Seraphin 2009 jún. 24. - 13:27:43
(20/60)
Kicsit poros már ez a film, de a végén a stáblista alatt a "United" még mindig üt :)
9/10
Rika 2009 jún. 23. - 19:58:31 9/10
(19/60)
Tetszett:D
9/10
balazs0729 2009 jún. 23. - 11:11:03 9/10
(18/60)
nekem nagyon tetszett fiatalabb koromban.nagyon megfogott.
nem szeretem a "pál fordulásos" történeteket,de azt is ki lehet dolgozni igényesre,szerintem ez átlegon felüli film.
ha tehetem ma is megnézem.
10/10
jani821 2008 jan. 03. - 04:37:31 10/10 Előzmény Bartuc
(17/60)
Szerintem ez egy nagyon jó film, de valóban kell egy kis érettség ahhoz, hogy felfogd mirõl is szól az egész. Talán nézd meg 5 év múlva, és ha akkor is rossznak találod akkor...
Axel1 2007 dec. 28. - 19:43:40 Előzmény Bartuc
(16/60)
Kedves Bartuc!

Méghogy "idétlen film"...
:(
Tudod, egy bizonyos érzelmi és kultúrális szint szükségeltetik a film megértéséhez. Aki nem üti meg a mércét...

Úgy néz ki, nem tudod meg, mi lett a vége, mert átkapcsoltál. Én még sosem néztem Dr. Csernus müsorát, ezért nem is minõsitem. Kár, hogy átkapcsoltál, szerintem valami jóról maradtál le. Legalább is addig, amig fel nem nõsz a Reneszánsz ember megértéséhez és végig nem nézed.
De megnyugtatlak, van remény: egyszer csak ismétlik. :)

Amugy tábornok-tanár konfliktus nincs a filmben, igy kibékülés sem. A szinházas rész nem cél, hanem az eszköz. Tanulságok vannak a filmben, de ahhoz érteni kellene mirõl szól. Sebaj! Talán majd legközelebb. Én bizom benned!

Üdvözlettel: Ryan Davis, Jr.

U.I.: *moderálva*
5/10
Bartuc 2007 dec. 27. - 14:10:41 5/10
(15/60)
Elég idétlen film, a színházas résznél inkább átkapcsoltam a Dr. Csernusra. Mi lett a vége? (kitalálom: könnyes búcsú, sok köszönetmondás, kibékülés tábornok és tanár, apa és lány között, sok-sok tanulság)
Füge Frankie 2007 dec. 27. - 00:19:50
(14/60)
Szia Tila!Én tudom honnan szerezheted meg a filmet,és privátban el is küldöm a címet,ha érdekel.Nekem is megvan,de én "csak" gyûjtõ vagyok,nem terjesztõ,bár ha csak erre van szükséged,akkor szívesen átírom,hátha neked is van olyasmid,ami nekem hiányzik.Természetesen anyagiak kizárva.Üdv! Füge
fugefrankie@freemail.hu
10/10
pzs1209 2007 dec. 26. - 23:47:28 10/10
(13/60)
Ez egy nagyon jó film csak tudnám hogy ki az az
ökör aki ilyen késõre teszi!!!!
Sok hülye filmet meg be rakják estére, nem kéne egy kicsit elgondolkodni rajta!!!!!
Csak sajnos csatlakozni tudok az elõttem szolokhoz, ha valakinek meg lenne pls szóljon.
Elõre is Köszi!!!
10/10
tilapotty 2007 dec. 26. - 23:20:30 10/10
(12/60)
Ilyen junk is csak az rtlklub lehet, hogy ezt a jó filmet ilyen késõre (korán? mert már hajnal...). Jó lenne valahonnan megszerezni... ha tudtok adni ehhez valami segítséget, szóljatok itt. üdv Tila
Zsupsz 2007 dec. 26. - 10:44:58
(11/60)
Azt kellene 5 napra keresztre feszíteni aki ilyen idõpontra tesz egy jó filmet. Bezzeg a sok gagyit levetítik délután meg este . Csak azért nem minõsítek jobban mert Karácsony van !
Mandula65 2007 dec. 26. - 07:42:53 Előzmény Axel1
(10/60)
Isten bizony megnézem akár milyen késõn lesz,aki így fújja kivûlrõl a filmet az csak jó lehet.
Felcsigáztál!
Samuray 2007 dec. 23. - 20:08:39
(9/60)
Nem tudom melyik "zseninek" jutott eszébe ebben az idõpontban leadni ezt a remek filmet, de legalább leadják.
A szokásos panelekbõl építik fel ezt is, de Danny DeVito-nak sikerült legalább két szinttel az átlag fölé emelni.
A karácsonyi programajánlatot elnézve simán befért volna fõmûsoridõbe is. Mondjuk a Reszkessetek betörõk sokadik, ötlettelen újrafeldolgozása helyett.
demoni 2007 dec. 23. - 17:02:42
(8/60)
Szerintem zseniális ez a film, nem tud elavulni- jó párszor láttam de még mindig örömmel ülök le megnézni(hál'égnek még régrõl megvan videón, egyébkét tényleg kitolás, hogy ilyen késõn adják)
Ha lehet kedvenc jelenetekrõl beszélni nekem a színházas rész, meg az "esõben ázós" V.Henrik monológ a favorit (gyönyörû a zene, és nincs eltúlozva) de az egész filmet csak ajánlani tudom!!

