greyclock80 2013 aug. 29. - 16:04:06
(2587/2767)
Igen,de ez az osztrákoknál is így van.
Soha egy kilépett szereplõrõl sem beszélnek többet!Jó,Stockiról meg Fabbriról 2-3 szót,de az tényleg semmi.És az a fura,hogy Rivera elvileg azt sem tudja,hogy kicsoda Kunz.És Kunz-ot is értesíteni kellett volna,hogy Fabbri halott...
greyclock80 2013 aug. 29. - 16:02:20
(2586/2767)
A 15.évadot 2014-ben tervezik megvenni,az MTVA közönségszolgálata nekem ezt írta 2 hónapja.
Rex Fan 2013 aug. 29. - 15:04:35
(2585/2767)
Én elõször nem is értettem, hogy hogyan lehet, hogy hírtelen az olaszoknál van a 11. évad, aztán utána olvastam, hogy a Hoffmann halála címû rész kimaradt, mivel túl horror lett - állítólag. Így sikerült összerakni a képet. A 11. évad elsõ 2 része számomra egy kicsit unalmas volt, aztán ha jól emlékszem a 11. évad 3. részében tûnt fel Morini, Õ egy kedvelhetõ figura volt, szinte azonnal szimpatikus is lett, mint Moser vagy Hoffmann - az örök kedvencem Stocki -, Fabbri elõször nekem úgy tûnt, hogy nem fog illeni Rexhez, de aztán õt is megkedveltem. Riverával alapvetõen nincs gondom, csak megkell szokni, viszont Monterosso borzasztó. Egyébként tényleg, most, hogy bele gondolok mióta elment Morini tényleg nincs annyi poén - az hatalmas volt, amikor Rex ellopta Gori sûlt malacos zsömléjét és Morini falazott neki - max. akkor ha Gori feltûnik és elkezd papolni. Sajnáltam amikor Fabbri meghalt, hiszen addigra õt is megkedveltem, bár a 14. évad elsõ két részében õ sem volt olyan már, mint elõtte. Számomra a legnagyobb kérdõjel a perceid megvannak számlálva címû rész vége volt, valahogy nem sikerült összerakni a képet, ezért biztos, hogy én vagyok a gyenge elméjû, vagy valamirõl lemaradtam. :D Am. ha jól tudom, akkor még az M1 nem szerezte be a 16. évadot, arról lehet tudni, hogy tervezik-e megvenni, vagy elõrõl kezdik a Rexet, vagy leveszik a mûsorról?
10/10
syuzi 2013 aug. 29. - 13:57:18 10/10
(2584/2767)
Bocsi de ezt hülyén írtam le . Gyorsan akartam le írni
már látom hogy az elõttem lévõk leírták
Én is szeretem Morinit kár hogy már nincs bent
nekem szimpi Rivera is :)
10/10
syuzi 2013 aug. 29. - 13:52:07 10/10 Előzmény Sorozatfüggõ
(2583/2767)
sajnos Lorenzonak felrobbant beszált egy kocsiba és felrobbant és így halt meg.
egyhozzászóló 2013 aug. 29. - 13:30:05
(2582/2767)
Az olasz szériát is inkább a poénok teszik elviselhetõvé, mintsem a történet. Bár Morini távozásával a poénos jelenetek is visszaszorultak. Fõleg a lóversenyes résznél volt elemében :)
egyhozzászóló 2013 aug. 29. - 13:25:00
(2581/2767)
Tény az olaszok nem feltétlenül a logikájukról híresek. Logikailag nagyon gyengén felépített részek, össze-vissza utalások, néhol már-már átmegy szappanoperába. Az olasz szériába ott kapcsolódtam be véletlenül most nyáron, amikor megsebesítették Rex-t egy akció végén, kíváncsi voltam lesz-e folytatás, vagy ezzel lezáródik egy mítosz. Az eredményt tudjuk.
