1/10
offtopic
Enger 2010 júl. 23. - 22:24:31 1/10
(29/49)
Megnéztem pár részt, és ez a sorozat egy hatalmas nagy - cenzored - ség! Csak az apacs vs gladiatorhoz néhány szó:

1: A gladiátorok fegyvernemekben küzdöttek, megvolt határozva, hogy A fegyvernem megküzdhet B-vel és C-vel, de D-vel nem mert nem lenne esélye!
2: A gladiátorok soha a b*dös életben nem forgattak parittyát! Melyik f*gyatékosnak jutott eszébe ilyesmi? Most komolyan, mire megpörgetné letarolnák!
3: Volt viszont íjász gladiátor az úgynevezett sagitarius ami kizárólag másik íjász gladiátorral küzdhetett meg.
4: Valóban nem lett volna esélye az apacskának, ha egy tisztességes murmillo vagy secutor felszerelésû nagy-pajzsos megy vele szemben.
5: A gladiátorok nem voltak lassúak, még a nagy-pajzsosok sem, bár a szigonyos-hálós megoldáshoz képest igen.
Pár példa gladiator fegyverzetekre:
Murmillo/Secutor: Nagypajzs, mely képes takarni a nyaktól a térdig, a pajzs alakja más a két fegyvernemben, ezen felül a bal alsó lábszárukon és a teljes jobb karjukon vért van, illetve sisakot és a jobb kezükön kesztyût hordanak.
Retiarius: A jobb karon vért, aminek van egy ível része a váll felett, ami a fejet teljesen védi jobb felõl, ezen felül semmilyen páncél, még sisak se! Fegyvernek szigony, háló és tõr.
Hoplomachus: Mindkét lábon, még a combokon is vértezet, sisak, kesztyû és páncél a jobb karon, egy kis hoplom nevû kerek pajzs, dárda és tõr.
Többet nem sorolok fel, nagyjából kítûnik amit mondani akartam.

Láttam ezen kívül is egy-két részt, de azokra már nem is fecsérlem a szót, m*rhaság az egész, az összehasonlítás teljesen értelmetlen, és csak a gladiátorok alapján sejtem, hogy történelmileg a többi harcos bemutatása is tele van tévedésekkel. Pedig ez akár még jó is lehetett volna, ha olyasmiket hasonlítanak össze, amiknek hasonló szerepük volt a csatamezõn. Például a szamurájt a lovaggal, amik igen sok közös vonást mutatnak egymással, kulturálisan is. Vagy a ninját a hasszaszinnal.
A lovag vs kalóz rész már önmaga paródiája, a youtube nem véletlenül van tele paródia videókkal! (Jedi vs shaolin)
2008 2010 jún. 03. - 22:51:10
(28/49)
ezzel 1et tudok érteni.

A középkori harcosok jóval érdekesebbek.
civil 2010 jún. 03. - 22:29:00
(27/49)
Nekem a modern epizódok annyira nem tetszenek. Sokkal érdekesebb szerintem egy shaolin és maori, apacs és gladiátor küzdelme mint hogy kinek milyen géppisztolya van.(fõleg hogy igazi shaolint és még apacsot is tudnak hívni, de igazi 20as évek beli maffiózót stb nem mindig:P )
De persze nagyonjó mûsor, ha tudom mindig nézem :)
2008 2010 jún. 03. - 12:05:24 Előzmény dikac
(26/49)
Ncore-on fent vannak, de egyenlõre csak angolul.
dikac 2010 jún. 01. - 21:58:15
(25/49)
Tudna nekem valaki egy linket adni,ahonnan le tudnám tölteni az 1. vagy a 2. évadot magyarul vagy angolul(feliratosan)?Elõre is köszi!
2008 2010 jún. 01. - 13:55:08
(24/49)
Közben letöltöttem az Attila vs Alexandert!