"...Ki e napot túléli, s hazatér,
Majd lábujjhegyre áll e napról hallva,
S a Crispianus névre felszökik..."
9/10
Zajac 2007 dec. 20. - 07:53:42 9/10
(7/60)
Nem igaz,hogy hajnalba adják be****k
Remélem legalább nem vágják meg..
Axel1 2007 dec. 19. - 22:23:15
(6/60)
" - Maga volt katona, Bill?
- Nem. Annyi közöm van a katonasághoz, hogy egyszer órákig meneteltem a zuhogó esõben, kezemben egy táblával, rajta egy vietnámi hõs neve.
- Emlékszik a katona nevére?
- Nem. :-/"

S a film 2. felében ismét kiáll egy háborús hõs ügyében.

(Nem tudom, miért épp ezt irtam ide, mivel szinte az egész film a fejemben van.
...
Sajnos még 1 hétig várnom kell, mire megnézhetem a filmet.)
Axel1 2007 dec. 19. - 22:14:08
(5/60)
Ez a film egyik nagy kedvencem! Nincs benne semmi olyan, ami a tömegek kedvencévé tenné, nekem mégis nagyon tetszik. (Azon kivül, hogy Danny DeVito filmjeit általában szeretem.)

Én is sajnálom, hogy ilyen késön adják le! Fenn lehet maradni hajnal 2-ig, de hogy végig is sikerül nézni, az kérdéses... (Szerintem marad a videofelvétel.) Annak külön örülnék, ha nem vágnának ki belõle és eredeti szinkronnal adnák le!

Vicicica! Nos? Megtaláltad a gyüjteményedben? Megvan neked DVD-n? Én még sehol sem láttam DVD-n, különben már megvettem volna.

Üdv, Benitez közlegény
New York, New York állam (Ki gondolta volna? :P)

"A gyõzelem itt kezdõdik!"
sipka 2007 dec. 17. - 16:59:09
(4/60)
Na végre, hogy leadják már ezt a filmet (is)!!!! :) (Bár tudom, hogy nem olyan régen adta le az RTLklub, csak én arról (sajnos) lemaradtam...)
Épp ezért már nagyon várom azt a pillanatot, hogy újra megpillantsam Dany DeVito köpcös alakját, ebben a nagyszerû vígjátékban!! :) Csak két problémám van a film sugárzásával kapcsolatosan:

1. AZ RTLKLUB FOGJA LEADNI!!!! Tehát lehetséges, hogy egy már megvágott verziót fognak lejátszani... Mondjuk ez még nem biztos, mivel a második probléma miatt, (amit ezen mondatom után meg is emlittek) van rá remény, hogy teljes egészében megtekinthessük ezt a király "movie"-t.

2. Tehát a második probléma az, hogy a filmet 02:10-kor fogják leadni... Érti ezt valaki?!! Ez egy állat király alkotás, és erre berakják egy éjfél utáni idõpontra!!! Mi vagyok én?!!: Éjjeli bagoly?!!! Hát én teljesen ki vagyok... Persze az ilyen alkotásokat, mint például a : "Télapóka", "Kutyafalka", "A legszebb karácsonyi ajándék", "Mrs. Télapó", "Az igazi Micimackó" stb.: mindegyiket délelött, vagy kora délután játszák le!!! Ezeket az ismeretlen, és a színvonalukat tekintve is igencsak megkérdõjelezhetõ alkotásokat sugározzák abban az idõsávban amikor az ember szívesen megnézne egy jó kis alkotást (például a "Reneszánsz ember"-t).. Na mindegy...
Ja tényleg!! El is felejtettem megemlitteni, hogy miért gondolom úgy , hogy ezt a filmet "kivágott jelenetek" nélkül fogják lejátszani: Mivel baromira késön adják, és eme film után már semmi sincs (csak a "hangyák" :DD
Szóval bizakodom...
Végszóként pedig felszólitom azokat, akik még nem látták a filmet: Nézzék meg, mert NAGYON ZSÍR!!!!! :D
10/10
k11zoltan 2007 okt. 29. - 18:06:57 10/10
(3/60)
Nagyon jó film, régen én is imádtam, és kb fél éve v.melyik délután leadták, és megint tetszett...
vicicica 2007 okt. 29. - 15:57:03
(2/60)
Csak helyeselni tudok, a lövöldõzés helyett én is inkább ezt a filmet nézem. Nekem is nagyon tetszett, kb. fél éve láthattam, és jót alakít benne Danny DeVito, szeretem ezt a kis köpcös embert :)
Rögtön meg is nézem otthon a DVD állományomat, mert mintha rémlene, hogy megvan, és rögtön meg is nézem!
10/10
kisciccca 2007 okt. 29. - 11:09:41 10/10
(1/60)
Ez egy nagyon jó kis film,csak már nagyon régen láttam :(
És nem hiszem el,hogy nincs meg sehol senkinek :S
Várom,hogy leadja végre valamelyik tv adó,a sok bugyuta lövöldözõs-verekedõs film helyett...