec. 27. - 10:20:59 6/10
(4/12)
Ennél a filmnél ez pont nem igaz, az újabb DVD-s szinkron jobb. A régiben a mellékszereplõket valóban jobb színészek alakítják, a fordítás viszont eszméletlen csikorgós, amatõr munka, teljesen elront mindent.
6/10
offtopic
zee944 2009 márc. 13. - 17:41:14 6/10
(3/12)
Csak véletlen.
6/10
zee944 2009 márc. 13. - 13:01:29 6/10 Előzmény rockpanorama
(2/12)
3. résznek nem rossz. De inkább azt mondanám, ez a film tökéletes átmenet a '90-es évekbeli felvizezett selejt és a klasszikus Jackie Chan-fimek között. Itt Chan már kerüli a verekedést, még a szerepe szerint is.

Michelle Yeoh elég kellemes partner, bár már itt sem olyan nagyon fiatal. És ezután 5 évvel még Bond-lány is volt...

6/10
rockpanorama 2009 márc. 08. - 16:47:10
(1/12)
Egész jól sikerült a sorozat harmadik része. Természetesen telis-tele a Chan-tól megszokott akciójelenetekkel. 7/10