10/10
Alicante 2010 márc. 07. - 19:46:24 10/10
(381/5801)
Ja még azt meg sem említettem, hogy az anyját is õ küldte a halálba. Ahogy meg beszél Maribelrõl "az a kis nyomorék nem kellhet neked" mondja Hectornak.
Pancha is miatta halt meg. Egyébként nagyon jóindulatú és kedves, jó humorú nõ!:-D
10/10
Alicante 2010 márc. 07. - 19:23:00 10/10
(380/5801)
Érdekes neked elbûvölõ Rubi, nekem korántsem az! Ráadásul szerinted van erkölcsi tartása!

"ott van az az eset amikor õ terhes,és Fernanda-t majdnem elüti az autó,õ pedig megmenti.Ezzel feláldozza az egyetlen dolgot,ami összeköti Alejandro-val,ha olyan lelketlen lenne megtenné? Szerintem nem,akármilyen unokahúga is."

Na ez volt az egyetlen pozitív dolog az életében, viszont az önzetlensége nem sokáig tart, mert továbbra is játssza a terhes nõt ezzel mindenkit becsap, mikor már kénytelen Alejandro kritikájára befeküdni megvesztegeti az orvost, hogy mondja azt, hogy most ment el a baba. Elhiteti mindenkivel, hogy Hector verte meg, ezáltal többen is nekimennek a férjének...csahogy Hector kinyomozza, hogy egy másik klinikán jóval elõbb történt a vetélés, megszerzi a bizonyítékot és t.képpen ez okozza a halálát. (Ebben a részben megint rikácsol a jó és tiszta erkölcsû feleség!)

"Az is igaz,hogy Cayetano-t börtönbe juttatja,de jól teszi,hisz igy Cristina más szemmel néz Marco-ra,majd miután Cayetano meghal,õ kiemeli õket a szegénységbõl.
És ha összeházasodik Cayetano-val,majd õ meghal,addigra Marco másba is beleszerethetett volna,de így csak Cristina-t szerette."

Nehogy már ez a szemétség is az õ érdeme legyen? Honnan tudhatta Rubi, hogy Cayetano meghal és még mindig feleségül venné Marco?

Soniát sem tudta megemészteni, ezért lihegett állandóan a nyomában. Pedig õ már akkor Alejandro felesége volt.

"Meg amikor Pietrasanta megakarja ölni Alejandro-t,õt is megmenti."

Itt keverte a legnagyobb s.zart, mert az árulása miatt egy ember meghalt, az orvos fia meg súlyosan megsebesült.

Carlának meg azért segített, mert be akart vágódni a családnál. Tehát megdõlt az elméleted!
10/10
kittycike 2010 márc. 07. - 18:39:55 10/10
(379/5801)
Tudom,hogy sokan nem fogtok egyet érteni velem (már megint),de azért leírom :)
Azért Rubi nem is olyan rossz ember szerintem.Hogy miért?
*** SPOLER ***
Pl. ott van az az eset amikor õ terhes,és Fernanda-t majdnem elüti az autó,õ pedig megmenti.Ezzel feláldozza az egyetlen dolgot,ami összeköti Alejandro-val,ha olyan lelketlen lenne megtenné? Szerintem nem,akármilyen unokahúga is.
Na meg a Sonia halála sem éppen az õ hibája,ha ne legyen ott,az üveg akkor is be tört volna,de más alatt.
Az is igaz,hogy Cayetano-t börtönbe juttatja,de jól teszi,hisz igy Cristina más szemmel néz Marco-ra,majd miután Cayetano meghal,õ kiemeli õket a szegénységbõl.
És ha összeházasodik Cayetano-val,majd õ meghal,addigra Marco másba is beleszerethetett volna,de így csak Cristina-t szerette.
Még Maribel-nek is jót tett!Mert ha Hector-ral marad,és aztán csak baja lett volna a hátával,nem elég az övé a betegség,még egy beteg férj is lett volna mellette.
És Alejandro anyját is hányszor megmentette?
Egyszer a városban,és egyszer a tengerparton. Ha rossz ember lett volna megteszi? Fõleg a tengerparton,amikor Carla elárulhatta volna mindenkinek,hogy Rubi brossa rajta van? Ha olyan gonosz lett volna nem menti ki a vízbõl,nem derül ki a titok.
Meg amikor Pietrasanta megakarja ölni Alejandro-t,õt is megmenti.
*** SPOILER VÉGE ***
Na ugye ebbõl a perspektívából máris jobb?
Én szerintem az!
7/10
Theine 2010 márc. 07. - 11:15:02 7/10
(378/5801)
Tényleg nem lehet a kettõt összehasonlítani.
Ami pedig a haláleseteket illeti Rubi tényleg nem mocskolja be a kezét gyilkossággal mint Marcia, viszont annyira jól sikerülnek neki a s.zarkeverések, hogy ebbe egy pár ember belehal.