Ha jól emlékszem, még gyerek voltam amikor 1998-ban kezdték adni az osztrák szériát. Akkor is teljesen véletlenül kapcsoltuk oda a tv-t a nyitó epizódra, amikor is Rex és Moser összetalálkozik. Emlékszem ha tehettem megnéztem, egészen Moser haláláig. A Brandtneres és Hoffmanos részek nem igazán vonzottak, valahogy egy karakter sem ért Moser nyomába. Bár szerintem találhattak volna Morettinél hitelesebb színészt, valahogy nem tudta magát eladni ezzel a "rablóból-pandúr" karakterrel (A Fabbrit játszó színész sokkal hitelesebb pofa lett volna üvegszemeivel és mindig borostás arcával).

Sok logikai bukfenc között megemlíteném Rex korát is. Nem tudni az osztrák szériában egy évad egy év idõtartamot ölel fel, vagy csupán felet. Nyilván nem kölyök kutya volt Rex, amikor találkozott Moser-rel, saccra 2-3 éves (a kutyák ekkor kezdenek igazán komolyodni). Tételezzük fel fél év idõtartamot ölel fel egy-egy évad, így Hoffman halálakor Rex 8 éves. Az utolsó osztrák széria és az elsõ olasz közt eltelik 4 év, de a sorozatból nem derül ki, Rex meddig van parkolópályán. Mondjuk 2 év és Rex már 10 éves, amikor találkozik Fabbrival és az olaszoknál is lement már 5 évad, 12-nél nem lehet több a kutya. Bár 10 felett nem tudnának így akciózni, ahogy Rex teszi :)
Rex Fan 2013 aug. 29. - 11:23:13
(2580/2767)
SPOILER

Az már sosem derül ki, szerintem csapdába esett Fabbri. Nekem a Fabbris és Morinis részek még tetszettek, persze nem voltak olyan jók mint az osztrák széria, de egy idõ után megkedveltem õket. Az új felügyelõt, Riverat viszont sehogy sem tudom megszokni, ahogy Monterossot sem, valahogy szerintem nem illenek a karakterek Rexhez. Egyébként az is furcsa volt, hogy Rex-et leszámítva nem is volt semmiféle utalás arra, hogy Fabbri egyáltalán meghalt, ott van pl. Katia, aki szerelmes volt Lorenzo-ba, na hát semmi utalás nincs rá, hogy jajj de sajnálná, hogy meghalt, olyan mintha fel sem tûnt volna neki, hogy új felügyelõ van.
egyhozzászóló 2013 aug. 28. - 21:35:10
(2579/2767)
SPOILER

A wikipédia valóban ezt írja. Szerencsétlen véletlenként állítják be. De mit is mondott a maffiavezér, amikor lekapcsolta? "A dolgok mennek tovább". Ne feledjük az idomárnõ is kapcsolatban állt a maffiával, így nem egyértelmû számomra, hogy neki szánták, vagy volt még egy utolsó megbizatása a szervezettõl, hogy csalja tõrbe Fabbrit. Logikátlan, én nem kérnék meg mást, hogy forduljon meg a kocsimmal...
Ez nem derül ki. Bár a részben is volt olyan utalás, hogy "gondoskodni kell a nõrõl", így a bombát neki is szánhatták és Fabbri akkor tényleg szerencsétlen áldozat. Ez nem fog kiderülni.
Rex gazdái közül Moser-t és Fabbri-t bírtam a legjobban.
Rex Fan 2013 aug. 28. - 19:12:16
(2578/2767)
Jah bocsesz, aki nem látta volna még a XIV. évad 2. részét, annak az elõzö hsz-m SPOILER.
Rex Fan 2013 aug. 28. - 18:58:09 Előzmény Sorozatfüggõ
(2577/2767)
Rex
megtanulta, hogy mikor kell
jelezni egy cukorbetegnek, ha
netán elfeledné az inzulint
beadni magának. Csak ott a
gond, hogy mindezt egy orosz
bûnözõvel kell megtennie,
méghozzá beépülve. Az
oroszt ugyan elkapják a
rendõrök, de annak a nõnek,
aki Rexet betanította, bombát
rejtettek az autójába. Amikor
elutazni készül, elõtte
megkéri Fabbrit, hogy
forduljon meg az autójával,
aki viszont ekkor a halálos
csapda áldozatává válik.
