Téma: Saul fia

eIemes 2015 aug. 18. - 08:52:29
(351/612)
NJL azt mondja, hogy õszinte szembenézés nélkül nincs továbblépés.
Ebben igaza van - de õszinte szembenézésre csak érett személyiség képes.
Ha egy meghasonlott, éretlen, frusztrált személyiséget kényszerítenek szembenézésre, az csak rontani fogja a helyzetet.
Ilyenkor (elvileg) az érett, felnõtt ember feladata lenne, hogy vezesse az éretlent.
De láthatóan NJL sem elég érett ahhoz, hogy ezt a helyzetet felismerje...
1/10
Giokute 2015 aug. 17. - 21:01:11 1/10
(350/612)
itt durván cenzúráznak
vigyázzatok
8/10
drProktor 2015 aug. 12. - 00:42:09 8/10
(349/612)
Nem tudom. Én nem zártam be se szobát se topicot.
De az õszinte szociális érzékenységrõl,
együttérzésrõl való véleményedre sterettem volna rákérdezni
1/10
barcaculé 2015 aug. 10. - 22:12:34 1/10
(348/612)
Spoiler veszély!!!!
Csak jó indulatból adtam egy pontot erre a förmedvényre,amit máma néztem meg ezt a barátnõmmel és az anyukájával.
Elõször is:mi a francért rágja szájba ez a drága Nemes Laci,hogy mi a rossebb az a Sonderkommando?Még a legtájékozatlanabb ember is tudja,aki minimális szinten fogyaszt sajtót,mert annyit van promotálva ez a vacak,az elõzetesben meg gyönyörûen elmagyarázzák,mi is ez.
Másodszor:a tarkóvideózós technikát más is használta már,állítólag sokkal jobban-csak hallottam róla,nem vagyok nagy mûvészfilmes-.
Harmadszor:Nincs befejezve,csak belelõnek egyet a kamerába.Ha már az elején a szánkba van rágva,mi a Sonderkommandó,akkor miért nem tudnak hasonló befejezéssel megjutalmazni minket?Mint mondjuk Saul Auslander 1945 Elóhim nem tom melyik hónapjában és napján,a gyereket emgtalálták a vízben a nácik,stb.
Unalmas,hogy végig arra megy ki a film,hogy ez a szerencsétlen Auséander eltemettesse a gyereket,de ezen kívül semmi mellékszál nincs,vagy csak 5 perc erejéig.Ha valaki holokausztfilmet akar nézni,nézze A zongoristát,klasszisokkal jobb.Még a Sorstalanságot is elõbb ajánlom,mint ezt.
8/10
drProktor 2015 aug. 09. - 23:49:35 8/10
(347/612)
Persze az imént azt akartam írni,
hogy a használnit különböztetik meg a hasznosítanitól.
8/10
drProktor 2015 aug. 09. - 23:46:21 8/10 Előzmény eIemes
(346/612)
Akik egyáltalán ilyesmit mondanak,
szerintem természetesen megkülönböztetik a használnit a kihasználnival,
illetõleg felhasználnival, és egészen biztos, hogy figyelembe veszik a különbséget.
Az egész ügy meglehetõsen sikamlós, aszámszerûsítés miatt.
8/10
drProktor 2015 aug. 09. - 23:41:38 8/10
(345/612)
"Az õszinte szociális érzékenység,
együttérzés mindig visszalépés vagy helybenjárás."
Ha ezt komolyan gondolod, kifejthetnéd.
Ha nem gondolod komolyan, akkor pláne.. .
8/10
drProktor 2015 aug. 09. - 23:22:59 8/10
(344/612)
Szellemes vagy Béla, el kell ismerni.
offtopic
eIemes 2015 aug. 04. - 14:56:45
(343/612)
"Csányi Vilmos azt hangozatta .. hogy az állatok gondolkodnak"