Kemény küzdelem volt, nem volt sok kill különbség a gyõztes és a vesztes között.
kegyetlen010 2010 máj. 31. - 23:28:38
(23/49)
nahát nem tudom megnézni na csak az elejét lattam jott valami vihar nem szedte fel valaki vagy valami oldal ahonnan ezeket le lehetne tolteni ?????
2008 2010 máj. 31. - 23:01:28
(22/49)
Spetznaz nyerni fog szerintem.
2008 2010 máj. 31. - 22:24:57
(21/49)
o 4.2 Episode 11: Attila the Hun vs. Alexander the Great

o 4.5 Episode 14: Nazi Waffen-SS vs. Viet Cong

Húha ez a kettõ nagyon ígéretesnek tûnik.
malina 2010 máj. 31. - 22:12:54 Előzmény Yajamahe
(20/49)
a wikipédián ezt találtam
* 3 Season 1
o 3.1 Episode 1: Apache vs Gladiator
o 3.2 Episode 2: Viking vs Samurai
o 3.3 Episode 3: Spartan vs Ninja
o 3.4 Episode 4: Pirate vs Knight
o 3.5 Episode 5: Yakuza vs Mafia
o 3.6 Episode 6: Green Beret vs Spetsnaz
o 3.7 Episode 7: Shaolin Monk vs Māori Warrior
o 3.8 Episode 8: William Wallace vs Shaka Zulu
o 3.9 Episode 9: IRA vs Taliban
o 3.10 Back for Blood special
+ 3.10.1 Ancient match
+ 3.10.2 Modern match
* 4 Season 2
o 4.1 Episode 10: SWAT vs. GSG9
o 4.2 Episode 11: Attila the Hun vs. Alexander the Great
o 4.3 Episode 12: Jesse James vs. Al Capone
o 4.4 Episode 13: Aztec Jaguar vs. Zande Warrior
o 4.5 Episode 14: Nazi Waffen-SS vs. Viet Cong
o 4.6 Episode 15: Roman Centurion vs. Rajput Warrior
o 4.7 Episode 16: Somali Pirates vs. Medellín Cartel
o 4.8 Episode 17: Persian Immortal vs. Celt
o 4.9 Episode 18: KGB vs. CIA
o 4.10 Episode 19: Vlad The Impaler vs. Sun Tzu
o 4.11 Episode 20: Ming Warrior vs. Musketeer
o 4.12 Episode 21: Comanche vs. Mongol
o 4.13 Episode 22: Navy Seals vs. Israeli Commando
szinte mindegyik nagyon érdekes lesz...
Yajamahe 2010 máj. 31. - 19:23:26
(19/49)
Én is a lovagra szavaztam, eléggé meglepõdtem hogy a kalóz gyõzött. Azért a lovagba annyit lõni, és olyan erõsen, hogy átszakítsa a páncélt...
A ninja-spártai részt megnéztem volna, kár hogy lemaradtam, jó lehetett.
Kíváncsi vagyok ma kik fognak "harcolni" egymással.
2008 2010 máj. 27. - 14:34:31
(18/49)
Igen én is így gondolom.

A lovag tuti befutó, kivéve ha van erõs lõfegyvere a kalóznak.
ZaXXoN 2010 máj. 27. - 12:07:23
(17/49)
Azt mondjuk nem értem a ninja miért nem használta ki a lehetõséget, amikor elvakította a spártait a szemébe dobott cuccal... Akkor simán megszúrhatta volna akárhol (na jó, ha ezzel legyõzi, akkor a párbaj nem tükrözte volna a statisztika végeredményét...)
Azért nem lepett meg a hoplita gyõzelme (bár szerintem akkor a pajzsnak már jelentõs a méretébõl adódó holttere + a sisak is takar - egy jó kétfegyveres összeállítással meg lehetett volna állítani - alig lát vmit a bal oldalon - "blindside blitz" - hogy egy ideillõ amerikai focis kifejezéssel éljek).

A lovag vs kalóz nagyban függ a harctértõl is. Ha mondjuk egy hajón lesz az összecsapás, akkor elég kibillenteni a lovagot az egyensúlyából... Az 50 kg felszerelés + 3000 m mély óceán kombináció nem jelent jót az álmoskönyv szerint...
Pisztoly szerintem kevés a vért ellen (pláne, ha egy pajzsot is át kellene ütni elõtte), de muskéta már megoldhatja. Viszont közelharcban meszeltek Fekete Szakálnak. A szablya csak vágásra alkalmas, szúrni ugyan lehetne vele, de a penge íve miatt elveszik a döfés ereje.
10/10
gt12 2010 máj. 27. - 10:50:09 10/10
(16/49)
mennerg: a wikipedia "csak" tájékoztató jellegû. a ninja több volt mint orgyilkos, kém, szabotõr, bár tényleg fõként ilyenekkel foglalkoztak, de ne felejtsük ki a watari ninjákat, az Iga no Rant, a Tokugawa sógunátusban betöltött szerepüket sem. Azonban a szamurájok sem mindig becsületesek, erre jópár példát találunk Miyamoto Musashi életrajzában. Az Edo-korszak végén, mikor a bushido új értelmet kapott, akkor alakult ki ez a fekete-fehér szemlélet.

