10/10
Nótárius 2018 okt. 16. - 12:11:59 10/10
(1/1)
A hárfára jellemző különleges, gyöngy-permet hangzás, a finom érzékenységgel mesterien "játszó" szép hölgyek, és a káprázatosan dekoratív hangszerek minden szempontból nagyszerű élményt garantáltak a 20. Nemzetközi Hárfafesztivál, Zeneakadémián tartott gálaelőadásán! A második fellépő viszont, egy számomra eddig ismeretlen, fiatalember Sasha Boldachev volt; aki már a színpadra lépése pillanatában, majd a rövid hangolása alatt ígéretes közvetlenségű kapcsolatot teremtett velünk, a közönséggel. Az előadását és a ráadásait is zajos siker kísérte. Mikor aztán az utolsó ráadásához ült vissza, mindenki kíváncsian várta, hogy lehet-e ezt még fokozni. (?) Klasszikus áttűnésű könnyűzenei futamokkal indított. Vajon mire emlékeztethet ez? -kezdtem volna lefuttatni magamban, amikor egyszercsak elámulva ismertem fel a Queen együttes Bohém rapszódiáját! Vajon, meg tudta-e jeleníteni ezt a szélsőséges hangzású és dinamikájú, nagyon nem hárfára írt zenét, ez az inkább lágy futamú klasszikusokhoz szokott hangszer? Olyannyira elképesztően, hogy a bravúros elődásban, a hárfára átlényegítve is, maradéktalanul frenetikus hatással szólalt meg! A végén aztán, amikor magához tért a közönség, majd felrobbant a nézőtér, hosszú percekig tartott az ováció! Sok gyönyörű zenét hallottam már hárfán, de soha nem gondoltam volna, hogy ez is lehetséges! Erre még Freddie Mercury is megtisztelve ütötte volna rá a pecsétjét!
A Hárfafesztivál gálájának ünnepi hangulata és sok szép művészi élménye mellett, Sasha Boldachev hárfázása, külön meglepetésként is örökre emlékezetes marad!