Gyorsan utasítja Rexet, hogy
helyezze biztonságba a nõ
kislányát, majd a szeme
láttára az autó felrobban.
Tehát a felügyelõ halálát úgy
írták meg, hogy nem neki
kellett volna meghalnia,
természetesen a sorozatból
szándékosan távozott. Ezután
megjelenik Davide Rivera
(Ettore Bassi) felügyelõ, az új
nyomozó.
Sorozatfüggõ 2013 aug. 27. - 16:42:32
(2576/2767)
Sajnos, nem tudtam megnézni ezt a részt. Megírnád, mi történt Lorenzoval? Nagyon kedveltem a figuráját, sajnálom, hogy kiszállt.
10/10
syuzi 2013 aug. 27. - 14:21:07 10/10
(2575/2767)
Már a mai részben az új felügyelõ lesz
akit Davidenek hívnak
õ lesz Rex új gazdája
Petterson 2013 aug. 26. - 20:02:25
(2574/2767)
Azért érdekes...Fabbri meghal és hopp... a következõ részben mintha semmi sem történt volna, újra egészséges és semmi baja :D
Sorozatfüggõ 2013 aug. 11. - 13:32:06 Előzmény Nightspeed
(2573/2767)
Nekem úgy tûnt, hogy nem lett befejezve a történet, mert egy csomó elvarratlan szál még maradt. Talán a következõ rész lesz a folytatás? Ritkán, de elõfordult már ilyen.
Nightspeed 2013 aug. 09. - 23:16:02
(2572/2767)
Húú azt sajnos nem tudom megmondani :) viszont hogy õszinte legyek nem is érdekel, mert engem inkább az epizód mondanivalója érdekel. Én azt gondolom, hogy az egyszerû olasz humor, és a nem túl bonyolított történetek teszik szerethetõvé a szériát annak ellenére, hogy már itt is a harmadik gazdáját kapja Rex. Persze ezek az osztrákban is megvoltak... :) Rivera is jó karakter a maga édes gyökerével, bár Fabbi a kedvencem, de meglátjuk milyen lesz az új pasas.

Tudja valaki, hogy mikor lesznek nálunk új részek? Illetve aki nézte a mai részt (a perceid megvannak számlálva) mi értelme volt a végsõ jelenetnek? Értettem ugyan a mondanivalót mégis nekem ez homályos maradt o_O
Sorozatfüggõ 2013 aug. 09. - 19:05:34 Előzmény Nightspeed
(2571/2767)
Köszönöm az infót! Örülök, hogy nem plagizálás, hanem csak leporolás történt. De az azért érdekel, más epizódokkal is történt-e ilyen. Csak az érdekesség kedvéért.
10/10
Tilla 2013 aug. 08. - 16:07:09 10/10
(2570/2767)
Vagyis megtalálták a fiók mélyén és korszerûsítették...:-)
Nightspeed 2013 aug. 08. - 13:47:45 Előzmény Sorozatfüggõ
(2569/2767)
Az 1996-os Halálos futam részt, és a 2009-es Motorosok címû részt is Peter Hajek és Peter Moser írta :)
Sorozatfüggõ 2013 aug. 07. - 12:09:34
(2568/2767)
Azért az egy kicsit ciki, hogy ez a mai rész /Motorosok/egy az egyben teljes koppintása volt egy régi epizódnak! Még Tobias Moretti játszotta a felügyelõt, és azt a részt másolták le, amikor egy autóversenybe beépült Böck. Ezután vették be õt a csapatba. Néhány apró eltéréstõl eltekintve teljesen lemásolták a sztorit. Alig hittem a szememnek. Lehet, hogy nem ez volt az egyetlen ilyen plagizált rész? Szóval én is csak a kutya miatt nézem.