A mûsorban azonban az elhangzott egy mondat, ami megütötte a fejem. ***SPOILER*** a ninják többször is megsebezték a spártait, de nem tudták megölni ***SPOILER END*** ez számomra árnyalja a végeredményt, hiszen a nindzsák fegyvereiket sokszor trágyába, döglött állat tetemébe mártották, így elõbb-utóbb a spártai vérmérgezésben szintén elpusztul. Azonban ez már nyilván nem vigasztalja a már addigra rég bomlásnak indult ninját.

Lovag vs. kalóz. Hát a lovag olyan, mint egy tank, alig van a páncélnak gyengepontja, rádásul erõs kardot és buzogányt használ a harcban. Ha a kalóz közel megy, meghal. A kalózok fegyverei inkább távolságiak voltak tudtommal, és nagyon szerettek robbantgatni. Ha valamelyik távolsági fegyverük elég erõs lesz, hogy átüsse a páncélt, akkor a kalóz fog nyerni. Mindenesetre érdekes összecsapás lesz.
2008 2010 máj. 26. - 23:14:06
(15/49)
A nindzsa nagyon ügyesen bele szaltózott a spártai kardjába.. nagyon szép mozdulat volt. :DD
Igen, a pajzs sok mindent eldönt. És tényleg, a viking pajzs sehol se volt a spártaiéhoz képest.

A holnapi kalóz vs lovagra nagyon kíváncsi leszek.
mannerg 2010 máj. 26. - 22:38:48
(14/49)
Javaslom a ninja leírásának elolvasását a Wikin.
A szamuráj nemes volt, becsülete volt a mindene.
A ninja egy kém, szabotõr, orvgyilkos volt. De mint a wiki is írja,
a tények és a fantázia kissé összemosódik...
ZaXXoN 2010 máj. 26. - 22:24:12
(13/49)
Engem nem lepett meg a szamuráj gyõzelme - kb. az összes fegyvere jobb, mint a vikingeké (most nem csak a minõségi kivitelrõl beszélek ami annyira van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtõl - a japánok javára természetesen).
A yumi, mivel íj sokkal nagyobb távolságból képes ölni, mint a dárda, és a láncing, de még a sodronying sem ér sokat ellene (a dárda javára legyen mondva, az legalább közelharcban is használható). Pajzs még OK, de túl kicsi ahhoz, hogy a teljes testet védje.
A kétkezes csatabárd király cucc, ha betalál takarít, de k**va lassú. Hiába vagy 210 cm, és 130 kg, akkor is lassú marad. Ha nem talál, akkor a nagyobb elérésû naginata hamar a Valhallába juttatja a versenyzõt.
Kard/pajzs igen jó kombó, nem hiába használta a történelem folyamán majd minden hadsereg. Könnyû kiképezni bárkit a használatára - szemben a másfél kezes karddal. Összehasonlítva a kanabo-val sokkal jobb, úgyhogy itt a pont nálam egyértelmûen a vikingeké. A kanabo ugyanolyan, mint a bárd - lassú. Eszetlen erõ kell hozzá (nem hiába az oni-k [japán "ördögök"] fegyvere). Ez figyelembe véve az ázsiai rassz átlag fizikai felépítését még inkább hátrány. Kb. senki sem használta a cuccot a valóságban, csak a talpas gyalogosok (nem szamurájok, akik lovon vonultak), mert elég súlyos és hosszú volt ahhoz, hogy egyszerre lehessen eltörni vele a ló mindkét mellsõ lábát, így rábírni lovasát, hogy ugyan szálljon már le a nyeregbõl.
A katana meg hát katana... A hadviselés történetének egyik legtökéletesebb fegyvere, ami szakértõ kézben pusztító (még a mongolok is be voltak szarva a szamurájoktól a XIII. sz.-ban, pedig két és félszeres túlerõben voltak - jó, jött egy vihar is, ez "némiképp" változtatott a helyzeten :)
Nindzsának nincs katanája - illetve van, ha lopott magának. Mert ezt csinálták. A halottak kifosztása iszonyatos bûn a shinto/buddhista kultúrkörben, ezért maradt annyi értékes lelet a japán csatamezõkön a középkorban (szemben a katolikus Európával, ahol ez kisebb gondot jelentett). A nindzsáknak nem voltak ilyen szofisztikált ideológiái, úgyhogy loptak. Persze, mert szinte az összes klán rendkívül szegény volt, és egy katana ára kb. mai viszonylatban egy jobbféle Ferrariéval egyezett meg - a jó cucc itt is a nemesség kiváltsága, csakúgy, mint Európában). A nindzsa-to, ahogyan már elõttem írták tényleg egyenes pengéjû, ráadásul rövidebb, mint a katana. Sokkal gyengébb minõség, de a hátbaszúrás céljára megfelelt. Nyílt összecsapásban egy szamuráj ellen ezzel az esély a gyõzelemre 0 és -10 között változik. Helyzeti elõnyt kihasználva és a megfelelõ "célszerszámmal" ez már sokkal jobb tud lenni...
Egyébként is nem a szamurájjal fog harcolni, hanem a hoplitával. Kíváncsi vagyok...

