Shannen02 2009 aug. 10. - 15:21:17
(15/35)
Ez tényleg fantasztikus volt! A filmrõl én is az Al Pacinos interjúkötetben olvastam és nagyon kíváncsi voltam rá már akkor. Annyira jó,h végre leadták a tvben. Parádésak voltak mind a színészek, mind a rendezés, mind a hangulat!Csodálatos volt!
Nem voltam soha nagy Shakespeare-rajongó, elolvastam amit el kellett, de annyira nem nyûgözött le, köszönhetõen a nyelvezetének fõleg. De így, Al és a töbi színész elõadásában teljesen más megvilágításba került Shakespeare számomra. Nem ismertem a történetet,úgyhogy így talán még izgalmaabb volt nézni, h hogyan is alakul a szotri. De ami igazán odatapasztott a képernyõhöz a színészi játék! Al Pacino eddig is ott volt a kedvencek közt, nem véletlenül!Amit mutatott ebben a filmben! Pl.:Lady Anne-s jelenet! :O Egyszerûen zseniális volt. De persze nemcsak õ, mindenki,tényleg parádés volt a szereposztás!
Mindenkinek ajánlom, h nézze meg, aki nem teszi, az nem tudja mit hagy ki! ;)
Gabriella54 2009 aug. 10. - 11:42:41
(14/35)
Sajnos már csak lehetett, mert a darabot (ami nem mellesleg a Nemzeti egyik legnagyobb sikere volt) levették a mûsorról, utolsó elõadása 2008. december 9-én volt. Igazán kár érte, mert páratlan élményt nyújtott!
Al Pacino elõtt le a kalappal! Eddig is elõkelõ helyet foglalt el a kedvencek listáján, de ezek után...
Nagyon tetszett a szinkron - azt hiszem, ilyen filmek esetében kötelezõ is, hiszen kevesen vannak, akik ilyen szinten beszélnének angolul. Végvári Tamás egyébként is kitûnõ választás!
norton15 2009 aug. 10. - 10:00:37
(13/35)
Nincs.:( Na majd leszedem valamikor, hogy ha valaki feltöltötte.:)
Coleman 2009 aug. 10. - 09:51:57
(12/35)
Viszonylag érdekes és izgalmas volt, de én többször elkalandoztam, annyira azért nem kötött le. Alec nagyon hülyén festett, nem is illik ebbe a társaságba. Pacino meg baromi jó, néhány évvel késõbb az egyik legelementárisabb (nekem személyes kedvenc) alakítást is Shakespearenek köszönhette.
9/10
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 10. - 09:12:28 9/10
(11/35)
REMEK. KITÛNÕ. PAZAR.
10/9

Igazi doku-dráma- pont ahogy Õk akarták.
Utazás a szinház mély bugyraiba és kulisszatitkaiba!
Társadalmi körkép és alkotói folyamat EGYBEN !

Amikor Színész, Szerep, és Alkalom találkozik és öszevegyítõdik.

Al Pacino-ról eddig is tudtam ,hogy remek színész, de mint III.Richárd félelemetesen átütõerejû.
(Mondhatni kedvenc színésszé nõtte ki magát)

Tegnap este kapcsoltam rá véletlenül.
ÉS ODARAGADTAM A KÉPERNYÕ ELÉ!
Tényleg érdekelni kezdett a sztori, a korabeli hangulat/ jelmezek, a színhelyek, a kreatívoskodás.
A zene se volt rossz.

Különlegesen modernre és feszesre sikerült ez a feldolkgozás, és azt hiszem a Legjobb.

"Napfénye rosszkedvünk telét...
nyárrá változtatja át"
És ahogy Al kihangsúlyozza!

A film kábé annyira volt pozitiv élmény és pozitiv csalódás, mint a Két nõ közt címû drámafilm.

