Nannerl 2007 jan. 17. - 14:53:55
(29/89)
Tisztelem a véleményed, mert nyilván több darabot láttál már nálam, viszont hidd el én is láttam egy párat, az általad említetteket például. Senki nem mondta, hogy az RJ felülmúlja például a JKSZ-t. A Valahol Európábant már csak azért sem, mert az magyar és csak a miénk :)
Egy biztos: az RJ tényleg médiahajhász.
Viszont: szerintem az adott körülmények között a legjobbat hozták ki belõle. Én becsülöm azokat az embereket, akik egy ilyen (...) darabból ezt ki tudták hozni. Ha belegondolunk a zene és a szöveg alapja adott, tehát azon kell változtatni, amin lehet.
Én nem azt nézem a darabban, ami a franciák hibájából lett elszúrva, hanem azt, ami a magyaroknak köszönhetõen jól sikerült. Lehet, hogy túl optimista vagyok...

Dolhai Attiláról csak annyit, hogy azt adja a nézõknek, amire képes. Biztos van nála erõteljesebb hangú, jobb, helyesebb, stb. színész, aki sosem hibázik és mindig tudja a szöveget. (Bemutathatnál neki ;-)) Aki nem vevõ arra, amit õ a színpadon nyújt, az ne nézze.
Sõt, gondolj bele, õt magát hogy bosszanthatja a sok csitri csaj, akik nem hagyják még levegõt venni sem!! ;-)

Remélem nem bántottalak meg, mert nem állt szándékomban :)
És bocs a terjedelemért!
Nannerl 2007 jan. 17. - 14:38:54 Előzmény Abloncay Lenke Anna
(28/89)
Nem úgy értettem, hogy sértõ szavakat használtál, vagy ilyesmi. Egyébként is azt írsz, amit akarsz, nekem semmi jogom beleszólni. Én is csak elmondtam a véleményem azzal kapcsolatban, hogy ez az oldal szerintem elég nagy népszerûségnek örvend és könnyen megbánthatsz valakit akaratod ellenére.
Nannerl 2007 jan. 17. - 14:36:33 Előzmény Abloncay Lenke Anna
(27/89)
Én is láttam Szinetár Dórit tíz éve is és - bár nem emlékszem részletesen - tudom, hogy lenyûgözött. Lehet, hogy elénkelte a hangját, én nem tudom. Viszont tartom magam ahhoz, hogy karakterfüggõ is a dolog. Egyszerûen a lágyan, szinte bágyadtan, szerelmesen éneklõ Júlia nem megy neki annyira, mint a karakteres Constanze. Dehát minden ízlés kérdése...
Nannerl 2007 jan. 17. - 14:32:30
(26/89)
Azért lássuk be, Attilát nem a tánctudásáért szeretjük :DD
A "nyivákoló tanoncokra" pedig szerintem szükség van. Valamikor Attila és Zoli is tanuló musicalszínész volt az egyetemen. (Árpit azért nem írom, mert ha jól tudom õ nem végezte el a musical-szakot.) Mondjuk nehezen bírom elképzelni, hogy Attila valaha is nyivákolt volna :DD Õk születtek erre a szakmára, a hangjukkal és a tehetségükkel, viszont rengeteget tanultak, hogy idáig eljussanak. Attila - ha jól tudom - harmadéves volt, amikor megkapta a Mozart! fõszerepét. Tehát még tanult, nem sokan ismerték. És nézd meg ma. Vagy ott van mondjuk Vágó Detti. Épphogy átlépett a Broadway Stúdióból az Operettszínházba és azonnal Vetsera Mária lett... A most még nyivákoló tanoncokból lesz a jövõ színész-nemzedéke!
Babette 2007 jan. 16. - 19:46:32
(25/89)
Elolvastam a vitát arról, hogy a Rómeó és Júlia mennyire jó vagy rossz darab. Én egy elég aktív musical rajongó vagyok, gondolom ebben a fórumban nem vagyok egyedül. Az Operett Színház majdnem összes musical darabját láttam, legalábbis, amit most játszanak. (Menyasszonytánc, Mozart!, Szépség..., Rudolf, régebben Elizabeth és az oly sokszor említett R&J-t is) Elismerem és, ha lenne kalapom levenném az Operett Színház színészei elõtt, azért akadnak kivételek.:) De akkor is úgy gondolom, hogy R&J egy médiahajhász, agyonnyomott, geges darab... Tudom, hogy most ezzel a kijelentésemmel sokakat felháboríthatok akaratlanul is, de ez a véleményem.
Nem kétség egyetértek azzal, hogy a francia elõadást felülmúlja, de nem tenném fel az életem, hogy esetleg egy Volt egyszer egy csapat...-ot vagy egy Jézus Krisztus Szupersztárt, esetleg egy Valahol Európában...-t is. Ezek és még annyi számos musical kiváló, és mégis jön egy ilyen középszintû darab és minden a feledés homályába vész.
