9/10
trebihun 2014 júl. 08. - 21:22:54 9/10 Előzmény Kutor Perze
(34/54)
Én is elég régen , videón láttam elõször a filmet és ( ami "emelt" a színvonalán ) NÉMET szinkronnal . Felejthetetlen élmény volt :-) . Az idõ megszépíti a dolgokat mert anno annyira nem mosolyogtam amikor meghallottam....
10/10
breeder 2014 jún. 07. - 23:49:05 10/10 Előzmény Kutor Perze
(33/54)
Na erre én is befizettem volna! Biztos nagy élmény lehetett! :)

Én annak idején VHS-es néztem meg! Lehettem úgy 12 éves! Kivettünk egy haverral a tékából 5-6 Jackie Chan filmet, és azokat szépen, sorban, egymás után meg is néztük! Mondanom sem kell, sokat nevettünk a jeleneteken. De nagyon tetszett a keleti harcmûvészet, úgyhogy még az udvaron is próbálgattuk egy-egy rúgást, amit a filmbõl lestünk el! :)

10/10
10/10
cellasto 2014 máj. 20. - 20:53:08 10/10
(32/54)
brutál a szinkron mennyire félre van fordítva :O
Kutor Perze 2014 máj. 20. - 15:11:31
(31/54)
Srácok! Ezt a filmet még srác koromban láttam a a III. ker-i, akkor Verõfény bisztró nevû helyen, ahol heti egyszer volt filmvetítés, de még 8 mm-es filmszalagról! Nagyjából a nyolcvanas évek eleje-közepe lehetett, nem voltam még talán 12 éves sem, bratyómmal voltam ott. A hang eredeti volt, az alámondást a filmvetítõ gép kezelõje nyomta élõben. Zseniális volt!
Lanre 2013 dec. 20. - 02:42:37 Előzmény biff
(30/54)
Az eredetiben természetesen nem. Valamiért (gondolom a poén kedvéért) így oldották meg 20 éve a szinkronját a filmnek.
Ha a magyar szinkronosok fortélya ez, akkor annak nagyon örülök, ki is nézem a régiekbõl ezt az agyfaszságot. De szerintem több mint valószínû, hogy az Angliából, Németországból vagy más helyrõl behozott film szinkronja is ilyen volt, és a magyar tartotta magát ahhoz az alaphoz, amit abban a hangsávban hallott.

A szinkron szerintem természetesen így jó. Ad egy kellemes pluszt a filmnek.
Lanre 2013 dec. 20. - 02:39:02 Előzmény olahmiki1959
(29/54)
Egyetértek a szélesvásznú nézeteddel.
De a film+ most legalább azt jól csinálta, hogy nem csak kinagyították 4:3-ra a képet, hanem egyes lényegesebb résznél odatolták a kamerát, ahol éppen beszéltek. Eddig sehol sem láttam így leadva, még a DVD-re sem így került a film.
A magyar szinkron szerintem nagyon jó lett.
biff 2013 dec. 17. - 21:24:29 Előzmény olahmiki1959
(28/54)
most komolyan bill gates-t emlegetik a filmben? ("olyan gazdag lehetnél mint bill gates")
1978ban?
10/10
olahmiki1959 2013 dec. 17. - 19:50:40 10/10
(27/54)
Ez most mi volt?
Az üzenetem töredékét egyszer csak elküldte a gép. (Tisztára, mint egy misztikus horrorfilmben...)

Szóval...
A "Részeges karatemester" óriási film, de a Film+ szerkesztõi elkövették ugyanazt a hibát, amit nagyon sok más tv csatorna is el szokott követni.
A filmet teljes képernyõvel, 4:3 arányban adják le, ami miatt nagyon sok minden lemarad a kép két szélérõl.
Karate, kungfu, vagy más harcmûvészeti filmeket CSAK SZÉLESVÁSZNÚ VÁLTOZATBAN SZABADNA LEADNI!!!
Miért?
Mert például az oldalirányú rúgásoknál, - ha 4:3as képarányban adják a filmet, - a verekedõ lábfeje sokszor egyszerûen kikerül a képbõl, és nem látni, hogy kit talál el, és mit történik! Harcmûvészeti filmeknél, ahol nem a történetre, hanem a küzdelemre, a látványos verekedésekre helyezik a hangsúlyt, éppen a lényeg marad le a képrõl.
Nem véletlen, hogy Ázsiában minden ilyen filmet szélesvásznú változatban adnak le a tv-ben, - talán azért, mert õk értenek hozzá...
Az, hogy nálunk ezt senki nem veszi észre ezeknél a tv csatornáknál, az mindent elárul a szerkesztõknek és a technikai személyzetnek az intelligenciájáról, és hozzáértésérõl!...