FÉLEMETES(EN JÓ) !

egyetlen hiba: Kevin Spacey beválogatása.
Idegesítõ az arca.
dr.w 2009 aug. 09. - 23:29:14
(10/35)
Õsszel láttam a III. Richárdot a Nemzetiben Kulkával. Kár, hogy a ma esti "dokumentumfilmet" nem elõtte láttam. Ez a film sokat segített a színdarab megértésében, ugyanezt nem mondhatom el a Nemzeti Színházi elõadásról. Ott pl. a színésznõk szövegmondása egyszerûen érthetetlen volt (halk, rosszul artikulált). Tulajdonképpen Kulka volt az egyedüli, aki miatt érdemes volt megnézni a darabot.

Al Pacino eddig is a kedvenceim között volt :-)
potdom 2009 aug. 09. - 23:03:39
(9/35)
Azt hiszem ez a legjobb dokumentumfilm, amit láttam. Igazából nem dokumentumfilm, inkább egy olyan színházas film és egy werkfilm keveréke. De remekül összerakva. Egyetlen negatívumot tudok róla mondani, hogy az eleje lassúcska volt, de aztán felvett egy jó kis ritmust és onnantól már figyelt rá az ember keményen. Ami jellemzõ volt rá, az a színházas jelenteknél a rendkívüli szuggesztivitás, ami gyakorlatilag odatapasztotta az ember szemét a képernyõre. Az egyik ilyen jelent volt a kedvencem, mikor III. Richárd Lady Annát gyõzi meg arról. hogy mi a jó neki. [#wink]
Ez a film igazán feltette a hétre a koronát.
Köszi Al Pacino!
[#taps][#worship]
10/10
viktor666 2009 aug. 09. - 22:40:05 10/10
(8/35)
...Shakespeare is the best!!!... kössz MTV2 !!! Al Pacino,,, végre egy színést...
pozsizsuzsi 2009 aug. 09. - 11:09:48
(7/35)
Huhh, York napsütése! Na erre kíváncsi vagyok.
Norton, mi a baj az m2-vel?
Gabriella54 2009 aug. 07. - 20:52:22 Előzmény Anditos
(6/35)
Felveszem dvd-re!!!
Alig várom! Eddig még csak olaszul láttam, úgy is lenyûgözött - magyarul azért jobban "átjönnek" az árnyalatok :)
Anditos 2009 aug. 02. - 18:49:00
(5/35)
Nincs benne a csomagban? Én tutti felveszem vhs-re és remélem találok valakit aki digitalizálja majd. Ha nem sikerül sehogysem megnézned vagy felvetetned, akkor majd készítek neked egy másolatot.
norton15 2009 aug. 02. - 18:38:16
(4/35)
Megõrülök, pont az m2?:(
offtopic
Anditos 2009 aug. 02. - 18:36:50 Előzmény norton15
(3/35)
Augusztus 9-én leadja az M2. Én sem láttam még, nagyon kiváncsi vagyok. A szereposztás parádés!
norton15 2008 jan. 29. - 16:54:22
(2/35)
Hopsz, lehagytam a képet... Mindegy.
norton15 2008 jan. 29. - 16:53:31
(1/35)
Ó, ezt annyira szeretném megszerezni!!! De itthon nem lehet kapni, max torrent, vagy kiutazni külföldre...:( Al Pacino: Életem c. könyvben olvastam róla, és nagyon felkeltette az érdeklõdésemet, Alt ismerve rosszhoz nem igazán adja a nevét. Szívesen megnézném õt, mint III. Richardot, biztosan nagyon jó benne. Az õ elmondása szerint ez egy "színdarab-film". Al DVD-csomagjában lehet megszerezni, Al Pacino: An Actor's Vision, ahol hozzáadják a Babbleonia-t, a Chinese Coffe-t, a Local Stigmatic-ot, és a Richard nyomábant (Looking For Richard). Remélem minnél hamarabb, és olcsón fogják kiadni itt, de úgy lehet, hogy még éveket kell várni rá sajnos.