Csákány!
10/10
gt12 2010 máj. 26. - 20:59:52 10/10
(12/49)
A ninja tudtommal inkább ninjatot használ. Ez valóban hasonló, mint a katana, azonban a pengéje egyenes is lehet, valamint nagy különbség a tsubán ("keresztvas") van. A katanán ez rendkívül díszített, a ninjaton viszont a lehetõ legegyszerûbb (ne keltsen feltûnést). Illetve ideológiai különbség is volt. Bár, most megcáfolom önmagam, a helyzetet bonyolítja, hogy voltak olyan ninják, amelyek szamurájok is voltak. A kettõ határa nagyon elmosott volt a Meidzsi restaurációig. Ezenkívül még számtalan orgyilkosságra alkalmas fegyvert viseltek, fõleg a kunoichik. Kíváncsi vagyok mely fegyvereket választják, de remélem a kusarigama benne lesz.

A szamurájnak azonban van alapszintû védelme: a ruhájába sokszor építettek be fémet, az ingujj páncélozott, a mellény fémveretes, valamint tényleges pácélja is volt, mely egy mellényrészbõl, hátrészbõl, és szoknyaszerû lapokból állt, valamint ott volt a Kabuto is (sisak).

A spártai pajzs más, mint a viking, más harcmodorban is használták, így kíváncsi vagyok a végeredményre. A ninja elõnye csak a mozgékonyság lehet, hiszen a hoplita teljes fegyverzet 30 kg felett volt.
2008 2010 máj. 26. - 16:44:08
(11/49)
a nindzsa is használ katanát nem ?

Igen, jobban belegondolva igazad lehet.

A hoplitának ott van a lándzsa, pajzs, sisak, kard, na meg a harci tudás.

Bár én már nem tudom. A tegnapinál is, ott volt a pajzs a vikingnél mégsem az nyert.

pedig a kard+pajzs mindig nyer a kétkezes fegyver ellen. Ennek ellenére tegnap a szamuraj gyõzött.
10/10
gt12 2010 máj. 26. - 16:35:56 10/10
(10/49)
Tetszik ez a sorozat, bár a tegnapiban szerintem volt egy baki.
A szamurájok nem hordták a katanát magában. Amit hordtak, azt daishonak nevezték. Ennek az egyik része a hosszabbik kard, a katana, míg a másik a rövidebbik wakizashi. Ez utóbbit kihagyták a szimulációból, és én hiányoltam.

A maira meg a tippem, hogy a spártai fog nyerni. (a nindzsa inkább orgyilkos, 1 vs 1, szemtõl szembe, megfelelõ védelem hiján esélye sincs)