A film szinkronja egyébként borzasztó, mind a hangokat, mind a szövegeket, mind a hangminõséget illetõen.
10/10
offtopic
olahmiki1959 2013 dec. 17. - 19:36:29 10/10
(26/54)
nagyon jó film, de a Film+ szerkesztõi ugyanazt a hibát követik el, mint nagyon sok másik tv csatorna.
Könyötrfgöm, karate kungfu és más harcmûvészeti filmeket
10/10
laccmond 2013 dec. 17. - 19:12:42 10/10
(25/54)
Végre nem csak a kettõt adják, hanem ez is eljutott a Film+ra. Most már jöhetnek a Rendõrsztori filmek (is)! :)
10/10
offtopic
robicsek2 2012 nov. 13. - 20:44:48 Előzmény cellasto
(24/54)
Egyáltalán nem borzalmas, az új szinkron na az borzalmas!
leho 2012 nov. 13. - 18:07:36 Előzmény olahmiki1959
(23/54)
Számomra pont az a humor egyik alapforrása ennél a filmnél, hogy "nem csak úgy iszik", hanem tkp. van úgy, hogy tök részegre issza magát, ami aligha segíthet igazából a harcban. :)
10/10
cellasto 2012 ápr. 22. - 22:45:20 10/10
(22/54)
de borzalmasan van szinkronizálva....
eredeti kinai hanggal szoktam nézni,még sohasem láttam így,de nem is baj :D
10/10
olahmiki1959 2012 ápr. 22. - 18:38:17 10/10
(21/54)
A kungfu nevû kínai harcmûvészetnek kis túlzással vagy százötven különbözõ ága, stílusa van, kemény és lágy, külsõ és belsõ, észak és délkínai, van ahol fõleg a kéz, van ahol a lábtechnikák érvényesülnek, aztán a shaolin néven ismert többféle irányzatot magába foglaló stílus, ahol különbözõ állatok mozgásának megfigyelésébõl alakítottak ki harci technikákat, és még számtalan más.
A Paqua, azaz a "részeg kungfu" néven ismert stílus az egyik legérdekesebb, és egyik legnehezebben elsajátítható harcmûvészet. A lényege a részeg ember kiszámíthatatlan mozgásán alapszik, állítólag ahhoz, hogy igazán magas szinten csinálja ezt valaki, - a mozdulatok, a támadó és védekezõ technikák éveken át tartó gyakorlásán túl, - egy bizonyos mértékû ittasság is szükséges.
Ezzel kapcsolatban én mindig szkeptikus voltam kissé, mert szerintem nagyon nehéz eltalálni a részegségnek azt a fokát, ahol még hatékonyak a küzdõtechnikák, ugyanakkor az ital hatására nem tompulnak a reflexek, és nem lassul az ember mozgása, akármilyen magas szintû mesterrõl is legyen szó. Úgyhogy a magam részérõl ezt inkább legendának tartom.
Az igaz, hogy a stílus erõssége az ide-oda imbolygó, a támadások elõl elhajolgató, ugyanakkor a legváratlanabb irányokból, testhelyzetekbõl az ellenfélre támadó ütések, rúgások meglepetésszerû volta.
Jackie Channak ez az egyik korai, mára már legendássá vált filmje, amely tökéletesen alkalmas arra, hogy bemutassa ezt a különleges harcmûvészeti stílust, és ennek az embernek a hihetetlen fizikumát, elképesztõ hajlékonyságát és ügyességét.
A sztori a sablonos, századszor is lerágott csont, a fiatal, képzetlen gyerek szemtanúja lesz valamelyik hozzátartozója legyilkolásának, ezért kemény munkával mesterré képzi magát, és a film végén bosszút áll a gyilkoson, vagy gyilkosokon.
A hongkongi filmgyártás forgatókönyvíróinak kreativitását jelzi, hogy nem minden második, hanem tízbõl kilenc harcmûvészeti film erre a történetre épül. De ez nem baj, ezekben a filmekben nem a sztori, és nem a gyermeteg, teátrális színészi játék, hanem a látvány az érdekes.
És ebbõl a szempontból ez a film 10/10.
Amit ebben a filmben Jackie bemutat, az valóban idõnként az emberi teljesítõképesség határait súrolja. Nem véletlen, hogy bugyutasága ellenére ez a film ennyire megmaradt a rajongók körében, sõt, a humorát tekintve is kiemelkedik az átlagos "bunyós" filmek közül.
"A részeges karatemester" címet bocsássuk meg a címadó embereknek, õk valószínûleg annyit értenek a harcmûvészeti stílusokhoz, mint ez a klaviatúra, amin éppen most pötyögöm ezt a szöveget.
rea1 2012 ápr. 18. - 10:32:34 Előzmény Baldur
(20/54)
Igen,én is elmélyültem a cím miatt,kérdeztem magamtól,hogy akkor a részeges mester egyszerre kung fu és karate mester is? :)) Ez majdnem olyan,mint a "japán,kínai? nem mindegy?" beszólás. :D
10/10
DarkGirl 2012 ápr. 10. - 17:59:08 10/10
(19/54)
Nagyon szeretem,természetesen 10 pont. :)
A 2. része is jó. :)
10/10
Baldur 2011 dec. 28. - 22:41:27 10/10
(18/54)
A film remek, de a cím rettenetes. Baráti körben már többször felmerült a téma és én mindig képtelen voltam karatemesterként emlegetni.
A részeges Kung-fu egy Kung-fu(!) irányzat és a film errõl szól, nem pedig egy karate(!) mesterrõl, aki részeges.
Persze a fordítók keze - talán - meg volt kötve és a Jui kuen-bõl angolosított Drunken Master-bõl könnyû volt karatemestert csinálni. A Drunken szó ott - kis szójátékkal - részben az irányzatra, a Drunken Fist Style-ra vonatkozott, részben pedig a mesterre.
Egy biztos, karatéhoz a filmnek semmi köze sincs.
offtopic
mukiwa 2011 dec. 28. - 20:31:26 Előzmény tancsics20
(17/54)
Miert pazarlod idonket ilyen lenyegtelen, szanalmas hozzaszolasokkal?
tancsics20 2011 szept. 05. - 12:40:00 Előzmény briggs
(16/54)
"A biciglis kép"

Azért ez elég fail egy hibáról szóló hozzászólásban:)
5/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 26. - 18:56:57 5/10
(15/54)
Hát nem. :D