Tizenéves lányok hada veszi körbe Dolhai Attilát, holott én már halottam szebb, erõteljesebb férfi hangot, és láss csodát olyan színészt is láttam már, aki tudja a szöveget...
Félre ne értsetek, kedves Dolhai rajongók, nem nézek le senkit, se a rajongókat, sem a mûvész urat, csak annyit szeretnék ezzel mondani, hogy a színház világa nem csak az Operett Színházig terjed! Mielõtt valamirõl véleményt alkotunk jó, ha van viszonyítási alapunk.
tunc 2007 jan. 16. - 13:43:35
(24/89)
taen!
nem talaltam a pecsi kepek kozott. de ezen az oldalon megtalalod: <a target="_blank" href="http://gportal.hu/gindex.php?pg=6840052&amp;PHPSESSID=ac626eaf94d42fd0e54ca523439af981" title="http://gportal.hu/gindex.php?pg=6840052&amp;PHPSESSID=ac626eaf94d42fd0e54ca523439af981">gportal.hu</a>
vagy egyszeruen ird be a google-ba a kepekhez ha annyira erdekel ;)
Abloncay Lenke Anna 2007 jan. 15. - 21:19:49
(23/89)
Shakespeare és Zefirelli!Tényleg szuper!No1!
Minden nézõpont kérdése!:-)))))
Akkor is legjobb a négy patkány!
Hogy a vitát lezárjam,mert szerintem abban biztos vagyok,hogy neked is nagy kedvenc a Macskafogó!
A kép ajándék,neked!
Abloncay Lenke Anna 2007 jan. 14. - 19:12:39 Előzmény Nannerl
(22/89)
A negatív vélemény is egyfajta kritika,és kell,hogy legyen,hiszen a színház szubjektív,és nem tetszhet mindenki mindenkinek!
Így kerek!
Szerintem semmi sértõ nincs abban amit írtam,mert a megfogalmazás számít.
Abloncay Lenke Anna 2007 jan. 14. - 19:01:38
(21/89)
Nem vitatokozom,ez a te véleményed!
Nekem akkor is egytucat,és bár nem nézhetetlen,nem is nagy szám!
A tömegeket könnyû elkábítani,futószallag elõadásokkal,ez is ilyen,még egy bõrt lenyúzni történet!
Akkor inkább ha már Operett Színház, a Menyasszonytánc és Siménfalvi Ágota!
A zenérõl elmondtam a véleményem,és tartom!
Szinetár Dóráról pedig annyit,én láttam õt tíz évvel ezelõtt is,és az elmúlt tíz évben többször is!
A West Side Storyban szintén Júlia volt,(Maria),és sokkal jobban énekelt annak idején,vagy gyerekként,vagy akár két három éve.Szóval nem karakterfüggõ!
Szerintem elénekelte a hangját!Bocsi!
A fiúk tényleg tudnak énekelni,ezt sosem vitattam!
taen 2007 jan. 13. - 17:09:52
(20/89)
Mészáros Árpád Zsoltot keresem, mármint szeretném tudni fotóról, hogy õ ki. Aki tudja, ki õ, aa ezen a honlapon található képek közül, segítsen nekem!

A honlap: <a target="_blank" href="http://www.expocenterpecs.hu/;" title="http://www.expocenterpecs.hu/;">www.expocenterpecs.hu</a> képtár link alatt és a Rómeó és jûlia elõadás képei között válogasson

Köszi
Nannerl 2007 jan. 10. - 07:56:54
(19/89)
Csak hogy Szinetár Dóri védelmére is mondjak valamit, láttam õt a Mozart!-ban is és abban elsöprõ volt. Gyönyörûen énekelt és fantasztikusan játszott. A "kicsit gonosz" Constanze sokkal jobban áll neki, szerintem, mint a szerelmes Júlia. Vagy pedig aznap nagyon formában volt, ki tudja?
Nannerl 2007 jan. 09. - 22:01:27 Előzmény Abloncay Lenke Anna
(18/89)
Egyébként a Jekyll tényleg gyönyörû:)
Nannerl 2007 jan. 09. - 21:57:35 Előzmény Abloncay Lenke Anna
(17/89)
Elõször: a zenét nem másolták, hanem megvették. Ez sajnos nem úgy mûködik, hogy látok egy külföldi elõadást és lemásolom. Ha így lenne biztos sokan milliomosok lennének ebben az országban, de sajnos a szerzõk megnézik, leellenõrzik, hogy mit csinálnak a darabjaikkal, esetleg bele is szólnak, sõt, szemét módon még jogdíjat is kérnek érte:D Ha "csak úgy" lemásolják a franciát , ahogy te mondod, az Operettszínházat már rég kiperelték volna a vagyonából.