Mondjuk egy kivétel volt, amikor Hectort egy nagy darab kõvel fejbevágja, ami közrejátszott a halálában...
7/10
Theine 2010 márc. 07. - 11:11:31 7/10
(377/5801)
Abban különbözik a két sori, hogy a második esélyben több gonosz volt, de a jók nem hittek nekik, ugyanakkor a Rubiban csak õ a gonosz, de mindenki hisz neki. Megvezet boldog-boldogtalant, ez azért nagyon hiteltelen, persze a vége felé már kinyílnak a szemek!
1/10
Diva15 2010 márc. 07. - 09:33:04 1/10
(376/5801)
Jól mondod, eleve sokkal jobb sorozat volt, mint ez a h*nyadék, ráadásul a Telemundos sorozatok mindig jobbak a Televisásoknál :D
Vilora 2010 márc. 07. - 01:41:53
(375/5801)
Még jó, h Tilda márpedig biztos nem fogja nézni ezt a szar sorozatot. :D
Teljesen felesleges összehasonlítani a Második eséllyel, eleve más a történet, a szituációk, a szereplõk, a szerkesztõ, az írók, az írók humora, és legfõképpen a gyártó ugyebár. A szépség meg relatív dolog, megintcsak kár Marciához hasonlítani, meg õt dicsõíteni, h mennyivel jobban játszott, mikor azt a karaktert, olyan hajtúrásokkal, poénokkal, megírt, betanult szöveggel, eleganciával Barbara Mori is ugyanúgy játszotta volna, a Marciát játszó színésznõ pedig hasonlóan formálta volna meg Rubi karakterét ebben a világban, ebben a szituációban, ebben a szegénységben, ha ez a feladata, és addig próbálják a jelenetet, amíg az a rendezõ számára tökéletes nem lesz, ilyen egyszerû. Másrészt, Marcia kegyetlenül és szemrebbenés nélkül gyilkolt, Rubi viszont sosem tette ezt szándékosan, legalábbis azt hiszem, az eddigi halálelõrejelzések alapján az derült ki, h akárki halála is hozzá kötõdik, egyiket sem szándékosan tette el láb alól.
Aki meg nem szereti ezt a sorozatot, az ne nézze, és ne lógjon itt a fórumon, ha csak szidni tudja, h banyeg, a Második esély mennyivel jobb volt, mennyivel több humor volt benne, meg Marcia mennyivel szebb...ok, annak vége, kezdõdött ez a másik, törõdjetek bele, ez az élet, még ha fáj is. :) Nem fogják megismételni 50 ember kedvéért, nézzétek meg spanyolul, vagy dvd-n, ha annyira fanatikusak vagytok, v várjátok ki a Cool-on, hátha adják majd. És igen, én is néztem, én is szerettem, de most ezt dobta a gép, az Rtl, és ezzel kell beérnem, mellesleg tetszik...pedig azelõtt jó ideje nem néztem ilyen unatkozó háziasszonyoknak és reménytelenül szerelmes tiniknek szóló agybajos, butító spanyol, brazil, mexikói szappanoperákat, aztán nyáron nagy unalmamban ráfutottam Valeriáékra, és ottragadtam, szal most sajnos megint beszippantott ez a köcsög, kitalált, lepra világ :)
mayomka 2010 márc. 06. - 21:47:00 Előzmény Theine
(374/5801)
Egyetértek veled, a hozzászólasaid jók! On jók (!), hogy e jelen ifjúság a rubi nevû ribancokhoz szeretne hasonlítani az nagyrészt köszönhetõ a médiának, akik olyan terndit diktáltak, olyan értékrend nélküli világot ábrázoltak/ábrázolnak hosszú évek óta, hogy az ezen felnõtt ifjúság már nem is érzi és igénye sincs az élet finomságaira. Nem érzik mi egy nõ értéke és mitõl nõ egy nõ (?) és persze folytathatnám....
csajsziko 2010 márc. 06. - 18:29:07
(373/5801)
Hali,valaki tud-e valamit arról a filmrõl amit csináltak a sori után?
Valahol olvastam,hogy van egy film,miben sok mindent megmagyaráznak.
Ez igaz?
Valahol meg van-e?
Vagy mirõl szól? Olyan kíváncsi vagyok rá...
Ja és a színészek ugyanazok,vagy mások vajon?
Olyan jó lenne ha az RTL Klub levetítené azt is.
7/10
Theine 2010 márc. 06. - 18:18:07 7/10
(372/5801)
Hát az biztos, hogy Rubinak nincs humora!
10/10
Music Girl 2010 márc. 06. - 18:08:58 10/10
(371/5801)
imádom ezt a filmet.. mindig történik benne v.mi uj ezért olyan izgalmas..csúcs szuper
1/10
Diva15 2010 márc. 06. - 16:50:10 1/10 Előzmény Tilda36
(370/5801)
Ettõl függetlenül Marcia MINDENT jobban csinált, mint Rubí, ez tény! Sokkal jobban keverte a lapjait, ráadásul igazi gonosz volt, nem úgy, mint Rubí, ráadásul humorizálni is tudott..
Sziszy00 2010 márc. 06. - 14:16:31 Előzmény kittycike
(369/5801)
irtam 1 szóval is h pont rá értettem? csak néz körül a világban és látod..xD hát igen..eléggé ppff.. a mai fiuk..szégye h õk mira hajtanak..legyen cicik meg bavállalosak..1 éjszaka aztán csõõõ
de legalább vannak akik nem..
és manapság h lenézik az embert..
Tilda36 2010 márc. 06. - 13:29:43
(368/5801)
Én nem az értékrendre céloztam. A talpraesettség nálam azt jelenti, hogy átgondolja mit akar elérni, de a szerelmet sem számüzi az életébõl. Tehát a gazdagságot össze kellett volna kötni a szerelemmel, mert így csak az egyiket kaphatta meg. Ráadásul minden nap lefeküdni egy olyan személlyel, akit nem szeret, mert másé a szive egy borzalom mégha luxus veszi körül akkor is elviselhetetlen. Nem véletlen, hogy megcsalja Hectort....csakhogy ez veszélyes, mert elõbb-utóbb fény derül a kis üzelmeire.