https://youtu.be/lcvbgq2SSyc

(A konkrét kisérleti madár egy fogságban kikelt kaledóniai varjú -- ennek azért van jelentõsége, mert nem tanulhatott semmi ilyesmit természetben nevelkedett fajtársaitól. A kaledóniai varjakról többször megfigyelték, hogy fenyõtûvel ingerlik a fák lyukjaiban levõ kukacot addig, amíg az elõbújik, és akkor a varjú bekapja jól.)
offtopic
eIemes 2015 aug. 04. - 09:44:11
(342/612)
Csányi Vilmost hallottam errõl néhány hete, mármint az állatok gondolkodásáról. Azt mondta, hogy hosszú idõn keresztül az volt a közvélekedés, hogy az állatok gondolkodnak. Aztán a 19 században néhány látványos kisérlet nyomán gyökeres változás következett be: az állatok ösztönlények, többé-kevésbé bonyolult mechanizmusok mûködtetik õket, de alapvetõen automaták, és a következtetõ gondolkodás az ember sajátossága. A 20. század második felétõl az etológia és a humán etológia alaposabb megfigyelései nyomán most az a tudományis álláspont, hogy az állatok is gondolkodnak, persze talán kevésbé elvontan, mint az emberek (de azért létezik az elvont gondolkodás, lásd pl. szerszámkészítõ kaledóniai varjak). Éles határ a hiedelmek rendszerében van. Az emberi tudás 99%-a nem közvetlen tapasztalatból származik, hanem hallottuk, tanultuk, mondták, elhittük. Ha egy fajon belül nincs absztrakt üzenetek megfogalmazására alkalmas nyelv történetek elmesélésére és továbbadására, akkor a tudás forrása a közvetlen tapasztalat. Az életveszélyes tapasztalatok magas kockázata miatt pedig a tapasztalást néhol a génekbe írt, "öröklött tudás" helyettesíti, ezt nevezzük a köznyelvben ösztönnek. A ösztönök azonban erõsen korlátozzák egy állatfaj rugalmasságát (változó körülményekhez való alkalmazkodás sebességét). Az embernek sokkal kevesebb "bebetonozott" ösztöne van, és ezek fölött is erõs kontrollt tud gyakorolni a racionális gondolkodás - ez tette lehetõvé az emberállat számára, hogy rövid idõ alatt nagyon változó körülményekhez is alkalmazkodni tudjon.

De ez a mellékvágány mellékvágánya :)
eIemes 2015 aug. 02. - 16:27:30
(341/612)
a személyiségzavarok a születést követõ néhány hónapban, max 1-2 éves korra kialakulnak - érzelmi, esetleg testi elhanyagoltság, bántalmazás, ilyesmi. ezért nagyon nehéz bármit kezdeni.
offtopic
eIemes 2015 aug. 02. - 08:42:21
(340/612)
az internetes troll egy személyiségzavar (vagyis annak egy megjelenési formája)

kicsit túlegyszerûsítve: minden ember személyiségében vannak "viselkedés-szigetek", amelyeket bizonyos helyzetben gyakorlunk. Hol ezt, hol azt. Amikor focizok, a csapatjátékos. Baráti körben az oldott beszélgetés. Moziban a befogadó figyelem. Amikor tanítok, az empátia és a türelem. Konfliktushelyzetben a harcos... stb. A személyiségzavaros ember azonban megrekedt egy ilyen szigeten és minden helyzetben azt alkalmazza. valószínûleg nagyon fiatalon (néhány hónapos, 1-2 éves korában) nem kapta meg a szükséges érzelmi támogatást és biztonságot, legalábbis a cihológusok most így gondolják, hogy a személyiségzavaroknak ez állhat a hátterében.

a személyiségzavarral élõ ember egyébként nagyon gyakran (érzelmileg) megoldhatatlan helyzetbe kerül, épp azért, mert nem tudn másként viselkedni. ettõl aztán alapvetõen rosszul érzi magát, viszont van egy nagyszerû taktikája, amivel enyhíteni tudja a rossz közérzetét: igyekszik olyan helyzeteket teremteni, amelyben az õ "beragadt" viselkedés-mintázata a helyénvaló. Például a szociopata folyamatosan konfliktust provokál, mert olyankor van elemében, és a rutinjával mindenkit lenyom. A nárcisztikus személyiség féltékenységi rohamokban tör ki, számára ez a win-win helyzet, mert vagy megerõsítést kap, hogy különb mindenki másnál, vagy elmarja maga mellõl a barátait: mártírtudat.

a személyiségzavarral élõk nagy többségének nincs betegségtudata, sõt, sokan azt hiszik, az összes többi ember is csak olyan, mint õk, de álnok módon még tagadják is. ezért aztán szinte lehetetlen (felnõtt korában) szót érteni velük.
offtopic
Sz Peter 2015 aug. 02. - 07:18:53
(339/612)
Mindent a maga idejében. Majd ha a Nyíregy-Loki meccsen találkozunk! ;)
9/10
offtopic
bubi78 2015 aug. 02. - 05:39:09 9/10
(338/612)
Ja, és a bármilyen rasszizmusellenes mozgalmakat nem állhatom! Én is tirpák vagyok. Ez van. Tessék engem bántani!
9/10
offtopic
bubi78 2015 aug. 02. - 05:32:59 9/10
(337/612)
Nem tudom, de nekem még mindig az jár az eszemben, hogy, ha ott 2 napot kibírtatok volna, le a kalappal. Reformátusként mondom. És tudom, hogy ott mi történt. Aki nem hiszi, kit érdekel?
offtopic
eIemes 2015 aug. 01. - 07:28:43
(336/612)
én sem kedvelem :) ez egy gyakorlati kategória.
offtopic
eIemes 2015 júl. 31. - 22:03:33
(335/612)
konkrétan arra gondoltam, hogy az internetes trollokkal nem szabad szóba állni.
eIemes 2015 júl. 31. - 11:47:38
(334/612)
ez a "nem használjuk az agyunk 90%-át" mondás szerintem félre van értelmezve. használjuk, csak nem hasznosítjuk.
eIemes 2015 júl. 31. - 11:46:46
(333/612)
a kiállítási tárgyakat etetni nem szabad