Másodszor: tiszteletben tartom a véleményed, sõt sajnos valamilyen szinten egyet is értek, mert a franciák tényleg aránylag felejthetõ zenét produkáltak (egy-két erõteljes szám kivételével) amit - szerintem - ráadásul gyengén vittek színpadra. Ehhez képest a magyaroktól rendkívüli elõadást láthattunk, ami már feledhetetlen. Szerintem ez az igazi teljesítmény és az, ha valaki a "nem olyan jó" zenét is olyan lenyûgözõen tudja elõadni, mint Dolhai Attila, vagy Bereczki Zoli és Mészáros Árpád Zsolt és Náray Erika és felsorolhatnék itt mindenkit, a fõszereplõktõl kezdve a táncosokig - akik szintén rengeteget adnak hozzá a produkcióhoz - és a zenekarig.
Szinetár Dóra élõben engem sem gyõzött meg.
De!! Nem tudom te hányszor láttad az elõadást, én sajnos csak egyszer. Ne felejtsd el, hogy bárkinek lehet rosszabb napja, még egy mûvésznek is! Igazságtalannak tûnik, hogy valaki talán épp azon a napon van rosszabb passzban, amikorra nekünk jegyünk van, de õk is emberek!
Az, hogy neked tetszik a hangja, vagy nem, az abszolút rád tartozik. Általános, negatív véleményt konkrét személyekrõl viszont nem írnék le egy olyan oldalon, mint a port.hu, különösen nem magyar mûvészekrõl, mert - lehet, hogy nem jutott eszedbe, de - látogathatják és rosszul eshet nekik. Nekem is vannak olyan mûvészek, akikrõl rossz véleménnyel vagyok, de ezt megtartom magamnak, vagy olyan oldalon beszélem meg, ami kevésbé ismert, illetve látogatott. Ne haragudj, hogy elmondtam a véleményem, de tényleg így gondolom. És ezer bocs, mert ez a hsz valszeg be fogja tölteni az egész oldalt:D
Abloncay Lenke Anna 2007 jan. 07. - 11:46:36
(16/89)
A franciát másolták le!A magyar tényleg jobb,ezt nem vitatom,de a zene nekem egytucat,nincsenek benne igazán jó dallamok,sablonos!Csinált!Szerintem!
Szinetár Dóra a Cd-n pedig kimondottan gyengén énekel,levegõs,erõtlen.Élõben sem gyõzött meg!
Amúgy elmegy,nem mondom,hogy nézhetetlen,de nem vagyok elájulva!
Akkor inkább hallgatom,és nézem, a Jekylt,ha már musical,vagy Webbereket!
Nekem ez a véleményem.
Nannerl 2007 jan. 06. - 13:27:11
(15/89)
Mihez képest koppincs? Ne érts félre, nem támadlak, tényleg érdekel a véleményed. A magyar rendezés szerintem jó. A franciához képest isteni. A zene maga nekem sem tetszik, mert - bár Rómeó és Júliáról van szó, még ehhez képest is - túl sok az érzelgõs, szerelmes szám, amik szerinzem mind egyformák. Errõl viszont nem a magyarok tehetnek, mert kész zenét kaptak kézhez. A színészek pedig a játékukkal, az odaadásukkal és a hangjukkal szerintem nagyszerû, értékes elõadást nyújtanak az eredeti zene okozta negatívunok ellenére is és ez becsülendõ.
Abloncay Lenke Anna 2007 jan. 05. - 21:11:45
(14/89)
Gyenguszka!Szerintem!Tucat rendezés,koppincs zene!
Nannerl 2007 jan. 05. - 18:25:29
(13/89)
Köszi, aranyos vagy, de én inkább maradok a musicaleknél:)
Noncsa 2007 jan. 05. - 13:27:27
(12/89)
Igazad lehet :)
Nannerl 2007 jan. 04. - 19:46:26
(11/89)
Igen, élõben látni egyszerûen lenyûgözõ. Az Operettszínház mûvészei nagyszerûen játszanak és hangilag is szerintem Magyarország top énekesei között vannak. Ezért nem akarom nagyon minõsíteni a francia elõadást, mert azt csak dvd-n láttam és az azért nem ugynaz. Bár ha a magyar és a francia dvd-t kell összehasonlítani, akkor is egyértelmûen a magyar viszi a pálmát.
Nannerl 2007 jan. 04. - 18:53:21 Előzmény Noncsa
(10/89)
Nekem a magyar több okból is jobban tetszett, bár ízlések és pofonok, ezen nem fogunk összeveszni. Viszont szerintem addig nem tudod jól megítélni, amíg nem láttad mindkettõt. Én megnézném a helyedben a magyar elõadást is, mert rengeteg a különbség. Még a franciáknak is annyira tetszett a magyar elõadás színpadi megvalósítása, hogy az alapján megváltoztatták a sajátjukat. Ez azért elég jó ajánlás...