SPOILER!

Hector halála után csak úgy játszásiból lefekszik annak munkatársával is, igaz egyéjszakás kaland lesz belõle, de ez sem fogja boldogítani. Kezd összeesni, mert fejére olvassák a gaztetteit, Alejandro is meggyûlöli, végülis mit ért el a "talpraesettségével"? Egy nulla lett belõle.

SPOILER vége!
Tilda36 2010 márc. 06. - 13:19:26
(367/5801)
Marcia a gonoszságban múlta felül Rubit, de tény, hogy negatív karakterben a legjobb alakítást nyujtotta. Mindenesetre sokkal jobb színésznõ, mint Rubi.
lia90 2010 márc. 06. - 13:01:44
(366/5801)
"Akkor lett volna talpraesett ha Alejandrot választotta volna és kivárta volna a jólétet"
Amit leírsz, az a logikus út lett volna Rubí boldogságához. Rubí márpedig a maga módján talpraesett, az más kérdés, hogy amit tett az helyes-e vagy sem. Ha valaki talpraesett, az nem mindig az jelenti, hogy úgy cselekszik, hogy az az erkölcsi értékrendnek megfelel.. Valóban átgázolt mindenkin, de megszerezte amit akart. Boldog nem lesz a pénztõl, de a szegénységbõl már kitört...
lia90 2010 márc. 06. - 12:58:30
(365/5801)
Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok! :) Én is néztem a Második esélyt, szerintem sokkal jobb volt, de azért a Rubí is tetszik. Innen hiányoznak azok az ironikus, humoros párbeszédek, amelyek a Második esélyben voltak... Nem tudom, hogy más hogy van vele, de engem speciel Maribel szinkronhangja borzasztóan irritál. Mintha egy 16 éves csaj nyávogna folyton. :S
1/10
Diva15 2010 márc. 06. - 12:02:26 1/10
(364/5801)
Tökéletesen egyetértek veled Tilda, de Marcia és Rubí között hatalmas a különbség, Marcia mindenben jobb, mint õ.
Tilda36 2010 márc. 06. - 11:32:25
(363/5801)
Rubi minden csak nem talpraesett! Aki átgázol az édesanyján, legjobb barátnõjén és szerelmén, utána meg a nagy jólétben állandóan keveri a s.zart az nem boldog!
Hiába az úszómedencés villa, ruhák, ékszerek csak egy barátja van: a divatkreátor bájgúnár kezében pincsikutyájával. Én ezzel a buzeránssal képtelen lennék megjelenni, õk meg sülve-fõve együtt vannak.

Rubinak hiába van meg mindene visszaszökik Alejandrohoz, tehát hiányzik az életébõl a szerelem. Szeretetet meg senkitõl nem kap, mégse gondolkozik el saját életérõl, hogy mit rontott el...

Akkor lett volna talpraesett ha Alejandrot választotta volna és kivárta volna a jólétet úgy, hogy ahhoz õ is hozzájárult volna. Meg volt a lehetõsége, hisz Alejandroból jóhírû, egzisztenciálisan jól szituált orvos lett, de képtelen volt ezt kivárni - pedig nem sok idõ telt el - na így nagyobb esélye lett volna a boldogságra.
Továbbra is az a véleményem, hogy egy jellemtelen ribanc, aki megérdemli a büntetését!
Tilda36 2010 márc. 06. - 11:22:02
(362/5801)
Azért Marciat sem kellett félteni! Nem kellett a szomszédba menni egy kis gonoszságért...